Skocz do zawartości

Gdzie na narty w dobie koronawirusa


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 759
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma litości. Szwajcaria rządzi. Dzisiaj debiut nowych nart u mnie i Mikoski. A co do tłumów to na zewnątrz przestrzeganie odstępów takie sobie. W knajpach pilnują mocno. Na wyciągach i w kolejkach też maski obowiązkowe, sami się ludzie pilnują.63a1f9a58af403aef2be94a8bfd9722d.jpgd65d5255367de921ff243e71dd57cb80.jpg

jakie lopgistics:

tzn jak organizuja tam ruch osob, poruszanie sie, gondole, krzesla itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie lopgistics: tzn jak organizuja tam ruch osob, poruszanie sie, gondole, krzesla itp??

Jest wymóg masek, ludzie w miarę trzymają dystans poza gondolami czy kolejkami, ale chyba mniej osób wpuszczają do wagonika, bo jest dość luźno. W knajpach rozstrzelone stoły z szybami, maks 4 osoby przy stole, maski wszędzie poza stołem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Z terminem trafiliśmy jak 6 w lotto ;) najpierw tydzień poślizgu ale mieliśmy prawie idealną pogodę.
W drodze powrotnej przeczytaliśmy o kwarantannie dla Polaków.
Pozdro

Przyznam, że nie rozmiem ratio legis tych przepisów (chyba, że media nie cytują ich dokładnie). Jaki ma cel Twoja kwarantanna, jako ozdrowieńca ? Jaki sens ma kwarantanna dla osób z negatywnym wynikiem testu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie rozmiem ratio legis tych przepisów (chyba, że media nie cytują ich dokładnie). Jaki ma cel Twoja kwarantanna, jako ozdrowieńca ? Jaki sens ma kwarantanna dla osób z negatywnym wynikiem testu ?

Jako ozdrowieńca to ja też nie rozumiem, ale negatywny wynik testu potwierdza z dużym prawdopodobieństwem, że nie jesteś zakażony w danej chwili, a już za np. 2 dni może to wyglądać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie rozmiem ratio legis tych przepisów (chyba, że media nie cytują ich dokładnie). Jaki ma cel Twoja kwarantanna, jako ozdrowieńca ? Jaki sens ma kwarantanna dla osób z negatywnym wynikiem testu ?


Nikt nie działa sensownie obecnie, nawet kwarantanna jest głupotą w przypadku osób chorujących bezobjawowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie działa sensownie obecnie, nawet kwarantanna jest głupotą w przypadku osób chorujących bezobjawowo.

No tu bym dyskutował czy głupotą. Sprawa nie jest dobrze ustalona. Znajdziesz dane mówiące o tym, że te osoby zarażają prawie normalnie, jak i w małym stopniu. Puściłbyś bezobjawowego wydalającego wirusa do społeczeństwa z pełną świadomością? Ja bym nie puścił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą Szwajcarią to jeszcze nie potwierdzone...

Jeżeli dopiszą Polskę jako kraj zwiększonego ryzyka info będzie tutaj:

https://www.bag.admi...html#1918240392

Rozmawiałem dzisiaj z kuzynką, która  pracuje i mieszka w Szwajcarii i wg niej niemożliwa jest aktualizacja listy w dniu dzisiejszym.

Od początku pandemii lista jest publikowana co dwa tygodnie w piątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu bym dyskutował czy głupotą. Sprawa nie jest dobrze ustalona. Znajdziesz dane mówiące o tym, że te osoby zarażają prawie normalnie, jak i w małym stopniu. Puściłbyś bezobjawowego wydalającego wirusa do społeczeństwa z pełną świadomością? Ja bym nie puścił.


Trochę, żel ująłem, moja wina. Chodzi o fakt, że ona nic nie gwarantuje. Mama mojego zawodnika od wczoraj jest dodatnia, nikt jemu testu nie nakazał wykonać. Jest z mamą w domu, jeśli złapie od niej za kilka dni, to jeśli po 10 dniach przyjdzie na trening, może zarażać.
Chodzi mi Chertan, że wiele działań nadal jest niespójnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę, żel ująłem, moja wina. Chodzi o fakt, że ona nic nie gwarantuje. Mama mojego zawodnika od wczoraj jest dodatnia, nikt jemu testu nie nakazał wykonać. Jest z mamą w domu, jeśli złapie od niej za kilka dni, to jeśli po 10 dniach przyjdzie na trening, może zarażać.
Chodzi mi Chertan, że wiele działań nadal jest niespójnych.

jeżeli jedna osoba jest w izolacji z powodu choroby, to osoba z nią mieszkająca ma kwarantannę o wiele dłuższą.

 

cyt  "Kwarantanna osoby, która mieszka z osobą chorą na COVID-19 i przebywającą na izolacji domowej, trwa tyle, ile wynosi izolacja osoby zakażonej plus 7 dni."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę, żel ująłem, moja wina. Chodzi o fakt, że ona nic nie gwarantuje. Mama mojego zawodnika od wczoraj jest dodatnia, nikt jemu testu nie nakazał wykonać. Jest z mamą w domu, jeśli złapie od niej za kilka dni, to jeśli po 10 dniach przyjdzie na trening, może zarażać.
Chodzi mi Chertan, że wiele działań nadal jest niespójnych.

Cześć

Garbik, zostaw Chertana. On dopiero co wrócił z nart. Jest w klasycznym ponarciarskim amoku (sam widziałeś - Szwajcaria, Alpy 3000, piękna lampa). Myślę, że trzeba mu dać tydzień, 10 dni aby ochłonął i zaczął świat postrzegać normalnie... ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę, żel ująłem, moja wina. Chodzi o fakt, że ona nic nie gwarantuje. Mama mojego zawodnika od wczoraj jest dodatnia, nikt jemu testu nie nakazał wykonać. Jest z mamą w domu, jeśli złapie od niej za kilka dni, to jeśli po 10 dniach przyjdzie na trening, może zarażać. Chodzi mi Chertan, że wiele działań nadal jest niespójnych.

On ma być na kwarantannie, a testy można w międzyczasie ale i tak nie powinny z niej zwalniać. Jeżeli nie jest to owszem to niespójność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Garbik, zostaw Chertana. On dopiero co wrócił z nart. Jest w klasycznym ponarciarskim amoku (sam widziałeś - Szwajcaria, Alpy 3000, piękna lampa). Myślę, że trzeba mu dać tydzień, 10 dni aby ochłonął i zaczął świat postrzegać normalnie... ;) Pozdro

Ja prosto z busa do Mikołowa, stamtąd w samochód i do roboty. Nie ma lekko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...