Skocz do zawartości

Gdzie na narty w dobie koronawirusa


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 759
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na to nie wpadłem ale to pewnie dlatego, że jestem antyfejsbukowy :D

 

Dzięki :) już napisałem do hotelu, do zobaczenia na miejscu  :D

 

Edit:

 

Dostałem odpowiedź z hotelu:

"the ski-area decided to start on december 11th, 2020, but they don’t know yet, if this will be confirmed by the austiran government, so we want to open from december 17th, 2020 to be sure that until this date a safety business is possible"

 

z tego wynika, że nie ma jeszcze pewności kiedy ruszą...

 

Biorę to pod uwagę, dlatego właśnie szukałem czegoś z odwołaniem do samego końca. Trzymam jednak kciuki żeby się udało, bo po dzisiejszej konferencji wygląda, że jak nie uda się gdzieś wybrać przed świętami, to potem może to nie być możliwe. Pewnie coś więcej się dowiemy w okolicach 6 grudnia, mam nadzieję, że rząd Austrii podtrzyma decyzję o możliwości otwarcia ośrodków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wypowiedź z wczoraj, a dzisiaj to dzisiaj. Najwyraźniej zmienili koncepcję (niestety). Tobie jako organizatorowi wyjazdu, szczerze nie zazdroszczę. Bo tak naprawdę to dziś Pan Premier przekazał garść informacji ale bez żadnych konkretów. Co to oznacza, rząd pracuje nad rozwiązaniami prawnymi w zakresie zakazu przemieszczania się? Będzie zakaz wyjazdów zorganizowanych, również tych rodzinnych w okresie ferii ? Tylko jak ten zakaz ma wyglądać, od kiedy do kiedy obowiązywać, co z odszkodowaniami itp?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dostawca drewna do kominka (płaskoziemca, antyszczepionkowiec i zwolennik teorii spiskowej odnośnie covid) w zeszłym tygodniu informował mnie, ze zamkną nas (zakaz przemieszczania) przed świętami i w styczniu wprowadzą nowe obostrzenia. czyżby w zeszły czwartek miał info od pinokia? Wątpię.

Tak więc zaczynam się zastanawiać, czy ziemia na pewno jest okrągła :) :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dostawca drewna do kominka (płaskoziemca, antyszczepionkowiec i zwolennik teorii spiskowej odnośnie covid) w zeszłym tygodniu informował mnie, ze zamkną nas (zakaz przemieszczania) przed świętami i w styczniu wprowadzą nowe obostrzenia. czyżby w zeszły czwartek miał info od pinokia? Wątpię.
Tak więc zaczynam się zastanawiać, czy ziemia na pewno jest okrągła :) :) :)

Nie oglądałeś....premier potwierdził..łącznie z propozycją prawnego zakazu przemieszczania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dojście do źródła . Nie ma się z czego śmiać w pl narty raczej posprzątane. Gestorzy wytrzymają, hotelarze nie.

Ośrodki będą śnieżyć i liczyć na tych, którzy mają max 100 km i przyjadą na dzień bez noclegu (z Krakowa, Wrocka, Katowic czy Tarnowa). Reszta nie będzie miała gdzie nocować. Wygrani ew. będą Ci, którzy mają w okolicy jakąś metę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodki będą śnieżyć i liczyć na tych, którzy mają max 100 km i przyjadą na dzień bez noclegu (z Krakowa, Wrocka, Katowic czy Tarnowa). Reszta nie będzie miała gdzie nocować. Wygrani ew. będą Ci, którzy mają w okolicy jakąś metę...

100 proc racji. Tyle tylko że musi pomóc natura. Myślę że wobec dzisiejszego komunikatu premiera naśnieżanie się skończy. Uruchomienie bez śniegu naturalnego Zwardonia to koszt astronomiczny. Na tą chwilę znajomi prowadzący pensjonaty przyjmują bez ograniczeń na zasadzie oświadczenia pisemnego że pobyt jest służbowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałeś....premier potwierdził..łącznie z propozycją prawnego zakazu przemieszczania.

 

Bezprawnego.

 

Przy okazji: poświęciłem godzinę i zrobiłem analizę tego ich projektu rozporządzenia dotyczącego narodowej kwarantanny. Niczego się te osły nie nauczyły, znów w kilkunastu miejscach ewidentnie naruszona jest delegacja z ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi  a w kilku miejscach wprost art. 31 ust. 3 Konstytucji RP. Po prostu bezczelne głupki. Jak ktoś będzie zainteresowany służę komentarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Skoro branże turystyczna i hotelarska jest zamknięta, to jest oczywiste, że będzie to dotyczyć także wyciągów narciarskich - ogłosił w programie "Gość Wydarzeń" wicepremier Jarosław Gowin.

 

https://wydarzenia.i...da-,nId,4869342

 

Hotele zgodnie z nową tabelką otwierają przy spadku liczby zakażeń poniżej 10 tysięcy (strefa żółta). Także jak to się utrzyma to właściwie sezon może w ogóle nie wystartować. Chociaż przy naszym testowaniu i ponad 50% pozytywnych przypadków to chyba jedyna nadzieja w drastycznym spadku liczby testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier mówił tylko on okresie Świątecznym czyli grudzień.

Natomiast na początku stycznia rząd zdecydował się wysłać wszystkich uczniów z całej Polski na zimowe ferie. Potrwają one od 4 do 17 stycznia.

Premier zaapelował, by podczas ferii zostać w domach. - Ma to być przerwa od nauki, proszę, by nie planować w tym terminie wyjazdów - mówił Mateusz Morawiecki.

- Byliśmy nakłaniani do otwarcia szkół. Zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia. Ferie, które zwykle były rozłożone na różne województwa w różnym czasie, dzisiaj muszą być skumulowane w jednym czasie po to, by ruch był najmniejszy, by nie zamawiać wyjazdów, by nie wyjeżdżać za granicę, by siedzieć w domu, by mobilność była jak najmniejsza - argumentował szef rządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góralom przybędzie "dalekiej" rodziny. Będą tłumaczyć  " a to panocku porżniętej Stachy siostry, syn" itp. ;) rodzina się zwaliła, bo jak normalny sezon to ni ma dla nich miejsca :D

 

I to mnie martwi. W tym kraju wszyscy obchodzą przepisy, Szwedzki rząd zalecił swoim obywatelom pewne działania, a oni podporządkowali się bezwarunkowo. To różnica w pojmowaniu prawa.

Osobna sprawa to sposób wprowadzania tych obostrzeń i ich umocowanie w prawie, ale fakt jest faktem - zawsze stosowaliśmy prawo "po swojemu".

To tak jak jazda w korku. Wszyscy stoją, ale znajdzie się paru co po chodniku podjedzie, wciśnie się na siłę.... itp. Takie cwaniactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mnie martwi. W tym kraju wszyscy obchodzą przepisy, Szwedzki rząd zalecił swoim obywatelom pewne działania, a oni podporządkowali się bezwarunkowo. To różnica w pojmowaniu prawa.

Osobna sprawa to sposób wprowadzania tych obostrzeń i ich umocowanie w prawie, ale fakt jest faktem - zawsze stosowaliśmy prawo "po swojemu".

To tak jak jazda w korku. Wszyscy stoją, ale znajdzie się paru co po chodniku podjedzie, wciśnie się na siłę.... itp. Takie cwaniactwo.

I raczej większość tego cwaniactwa to elektorat pislamu. Bo im się należy :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mnie martwi. W tym kraju wszyscy obchodzą przepisy, Szwedzki rząd zalecił swoim obywatelom pewne działania, a oni podporządkowali się bezwarunkowo. To różnica w pojmowaniu prawa.

Osobna sprawa to sposób wprowadzania tych obostrzeń i ich umocowanie w prawie, ale fakt jest faktem - zawsze stosowaliśmy prawo "po swojemu".

To tak jak jazda w korku. Wszyscy stoją, ale znajdzie się paru co po chodniku podjedzie, wciśnie się na siłę.... itp. Takie cwaniactwo.

 

Nie tyle różnica w pojmowaniu prawa co w podejściu do wspólnego dobra. Ale to jest kwestia wielu czynników społecznych a przede wszystkim zaufania do działań władzy. Gdyby polski rząd przyjął taki sam sposób komunikacji ze społeczeństwem jak szwedzki to zapewniam Cię Robert, że opór społeczny byłby o wiele mniejszy a ograniczenia bardziej akceptowalne i przede wszystkim skuteczniej realizowane w praktyce. Ale jeśli jesteśmy traktowani jak drugiej kategorii bydło, któremu można rozkazywać bez podstaw prawnych, to jaka może być inna reakcja społeczna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...