Skocz do zawartości

Gdzie na narty w dobie koronawirusa


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 759
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czechy wprowadziły zakaz wjazu https://www.gov.pl/w...plomacja/czechy

Wczoraj czterokrotnie przekraczalem granice PL-CZ. Pies kulawą nogą nie zainteresował si ę czy i gdzie kto jedzie. Również policja nie reagowala a na 100% widzieli obce nr rejestracyjne.No ale wskazanie jest jednoznaczne i pewnie można mieć pecha....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz daleki od planowania wyjazdów na dłużej niż kilka dni w przód. Uważam, że warto teraz przewartościować swoje priorytety. Przejmuje się jedynie o zdrowie swoje i najbliższych, trochę o pracę, bo wiadomo jak jest, a wyjazdy, także te narciarskie, o ile nie zamkną nas w domach, to na pewno się udadzą.
Tak samo było z wakacjami, nic nie planowałem, a miałem bardzo udany urlop, do tego spędziłem w tym roku wiele dni chodząc po górach, a na początku roku nic na to nie wskazywało.
Nie bez powodu kraje alpejskiego wprowadzają teraz ograniczenia, z pewnością chcą uratować sezon w takim stopniu jak to możliwe.
Osobiście jeśli będę jeździł to na pobliskich stokach. Najlepsze w tej chwili są orczyki, ewentualnie mało uczęszczane krzesła.
Moje typy w Beskidach to Soszów, Skolnity (na dwie godziny rano) , może Poniwiec, Stożek, Ski Gruniki na Słowacji, Czarny Gron (na jazdy wieczorne) ,jeśli uruchomią Buczynke, to może rozluźni się góra Pilska. A jak zamkną ośrodki narciarskie, to spakujemy plecak, nosidło i pójdziemy z rodziną w góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wysyłałem zapytania do hoteli i pytałem między innymi o start sezonu, dzisiaj dostałem odpowiedź, że rano dostali informację o przesunięciu rozpoczęcia sezonu na 17 grudnia.

 

"and as been informed today morning the start of the winter season 2020/21 will be changed on december 17th, 2020"

 

Dzięki za info, szkoda, planowaliśmy wyjazd tam 12-19 grudnia, więc odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knajpy na stoku i wypożyczalnie otwarte?

Cytuję Jurka który do dzisiaj wrócił z Szwajcarii.

"W Szwajcarii wszystko normalnie funkcjonuje , knajpy na stokach czynne - jedynym wymogiem są maseczki ,
przejazd przez Niemcy bezproblemowy , warunki śniegowe bardzo dobre , na dzień dzisiejszy otwartych jest 7 wyciągów i 5 tras - chyba największy wybór w tej chwili w Europie, a ma przyjść ochłodzenie plus opad , więc będzie tylko lepiej "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wysyłałem zapytania do hoteli i pytałem między innymi o start sezonu, dzisiaj dostałem odpowiedź, że rano dostali informację o przesunięciu rozpoczęcia sezonu na 17 grudnia.

 

"and as been informed today morning the start of the winter season 2020/21 will be changed on december 17th, 2020"

 

Wczoraj zarówno Solden jak i Gurgle zamieściły info o starcie sezonu 11 grudnia, widać coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tyle, że jak wchodzi się "dalej" to jest cały czas info *The ski area is expected to open in December. An exact date will be announced soon.

 

https://www.obergurgl.com/ski-opening

 

Chyba, że kiepsko szukam :D

 

Takie czasy, że trzeba teraz bardziej śledzić social media niż oficjalne strony :) Oczywiście wszędzie z komentarzem, że "o ile nic się nie zmieni" Ja zabookowałem nocleg z datą bezpłatnego odwołania do 11 grudnia, a wyjazd dzień później, więc liczę, że jednak Austriacy o ewentualnym zamknięciu powiedzą z wyprzedzeniem.

G2ixjs8.png

NxVPYQo.png

a4APsfp.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...