Skocz do zawartości

Winterpol - Zieleniec


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W piątek odwiedziłem Zieleniec. Brak śniegu na moich okolicznych oślich łączkach wymusił tę decyzję.

W 4 godz objeździłem cały ośrodek od N2 po M3. Nie dotarłem jedynie na W6.

Ludzi więcej wyłącznie na pomarańczowej kanapie i tam też stok najbardziej zdewastowany.

Śniegu niby sporo, ale stoki szybko się degradują i wyłażą płaty lodu.

Ogólnie pozytywnie.

87824334_2893430704053625_4301062713586483200_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Cóż rzec. To jednak nie Podhale.
Ciepło, śnieg miękki nawet po nocy, mimo zera. Szacun za wysiłek. Mieszko rządzi. Klimat jest. Armatki na full monty. Obsługa nawet nocą działa. Buty padły po trzech sezonach, ech... Modne miejsce, modny jeans, lans na całego.

Załączone miniatury

  • DSC_1763.JPG
  • DSC_1770.JPG
  • DSC_1759.JPG
  • DSC_1775.JPG
  • DSC_1749.JPG
  • DSC_1766.JPG
  • DSC_1754.JPG
  • DSC_1777.JPG
  • DSC_1779.JPG
  • DSC_1781.JPG
  • DSC_1796.JPG
  • DSC_1793.JPG
  • DSC_1790.JPG
  • DSC_1823.JPG
  • DSC_1824.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nartomaniacy pod przewodnictwem
https://nartomaniak....otrek-szymczyk/
Piotrka (Jędrzeja poznałem na treningu na Dzikowcu) Szymczyka, katowali zadaniówki.
Gryglówka twarda, choć nierówna. Slalomki pewne. Mieszko do ostrzału. Winterpol tłoczny.

 

Widzę że na pierwszej fotce kogoś uwierają buty - klamry rozpięte :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na pierwszej fotce kogoś uwierają buty - klamry rozpięte :P  

 

Pierwszy przejazd. Ostatnio też tak nie tylko wyjechałem, ale zjechałem, zorientowałem się w połowie zjazdu, więc już skończyłem. Generalnie nie polecam, bo wystarczy coś trącić i dźwignia działa, tak sobie rozwaliłem skiturowe i będę naprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SStarze, powiedz jak wyglada możliwość ogrzania się gdzieś i zjedzenia czegoś ciepłego?

 

Szczerze mówiąc to nie wiem. Goście po piersiówki przychodzą do Odido. Taki sklep. Ciepły. Można kupić coś do zjedzenia, chyba ciepłego. Pożartowaliśmy. PS. Wydech?

Na wynos:

https://www.hankazie...a/menu-na-wynos

Jest też serwis vip

https://vip-ski.pl

Pomarańczowa kanapa, można zamknąć i jeździć w kółko, ciepło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem. Goście po piersiówki przychodzą do Odido. Taki sklep. Ciepły. Można kupić coś do zjedzenia, chyba ciepłego. Pożartowaliśmy. PS. Wydech?
Na wynos:
https://www.hankazie...a/menu-na-wynos
Jest też serwis vip
https://vip-ski.pl
Pomarańczowa kanapa, można zamknąć i jeździć w kółko, ciepło...


Zupę dnia, placek po zbójnicku i...bombardinio? - poproszę ;)

Dzięki. Nartuj się ile wlezie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś bajecznie.
Twardo.
Wietrznie,
słonecznie,
na Gryglówce.
Pomarańcza we mgle.
Wszyscy byliśmy odwróceni.

 

Zieleniec odwiedzony po wielu, wielu latach, gdy narty odpinało się, by po przekroczeniu jezdni kontynuować jazdę. Parking przed Winterpolem Pomarańczowym, krótko przed 9., ostatnie miejsce, prawie. Kolejka do kas dwóch na dwadzieścia minut, protesty pod adresem organizatorów, kierujący ruchem parkingowym przekierowuje pytania do dyrekcji. Toaleta za kasami, wyżej, tchnie nostalgią za peerelem. Pani toaleciarka bez maseczki, co łaska.

Czynna była Pomarańczowa i Gryglówka, stoki z wyjątkiem ścianki na Gryglówce dla początkujących (ale to wiadomo), śnieg się trzyma ewidentnie lepiej niż w Czarnej (temp. 1-2 stopnie na plusie), kolejki spore, pandemia w końcu.

Komunikaty o maseczkowaniu i epidemii częste, sporo ludzi bez maseczek. Buraków chyba więcej niż w Czarnej (ale-żem-się-wjbał-slunskie-pogwarki). Po wypince nart poszliśmy sobie górą z dziatwą na Nartoramę (czynna była tylko lewa strona, zdegradowana mocno). Dziwi nieobłożenie betonowego mostku materacami (przy Mieszku tak samo?), w zasadzie tylko te trasy przy Nartoramie są w miarę „czerwone”.

No i tyle wrażeń po dwóch dekadach przerwy. Ośrodek ewidentnie do nauki jazdy bardziej, no i jednak kwestia parkingów. Byliśmy w niedzielę 13.12 na 4 godzinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W niedziele miodzio. Slonce przez caly dzien. Wszystkie laczniki miedzy trasami otwarte - pelno naturalnego sniegu. Jak ktos chce przez las to tez moze. Trasa utrzymana bardzo dobrze, bez lodu.

 

Ludzi na stoku bylo bardzo malo (jak na Zieleniec, co zreszta widac na zdjeciu). Na wyciagu W3 kilka minut trzeba bylo czekac wiec zjezdzalem wiecej na Gryglowke i Grape. Nartorama zamknieta.

 

Czy ktos wie gdzie w okolicach Zielenca mozna wynajac przechowalnie nart na noc?  :D

 

Trzeba na booking.com szukać adnotacji, że dana przechowalnia jest zarządzana przez prywatnego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele miodzio. Slonce przez caly dzien. Wszystkie laczniki miedzy trasami otwarte - pelno naturalnego sniegu. Jak ktos chce przez las to tez moze.

no i to jest całe piękno Zieleńca - jazda po szerokości, po świeżym, możliwości bez liku, ganiałem kiedyś za młodymi lokalesami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedziłem Zieleniec z rodzina.

W ramach podszkalania umiejętności narciarskich do Zieleńca zjechało się całkiem sporo miłośników szlifowania kompetencji zimowych.

Parking pełen, kolejki do kanap 6 osobowych na jakieś 10 minut czekania. Warun narciarski zacny, twardo pod narta, śniegu naturalnego dobre 60cm i więcej.

Na miejscu lekki mróz -5st C, w górnych partiach lekka mgła. Sporo Czechów na stokach.

Fajny wypad, szkoda tylko ze stoki w Zielencu takie krótkie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedziłem Zieleniec z rodzina.

W ramach podszkalania umiejętności narciarskich do Zieleńca zjechało się całkiem sporo miłośników szlifowania kompetencji zimowych.

Parking pełen, kolejki do kanap 6 osobowych na jakieś 10 minut czekania. Warun narciarski zacny, twardo pod narta, śniegu naturalnego dobre 60cm i więcej.

Na miejscu lekki mróz -5st C, w górnych partiach lekka mgła. Sporo Czechów na stokach.

Fajny wypad, szkoda tylko ze stoki w Zielencu takie krótkie :-)

Trzeba jeździć w poprzek;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...