Skocz do zawartości

Winterpol - Zieleniec


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

W Zieleńcu prawidziwa zima. Wszystkie kanapy chodzą.
Warunki bardzo przyzwoite, ludzi było jak w sezonie, choć jeszcze nawet nie wszystkie pensjonaty ruszyły.
Także w szczycie trzeba było stać do pomarańczowej szóstki nawet z 5 minut.
Najgorsze warunki na Nartoramie, ale bez tragedii, parę kamyków na stoku które mogliby pozbierać i przetarcia do lodu.
 

Załączone miniatury

  • 20171210_124124sss.jpg
  • 20171210_131500sss.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Właśnie wróciłem z krainy krzesełek i gondolix2 ;)
Warunki znośnie, twardy podkład i Mix sztucznej kaszki i świeżego śniegu na górze. Kamienie sporadyczne Ale kolejki po 10 zamieniają się w pielgrzymki. Średnia oczekiwania do krzesła to 15min. Sezon wysoki pełną parą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

 

Dodatkowo jeszcze mgła, która rano była tylko ma szczycie, z czasem zaczęła schodzić w dół. Twardy podkład, bo wczoraj rano padał deszcz, a później przymroziło. Im niżej tym mniej śniegu, na mostku prawy zjazd to już mieszanka śniegu z ziemią.

 

Właśnie ta ilość ludzi, spowodowała, że się zawinąłem. Byłem od otwarcia, ale tak po 11.00 wychodziło średnio 5 zjazdów (i to niezbyt długich) na godzinę, najkrócej czekało się do Gryglówki. Jak rozmawiałem ze współpasażerami na krzesełku to podobno w środę i czwartek było mniej ludzi. Zresztą, jak już wyjeżdżałem (około 14.00) w stronę 8-ki, to korek z próbujących dojechać ciągnął się do tablicy końcowej Zieleńca. A tu już wszystkie miejsca parkingowe i nie tylko - zajęte  :o

 

 

PS

@master32, dobrze że pojechaliście na Małą Upę, mam nadzieję że tam mieliście lepszy warun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano popatrzyłem na kamerkę i na Upie było okk a w Zielaku mgła wiec decyzja mogła być tylko jedna :)

Czekał na nas super warun  :D ok 10-tej troche się ludzi zjechało ale bez tragedii. Ok 11-tej podobnie jak w zielaku, tzn twardy podkład i lekkie odsypy na górze w postaci naturalnego śniegu który dopadał w nocy ale i tak było super :)

Jedno mnie tylko denerwuje...Cena 3h karnetu :angry: pociągnęło z konta 105zł z kaucją za kartę  :blink:

 

1244dfcd2f9a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Po 22 latach jeżdżenia na nartach po raz pierwszy w życiu pojechałem do Zieleńca :) A jestem - warto dodać - z Wrocławia.

No cóż, odniosłem wrażenie że jest to miejsce w którym można dobrze zjeść, napić się, pokazać się w modnych ciuchach, kupić zabawki itp.

Ale żeby tam jechać na narty... no nie wiem...

Na pewno można się fajnie pouczyć i poszkolić, ale jak się zacznie jeździć - jeździć, to zjazd trwa 1,5 minuty.

Ja bylem wieczorem, najpierw 2 godziny z instruktorem, potem 3 godziny sam i nawet raz nic nie zapiekło w nogach :)

Jeszcze raz się za to potwierdziło że instruktorzy w Polsce to dobra szkoła. Było bardzo fajnie, zidentyfikowaliśmy i poeliminowaliśmy pewne stare błędy, choć parę dni temu kolega mnie nagrał i zauważyłem, że teraz robię zupełnie nowe :P

 

No i jeszcze taką różnicę zauważyłem że za granicą panowie na parkingu z daleka machają i pokazują gdzie stanąć, pomagają nawet dokładnie podjechać na miejsce parkingowe, a w Zieleńcu na parkingu w oddali stał pan, bez ruchu, a gdy już do niego podjechałem to powiedział "no i ku...wa, gdzie, gdzie?"

Bo popełniłem okropny błąd i nie domyśliłem się gdzie mam stanąć :P

PSX_20180124_005613.jpg

PSX_20180123_164415.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze taką różnicę zauważyłem że za granicą panowie na parkingu z daleka machają i pokazują gdzie stanąć, pomagają nawet dokładnie podjechać na miejsce parkingowe, a w Zieleńcu na parkingu w oddali stał pan, bez ruchu, a gdy już do niego podjechałem to powiedział "no i ku...wa, gdzie, gdzie?"

 

A czy za granicą spotkałeś kiedyś "koordynatora ruchu w WC", hę? :D

Babcię, która siedzi przy koedukacyjnych toaletach i dyryguje kolejką czekających: "Teraz pan", "Teraz pani", "Proszę się przesunąć", itd. I każdemu wychodzącemu z kibelka podaje ręcznik papierowy (1 listek), do wytarcia rąk po umyciu.

Spotkałeś kiedyś? Bo ja tak. Właśnie w Zieleńcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy za granicą spotkałeś kiedyś "koordynatora ruchu w WC", hę? :D

Babcię, która siedzi przy koedukacyjnych toaletach i dyryguje kolejką czekających: "Teraz pan", "Teraz pani", "Proszę się przesunąć", itd. I każdemu wychodzącemu z kibelka podaje ręcznik papierowy (1 listek), do wytarcia rąk po umyciu.

Spotkałeś kiedyś? Bo ja tak. Właśnie w Zieleńcu.

Wygrałaś wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, miałbym takie pytanie, jako że w Zieleńcu byłem dość dawno temu, trauma zdejmowania nart, przekraczanai szosy, zapinania nart, kontynuowania jazdy pozostała. Otóź: czy Zieleneic dysponuje bazą parkingową, tj. czy jest tam gdzie zaparkować, bez krążenai 30 minut i dostania biletu za 24,50 z możliwością przedużenia dycha za każda dodatkową godzinę?  Dogadali się? I drugie pytanie: czy przejazd ponad szosą jest swobodny czy ustawiamy się w kolejkę i po zajęciu miejsca w drugiej dziesiątce czekamy na okienko? Informacje wyłącznie od bywalców pożądane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałbym takie pytanie, jako że w Zieleńcu byłem dość dawno temu, trauma zdejmowania nart, przekraczanai szosy, zapinania nart, kontynuowania jazdy pozostała. Otóź: czy Zieleneic dysponuje bazą parkingową, tj. czy jest tam gdzie zaparkować, bez krążenai 30 minut i dostania biletu za 24,50 z możliwością przedużenia dycha za każda dodatkową godzinę? Dogadali się? I drugie pytanie: czy przejazd ponad szosą jest swobodny czy ustawiamy się w kolejkę i po zajęciu miejsca w drugiej dziesiątce czekamy na okienko? Informacje wyłącznie od bywalców pożądane.

Witam, może uda się pomóc. Zależy gdzie chcesz parkować. Pod Gryglówką jest duży parking. Ja najczęściej przyjeżdżałem rano lub po południu i nie miałem problemu z miejscem do parkowania. Niestety, drogę trzeba pokonać, choć problemu nie było bo droga biała. Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałbym takie pytanie, jako że w Zieleńcu byłem dość dawno temu, trauma zdejmowania nart, przekraczanai szosy, zapinania nart, kontynuowania jazdy pozostała. Otóź: czy Zieleneic dysponuje bazą parkingową, tj. czy jest tam gdzie zaparkować, bez krążenai 30 minut i dostania biletu za 24,50 z możliwością przedużenia dycha za każda dodatkową godzinę?  Dogadali się? I drugie pytanie: czy przejazd ponad szosą jest swobodny czy ustawiamy się w kolejkę i po zajęciu miejsca w drugiej dziesiątce czekamy na okienko? Informacje wyłącznie od bywalców pożądane.


Tak jak ktoś wspomniał, parking pod gryglowka jest duży i darmowy, w weekendy w styczniu i lutym przyjeżdżalem ok. 9.30-10.00 i parkowalem bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ktoś jest w stanie napisać, kiedy dokładnie w przeciągu ostatnich 3-4 lat Zieleniec zaczynał kręcić?

 

Powoli szykuję jako opcję pobyt w okolicach na święta Bożego Narodzenia, fajnie byłoby wyskoczyć też na narty w tym czasie.

W zeszłym roku 2 grudnia - nie cały, ale duża część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na święta Bożego Narodzenia w 2015. Nigdzie nie było śniegu poza Białka Tatrzańska i Zieleńcem. Temperatury wtedy były mocno na plusie, ale trasę na Winterpolu udało im się przygotować.
 

 

Ja wtedy byłem właśnie na Święta w Białce - dookoła brązowe pola i jedyny czynny stok narciarski w promieniu dobrych 100 kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...