Skocz do zawartości

Winterpol - Zieleniec


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Gęsto od ludzi to mało powiedziane. Gorzej, niż w mrowisku, makabra. Nie ma porównania z tym, co było 2tyg temu, gdy nie było jeszcze naturalnego śniegu.

To jest chore, jak wielu ludzi oni wwożą na górę, jak przez to jest niebezpiecznie.

Kolejka na 15-20min do kanapy Winterpolu i to od rana do 15stej z hakiem. Dopiero przed 16stą się poluzowało. Kolejka do kas także. Z parkowaniem bez tragedii, dość niedaleko parkingi i za free.

 

Pogoda: mgła od góry do dołu non stop, do tego z armatek pruszyło, taka mrzaweczka upierdliwa.

 

Obsługa beznadzieja, bo nie ruszy tyłków ze swoich kanciap, nie pilnuje ludzi, gdy przez głupotę wydłużają kolejkę przepuszczając wolne miejsca, by jechać z kolesiami na tej samej kanapce.

 

A warunki? Muldy do przeżycia, za to wiele miejsc z przetarciami z lodem pod spodem. Nieprzyjemnie. Za to biało wkoło, trawa wyłazi, ale biel góruje wreszcie :) Stopni od 2 na minusie do 6.

Społeczność głównie ucząca się, zatrzymująca co kawałek, także w miejscach niebezpiecznych.

 

Dzisiaj źle mi się jeździło. Póki nie ruszą inne ośrodki i ten tłum się tam nie rozlokuje, ja już Zieleńca nie wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęsto od ludzi to mało powiedziane. Gorzej, niż w mrowisku, makabra. Nie ma porównania z tym, co było 2tyg temu, gdy nie było jeszcze naturalnego śniegu.

To jest chore, jak wielu ludzi oni wwożą na górę, jak przez to jest niebezpiecznie.

Kolejka na 15-20min do kanapy Winterpolu i to od rana do 15stej z hakiem. Dopiero przed 16stą się poluzowało. Kolejka do kas także. Z parkowaniem bez tragedii, dość niedaleko parkingi i za free.

 

Pogoda: mgła od góry do dołu non stop, do tego z armatek pruszyło, taka mrzaweczka upierdliwa.

 

Obsługa beznadzieja, bo nie ruszy tyłków ze swoich kanciap, nie pilnuje ludzi, gdy przez głupotę wydłużają kolejkę przepuszczając wolne miejsca, by jechać z kolesiami na tej samej kanapce.

 

A warunki? Muldy do przeżycia, za to wiele miejsc z przetarciami z lodem pod spodem. Nieprzyjemnie. Za to biało wkoło, trawa wyłazi, ale biel góruje wreszcie :) Stopni od 2 na minusie do 6.

Społeczność głównie ucząca się, zatrzymująca co kawałek, także w miejscach niebezpiecznych.

 

Dzisiaj źle mi się jeździło. Póki nie ruszą inne ośrodki i ten tłum się tam nie rozlokuje, ja już Zieleńca nie wybieram.

Chodzi tylko o kasę.Pamiętam kilka lat temu jechały orczykiem 2 os. i talerzykiem 1 os. na Winterpolu.Teraz wjeżdża kanapami 6 os. i 4 os.orazi 1 os. talerzykiem w sumie 11, i to w krótszym czasie,czyli niemal cztery razy wiecej niż kiedyś, a stok ten sam.W sezonie łamią się tam nogi i ręce w dużych ilościach, ale nikt nie zastanawia się nad przepisami o maksymalnej dopuszczalnej ilości ludzi na określonej powierzchni stoku. Dlatego nie byłem w Zieleńcu już od 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarek, dokładnie. Właśnie o to mi chodzi. 10/11 osób a trasa jedna i pół w sumie i to krótka, a najgorszy ten przesmyk między drzewami plus dojazdówka wąską, cała oblodzona spod Winterpolu na Gryglówkę.

Dodatkowo fakt, że praktycznie teraz to jedyny stok na całe woj. dolnośląskie, a ludzie spragnienie śniegu, bo już styczeń, a zimy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj z rano i moge powiedzic ze bylem pozytywnie zaskoczony (chodzi o Winterpol pod kanape 6-osob oczywiscie). Owszem tylko polowe stoku jest nasniezony i otwarty ale i tak sie wyjezdzilem.

 

Od 9 do 10:30 w gory w dol bez przerwy, malo ludzi, stok bdb ratrakowane jak na takie warunki, wystepuja oczywiscie miejscowe oblodzenie, kamyczki, trawa, i gorki sniegu po armatek od wielkie do male.

 

Gdzies po 11 juz tlumy sie pojawily i zaczelo sie robic bardzo gesto. Warunki szybko sie bardzo pogorszyly, wychodzil juz goly lod razem z kopnietym sniegiem. De facto dalsza jazda stracila sens i wrucilem do domu.

 

W sumie 4 h za kierownice > 3 h carving, trzeba poprawic ten statystyk i to szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dzisiaj gdzieś od jedenastej. Przeteleportowałem się z porannej jazdy na Nartoramie (tam mniej ludzi, ale kamole na stoku). Pogoda fajna, jakieś -7*C, słoneczko i brak wiatru. Równo i twardo, bez przetarć i kamyczków. Do pomarańczowej kanapy już gęsto, jakieś 15-20 min czekania, ale na Gryglówce już to szło szybciej. Pomimo tych kolejek, na stoku nie było tragedii. Początkowe wypłaszczenie lekko gęstawo, a później za przełamaniem już się śmigało. Jednak zdecydowanie więcej ludzi na części stoku obsługiwanej przez pomarańczową kanapę, pod Gryglówką już luźniej, więc pomęczyłem tą część stoku.

 

Admin,

jak to już jest kompleks na jednym karnecie i bezproblemowo można się przemieszczać między wyciągami, to może skleić cały Zieleniec w jeden wątek, bez podziału na ośrodki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przejezdność trasy za samymi już Dusznikami w strone Zieleńca? Wskazane są łańcuchy? Jest ślisko ?

 

Spokojnie bez łańcuchów dasz radę i to z obu stron (z ciekawości właśnie) sprawdziłem. Drogi białe, ale rozjeżdżone, tak 50-60 km\h można jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Duszniki na okres ferii uruchomili regularnego skibusa.

W końcu normalnie, super !

 

"Do przejazdu upoważnia aktualne potwierdzenie opłaty uzdrowiskowej w Dusznikach-Zdroju. Opłacić przejazd można również w Informacji Turystycznej - RYNEK 9. Opłata wynosi 7 zł i upoważnia do całodniowego przejazdu"

 

źródło: Facebook Duszniki-Zdrój Jedyny Oficjalny FP

https://www.facebook...szniki/?fref=nf

Załączone miniatury

  • 12507588_945048695586503_5452395251678476676_n.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wiadomość z tym skibusem, szkoda tylko że będzie jeździł przez niecałe 1,5 miesiąca. Do dzis nie zapomnę gdy za taxi Duszniki - Zieleniec zapłaciliśmy w sylwestra parę lat temu 300 zł i to po długich negocjacjach oraz po użyciu tambylczych znajomości, bo nikomu z 2 lub 3 ówczesnych dusznickich taksówkarzy nie chciało się jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można się spodziewać jakichkolwiek kolejek dzisiaj na nocnej jeździe? Na który wyciąg warto się nastawiać? Czy jest tam wspólny karnet? Wiele pytań, ale dawno tam nie byłem, a dziś akurat jestem służbowo w okolicy. Ktoś chce dołączyć?

 

A tak przy okazji, ktoś się wybiera może jutro do Zieleniaka? Chcemy gdzieś jechać z samego rana i jest to jedna z opcji (ew. CG lub Czechy, hmm.... :))..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można się spodziewać jakichkolwiek kolejek dzisiaj na nocnej jeździe? Na który wyciąg warto się nastawiać? Czy jest tam wspólny karnet? Wiele pytań, ale dawno tam nie byłem, a dziś akurat jestem służbowo w okolicy. Ktoś chce dołączyć?

 

Ropóh dołączyć bardzo chce, ale niestety jest w robocie  :angry:

Na nocnej w tygodniu zwykle jest dosyć luźno, nastawiaj się na Winterpol (lepszy warun), tak obowiązuje już wspólny karnet na cały Zieleniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka słów po nocnych jazdach:

 

+ ilość oświetlonych stoków - chyba z 50% wszystkich tras jest dostępna po zmroku, a samo oświetlenie jest bardzo skuteczne,

+ rozsądna cena karnetu - 50 zł za 6 godzin jazdy (16:00-22:00),

+ darmowe parkingi,

 

- po całym dniu na stokach było dużo lodu,

- piwo w knajpce na stoku drogie (0,33l - 6zł, 0,5l - 8 zł),

 

Podejrzewam, że po otwarciu wyciągów od 9:00 do 11:00 warunki są bajeczne (jeśli ratraki wykonają zadanie), ale wieczorem jeździ się bardzo asekuracyjnie.

Przy Gryglówce i Pomarańczowej Winterpolu lodu nieco mniej i można było trochę odważniej powalczyć na krawędziach, ale przy Nartoramie ciężko było cieszyć się jazdą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, ktoś się wybiera może jutro do Zieleniaka? Chcemy gdzieś jechać z samego rana i jest to jedna z opcji (ew. CG lub Czechy, hmm.... :))..

 

Arky,

TY to masz dobrze, codziennie czytam twoje sprawozdania z innego ośrodka w okolicy. W totolotka wygrałeś czy co? :P Jakiś urlop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podejrzewam, że po otwarciu wyciągów od 9:00 do 11:00 warunki są bajeczne (jeśli ratraki wykonają zadanie), ale wieczorem jeździ się bardzo asekuracyjnie.

Przy Gryglówce i Pomarańczowej Winterpolu lodu nieco mniej i można było trochę odważniej powalczyć na krawędziach, ale przy Nartoramie ciężko było cieszyć się jazdą.

 

Potwierdzam, w niedzielę byłem od samego rana (masz moje raporty w odpowiednich wątkach). Dokładnie, na nartoramie wyłaziły kamole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Byłem dzisiaj.

Pod 6-os kanapą stok wygląda całkiem przyzwoicie i da się coś pojeździć, tyle że tłok. Może nie jakiś wielki przy kolejce, ale na stoku, gdzie wszelkiej maści artyści (początkujący i "zawodowcy") próbują się dostać na dół.
Mgła, temperatura na lekkim plusie, śnieg kasza, jak na pogodę warunki nie są złe.

Na Gryglówce lipa.
Kanapa działa, ale zjazd do niej jest wyłącznie drogą obok baru.
Stok wygląda nieciekawie, co prawda nie ma kamieni, tylko błoto i trawa.
Pod wyciągiem nie usypali wystarczająco śniegu i pan podający talerzyki nie był w stanie dzieciaków zaczepiać.
Co któryś raz mu się udawało, a dzieci startowały jak z procy i czasem nawet dobrze lądowały.

Fotka właśnie z tego stoku.
 

Załączone miniatury

  • 20161210_140938.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj 28.12 byliśmy w Zieleńcu.

Krótka relacja, warunki na trasach bardzo dobre, do tego słońce i mały mrozik. Dzień wcześniej trochę popadało nowego, podstawa twarda sztuczna, sypki śnieg, otoczenie białe. W zasadzie na wszystkich trasach warunki zbliżone, in minus tylko Nartorama (trasa z szerokim mostkiem), gdzie wciąż trochę kamieni się wala oraz słabo ubita trasa przy 4-ce Winterpola (trasa przez wąski mostek).

Przejechaliśmy cały Zieleniec od lewa do prawa, z parkingu prosto na trasę, wszystkie wyciągi chodzą, łączniki przejezdne, trasy przygotowane. Bardzo nam się podobało, jak Zieleniec obecnie daje radę i sprawnie działa. Większe kolejki do najbardziej popularnych wyciągów: niebieska kanapa Nartoramy, pomarańczowa Winterpol, czwórka Mieszka. Kolejki tak do 10 min.

Załączone miniatury

  • DSC_0413.JPG
  • DSC_0415.JPG
  • DSC_0420.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 28.12 byliśmy w Zieleńcu.

Krótka relacja, warunki na trasach bardzo dobre, do tego słońce i mały mrozik. Dzień wcześniej trochę popadało nowego, podstawa twarda sztuczna, sypki śnieg, otoczenie białe. W zasadzie na wszystkich trasach warunki zbliżone, in minus tylko Nartorama (trasa z szerokim mostkiem), gdzie wciąż trochę kamieni się wala oraz słabo ubita trasa przy 4-ce Winterpola (trasa przez wąski mostek).

Przejechaliśmy cały Zieleniec od lewa do prawa, z parkingu prosto na trasę, wszystkie wyciągi chodzą, łączniki przejezdne, trasy przygotowane. Bardzo nam się podobało, jak Zieleniec obecnie daje radę i sprawnie działa. Większe kolejki do najbardziej popularnych wyciągów: niebieska kanapa Nartoramy, pomarańczowa Winterpol, czwórka Mieszka. Kolejki tak do 10 min.

 

Dziś warunki jeszcze lepsze, w nocy było -7 w dzień -1 i pełne słońce. Niestety kolejki przed sylwestrem robią się coraz większe, parkingi całe zawalone.

 

Jestem pierwszy raz w Zieleńcu i takie pozytywne zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Zieleńcu wczoraj warunki świetne, spore opady naturalnego śniegu spowodowały, że jeździ się bardzo dobrze, śniegu nigdzie nie brakuje, jednak co natura to natura. Praktycznie cały dzień stoki równe, bez lodu, bez muld, na stromszych odcinkach dopiero koło 14 pojawiały się małe odsypy.

 

Czynne wszystkie wyciągi i trasy, trochę kolejek do kolejek, ale bez tragedii, do 10 min. czekania. No może na pomarańczowej ciut dłużej w środkowej części dnia. Co ciekawe nie było wyciągu do którego nie trzeba by chwili czekać, nawet tego "tajnego", więc on już nie taki tajny ;)

 

Generalnie jak ktoś ma chęć i możliwość to obecnie polecam, bo można naprawdę fajnie pojeździć.

 

20170107_100121.jpg 20170107_104323.jpg

 

20170107_113045.jpg  20170107_114848.jpg

 

20170107_115844.jpg 20170107_130139.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Która z dłuższych tras w Zielencu jest odpowiednia dla początkujących? 18 czy może spacerowa 2? Proszę o informacje.

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka

Każda trasa w Zieleńcu jest odpowiednia dla początkujących.

Z tych dwóch lepsza jest 18 ( Winterpol ) ponieważ trasy  Nartoramy (np. 2) sa gorzej przygotowywane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...