Skocz do zawartości

Winterpol - Zieleniec


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj bawiłem się GPS'em i oto co udało mi się najeździć link. troszkę niedokładności widzę, i troszkę wydaje mi się za dużo km naliczył ;)

To prawda, a za zdecydowanie zbyt mało różnicy wysokości. Generalnie jednak log całkiem ładny - błędnych odczytów raptem kilka. Usunąłem je i nałożyłem dane wysokościowe z bazy SRTM (programem GPS-Trac-Analyse) Wrzuciłem tak poprawionego LOG-a na utrack-a --> link Sam poprawiony LOG znajdziesz tutaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może się Krzysiek gdzieś mijaliśmy :D Może widziałeś moją glebe praktycznie pod skrzyżowaniem krzesełek? Chyba zrobiłem dobre wrażenie, bo aż usłyszałem przeciągnięta "ahhh" dochodzące z krzesełek xD Ogólnie jeździłem od 12 do 16 i warunki oceniam na dobre. Na początku wiało i troche śnieg padał, potem naszła mgła i widoczność do 50m, ale stok bez muld. No była jedna na której się właśnie wywaliłem efektownie:D:D. Lodu dużo, ale przy takim wietrze to nic dziwnego. Ogólnie warunki na 4. Kolejek na Gryglówce 0 i fajny ten karnet jest Gryglówka&Winterpol za 50zł jakoś. Co do ludzi, to trochę śmiechu na krzesełkach było. Jeden agent ze 3 fikołki zrobił i zjechał jeszcze 20 m w dół zanim sie zatrzymał i sam zasuwał pod górę, bo nikt nie jechał akurat. Ogólnie jestem zadowolony i polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może się Krzysiek gdzieś mijaliśmy :D Może widziałeś moją glebe praktycznie pod skrzyżowaniem krzesełek? Chyba zrobiłem dobre wrażenie, bo aż usłyszałem przeciągnięta "ahhh" dochodzące z krzesełek xD Ogólnie jeździłem od 12 do 16 i warunki oceniam na dobre. Na początku wiało i troche śnieg padał, potem naszła mgła i widoczność do 50m, ale stok bez muld. No była jedna na której się właśnie wywaliłem efektownie:D:D. Lodu dużo, ale przy takim wietrze to nic dziwnego. Ogólnie warunki na 4. Kolejek na Gryglówce 0 i fajny ten karnet jest Gryglówka&Winterpol za 50zł jakoś. Co do ludzi, to trochę śmiechu na krzesełkach było. Jeden agent ze 3 fikołki zrobił i zjechał jeszcze 20 m w dół zanim sie zatrzymał i sam zasuwał pod górę, bo nikt nie jechał akurat. Ogólnie jestem zadowolony i polecam.

a ktoś się sypnął, ale to nie wiem czy to nie było później niż o 16, bo ja właściwie dopiero przed 16 się na kanapę przesiadłem ;) sam wczoraj bardzo efektowną glebę zaliczyłem, brak koncentracji czy coś i chyba krawędź złapałem, narta jedna się wypięła, straciłem równowagę i szukałem kontaktu ze śniegiem żeby nie lecieć po nartę za daleko ale na moje szczęście jakiś narciarz mi podwiózł nartę( pozdrawiam tego Pana ;) ) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocilem z zielenca przedwczoraj. Bylem na 2 dni. W piatek juz przyszlo ocieplenie, ale paradoksalnie lepiej sie jezdzilo niz dzien wczesniej. Stok od rana sztruks, zmrozony bo padała marznaca mzawka. Mniej ludzi niz dzien wczesniej. Chyba pogoda odstraszyla. Generalnie bylo dobrze. Nie wiem jak teraz. Jednak chyba cos w tym jest co sie slyszy ze w zielencu inny mikroklimat. Na dole w Dusznikach chlapa, a w zielencu ok. Teraz moze byc gorzej, nie wiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wybieram się od 24 stycznia do Karłowa (w roku ubiegłym byłem w Polanicy, jeździłem na narty do Zieleńca) - chciałem zapytać jakie aktualnie warunki w Zieleńcu i jak długo się utrzymają ? Czy oprócz Zieleńca można jeszcze gdzieś z Karłowa w miarę blisko pojeździć - jadę z 8 letnią córką, która jeździ 2 lata, ale można powiedzieć, że dopiero zaczyna (jeździ raczej na łatwych trasach). Rafał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wybieram się od 24 stycznia do Karłowa (w roku ubiegłym byłem w Polanicy, jeździłem na narty do Zieleńca) - chciałem zapytać jakie aktualnie warunki w Zieleńcu i jak długo się utrzymają ? Czy oprócz Zieleńca można jeszcze gdzieś z Karłowa w miarę blisko pojeździć - jadę z 8 letnią córką, która jeździ 2 lata, ale można powiedzieć, że dopiero zaczyna (jeździ raczej na łatwych trasach). Rafał

warunki będą, o to się nie martw ;) oprócz Zieleńca zostaje jeszcze Czarna Góra i Góry Sowie ale to bez rewelacji. mieszkam niedaleko Karłowa i na narty głównie śmigam do Czech, tylko pytanie czy chcesz jechać na narty 2h czy wolisz być na miejscu... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wybieram się od 24 stycznia do Karłowa (w roku ubiegłym byłem w Polanicy, jeździłem na narty do Zieleńca) - chciałem zapytać jakie aktualnie warunki w Zieleńcu i jak długo się utrzymają ? Czy oprócz Zieleńca można jeszcze gdzieś z Karłowa w miarę blisko pojeździć - jadę z 8 letnią córką, która jeździ 2 lata, ale można powiedzieć, że dopiero zaczyna (jeździ raczej na łatwych trasach). Rafał

Z Zieleńca do Riczek w Czechach masz tylko parę kilometrów a naprawdę polecam . Jest tam krzesło 4 osobowe i trzy trasy zjazdowe prawie czarna;czerwona i zielona . Długości o ile pamiętam to zielona ma 1300 m . Bardzo fajne stoki polecam !Tu masz linka na stronkę http://www.skiricky.cz Co do warunków to do 24 stycznia jest jeszcze trochę czasu więc co będzie hmm kto wie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
byłem dzisiaj. trasa przez mostek w miarę spoko, troszkę nierówności, miejscami lód(mostek=lodowisko), kolejki nie ma. po godzinie śmigania tam, przeniosłem się na sześcioosobową kanapę, początek śmigania tam nie zbyt fajny bo nie lubię a wręcz nie umiem i włącza mi się "hamulec ręczny" jak zaczyna się robić powoli ciemno, dopóki nie włączą świateł to jeżdżę bo jeżdżę... a do tego jeszcze takie marznące coś padało, że po chwili gogle były zamarznięte, później już padał normalny śnieg. ale jak włączyli światło to zrobiło się ciekawe, widziałem już gdzie jadę :D i okazało się że trasa jest w bardzo dobrym stanie, trasa na prawo, przy kanapie twarda, mało nierówności, można było sobie poszaleć, środkowa część stoku bardziej rozjeżdżona. ps. juice pozdrawiam i gratuluje spostrzegawczości, narty i naklejka skiforum zaśnieżona ale i tak po nartach mnie rozpoznałeś :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj. trasa przez mostek w miarę spoko, troszkę nierówności, miejscami lód(mostek=lodowisko), kolejki nie ma. po godzinie śmigania tam, przeniosłem się na sześcioosobową kanapę, początek śmigania tam nie zbyt fajny bo nie lubię a wręcz nie umiem i włącza mi się "hamulec ręczny" jak zaczyna się robić powoli ciemno, dopóki nie włączą świateł to jeżdżę bo jeżdżę... a do tego jeszcze takie marznące coś padało, że po chwili gogle były zamarznięte, później już padał normalny śnieg. ale jak włączyli światło to zrobiło się ciekawe, widziałem już gdzie jadę :D i okazało się że trasa jest w bardzo dobrym stanie, trasa na prawo, przy kanapie twarda, mało nierówności, można było sobie poszaleć, środkowa część stoku bardziej rozjeżdżona. ps. juice pozdrawiam i gratuluje spostrzegawczości, narty i naklejka skiforum zaśnieżona ale i tak po nartach mnie rozpoznałeś :D

Potwierdzam Krzycha, warunki bdb, z tym rozjeżdżeniem to lekka przesada :) Aleeee, pod koniec (po 20h) kumpel mi pokazał przejazd laskiem od razu na lewo po starcie od kanapy - wyjeżdża się całkiem na lewej stronie stoku na takim dodatkowym małym szczycie / wzniesieniu. I tam krajobraz księżycowy :D- wyraźna poświata od oświetlonego stoku i jakieś 150 - 200 metrów stoku "dziewiczego" - 10 cm warstwy świeżego lekkiego śniegu, a pod nim twarde i równe podłoże. Wrażenia jezdno - krajobrazowe bardzo smaczne :) Pozdrawiam nawzajem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zieleniec czy Riczky ??? Tak się zastanawiam: odbieram mamę z sanatorium w Dusznikach w przyszłym tygodniu - jak zawoziliśmy to z synem brykaliśmy w Zieleńcu, może tym razem do Riczek ??? W Zieleńcu 13-16.I. było OK tylko od rana (było ciepło w całej Polszy), a jak się mają sprawy w R ?

Osobiście wybrał bym Riczki . Trasy dłuższe i fajniejsze niż Zieleńcu . Sam byłem wczoraj w Zieleńcu na wieczornym szusowaniu ale to tak wyszło przy okazji spraw zawodowch . W sumie jak się jedzie pod kanapą to paredziesiąt sekund i jesteś na dole . Ale sam wybieraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Stary nie stary. :-) I mówimy o jeżdżeniu, a nie ślizganiu się pod kościółkiem. :-) A tak się jakoś utarło, że większość wyciągów o ile pozwala pogoda rusza koło 6 grudnia. A pierwsze wyciągi to przeważnie Mieszko. Pozdrawiam

nie mówię o ślizganiu koło koło kościółka ale o jeżdżeniu chociażby na czwórce, pamiętam że w ostatni weekend listopada byłem tylko nie mogę sobie przypomnieć który to był sezon :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Byłem dzisiaj w Zieleńcu, jeździłem na 6-os i Gryglówce. Pogoda piękna - było widać np. Czarną Górę i Śnieżnik. Warunki wyśmienite - serio! Naturalnego śniegu jest 20-30cm, resztę dosypali. Stok jest bardzo twardy. Nie ma kamieni, trochę trawy wystawało w okolicach orczyka, sporo luźnych grud lodowych pod Gryglówką - w środkowej części. Kolejki wyłącznie do 6-os. i były to takie na 3 minuty. Spory tłok i kupa ludzi uczących się z dziećmi. Ogólnie zadowolony. Polecam. Tam już jest zima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanko czy na kanapke gryglowke tez jest on wazny

Nie! Karnet dotyczy tylko stacji Winterpol (sprawdzone u właściciela Gryglówki :-) Uaktualnienie informacji Na stronie oferty, właśnie pojawiła się następująca informacja: "Wszyskie karnety zakupione od początku trwania oferty obejmują również wyciąg Gryglówka" :D

Użytkownik mn16 edytował ten post 12 grudzień 2011 - 11:58 Uaktualnienie informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj. Rano dwie niespodzianki. Kasa nie działa przez dobre 20minut bo system się zepsuł. Cena karnetu w niskim sezonie w cenniku na internecie była 35zł, przy kasie okazuje się że ten sam karnet kosztuje 50zł. mniejsza z tymi 15zł ale tak się nie robi... ale dobra, karnet kupiony ale co z tego, skoro bramki nie działają i trzeba przechodzić pod bramkami a później bokiem. koło 10 bramki już działały. trasa przygotowana średnio, nie w całości bo patrząc z góry, za laskiem, tylko prawy i lewy pas przygotowany, środkowy pas nie ruszony ratrakiem a tam przymarznięty luźny śnieg, nie wygodny do jazdy, dlatego ludzie jeździli tylko tam gdzie było ubite, tworzyły się takie trochę korytarze i bywało tam czasami za wąsko jak się ludzi zjechało. ogólnie kilka przetarć ale raczej do ominięcia, rano wiadomo równo, później już mniej. ludzi mało w kolejce się nie stało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...