Skocz do zawartości

Winterpol - Zieleniec


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Do Zieleńca jak najbardziej warto pojechać :) ja będę teraz czwarty rok z rzędu i nie ma mowy o nudzie. Trasy są dość dobrze przygotowane (pomijając ubiegły rok, ale było mało śniegu, więc nie ma się co dziwić), kolejki niezbyt dlugie, różni znajomi z różnych szkółek korzystali i wszyscy byli zadowoleni (dwie osoby też mogę jednocześnie pobierać lekcje). Pozdrawiam :)

:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść, Mam kilka pytań do bywalców Zieleńca 1. CZy karnet na cały Zieleniec jest imienny na okaziciela ? JAdę z żoną i dzieciakami, którymi trzeba się opiekować i chcemy jeździć naprzemiennie - da się na 1 karnecie ? 2. Czy parkingi są płatne ? 3. Jak jest z dojazdem ? Kiedyś dojazd zimą był jednokierunkowy 4. Ile trzeba liczyć minut na dojazd (mamy noclegi) z Dusznik ? 5. Czy da się przejechać przez Zieleniec na czeskie stoki-Ricky w górach orlickich ?

ad.1 Karnet jest bezimienny ale bodajze w regulaminie jest ze nie wolno go odstepowac ale kto to sprawdzi. ad.2 W tej chwili wszystkie parkingi sa bezpłatne ad.3 Przewaznie nie ma problemów z dojazdem, w tej chwili dojaz jest od przełeczy Polskie Wrota w obie strony. ad.4 To zależy jak jedziesz od 20 do 30 minut powinno wystarczyc ad.5 Raczej nie da sie trzeba jechac przez Boboszów albo Kudowe a to kawał drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za info. ad 5. Jadę Suvem 4x4 (Subaru Forester) więc może się da ?? (nigdu tamtędy nie jechałem)

Jesli masz taki samochód możesz próbować jechac z Zieleńca dalej droga 389 w kierunku Bystrzycy Kłodzkiej.Ta droga bywa bardzo słabo odśnieżana ale mozna sprawdzić a wrazie co wycofac sie. Po drodze masz małe przejsci graniczne Mostowice - Orlice Zahori powinno byc czynne. To ci znacznie skrocie droge do Destne w O.H (po drugiej stronie Zieleńca) oraz w Ricki w O.H. Tak jak piszą na stronie www.holidayinfo.cz jest tam do 110cm sniegu!!! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W ten czwartek, organizowane są express narty z mojej szkoły i mam pytanie, o warunki... Mianowicie zastanawiam się czy brać komóry, czy zwykłe stare szutrówki? ;] a więc, czy po tych opadach są gdzieś jeszcze kamyczki/przetarcia, no i czy można liczyć że w tygodniu ruszą... i wyratrakują? ;] pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W ten czwartek, organizowane są express narty z mojej szkoły i mam pytanie, o warunki... Mianowicie zastanawiam się czy brać komóry, czy zwykłe stare szutrówki? ;] a więc, czy po tych opadach są gdzieś jeszcze kamyczki/przetarcia, no i czy można liczyć że w tygodniu ruszą... i wyratrakują? ;] pozdrawiam Konrad

w poniedziałek po tych dużych opadach, byłem w Zieleńcu też ze szkoły, na mostku oczywiście pare kamyczków leżało, ale tylko tam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na nocnej, ludzi znośnie, nie stało się w kolejce dłużej niż 3minuty aczkolwiek miałem czasami wrażenie że na stoku jest tłoczno. warunki znośne, jak po całym dniu stok nie był aż tak styrany, oczywiście sporo nie równości i miejscami lód, szczególnie przy dojedździe do kanapy, brak przetarć p.s zasłona na kanapie była baaardzo przydatna, współczułem ludzią na kanapie Grygla, bo wiało strasznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytając powyzsze posty - mam pewne watpliwosci: Resort Winterpol nalezy do lobbysty Sobiesiaka ( osoba starająca się o podgryzanie budzetu tego biednego panstwa ) . Zastanawiam się czy jazda po jego wyciagach nie wywołuje zmieszanych uczuć. Czy etyka biznesu juz ma jakieś znaczenie, czy może zejdzie jeszcze parę lat , aby jak na zachodzie klienci "prześwietlali" etykę firmy , której zostawiają swoje pieniądze. Pozdrowienia narciarskie

Ty chyba jakiś nadwrażliwy jesteś...co myślisz, że od Twojego karnetu VATu nie płaci? dochodowego? ludzi zatrudnia na czarno? Stok narciarski to jedno, a automaty to drugie. Winterpol ożywił cały ten region i zapewnił pracę zapewne kilkuset osobom... Co do automatów - nie podobają mi się - czekam aż ich zabronią. Łepki wrzucają swoje (albo i nie swoje) kieszonkowe bez umiaru. Ta usługa nie jest nikomu potrzebna - tak jak totolotek ma monopol tu też nie powinno być odstępstw - kasyna od 18 lat. Sobiesiak mi zwisa. Wyciąg działa, ludzie pracują, kicham na to ile się dorobił i na czym. Dopóki jego przedsiębiorstwo konkuruje legalnie, płaci podatki, nie korumpuje urzędników,ani nikogo nie zastrasza to wszystko gra. A jeśli jest inaczej to go wsadzą wcześniej czy później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem zanim zrobiłeś delete. "Sobiesiak od kilku lat ma kłopoty z wymiarem sprawiedliwości. Jako współwłaściciel firmy Winterpol w lutym 2005 r. miał wręczyć 10 tys. zł łapówki członkowi komisji, która decydowała o przyznaniu dotacji inwestycyjnych PHARE. 28 października 2008 r. został za to skazany na dziesięć miesięcy w zawieszeniu na dwa lata - przypomina "Rz". " Hmm kiedyś ubiegaliśmy się o dotacje z unii...10 tys. -- za mało dał.... to jakbyś policjantowi proponował piętaka...takie efekty. Taki kraj (ale podobno łapówki za dotacje to w całej europie funkcjonują). Osobiście mnie tylko dziwi głupota jego i Zbycha...co nie zdawali sobie sprawy z tego, że podsłuchują ich? to dziś nie ma innych (bezpiecznych) dróg komunikacji? ehh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak obeznany w dawaniu łapówek to niech da komu trzeba i przetnie ten błotnisty rezerwat poniżej zieleńca pięknym krzesełkiem od Dusznik.

A jeżeli ktoś nie wie gdzie leży Torfowisko to niech się nie wtrąca. Bo jakbyś miał przez nie jechać do Dusznik to w pewnym momencie by było nieco pod górę. :D A tu jako potencjalny inwestor masz bardzo dokładną mapę tego terenu: http://amzpbig.com/m...unwald_1936.jpg Niestety dawno temu zrobili ja niemieccy inżynierowie (tak jak większość roboty na Dolnym Śląsku), ale przynajmniej wiedzieli gdzie i jakie są spadki terenu. :-) No i masz zaznaczony błotnisty rezerwat. :-) Miłego wyznaczania nartostrady. Poniekąd byłby ciekawy temat. Projekt mega-nartostrady w Zieleńcu. Pozdrawiam.

Użytkownik jurasek15 edytował ten post 06 luty 2010 - 19:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam Szukam spania w okolicach Zieleńca, Czarnej Góry dla dwóch rodzin ( 4 dorosłe, 4 dzieci ). Nie musi to być koniecznie w jednym obiekcie. Termin od 18 do 20 luty. Zdaje sobie sprawę z tego, że to trochę późno na szukanie noclegu. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ma pytanie czy jest mozliwosc przejachania z 4osobowej kanapli winterpoola na 6 osobowa kanapke i spowrotem i jakie warunki panuja w zielencu bo wybieram sie za tydzien

oczywiście, problemu z przejazdem nie ma żadnego, jak jest się na 6osobowej to najlepiej zjechać i wciągnąć się do góry talerzykiem i w lewo(patrząc z góry) jest przejazd ;) obecnych warunku nie znam, dawno nie byłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...