Skocz do zawartości

Winterpol - Zieleniec


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

na Zieleńcu to już jest standard z tymi warunkami śniegowymi. w tym roku była akcja że nawet GOPR zawyżał ale po interwencji chyba podają prawdziwe info. śnieg jest tylko ile to nie wiem :P ale pewnie coś koło 20cm więcej nie będzie p.s ma tajne info że w sobotę i niedzielę ma padać śnieg w moich okolicach więc pewnie na Zieleńcu też coś spadnie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj. więc mam dla tych co ich to interesuje parę ciekawych informacji To tak warunki śniegowe dostateczne, śnieg świerzy, puchaty mimo zratrakowania i sporego mrozu było miękko, śniegu jest ogólnie dosyć sporo ale nie rozumiem czemu koło nowej kanapy jest pełno przetarć szczególnie dziwi mnie przetarcie przy samej armatce(!) mróz rano było -8, koło 13 było -6 więc pytam się czemu nie naśnieżyli? z tego co widać to zbiorniki mają puste więc pewnie wody brak :/ eh... to jest właśnie Polska... Kolejki znośne, rano pustka ale koło 11 pod nową kanapę był tłum, na mostku 5-6 minut w kolejce koło 12, talerzyk góra 2 minut stania, orczyk 6 zero kolejek i najlepsze warunki śniegowe. Ogólnie nie było źle, pobawiłem się troche, jednak tydzień w Austrii przyzwyczają do innych warunków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie rozumiem czemu koło nowej kanapy jest pełno przetarć szczególnie dziwi mnie przetarcie przy samej armatce(!) mróz rano było -8, koło 13 było -6 więc pytam się czemu nie naśnieżyli? z tego co widać to zbiorniki mają puste więc pewnie wody brak :/ eh... to jest właśnie Polska.

Widzisz- sam sobie odpowiedziałes :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czemu w Czechach zawsze jest woda? w grudniu przez cały tydzień armatki śmigały, dzień i noc w Jańskich.. eh no tak to jest Polska :/

W Jańskich to nie wyłączyli ich od listopada! raz chodzi więcej raz mniej, ale zawsze pracują! to trochę nie fair ich porównywać do Zieleńca :) , bo się okaże, że Zieleniec to ośrodek klasy B... :) Ale to rzeczywiście szok, bo w Jańskich mają kilka kilometrów tras, a w Zieleńcu nawet jednego krótkiego stoku nie potrafią porządnie naśnierzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to żeby nie wiadomo ile tego śniegu zrobili ale chociaż tyle żeby nie było gołej ziemi widać. mróz jest, tylko działać panowie, działać a możliwe że nie wyłączali, nie wiem byłem tylko raz w tym sezonie w Jański, swoją wiedze opieram na opiniach znajomych co tam byli i na kamerce koło protezu tam zawsze widać jak armatki pracują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kwaterki to jakieś tam znam ;) z tym że byłem tylko w dwóch, powód? za blisko mam żeby tam spać :cool: zalezy czego oczekujesz od ośrodka narciarskiego. nie licz na jakieś wymagające i długie stoki bo takich tam nie ma. no dobra może lekko przeginam z tymi wymagniami ale powiedzmy może 3 są takie średnio-trudne. do tego dochodzą kolejki ale to też kwestia twojego wyboru, czy wolisz grzać tyłek na podgrzewanej kanapie winterpola i marznąć w kolejce czy jeździć góra dół bez kolejek na strefie A. ogólnie to bardziej polecam czechy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja bym zapropoował dla Zieleńca zjazd do Dusznik. Duż koszty, ale Zieleniec nie byłby górką dla początkujących, ale też dla starszych stażem;p Myślę, że stok miałby długość nawet 8 km jakby górną stację zrobić pod drogą, ale jeszcze na google map sprawdzę;p

Wyciąg z Dusznik Zdr. do Zieleńca był planowany już ponad 20 lat temu,nawet kiedyś była "trasa zjazdowa" co z nią nie wiem i cisza.Nawet o takim piknym wyciągu w Podgórzu za Dusznikami Zdr.(długi jak na te tereny 760m i aż 190 m przewyższenia -Zieleniec przez wieki miał max 142m)cichutko,ale chyba istnieje.Chyba warunki mikroklimatyczne ,wysokość.Armaty by nie pomogły.Ile to razy kiedy nie było kamerek,internetu,człowiek jechał w ciemno,a śniegu po drodze zero,aż tu nagle ostatni zakręt w rozpaczy,a tu piękne białe stoki mieniące się w słońcu:),ale poniżej wiosna i dlatego nikt nie zainwestuje w kolej linową Duszniki Zdrój----Zieleniec,a baza noclegowa przez lata tak się rozwinęła w Zieleńcu,że zaplecze Dusznik Zdroju nie robi na inwestorach już wrażenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ze względu na różnice w terenie jest to nie możliwe. Dyskutowano o tym już nie raz. Najdłuższym możliwym stokiem było by połączenie wyciągu Nr. 2, z Diamentem, trasa wtedy około 2000m, jednak ze względu na duże koszty jest to na razie nie realne (przebudowa parkingów, stacji narciarskiej, budowa mostu nad drogą). Co do naśnieżania. Jest ono możliwe tylko od -2 do -8 stopni, gdy jest zimniej woda zamarza na głębokość ponad metra. Wiem co mówię, bo właśnie w tamtym sezonie mieliśmy w Zieleńcu taki problem, było za zimno na armatki, których mamy ponad 40, mimo wybudowania nowych stawów oraz rur i lanc nawadniających nartostrady. Śnieg z armatek najlepiej robić w dzień, a jak wiemy jest to bardzo trudne, ze względu na bezpieczeństwo narciarzy. Poprzedni sezon był jednak obfity w śnieg i kwestia naśnieżania odeszła na dalszy plan ;). Mam dla Państwa dobrą informację - w lecie usunęliśmy wszystkie kamienie ze stoków, prace trwały całe wakacje, stoki zostały skoszone i "przeszukane". Z odkopanych kamienii umocniliśmy skarpę przy parkingu. Więcej nowości podam w najbliższym czasie :), po co od razu wszystko ciekawe odkrywać.

Witam! Z Twojej wypowiedzi wynika że chęci macie żeby poprawić warunki na stokach ale przeszkadzają wam w tym problemy techniczne.Nie zadajecie sobie pytania: Ciekawe jak to robią na innych stokach?. Może nie byłem na wszystkich stokach Europy ale w Zieleńcu były najgorzej przygotowane trasy z jakimi się do tej pory spotkałem. Pomijam kamienie które podobno pozbieraliście. To co nazywasz systemem naśnieżania ja nazwałbym namiastką tego. Oceniam nie jako znawca systemów tylko zwykły użytkownik, który jeździł na innych stokach.Nie wiem ja to robicie że rano na stoku są całe obszary lodu w pobliżu armatek. Wygląda to jak by pękały rury z wodą pod śniegiem a następnie nie przejmując się niczym zostawiacie tak stok. Piszesz że poprzedni sezon był obfity w opady. Ja tego nie widziałem będąc przez dwa tygodnie w lutym. W miejscach które naprawdę potrzebują śniegu nawet nie ma śladu po armatce. Generalnie obserwując wasz stan techniczny przez dwa sezony nie zrobiliście nic widocznego w tym kierunku aby poprawić stan przygotowania tras. Ale kamień mi spadł z serca czytając że problem naśnieżania odłożyliście na gorsze czasy. Gratulacje. I na koniec to co jest najsympatyczniejsze dla Zieleńca i to co za każdym razem mnie zastanawia jak myślę o tej miejscowości. Czy w tym sezonie będzie można jeździć na wszystkich wyciągach na jednym karnecie? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o oficjalną mapkę Zieleńca. Ponieważ czyta nas Top-ski, więc chcę zawiadomić że biją po moich oczach dane na temat wyciągu Winterpol 5, 900 m różnica wysokości 280 m !!!! Co to za bzdura. Z roku na rok ten sam błąd jest powielany. Wg. producenta kolejki linowej Winterpol 5. różnica wzniesień 173 m, długość 720 m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do naśnieżania. Jest ono możliwe tylko od -2 do -8 stopni, gdy jest zimniej woda zamarza na głębokość ponad metra. Wiem co mówię, bo właśnie w tamtym sezonie mieliśmy w Zieleńcu taki problem, było za zimno na armatki, których mamy ponad 40, mimo wybudowania nowych stawów oraz rur i lanc nawadniających nartostrady. Śnieg z armatek najlepiej robić w dzień, a jak wiemy jest to bardzo trudne, ze względu na bezpieczeństwo narciarzy. Poprzedni sezon był jednak obfity w śnieg i kwestia naśnieżania odeszła na dalszy plan ;)

a mogę wiedzieć dokładnie gdzie te woda zamarza? bo jeśli w wężach(rurach) to jakim cudem? woda będąca w ruchu, pod ciśnieniem nie powinna za marznąć, a po naśnieżaniu powinna być z węża usunięta aby nic nie mogło zamarznąć. po za tym, temperatura w poprzednim sezonie może na tydzień, góra dwa spadła poniżej -8, także kolejne marne tłumaczenie... szczerze to nie rozumiem Waszych problemów bo zauważyłem że głównie Wy takie macie, jakoś Czechom nigdy nie jest za zimno na naśnieżanie w tamtym sezonie było i tak że przez dwa tygodnie dośnieżali bez przerwy, lepiej by było, jakbyście napisali że wody nie macie, albo kasy Wam szkoda, bo to co tu czytam to takie marne tłumaczenie... edit: zapomniał bym o przygotowaniu stoku, które jest na niskim poziomie, bo zdarzyło mi się tak, że byłem na stoku o 9 a stok wyglądał tak jak pod koniec poprzedniego dnia, ratraka się nie chciało odpalić? a szczytem jest to, że od poprzedniego sezonu przed jazdą nocną nie ma przerwy na wyrównanie stoku a szczerze powiem że lubiłem w tygodniu skoczyć na nocną do Zieleńca...

Użytkownik 1/2prokrzysiek edytował ten post 24 październik 2009 - 19:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ono możliwe tylko od -2 do -8 stopni, gdy jest zimniej woda zamarza na głębokość ponad metra. Wiem co mówię, bo właśnie w tamtym sezonie mieliśmy w Zieleńcu taki problem, było za zimno na armatki, których mamy ponad 40, mimo wybudowania nowych stawów oraz rur i lanc nawadniających nartostrady. Śnieg z armatek najlepiej robić w dzień, a jak wiemy jest to bardzo trudne, ze względu na bezpieczeństwo narciarzy. Poprzedni sezon był jednak obfity w śnieg i kwestia naśnieżania odeszła na dalszy plan

Jakoś w innych ośrodkach nie zamarza - dostaniemy odp dlaczego tylko w Zieleńcu zamarza? A info o obfitym śniegu zostawię bez komentarza (zwłaszcza było to widoczne w okresie sylwestrowym)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Poprzedni sezon był jednak obfity w śnieg i kwestia naśnieżania odeszła na dalszy plan ;). Mam dla Państwa dobrą informację - w lecie usunęliśmy wszystkie kamienie ze stoków, prace trwały całe wakacje, stoki zostały skoszone i "przeszukane". Z odkopanych kamienii umocniliśmy skarpę przy parkingu. (...)

Gwoli szczerości - którą część sezonu nazywawasz udaną w śnieg?? Mam nadzieję, że nie mówisz o nocy sylwestrowej... A propos kamieni - chodzi o te, które de facto leżały pod tą "gigantyczną" warstwą śniegu w zeszłym sezonie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top-Ski lepiej odkryj szybko te ciekawe nowości w Zieleńcu,żeby nas udobruchać,bo robi się gorąco;)

Wiesz, tak zawsze krytykujemy te nasze ośrodki...Coraz bardziej widzę, że to nie ma kompletnego sensu. Z takimi dyskusjami można zaczekać 20 lat aż obecne pokolenie menadżerów stoków wymrze śmiercią naturalną. Tak jak z Pocztą Polską i PKP. Czesi są o 10 lat do przodu zarówno w technice jak i mentalności. Tam już jest "klient nasz Pan", co prawda wolą Niemca od Polaka, ale coraz mniej to już widać. Nawet Polacy w kolejkach jacyś grzeczni. Jak się zastanawiasz czy wydać 70zł w Zieleńcu czy 100 w Jańskich to dlaczego w Jańskich ? :) albo Harrachovie, Rokytnicach - gdzie indziej już dalej od granicy - argument czasu dojadu ma znaczenie. Dla mnie wystarczy argument, że serwis nart kosztuje więcej niż 30zł. Po co wogóle dyskutujemy nad Zieleńcem skoro zawiedliśmy się na nim tak, że nie mamy już wogóle ochoty tam jechać ? Zieleniec miał tylko jeden atut - dużo śniegu - śniegu nie ubyło. Tylko inni nauczyli się go lepiej "uprawiać".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...