Skocz do zawartości

Winterpol - Zieleniec


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

a taki że piszesz że potrafią zrobić 50-80 cm sztucznego śniegu co jest trochę nie prawdą bo 50cm czy tam 80cm to oni mieli razem z naturalnym śniegiem :)

Nie szukajac daleko - Harlikowice pewnego grudniowego czwartku zaczeli sniezyc i do soboty mieli 50cm , a do poniedzialku 80cm... Wszystko pomimo braku naturalnych opadow... Wiem, bylem, widzialem, jezdzilem... Niesamowity widok jak z daleka patrzy sie na cala gore pokryta mgla z pracujacych armatek na tle bezchmurnego nieba... Pobliska Czerna Hora ma ta sama strategie... I kupa mniejszych osrodkow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
warunki genialne :) wieje, ale milo jest sie dotlenic gorskim, swiezym powietrzem. Ale to nie przeszkadzalo, bo wialo tylko na krzesle, stok jest dobrze chroniony przez otaczajace lasy :) w dniu wczorajszym - zero kolejek, jazda non stop ;) leciutki minus - sporo kamieni w okolicach mostka, i stromego zjazdu na samym dole do wyciagu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało Ci coś z nart po tych kamieniach? :D Wczoraj chodziła część wyciągów AWF i chyba Mieszki. Ludzi było niewiele (kolejek praktycznie nie było), ale było trochę kamieni porozrzucanych po stoku - śniegu jeszcze mało. BTW. Stronkę mają beznadziejną - niczego konkretnego się na niej nie da dowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj i w najbliższym czasie już tam nie pojadę. Ceny karnetów przerażają( za te pieniądze to ja do Czech pojadę i się wyszaleje). Warunki marne, na talerzyku Winterpol dało się pośmigać ale były przetarcia a na mostku tragedia na i po przejechaniu mostku myślałem że z moich nowych nart zostaną wspomnienia i wróciłem się na talerzyk. Śnieg mokry, temperatura +2. Co do stronki to jak podają ze śnieg jest 20-50 cm to zawsze bierzcie pod uwgę tą pierwszą wartość czyli 20cm w tym przypadku. 50 cm to może i było ale w zaspie a nie na stoku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem tego napisać ale jak byłem wczoraj to już ciężarówka woziła krzesełka do nowej, sześcioosobowej kanapy i pierwsze krzesło już wisiało na linie. a kolej Pana Grygla już ma postawione słupy więc myślę że na święta będzie już otwarta. a tu parę fotek z budowy kolei: http://www.zieleniec...tki-z-budowy,72

Użytkownik 1/2prokrzysiek edytował ten post 01 grudzień 2008 - 16:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem tego napisać ale jak byłem wczoraj to już ciężarówka woziła krzesełka do nowej, sześcioosobowej kanapy i pierwsze krzesło już wisiało na linie. a kolej Pana Grygla już ma postawione słupy więc myślę że na święta będzie już otwarta. a tu parę fotek z budowy kolei: http://www.zieleniec...tki-z-budowy,72

Wszystko fajnie, ale nie wiem, czy gdzieś na świecie funkcjonuje 6-cio osobowa kanapa na 600m stoku :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj. jeździłem wszędzie, gdzie czynne. następny wyjazd do Czech. po prostu szkoda czasu i pieniędzy. pozdrawiam.

Cerna Hora w przeliczeniu około 68zł za karnet za cały dzień a w Zieleńcu na Winterpolu(jeszcze nie ma wspólnych karnetów) 65zł za cały dzień... wole jechać jakieś 60km dalej ale się wyjeździć tak że na drugi dzień z łóżka nie wstanę bo po wczorajszym wyjeździe w nogach nie czuję że jeździłem na nartach. I jeszcze mam szczęście że udało mi się te największe kamienie ominąć, ryski na ślizgu na szczęście nie są głębokie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale nie wiem, czy gdzieś na świecie funkcjonuje 6-cio osobowa kanapa na 600m stoku

Ale czy to źle ? Dlaczego początkujący, którzy chcą pojeździć na łatwej górce mają się męczyć w kolejkach i na orczykach ? A tak będzie tam pewnie jazda "w kółko", bo wydajność tego wyciągu ma być wprost niesamowita (jak na polskie warunki) :) A tak swoją drogą, to sam na trójce i podobnych bardzo lubię jeździć, mimo że na nartkach radzę sobie już całkiem nieźle (nieskromnie mówiąc ;-)) i czarne trasy straszne mi nie są. Mimo to większość dnia spędzam właśnie bawiąc się na takich płaskich łatwych stokach (oczywiście bez przesady) doskonaląc technikę i podbudowując ego jakim pięknym ciętym łukiem jadę :) Oczywiście uwielbiam też czasem powalczyć na czarnej, ale to tak powiedzmy w proporcji 1:3 względem niebieskich i czerwonych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak, bo maksymalna "pojemność" tamtych stoków już dawno była osiągnięta... Teraz będzie jeszcze więcej ludzi na stoku, więc obawiam się, że stoki będą przeludnione... Co się przekłada na kolizje... obym się mylił :)

kolizję i muldy. nie wiem jaką wydajność będzie mieć ta kolej ale zwykle takie koleje mają coś koło 2400 os/h jak na ten stok to będzie tragedia, wąski i krótki a do tego nie dbają tak jak trzeba o stoki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PółProKrzyśku w Jańskich płaciłem w piątek 490czk x 0.153=75zł, ale fakt, że porównania do Zieleńca nie ma.

Moim zdaniem tak, bo maksymalna "pojemność" tamtych stoków już dawno była osiągnięta... Teraz będzie jeszcze więcej ludzi na stoku, więc obawiam się, że stoki będą przeludnione... Co się przekłada na kolizje... obym się mylił :)

Mylisz się! byłem w Zieleńcu w zeszłym roku w któryś weekend, kolejka do krzesełka była na 5-10 minut, na stoku ciasno, ale jeszcze przejezdnie.. Ich tam parking ogranicza! ja jechałem już konkretny kawałek, żeby zaparkować, dreptałem chyba 1km do tego krzesełka, a potem w południe to najechało tyle ludzi, że już tylko stali w korku jak na Grunwaldzkim we Wrocławiu, a o parkowaniu mogli tylko pomarzyć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PółProKrzyśku w Jańskich płaciłem w piątek 490czk x 0.153=75zł, ale fakt, że porównania do Zieleńca nie ma. Mylisz się! byłem w Zieleńcu w zeszłym roku w któryś weekend, kolejka do krzesełka była na 5-10 minut, na stoku ciasno, ale jeszcze przejezdnie.. Ich tam parking ogranicza! ja jechałem już konkretny kawałek, żeby zaparkować, dreptałem chyba 1km do tego krzesełka, a potem w południe to najechało tyle ludzi, że już tylko stali w korku jak na Grunwaldzkim we Wrocławiu, a o parkowaniu mogli tylko pomarzyć....

wiesz czemu mi wyszło 68zł?? bo liczyłem że 1czk=0,14zł :) a po za tym jak kupie całodzienny to i tak go nie wykorzystam bo zwykle koło 13 mam już dość ;) Tomku nam tu nie chodzi o tą kanapę która już jest bo stok obok tej kanapy jest dłuższy i szerszy od tego przy którym powstaje teraz sześcioosobowa kanapa a obok tej kanapy kolejna kapa ale czteroosobowa. Ale mimo tego że kanapa "5"(przy mostku) jest mniej wydajna niż te np w Czechach to zawsze jest tak ze do samego mostku warunki są okej, ale mostek i stok za nim to tragedia, tam zawsze brakuje śniegu bo jest zabierany przez nie potrzebnie hamujących i panikujących narciarzy i parapeciarzy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się! byłem w Zieleńcu w zeszłym roku w któryś weekend, kolejka do krzesełka była na 5-10 minut, na stoku ciasno, ale jeszcze przejezdnie..

Dobra, to może tak: krzesełko na wyciągu 5 jest bardzo dobre - tamten stok był zawsze luźny i teraz jest lepiej wykorzystany. Natomiast stok obsługiwany prze wyciągi 3 i 4 był zawsze mocno zaludniony w środku sezonu. Jeśli teraz to nowe krzesełko dowali co najmniej 3x tyle ludzi, co stary wyciąg nr. 3 (bo zamiast niego jest krzesło) to będzie niefajnie. W Zieleńcu bywałem bardzo często (ba, tam się uczyłem jazdy na krawędziach w sezonie 01/02 i 02/03), więc znam dość dobrze ten ośrodek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz czemu mi wyszło 68zł?? bo liczyłem że 1czk=0,14zł :) a po za tym jak kupie całodzienny to i tak go nie wykorzystam bo zwykle koło 13 mam już dość ;) Tomku nam tu nie chodzi o tą kanapę która już jest bo stok obok tej kanapy jest dłuższy i szerszy od tego przy którym powstaje teraz sześcioosobowa kanapa a obok tej kanapy kolejna kapa ale czteroosobowa. Ale mimo tego że kanapa "5"(przy mostku) jest mniej wydajna niż te np w Czechach to zawsze jest tak ze do samego mostku warunki są okej, ale mostek i stok za nim to tragedia, tam zawsze brakuje śniegu bo jest zabierany przez nie potrzebnie hamujących i panikujących narciarzy i parapeciarzy :P

Pójdę trochę w off-topic i Ci powiem, że w Jańskich powinieneś pójść sobie na herbatkę i gulaszową zupkę albo dwie - życie ratuje, godzinę posiedzisz w ciepłym i już jedziesz dalej jak nowy. Natomiast co do Zieleńca to prawda, że ten stok jest szerszy, ale to co chciałem napisać to to, że jeśli przy braku miejsc parkingowych stare krzesełko nie było zapchane, to nowe - szybsze i na mniej atrakcyjnym stoku, też nie będzie przeciążone. Zauważcie, że w tym roku "udało im się dogadać" i w końcu jest jeden karnet na cały Zieleniec. Widać Ci od orczyków/talerzyków "wyczuli sprawę", że jeśli bedą jeszcze dwie kanapy to u nich nikt nie będzie jeździł. A teraz odwróćcie: po co są te kanapy? Zieleniec MA fantastyczne położenie, ktoś kto myśli o inwestycjach i dłuższym terminie niż powiedzmy 5 czy 10 lat, może mieć na tę miejscowość parę fantastycznych pomysłów. Ale na razie to są do Czechów bardzo opóźnieni, a to jest teraz dla nich największa konkurencja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę trochę w off-topic i Ci powiem, że w Jańskich powinieneś pójść sobie na herbatkę i gulaszową zupkę albo dwie - życie ratuje, godzinę posiedzisz w ciepłym i już jedziesz dalej jak nowy.

wiem, wiem ale nie będę pisać na temat tego co się dzieje jak mam już dość jazdy i mam jeszcze karnet, myślę że wiecie o co chodzi ;)

Zauważcie, że w tym roku "udało im się dogadać" i w końcu jest jeden karnet na cały Zieleniec. Widać Ci od orczyków/talerzyków "wyczuli sprawę", że jeśli bedą jeszcze dwie kanapy to u nich nikt nie będzie jeździł. A teraz odwróćcie: po co są te kanapy?

wspólnych karnetów jeszcze nie ma, zostało powołane jakieś tam stowarzyszenie i ono ma wprowadzić system informatyczny obsługujący karnety na wszystkie wyciągi, ale jakoś im nie śpieszy się jak na razie ;) nie jest tak różowo jak to oni piszą na swojej stronie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspólnych karnetów jeszcze nie ma, zostało powołane jakieś tam stowarzyszenie i ono ma wprowadzić system informatyczny obsługujący karnety na wszystkie wyciągi, ale jakoś im nie śpieszy się jak na razie ;) nie jest tak różowo jak to oni piszą na swojej stronie

Hmm, to by się zgadzało z teorią - bo nowe krzesełka też jeszcze nieczynne, a stok za mostkiem to tragedia. Ale w takim razie nie pojadę do nich. Na ciągłą jazdę na orczyku jestem za wygodny, ale inne stoki też bym pozwiedzał. Poczekam więc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem dzisiaj nowy cennik zieleńca i nie wiem o co w nim chodzi. co to znaczy strefa zieleńca?? wydaje mi się że to jest właśnie karnet na cały zieleniec ale znów różnica między strefą zieleńca a winterpol jeśli chodzi o karnet cało dzienny wychodzi 5zł coś jest nie tak oto nowy cennik: http://www.winterpol...pl/?page=cennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...