Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, brachol napisał:

Chyba chcą do Świąt mieć otwarte. 

Wyglada jakby chcieli zachować dojazd do Karkonosza. W tym sezonie kiepsko w Szklarskiej, mimo uruchomienia naśnieżania rekordowo szybko, bo 18.11.2022:

- Lola nie była otwarta nawet 1 dzien

- Hala Szrenicka i Świąteczny Kamień do tej pory wylaczone-> niby się starają o włączenie, ale czas ucieka a pogoda w najbliższych dniach nie będzie pomagać 

- FIS zamknięty od 2019r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grimson napisał:

Wyglada jakby chcieli zachować dojazd do Karkonosza. W tym sezonie kiepsko w Szklarskiej, mimo uruchomienia naśnieżania rekordowo szybko, bo 18.11.2022:

- Lola nie była otwarta nawet 1 dzien

- Hala Szrenicka i Świąteczny Kamień do tej pory wylaczone-> niby się starają o włączenie, ale czas ucieka a pogoda w najbliższych dniach nie będzie pomagać 

- FIS zamknięty od 2019r

Ta sytuacja pokazuje, że bez wydajnego systemu naśnieżania ciężko funkcjonować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, brachol napisał:

Ta sytuacja pokazuje, że bez wydajnego systemu naśnieżania ciężko funkcjonować. 

To tez pokazuje, ze KPN skutecznie blokuje rozwój narciarstwa. Kilka lat temu była akcja rozbijania większych kamieni na Loli, po latach nowe zaczęły wyłazić i sytuacja robi się jak na Kasprowym: jak nie spadnie 2m białego, to nie otworzą.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jan napisał:

oczywiście - w Parku Narodowym kamole też są pod ochroną

Generalnie masz rację, że w Parku Narodowym przyroda nieożywiona jest pod kontrolą. Z tym, że całkiem sporo drzew zostało wcześniej wyciętych pod budowę Karkonosza. 

ON powinien współpracować z Parkiem i vice versa. Bo Szklarska bez porządnego systemu naśnieżania i wyrównania tras [krzaczory i kamienie] zawsze będzie czekać na metr i więcej białego, żeby otworzyć podstawowe trasy. 

ON to rozwój gospodarczy, nowe miejsca pracy, usługi hotelowo-gastronomiczne, wypożyczalnie i instruktorzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, grimson napisał:

Generalnie masz rację, że w Parku Narodowym przyroda nieożywiona jest pod kontrolą. Z tym, że całkiem sporo drzew zostało wcześniej wyciętych pod budowę Karkonosza. 

ON powinien współpracować z Parkiem i vice versa. Bo Szklarska bez porządnego systemu naśnieżania i wyrównania tras [krzaczory i kamienie] zawsze będzie czekać na metr i więcej białego, żeby otworzyć podstawowe trasy. 

ON to rozwój gospodarczy, nowe miejsca pracy, usługi hotelowo-gastronomiczne, wypożyczalnie i instruktorzy.

Branża hotelarska w Szklarskiej ma się dobrze nawet jak ON nie działa. Usługi związane bezpośrednio z narciarstwem trochę na tym stanie rzeczy cierpią, ale to chyba nie są argumenty dla KPN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, brachol napisał:

Branża hotelarska w Szklarskiej ma się dobrze nawet jak ON nie działa. Usługi związane bezpośrednio z narciarstwem trochę na tym stanie rzeczy cierpią, ale to chyba nie są argumenty dla KPN. 

Nie wiem skad masz takie info? Rozmawiałem z właścicielka apartamentów Bawaria, gdy byliśmy jednymi z dwóch zajmujących a możliwości to 30 apartamentów. Także resto nie kwitnie, upadła knajpa w Dolinie Szczęścia, wiem, ze to trochę z boku, ale jednak Szklarska. Wg mńie nie jes5 różowo. Ostatnio dni temu kilka przy apartamentowcu tuz obok wyciagu SkiArena stały słownie trzy auta. Sezon narciarski i letni mogą nie wystarczyć. Wysokimi cenami nie skompensujesz. Taki mamy klimat dla prywatnej przedsiębiorczości.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, star napisał:

Nie wiem skad masz takie info? Rozmawiałem z właścicielka apartamentów Bawaria, gdy byliśmy jednymi z dwóch zajmujących a możliwości to 30 apartamentów. Także resto nie kwitnie, upadła knajpa w Dolinie Szczęścia, wiem, ze to trochę z boku, ale jednak Szklarska. Wg mńie nie jes5 różowo. Ostatnio dni temu kilka przy apartamentowcu tuz obok wyciagu SkiArena stały słownie trzy auta. Sezon narciarski i letni mogą nie wystarczyć. Wysokimi cenami nie skompensujesz. Taki mamy klimat dla prywatnej przedsiębiorczości.

Może ceny za wysokie? Szklarska z ego co pamiętam zawsze była dość droga, a od tego czasu wybudowano sporo apartamentów i konkurencja wzrosła. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, brachol napisał:

Może ceny za wysokie? Szklarska z ego co pamiętam zawsze była dość droga, a od tego czasu wybudowano sporo apartamentów i konkurencja wzrosła. 

Z jednej strony sporo się wybudowało, z drugiej knajpa tuż przy stoku jest zamknięta od dobrego sezonu, a apartamenty Lola (duży żółty budynek widoczny na kamerkach)wystawione na sprzedaż od jesieni 2022.

C270313B-F539-46BE-9AA9-A43B8F59CA51.jpeg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jan napisał:

oczywiście - tylko w jakim sensie ta ściema że jestem w Parku Narodowym ?

Porównując jabłko do jabłka - zobacz, jak rozwinięta jest infrastruktura narciarska w polskim vs czeskim Parku Narodowym w Karkonoszach, zapraszam szczególnie do weryfikacji Harrachov vs Szklarska.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, brachol napisał:

Może ceny za wysokie? Szklarska z ego co pamiętam zawsze była dość droga, a od tego czasu wybudowano sporo apartamentów i konkurencja wzrosła. 

W zakresie tanich miejsc tez pustka testowałem ostatnio w różnych porach roku dwa miejsca: za budynkiem, który na sprzedaż Grimson zapodał i jakiś pensjonat nieco niżej w obydwu brak obłożenia choć czasy narciarskie... znaczy pora wiec niby sezon, bida panie bida...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 15:04, grimson napisał:

Porównując jabłko do jabłka - zobacz, jak rozwinięta jest infrastruktura narciarska w polskim vs czeskim Parku Narodowym w Karkonoszach, zapraszam szczególnie do weryfikacji Harrachov vs Szklarska.

Harrachova nie znam i zapewne nigdy tam nie pojadę, nawet nie wiedziałem że leży w Parku Narodowym.

Zwiedziłem natomiast wiele Parków Narodowych w Alpach, Pirenejach i infrastruktura narciarska (wyciągi, naśnieżanie) tam nie istnieje albo odgrywa minimalną rolę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...