Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Wujot napisał:

Cała prawda o Sudety Lift

Pomyślałem sobie, że wrzucę tę Szklarską na mapę i sprawdzę jak to dokładnie jest, bo w oficjalnych materiałach (a i relacjach narciarzy) to literatura sf jest.

Tako to wygląda. Narysowałem trasy z grubsza po osiach (najkrótszym śladzie).

522097445_ONszklarska.thumb.JPG.056494968968844ec2b862355f3ec4fd.JPG

 

Pierwsza z lewej jest Lolobrygida. Profil niemiłosiernie obnaża wady trasy. Pierwsze 2,3 km ma spad na poziomie 18% - to jest akurat na niebieską. Pozostałe 1,1 km ma, średnio rzecz biorąc, 7%. Tak nie przesłyszeliście się. Akurat na biegówki. Skąd się biorą informacje o 4,4 km - nie mam pojęcia bo u mnie to co jest dostępne z Karkonosza wychodzi 3,4 km. A przecież kawałek do FIS nie ma kilometra, a poza tym w całości nigdy nie jest dostępny.

 577864818_Lolav1.thumb.JPG.d664ecd19c0afaac26f2aa2f186c94b0.JPG

Teraz Śnieżynka i Puchatek. Pierwsze 1,3 km to Śnieżynka przeciętny spad to prawie 20% - kwalifikuje po czerwoną. Puchatek ma 1,9 km i spad pod koniec 7%. SIEDEM. Już wiem dlaczego tam zasypiam.

 

948660997_nieynkaiPuchatek.thumb.JPG.cf0c6d1461342a8bb943da8492eceb1a.JPG

 

Na końcu FIS. 1,3 km, w pierwszej części mamy średnie pod 40%, na dole 25%. Idzie wytrzymać choć szału nie ma.

FIS.thumb.JPG.5d422ef8eb441b9567b524d1b51eda64.JPG

 

Jedna z lepszych analiz jakie widziałem, gratki.

Długość Loli licz od końca II sekcji krzesełka na Szrenicę, nie od Karkonosza. U mnie wg tracka GPS na tej pełnej długości wychodzi 4,2-4,6km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No trochę żartowałem oczywiście bo ośrodek znam doskonale łącznie z lasami. Jechałem nawet już dawno zapomnianym, nieistniejącym Filutkiem, który - tego pewnie nie wiecie - był poprowadzony dawnym jeszcze przedwojennym torem bobslejowym (częściowo oczywiście). Ale cieszę się, że to sprowokowało Cię Wiesławie do tak dogłębnej analizy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

No trochę żartowałem oczywiście bo ośrodek znam doskonale łącznie z lasami. Jechałem nawet już dawno zapomnianym, nieistniejącym Filutkiem, który - tego pewnie nie wiecie - był poprowadzony dawnym jeszcze przedwojennym torem bobslejowym (częściowo oczywiście). Ale cieszę się, że to sprowokowało Cię Wiesławie do tak dogłębnej analizy.

Pozdro

Warto wspomnieć o Bystrej -nadal jest do jazdy, choć coraz bardziej zarasta. Pewnym problemem, czy jak wolisz dodatkową atrakcją, jest fakt, że mostek (a właściwie belki) nad potokiem przegnił do końca. Aby więc zamknąć kółko trzeba przeleźć przez strumień. Co jest całkiem czujne.

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby był komplet to dodałem jeszcze te dwie "historyczne trasy" plus droga z Kamieńczyka do Szklarskiej. Z lewej zrekonstruowałem Filutka (niebieski), po drodze są trzy przejazdy przez strumienie (a mostków nie widać). Czyli mogliby tam jechać ci co nie mają z takimi przeprawami stresu.  góra Filutka jest w KPN a dół już nie... Razem 2,5 km. Z prawej na mapie Bystra - podobny "strumieniowy" problem. 

1354897605_ONszklarskaplusnieoficjalne.thumb.JPG.bd12436d5800ed5e4f980b353f1b160c.JPG

Profil Filutka wyglada całkiem niezgorzej, nawet lepiej od Loli. "Nartostrada" zaczyna się za mostkiem przy schronisku na Hali Szrenickiej (bo tak znalazłem na starej mapie). Gdyby zacząć na górze hali to jeszcze byłoby przyjemniej.

Filutek.thumb.JPG.71412970c3f63e03d2e302b1cdffac9d.JPG

Sprawdziłem od razu zjazd z Kamieńczyka do Szklarskiej (po drodze). Dość plaskato - chyba z wolnej pięty byłoby idealnie.

1617241642_Kamieczyk-Szklarska.thumb.JPG.4837bf81ad6d31189c695659d959673f.JPG

Na koniec Bystra (którą parę razy kiedyś zaliczyłem). Spokojna jazda w pięknych okolicznościach. 20-15-10%, jak na offpiste, to szału nie ma, ale mimo wszystko jako droga powrotna byłaby super. Byłaby bo to KPN i teraz jeździć tam nie powinniśmy. Za parę lat zresztą już jej nie będzie...

Bystra.thumb.JPG.e562563881cf7f8afeac758231a3334f.JPG

Wszystkim maniakom polecam ten krótki tekst, który bardzo ładnie pokazuje problemy wokół Szrenicy. Było to napisane przed zbudowaniem Karkonosza. Ten ostatni jest zresztą  kompromisem, który jednak w jakiś sposób ratuje ten cały kompleks. Szczególnie jak jest się wyposażonym w foki.

http://jacekpotocki.pl/files/oc41-57.pdf

 

Edytowane przez Wujot
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek już nawaliłem więc słów kilka o następcy wilka, stepowego, co po nocy hasa. Przyjechałem późnym wieczorem po pracy. 2h z Wrocka droga pusta. Byłbym Puchatkowym Misiem ale nocnych jazd brak, a szkoda, bo lancami pięknie stok oświetlony że bez lampy szedłem i nie jeden. Para z pieskiem ładnie oświetlonym również turowała. Niestety padał mokry śnieg, a ze przejechałem na fokach po mokrym to i się kleił pod butem trza było tupać co i rusz. Na Sniezynce juz armatki zamiast lanc i tyle. Doszedłem do wypłaszczenia i mi się znudziło. Zjazd kontrolowany jak rozmowa. Wszak wyspać się trzeba bo z rana znowu tura. Z rana ciężko się było zebrać. Wiatr silny i sucho wiec przynajmniej szło się dobrze ale w połowie śnieżynki lód wiec boczkiem przy lasku. Doszedłem do Końskich Łbów. Wiatr trochę się zmienił zawieja śnieg i mgły trochę widoczność słaba. W zjeździe raz mnie powiozło ale ustalem. Zjazd do samej Claudii cena dobra połowa tego co obok. Powrót w śnieżycy autem lekko slalomem. 2h i do roboty. Wyjazd bardzo udany. Szklarska z klimatem. Kocham Pana panie Sulku. PS to jeszcze fotka jakas

B24D91AB-3DE5-4FCA-BFF3-EAC12DCD57C5.jpeg

3D5E5084-92D3-4F8E-A380-C606984D9001.jpeg

5F68B433-3FC4-42CD-B098-6CAFA808BC33.jpeg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/7/2022 at 12:06 PM, grimson said:

Info z pierwszej ręki.

Spadło w weekend 30cm białego w Szklarskiej. W środę odpalają Lolę, w piątek jak dobrze pójdzie Halę Szrenicką. 

 

On 2/17/2022 at 8:40 AM, grimson said:

Lola padła:

 

77EC3572-3E93-4FD0-8667-E9F6043D0159.png

Jesteś niekwestionowanym ekspertem od Szrenicy, ale czy nie pomyliłeś sezonów? Tego coviodowego w lutym 2021 Lola też nie dźwignęła... 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SzymQ napisał:

 

Jesteś niekwestionowanym ekspertem od Szrenicy, ale czy nie pomyliłeś sezonów? Tego coviodowego w lutym 2021 Lola też nie dźwignęła... 😞

Sprawdzałem zapiski z dwoch forum: start Loli w tamtym sezonie około 8 lutego, była czynna (z przerwami) jakoś do końca marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...