Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

 Otwarcie Świątecznego Kamienia przedłuża się niestety w czasie.

Wg informacji z pewnego źródła, nie otworzą go w ciągu tego tygodnia. Taka sama sytuacja z II odcinkiem krzesełka na Szrenicę. Myślę że oba wyciągi nie będą dostępne dla narciarzy w ciągu kolejnych 2 tygodni, jak nie dłużej 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robur82 napisał:

TZN wcale nie otworzą w tym roku

Nie chciałem tego napisać, ale jest taka opcja.

No chyba ze od końca lutego/początku marca radykalnie się ochłodzi i spadnie białe (tak było rok temu w Szklarskiej). Obecnie wiele nie brakuje żeby odpalili Świąteczny Kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Jeżeli to tylko coś takiego na dole to nie ma problemu.

Pozdro

Liczę że to tylko na końcu Loli.

Strona Szklarskiej podaje, że warun pogorszył się z bdb na db na Puchatku, Hali i Śnieżynce. Lola niby dalej jest na poziomie dostatecznym:

 

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robur82 napisał:

Jak malkontenci narzekali na sobotnią przecierkę w 1dnym miejscu na Loli, to co dopiero teraz będzie?

Moja norweska szklana pogodowa kula pokazuje, że w Szklarskiej.....może pojawić się dobry warun. Przed nami jeszcze kiepski 18 luty [temp na plusie i deszcz = degradacje stoków], natomiast od 19 lutego pokazuje się mróz i opady śniegu + sporadycznie deszczu. To wszystko dla wysokości początku wyciągów, dla końca Karkonosza prezentuje się to jeszcze lepiej. 

Ciekawe co Szklarska zrobi z tym fantem?

 

szk.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mam siły na ten ośrodek ... + silne wrażenie, że otwieranie Expressu nieraz nie ma nic wspólnego z warunkami, ale z bliżej nieznanymi interesami czy intencjami austriackich właścicieli / zarządzających tej stacji .

Wolę pojechać do Świeradowa, gdzie w zasadzie zawsze jest czynne ... z wszystkimi zaletami i wadami tego miejsca ... ale jeżdżę ... po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek klepiesz sobie nocleg w Szklarskiej, bo na weekend pogoda, w prognozach nie ma wiatru.

Ale że prognoza zmieniła się, to nie wina ośrodka - o to nie mam pretensji.

Jedziesz w sobotę jeździsz, jest bajeczka, póżniej koledzy dojechali z nastawieniem na Szrenicę bo według prognoz tragedii nie ma i jeszcze w sobotę pojechaliśmy na nocne do Swieradowa, wiało grubo, gondolą rzucało na boki, że mało w słupy nie przywaliła, Patrząc z góry na dół z lewej strony zwiało cały śnieg na prawo i w las, został po lewo sam lód, ale ośrodek działał, bajeczka to nie była.

Niedziela rano, no prawie rano 9.30 podjeżdżamy pod Szrenicę a tu niespodzianka, ośrodek stoi, kilka set ludzi w Szklarskiej wkurzone jedzie na Czechy, a na Jakuszycach ze 40 min korka i cala niedziela w pizdu.

No dobra pogoda siła wyższa, ale według pogody w telefonie to w poniedziałek mocniej wiało, a w poniedziałek działali.

Z resztą chyba takiej tragedii w niedzielę z wiatrem nie było, bo po czeskiej stronie w Rokietnicach cisza.

Aż tak by góry wiatr zatrzymały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Robur82 napisał:

U mnie w tegorocznych planach już szklarskiej nie ma

Nie wiem czemu w niedziele nie ruszyli, a w poniedziałek działali?

Moja prognoza w poniedziałek pokazywała większy wiatr.

Cześć

A ja wiem bo byłem w niedziele rano w sterowni Winterpolu i rozmawiałem z kolesiem, widziałem wskazania. Zresztą wystarczyło po prostu popatrzeć na grań i widać co i jak. Po drugie czuło się podmuchy na dole. Wiało momentami 25.

Lepiej opierać się na tym co się widzi i czuje a nie na telefonie - powaga.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Jeżeli to tylko coś takiego na dole to nie ma problemu.

Pozdro

Wczoraj/w nocy spadło trochę białego.

Mimo to Lola zamknięta. Działa Puchatek, Hala i Śnieżynka + wszystkie koleje.

Rozstawia się TVN koło Puchatka na jutrzejszą? TV śniadaniową. Jak byłem w 2011r w Szklarskiej, to coś tam gadałem do mikrofonu TVN 🙂

 

lolo.JPG

Edytowane przez grimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Media, praktycznie zawsze zrobią jakąś złą robotę. Nie ma fachowców od danego tematu, za to są frendzle próbujący znaleźć jakąś sensację nazywający się dziennikarzami.

Ale i tak u podstaw są moim zdaniem użytkownicy - celowo nie piszę narciarze.

Kiedyś jeździło się po wszystkim i człowiek cieszył się jak widział trochę śniegu. Wyciągi uruchamiano a od narciarzy zależało czy podejmą decyzje o zjeździe czy nie. Teraz większość użytkowników nie jest w stanie nawet podjąć takiej decyzji bo nie ma wiedzy i umiejętności. Do tego dochodzi jeszcze roszczeniowość i związane z tym niebezpieczeństwo pozwów po wypadku. Dlatego ja całkowicie rozumiem gestorów wyciągów i zarządzających trasami. Jeżeli mają wybór: otwieramy na przy dużych nakładach sił i środków i narażamy się na pretensje i pozwy czy zamykamy i mamy święty spokój - decyzja jest prosta. Też bym tak zrobił.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robur82 napisał:

zamykamy się= nie zarabiamy, a sezon krótki

Nie zarabia też okolica żyjąca z turystów 

Cześć

Jasne ale myślę, że oni robią własny rachunek zysków i strat i nie oglądają się na nic a już najmniej na okolicę. Duzi i tak zarobią a małych wszyscy mają w d...., przede wszystkim Ci, których Ci mali wybrali na swoich zarządców, którzy mieli bronić ich interesów. Nasłuchałem się od miejscowych jak teraz byłem, oj... nasłuchałem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kaem napisał:

Ja już nie mam siły na ten ośrodek ... + silne wrażenie, że otwieranie Expressu nieraz nie ma nic wspólnego z warunkami, ale z bliżej nieznanymi interesami czy intencjami austriackich właścicieli / zarządzających tej stacji .

Wolę pojechać do Świeradowa, gdzie w zasadzie zawsze jest czynne ... z wszystkimi zaletami i wadami tego miejsca ... ale jeżdżę ... po prostu.

Nie znam, nie byłem....może zróbmy zrzutkę forumową  na ten ośrodek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...