Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Rano w Szklarskiej był 1 stopień, więc teoretycznie było możliwe nocą np. -3 na wys. około 1000m.  Kiedyś pracowałem przez sezon w biurze jednego z większych polskich ośrodków i wiem, że ratrakowcy mają swoje sposoby np. na gromadzenie zapasów śniegu w różnych miejscach, który potem rozprowadzają po trasach, więc teoretycznie takie rzeczy są chyba możliwe. W dolnej części Loli (tej już płaskiej i wąskiej) śnieg wydawał się sypki, właśnie jak taki typowo z armatek, choć też były miejsca przebarwione na lekko brązowy.

 

Na Śnieżynce cały czas były chyba opisane jako "bardzo dobre" - zmrożony i twardy śnieg nie wyklucza tego, że jest go dużo, a przy określaniu warunków zwykle bierze się pod uwagę głównie ilość śniegu (to, czy są przetarcia), a nie czy trudno jest po nim zjechać.

W sumie w górnej części śniegu było dużo, może pospychali w dół. Obyś miał rację bo to daje nadzieję na kolejny wypad.

Jeżeli chodzi o kolejki do wyciągu to Szklarska nie wypada źle na tle np. Czarnej Góry i mimo wszystko trasy lepiej trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś drugi (ostatni) dzień na Szrenicy. Od rana dużo cieplej, a w ciągu dnia nawet +15 przy dolnej stacji. Jadąc miejscami czuło się jakby dmuchało w twarz gorącym powietrzem. Śnieg na Loli przypominał już bardziej żółty piasek - dużo przetarć, choć dało się zjechać do końca. Przynajmniej w południe, ale szybko się pogarszało. Kolejka do Karkonosza dziś na ok. 2-3 minuty, największa do I sekcji podwójnych krzesełek i do orczyka "Świąteczny Kamień", mimo iż obsługa dokooptowywała do siebie obce osoby do pary (mimo pandemii), wołając je z kolejki.

Najlepsze warunki dziś na FIS-ie. Rano słońce nieco rozpuściło ściankę i jeździło się naprawdę przyjemnie. Niżej też, choć trasa oczywiście nadal zamknięta. Śnieżynka i Puchatek też nadal z dużą ilością śniegu, ale szybko powstawały muldy - ogólnie dziś wszędzie miękko.

Wszystkie poniższe zdjęcia z FIS-a. Ostatnie zdjęcie to już końcówka - te krzaki niżej to już fragment przy dolnym odcinku, który zarósł na dobre.

Podobnie jest w niektórych miejscach Lollobrygidy, choć tam nie ma aż tylu krzaków, a raczej takie błoto dzisiaj.

Załączone miniatury

  • fis01.jpg
  • fis02.jpg
  • fis03.jpg
  • fis04.jpg
  • fis05.jpg
  • fis06.jpg
  • fis07.jpg
  • fis08.jpg
  • fis09.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś drugi (ostatni) dzień na Szrenicy. Od rana dużo cieplej, a w ciągu dnia nawet +15 przy dolnej stacji. Jadąc miejscami czuło się jakby dmuchało w twarz gorącym powietrzem. Śnieg na Loli przypominał już bardziej żółty piasek - dużo przetarć, choć dało się zjechać do końca. Przynajmniej w południe, ale szybko się pogarszało. Kolejka do Karkonosza dziś na ok. 2-3 minuty, największa do I sekcji podwójnych krzesełek i do orczyka "Świąteczny Kamień", mimo iż obsługa dokooptowywała do siebie obce osoby do pary (mimo pandemii), wołając je z kolejki.

Najlepsze warunki dziś na FIS-ie. Rano słońce nieco rozpuściło ściankę i jeździło się naprawdę przyjemnie. Niżej też, choć trasa oczywiście nadal zamknięta. Śnieżynka i Puchatek też nadal z dużą ilością śniegu, ale szybko powstawały muldy - ogólnie dziś wszędzie miękko.

Wszystkie poniższe zdjęcia z FIS-a. Ostatnie zdjęcie to już końcówka - te krzaki niżej to już fragment przy dolnym odcinku, który zarósł na dobre.

Podobnie jest w niektórych miejscach Lollobrygidy, choć tam nie ma aż tylu krzaków, a raczej takie błoto dzisiaj.

Jeździłeś górę w bok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdziekolwiek najlepiej. W lewo patrząc z dołu czy z góry?

Z góry - początkowo tak, jak zaczyna się FIS, a potem przejazd pod kanapą na lewo, ale prosto też można. Jakoś lawiruje się między krzakami, ale ten łagodny odcinek to tylko kawałek. Potem ścianka jest już na tyle szeroka, że można ją pokonać w dowolnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wykrakałem.

Lola zamknięta.

Prognozowałem to już w ubiegły piątek - moim zdaniem i tak długo wytrzymała.

Gorzej że dzisiaj na Śnieżynce warunki dostateczne - cosik mi się wydaje że do końca tygodnia i będzie po Śnieżynce.

Oby nie - stoki dalej otwarte, wyskoczyłbym jak temperatury trochę spadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lola będzie jak ze ściana oficjalnie zamknięta przejazd na własne ryzyko.

"Otwarte" dla kogoś kto ostatni kilometr z buta pójdzie, bo tam pewnie tylko błoto zostanie - dzisiaj jeszcze pojedyncze osoby z tego kierunku dojeżdżały do krzesełka ale mi by było szkoda nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 "Otwarte" dla kogoś kto ostatni kilometr z buta pójdzie, bo tam pewnie tylko błoto zostanie - dzisiaj jeszcze pojedyncze osoby z tego kierunku dojeżdżały do krzesełka ale mi by było szkoda nart.

Jeździsz na skiturach wiec się nie piescisz. Zobacz logo Wujota. Ten odcinek i tak jedziesz na płaskiej narcie wiec wystarczy pasek śniegu, a trawa nikomu nie zaszkodziła.

ps tu przykleje o Karkonoszach

https://pasjawpodroz...zwiastu,80.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz na skiturach wiec się nie piescisz. Zobacz logo Wujota. Ten odcinek i tak jedziesz na płaskiej narcie wiec wystarczy pasek śniegu, a trawa nikomu nie zaszkodziła.

OK może nie kilometr ale i tak  moich zjazdówek nie narażę  :D - końcówka loli to mieszanina ziemi, trawy i drobnych kamieni

Ja ostrzę apetyt na CG lub Zieleniec w ostateczności, zależnie gdzie będzie lepiej - mają wrócić nocne mrozy więc w przyszłym tygodniu będę myślał
Liczę że CG posypie sztucznym jak pojawi się minus w nocy, w Szklarskiej jak nie sypnie naturalnym śniegiem to raczej nie będzie warunków do jazdy.

 

A na skiturach byłem na razie raz więc pieszczenia nart się jeszcze nie oduczyłem. Ponoć narty z wypożyczalni jadą po wszystkim. To by było wyjście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK może nie kilometr ale i tak  moich zjazdówek nie narażę  :D - końcówka loli to mieszanina ziemi, trawy i drobnych kamieni

Ja ostrzę apetyt na CG lub Zieleniec w ostateczności, zależnie gdzie będzie lepiej - mają wrócić nocne mrozy więc w przyszłym tygodniu będę myślał
Liczę że CG posypie sztucznym jak pojawi się minus w nocy, w Szklarskiej jak nie sypnie naturalnym śniegiem to raczej nie będzie warunków do jazdy.

 

A na skiturach byłem na razie raz więc pieszczenia nart się jeszcze nie oduczyłem. Ponoć narty z wypożyczalni jadą po wszystkim. To by było wyjście ;)

Każde jadą po wszystkim. Tak jak Mitek pisał odciążenie. Na płaskiej ew krwawedzi lekko przez trudny teren a hamujemy na śniegu, dobrym. Zjeżdżałem Kamienczyk w listopadzie wiec wiem, a i w kwietniu bywało. Narty całe. Choć rozumiem, ze jak ma się jedna ukochana to się szanuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK może nie kilometr ale i tak moich zjazdówek nie narażę :D - końcówka loli to mieszanina ziemi, trawy i drobnych kamieni
Ja ostrzę apetyt na CG lub Zieleniec w ostateczności, zależnie gdzie będzie lepiej - mają wrócić nocne mrozy więc w przyszłym tygodniu będę myślał
Liczę że CG posypie sztucznym jak pojawi się minus w nocy, w Szklarskiej jak nie sypnie naturalnym śniegiem to raczej nie będzie warunków do jazdy.

A na skiturach byłem na razie raz więc pieszczenia nart się jeszcze nie oduczyłem. Ponoć narty z wypożyczalni jadą po wszystkim. To by było wyjście ;)


CG raczej nie będzie już śnieżyc. Wszystkie przenośne armatki maja już zrzucone w jedno miejsce, status z wtorku. Zostają te stacjonarne. Czy odpala? Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CG raczej nie będzie już śnieżyc. Wszystkie przenośne armatki maja już zrzucone w jedno miejsce, status z wtorku. Zostają te stacjonarne. Czy odpala? Zobaczymy.

Wg yr.no kilka dni mrozu na CG się szykuje, liczę na to że się postarają i dosypią. Dla chcącego nic trudnego.

Zazwyczaj CG sypie jak tylko się da, czego nie można powiedzieć o Szklarskiej - tam sezon zawsze zaczyna się później i szybciej kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...