Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Madzieje, ze tak sie stanie......

 

natomiast  na podts najnowszych danych (2016) lasy zajmuja ok 33.9% powierchni USA - NIE WLICZAJAC drzew nizszych niz 5m, drzew ttsw agricultural - np hodowle choinek na swieta oraz parkow miejskich/wiejsckich...

na podst Trading Economics

Nie dyskutuję... masz najnowsze dane, OK.

To tylko lepiej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

góra podwójnego krzesła, świąteczny kamień, śniezynka, puchatek.....

Fajny filmik, dobrze pokazujący te trasy.

 

Jak widać, Puchatek w średniej formie, Śnieżynka OK.

 

Miło, że górny odcinek Loli (do rozjazdu ze Sniezynką) bez lodu, co tam jest raczej standartem.

Dzięki Arek.

I powodzenia na Kopie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik, dobrze pokazujący te trasy.

 

Jak widać, Puchatek w średniej formie, Śnieżynka OK.

 

Miło, że górny odcinek Loli (do rozjazdu ze Sniezynką) bez lodu, co tam jest raczej standartem.

Dzięki Arek.

I powodzenia na Kopie!!!

 


Ale to film z zeszłego roku teraz jest dużo więcej śniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale to film z zeszłego roku teraz jest dużo więcej śniegu

 

Po tych kartoflach lodowych, mijając kamienie i płaty trawy, też było świetnie.. ;)

 

Też sprawdzę jak jest w tym roku. Ale nie w tą sobotę, jadę na Kopę. Ostatni raz tam wszystko działało w 2012. Byłem. Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde ... nie sądziłem .

Arek, no co Ty???

 

Szrenica jest kapryśna to jedna z Jej odsłon. Warto zawsze się przejechać, najlepiej pod koniec marca, jak na filmie..Ale niekoniecznie, Zawsze jest zabawa, gdy się potrafi z rana wstać! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie czy bedzie śnieg :D


Śnieg będzie. Niekoniecznie fajny. Nadciągają deszcze niespokojne.
Dziś Puchatek miękki ponoć, będę testował na nocnej. Hala Szrenicka ponoć fajnie zmrożona, trochę puszku na wierzchu, w Szpindlu też ciut rano sypnelo, ale ilość homeopatyczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg będzie. Niekoniecznie fajny. Nadciągają deszcze niespokojne.
Dziś Puchatek miękki ponoć, będę testował na nocnej. Hala Szrenicka ponoć fajnie zmrożona, trochę puszku na wierzchu, w Szpindlu też ciut rano sypnelo, ale ilość homeopatyczna.

OK dzięki do Szpindla się nie wybierzemy w planie mamy Szrenicę i Jakuszyce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje dlaczego w tym sezonie nie uruchomili wyciągu orczykowego "ściana" ?

bo napewno nie z powodu niewystarczającej pokrywy śnieżnej

jak przy takiej ilości śniegu nie uruchomili to chyba już wogóle spisany na straty

 

jaki sens uruchamiać ten wyciąg, jeśli nie ma dużych kolejek do drugie sekcji krzesła,

poza tym bardzo mało ludzi chce jeździć na orczyku, jak właśnie jest krzesło

(nie mówię o sobie ;-)

 

tak, są sytuacje że wieje, ale właśnie to chyba się im nie kalkuluje, raz orczyk puszczać raz krzesło,

to miejsce nie jest obecnie tak popularne, więcej ludzi jeździ w Karpaczu na płaskim krześle niż na tym fisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje dlaczego w tym sezonie nie uruchomili wyciągu orczykowego "ściana" ?

bo napewno nie z powodu niewystarczającej pokrywy śnieżnej

jak przy takiej ilości śniegu nie uruchomili to chyba już wogóle spisany na straty

 


Z prozaicznej przyczyny braku ludzi do pracy  wyciąg jest sprawny i dopuszczony do pracy przez UDT tak mi powiedzieli pracownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sens uruchamiać ten wyciąg, jeśli nie ma dużych kolejek do drugie sekcji krzesła,

poza tym bardzo mało ludzi chce jeździć na orczyku, jak właśnie jest krzesło

(nie mówię o sobie ;-)

 

tak, są sytuacje że wieje, ale właśnie to chyba się im nie kalkuluje, raz orczyk puszczać raz krzesło,

to miejsce nie jest obecnie tak popularne, więcej ludzi jeździ w Karpaczu na płaskim krześle niż na tym fisie

Też masz racje jak ostatnio jeździłem w niedzielę, to na fisie jeździły pojedyncze osoby a na pozostałych trasach były tłumy ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też masz racje jak ostatnio jeździłem w niedzielę, to na fisie jeździły pojedyncze osoby a na pozostałych trasach były tłumy ludzi


Moze nie wszyscy sie zgodza ale jednak fis dla wiekszosci rekreacyjnych narciarzy jest bardzo wymagajacy. Jest meczacy fizycznie bo zeby zjezdzac w lini spadku kontrolujac predkosc to potem troche czuc nogi. Nie jezdze jakos super ale tez juz dawno wyroslem z pluga ale dla mnie osobiscie fis jest dobry na jeden czy dwa zjazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie wszyscy sie zgodza ale jednak fis dla wiekszosci rekreacyjnych narciarzy jest bardzo wymagajacy. Jest meczacy fizycznie bo zeby zjezdzac w lini spadku kontrolujac predkosc to potem troche czuc nogi. Nie jezdze jakos super ale tez juz dawno wyroslem z pluga ale dla mnie osobiscie fis jest dobry na jeden czy dwa zjazdy.

Trudne a czasami bardzo trudne jest pierwsze 80m a dalej normalnie+. Wystarczy sie zsunac te kilkadziesiat metrow i masz. 1,5 km pieknego a zarazem pustego stoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne a czasami bardzo trudne jest pierwsze 80m a dalej normalnie+. Wystarczy sie zsunac te kilkadziesiat metrow i masz. 1,5 km pieknego a zarazem pustego stoku.

Tam akurat pierwsze 80m to taka dojazdowka do "sciany". Kolejna sprawa, ze takie zsuwanie  mija sie z celem bo skoro jestem na czarnej, atakuje scianke to powinienem dac rade to zjechac w lepszym lub gorszym stylu wzdluz lini spadku stoku. Mnie sie udaje to w miare a jak troche sie wyplaszczy i puszczam sie na krawedzi to jak wsiadam do krzesla to nogi juz sa miekkie. Chociaz nie powiem widzialem asow, ktorzy doslownie walcza o zycie i potem jakos sobie zjezdzaja ale prawda jest taka, ze te osoby nie powinny zjezdzac czarna trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sens uruchamiać ten wyciąg, jeśli nie ma dużych kolejek do drugie sekcji krzesła,

Moim zdaniem przewidzieli ten niedobór frekwencji jeszcze przed sezonem (ironia) - lina nie jest uzbrojona w orczyki.

Wyciąg ma ten plus, że wielu wypinało się u podnóża ścianki korzystając z reszty trasy.

Moim zdaniem Skiarena od wielu lat ma bardzo słabą organizację pomimo posiadanego potencjału. Naśnieżają jak gamonie (za późno, za długo), albo wcale bo się nie opłaca (za ciepło). W tym czasie 20 km dalej w Harrachovie już wszystko śmiga na całego. To proste porównanie pokazuje, że można tylko wystarczy odpowiednia organizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sstar:
robiles cos off piste?


Janie, jeśli pytasz o dziś dzień, to wystarczył mi krótki fragment, Końskie Łby - Górna Karkonosz Express, aby przekonać się, że to się natenczas mija z celem. Połacie lodu, lekko przyproszone śniegiem, do tego wiatr, warunki trudne, żeby nie powiedzieć ekstremalne.

Natomiast tydzień temu jeździłem na prawo, patrząc z dołu od ściany, między kolejka a Końskimi Lbami i to jest fajny teren. Scinalem też z górnej kolejki nad ściana, w stronę Karkonosz Express, poniżej Końskich Lbow między choinkami, czujnie. Ale wtedy był warun, śnieg znaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...