Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, zawsze dobrze byc wczesniej. Jednak nie jade sam i wiem, ze reszta ekipy w zyciu nie zbierze sie na 8 rano. Jakbym jechal sam to zaden problem a pewnie oprocz braku kolejki do kasy i expressowego wyjazdu, miejsce na darmowym parkingu gratis. Chyba, ze juz nie mozna parkowac za free tam gdzie wejscie do KPN i zolty szlak do Labskiego idzie

Info z wczoraj.
Ferie w maz i dol, obecnie.
Bądź przed 8 na parkingu.
Wjedziesz Expressem w pierwszej 20-tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, zawsze dobrze byc wczesniej. Jednak nie jade sam i wiem, ze reszta ekipy w zyciu nie zbierze sie na 8 rano. Jakbym jechal sam to zaden problem a pewnie oprocz braku kolejki do kasy i expressowego wyjazdu, miejsce na darmowym parkingu gratis. Chyba, ze juz nie mozna parkowac za free tam gdzie wejscie do KPN i zolty szlak do Labskiego idzie

Moja mama z moją córką wybrała sie do Szklarskiej przedwczoraj. Zebrały się dopiero na 10. Nie było gdzie zaparkować a kolejka do kas na 2-3 h. Odpuściła i pojechała do Harrachova.

Tego samego dnia mój dobry znajomy również pojechał do Szklarskiej. Był ok. 11. Jakoś zaparkował, przeszedł się kawałek, podszedł do kas. Zmyślił że jest trenerem kadry i instruktorem i kupił karnet z biegu. Dzięki temu pojeździł na ścianie i miał super jeżdżenie.

Myślę że ten opis opisuje Szklarska dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze Szklarska to skansen ale bede w Jeleniej Gorze dopiero po weekendzie i planuje jezdzic od Poniedzialku. Prognozuja od Soboty duzy plus w dolinie (w Jeleniej ok +8) dlatego tez szukam jakiegos sensownego miejsca wysoko na 1000mnpm przynajmniej do spokojnego rozjezdzenia sie bo w tym sezonie nie mialem jeszcze nart na nogach. Szklarska lubie za widoki i chetnie wrocilbym tam z sentymentu po drugie w tym roku sa zachecajace warunki sniegowe, Niechce mi sie jechac do Czech (np do Spindla czy Janskich) bo ludzie, z ktorymi bede jezdzil i tak nie wykorzystaja terenu bo im wystarczy hala szrenicka czy jakis inny orczyk o 1km dlugosci

Moja mama z moją córką wybrała sie do Szklarskiej przedwczoraj. Zebrały się dopiero na 10. Nie było gdzie zaparkować a kolejka do kas na 2-3 h. Odpuściła i pojechała do Harrachova.

Tego samego dnia mój dobry znajomy również pojechał do Szklarskiej. Był ok. 11. Jakoś zaparkował, przeszedł się kawałek, podszedł do kas. Zmyślił że jest trenerem kadry i instruktorem i kupił karnet z biegu. Dzięki temu pojeździł na ścianie i miał super jeżdżenie.

Myślę że ten opis opisuje Szklarska dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo zle wiadomosci dla ludzi, ktorzy sie tak podniecaja, jaka to FIS jest stroma: litosci!!!!!! srednie pochylenie 25.5% = 14.3 stopni
sciana 50% co daje 26.5 stopni.....
I to nazywa sie stromo??????????????????????????????????

Dobrze policzyłes. Brawo Ty. Dach mógłbyś położyć:
https://folnet.pl/st...achylenia-dachu
My wiemy, że tam w Ameryce wszystko jest większe, lepsze i w ogóle stromsze.
Ale my tu. Taki mamy klimat. Czy zauważyłeś aby ktoś wspominał w tym wątku nachylenie ściany? Równoległa rzeczywistość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat??? jezeli chodzi o klimat, to Szklarska byla moim glownym miejscem przez kilka zim - kiedys jednak zaczalem uwazniej spogladac na drzewa..........schorowane od zanieczyszczen, zatrute....- paradoksalnie, wyjezdzalismy tam na narty,ale tez "pooddychac swiezym powietrzem"...coz - jakie "swieze" ono bylo??????

 

Widoki sa swietne, na pewno I kazda gora jest niepowtarzalna...... ale troche perspektywy I brak xenofobii by sie przydal.............

 

PS a jak mam dach do zrobienia, to zatrudniam fachowca - w odroznieniu od wielu osobnikow, szczegolnie facetow, nie znam sie na wszystkim.(pilce noznej, siatkowce,samochodach,Formule 1, celibacie ksiezy itp)............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat??? jezeli chodzi o klimat, to Szklarska byla moim glownym miejscem przez kilka zim - kiedys jednak zaczalem uwazniej spogladac na drzewa..........schorowane od zanieczyszczen, zatrute....- paradoksalnie, wyjezdzalismy tam na narty,ale tez "pooddychac swiezym powietrzem"...coz - jakie "swieze" ono bylo??????

Widoki sa swietne, na pewno I kazda gora jest niepowtarzalna...... ale troche perspektywy I brak xenofobii by sie przydal.............

PS a jak mam dach do zrobienia, to zatrudniam fachowca - w odroznieniu od wielu osobnikow, szczegolnie facetow, nie znam sie na wszystkim.(pilce noznej, siatkowce,samochodach,Formule 1, celibacie ksiezy itp)............


Taki mamy klimat, to taki bon mot. Z tv.pl. Chodzi o góry. Dzikowiec, Ściana, to stromsze trasy w tym rejonie i już. Perspektywę mamy. Jeździmy w Austrii, Włoszech, jeśli o mnie chodzi, nawet do Kanady zawitałem, ale co to ma do rzeczy? Mam porównywać z innymi stromymi trasami, po co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, zeby miec porownanie - osobiscie pamietam swoj pierwszy pobyt w Alpach - po przylocie do kraju pojechalem do Szklarskiej I ta scianka sie cholernie skurczyla.......jestesmy zwierzetami sklonnymi dp porownan I nic na to nie poradze...

jasne, ze Szklarska na zawsze pozostanie w milych wspomnieniach, ale juz  srodowisko - nie za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, zeby miec porownanie - osobiscie pamietam swoj pierwszy pobyt w Alpach - po przylocie do kraju pojechalem do Szklarskiej I ta scianka sie cholernie skurczyla.......jestesmy zwierzetami sklonnymi dp porownan I nic na to nie poradze...
jasne, ze Szklarska na zawsze pozostanie w milych wspomnieniach, ale juz  srodowisko - nie za bardzo


Pytanie co dla kogo jest ważne. Dla jednego nachylenie stoku. Dla innego dziewczyna;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, zeby miec porownanie - osobiscie pamietam swoj pierwszy pobyt w Alpach - po przylocie do kraju pojechalem do Szklarskiej I ta scianka sie cholernie skurczyla.......jestesmy zwierzetami sklonnymi dp porownan I nic na to nie poradze...

A widzisz i tu się zdecyduj i konsekwentnie: albo mówisz ZA SIEBIE albo ZA WSZYSTKICH.
Piszesz:"jesteśMY zwierzętami skłonnymi do porównań", a potem "[ja (w domyśle)] nic na to nie poradzę".
To ty jesteś zwierzęciem skłonnym do porównań i nic na to nie poradzisz, czy my jesteśmy zwierzętami skłonnymi do porównań i nic na to nie poradzimy?
Jeśli to drugie - TO FAŁSZ.
Ja też byłem w Alpach i jakoś sobie poradziłem i nie potrzebuję takich porównań.
I dalej Szrenica i Dzikowiec wzbudza we mnie emocje.

Uważaj przed napisaniem czy mówisz za siebie. A nie, czy przypadkiem nie podciągasz pod swoje widzi mi się wszystkich innych i ci inni potem muszą prostować żeby się 'wypisać' z twojego zbioru ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz i tu się zdecyduj i konsekwentnie: albo mówisz ZA SIEBIE albo ZA WSZYSTKICH.Piszesz:"jesteśMY zwierzętami skłonnymi do porównań", a potem "[ja (w domyśle)] nic na to nie poradzę".To ty jesteś zwierzęciem skłonnym do porównań i nic na to nie poradzisz, czy my jesteśmy zwierzętami skłonnymi do porównań i nic na to nie poradzimy?Jeśli to drugie - TO FAŁSZ.Ja też byłem w Alpach i jakoś sobie poradziłem i nie potrzebuję takich porównań.I dalej Szrenica i Dzikowiec wzbudza we mnie emocje.Uważaj przed napisaniem czy mówisz za siebie. A nie, czy przypadkiem nie podciągasz pod swoje widzi mi się wszystkich innych i ci inni potem muszą prostować żeby się 'wypisać' z twojego zbioru ;)


Ano właśnie. Ja te strome włoskie i austriackie traski już zapomniałem. Zapamiętałem inne chwile, inne trasy, ludzi i emocje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz i tu się zdecyduj i konsekwentnie: albo mówisz ZA SIEBIE albo ZA WSZYSTKICH.
Piszesz:"jesteśMY zwierzętami skłonnymi do porównań", a potem "[ja (w domyśle)] nic na to nie poradzę".
To ty jesteś zwierzęciem skłonnym do porównań i nic na to nie poradzisz, czy my jesteśmy zwierzętami skłonnymi do porównań i nic na to nie poradzimy?
Jeśli to drugie - TO FAŁSZ.
Ja też byłem w Alpach i jakoś sobie poradziłem i nie potrzebuję takich porównań.
I dalej Szrenica i Dzikowiec wzbudza we mnie emocje.

Uważaj przed napisaniem czy mówisz za siebie. A nie, czy przypadkiem nie podciągasz pod swoje widzi mi się wszystkich innych i ci inni potem muszą prostować żeby się 'wypisać' z twojego zbioru ;)

to jest jedna z podstawowych prawd tzw behavioral science - ja tego nie wymyslilem - nie jestem takim geniuszem jak wszystkowiedzacy

PS porownywanie poszerza horyzonty

 

Isn't she lovely?

Yup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspominał o przebudowie. W mieście sporo się o tym  mówi. Tutaj potwierdzenie: https://investmap.pl...abd1PteN4mvaY9M

 

Czyli oprócz wymiany dwuosobowego wolnego krzesełka na Puchatku ma powstać kontynuacja Śnieżynki w postaci jeszcze wolniejszego Puchatka bis. Rozwój co się zowie.

 

Ha, Ha, Ha

Jestem pod wrażeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się zastanawiam, bo jak na 30 mln. to trochę skromne te zmiany... Może jeszcze jakieś szczegóły poznamy wkrótce. Natomiast to, że się inwestuje w łagodne trasy to mnie specjalnie nie dziwi, bo na takich się obecnie najwięcej zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się zastanawiam, bo jak na 30 mln. to trochę skromne te zmiany... Może jeszcze jakieś szczegóły poznamy wkrótce. Natomiast to, że się inwestuje w łagodne trasy to mnie specjalnie nie dziwi, bo na takich się obecnie najwięcej zarabia.

 


Właściciele Ski Areny zapatrzyli się na Zieleniec i Białkę i potrzebują takiej łąki, ale z tego co słyszałem to sam wyciąg będzie tyle kosztował a pozostałe koszty (nowa nartostrada, poszerzenie Puchatka, naśnieżanie, wylesienie) nie są jeszcze dokładnie znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się zastanawiam, bo jak na 30 mln. to trochę skromne te zmiany... Może jeszcze jakieś szczegóły poznamy wkrótce. Natomiast to, że się inwestuje w łagodne trasy to mnie specjalnie nie dziwi, bo na takich się obecnie najwięcej zarabia.

 


Właściciele Ski Areny zapatrzyli się na Zieleniec i Białkę i potrzebują takiej łąki prawa rynku, ale z tego co słyszałem to sam wyciąg będzie tyle kosztował a pozostałe koszty (nowa nartostrada, poszerzenie Puchatka, naśnieżanie, wylesienie) nie są jeszcze dokładnie znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście"chemik"masz rację,chodzi o Świąteczny Kamień,pomyliłem kamienie ;-)a swoją drogą to na Wysoki też by się coś przydało,ale to południowy stok,więc ze śniegiem może być różnie.

Też się pomyliłem.
Wejście żółtym,
zjazd czerwonym.

Załączone miniatury

  • DSC_4609.JPG
  • DSC_4628.JPG
  • DSC_4635.JPG
  • DSC_4647.JPG
  • DSC_4636.JPG
  • DSC_4657.JPG
  • DSC_4666.JPG
  • DSC_4671.JPG
  • DSC_4661.JPG
  • DSC_4645.JPG
  • DSC_4593.JPG
  • DSC_4675.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylesienie to taki eufemizm na niszczenie resztek przyrody?

W Karkonoszach stary las to posadzone pod rząd - jeszcze za niemca - świerki. Była monokultura, więc szkodnik łatwo to opanował. Do tego kwaśne deszcze. Od drogi pod reglami jest Park Narodowy, który skutecznie blokuje budowę nowych wyciągów, tras, naśnieżania.

Parę razy zdarzyło się samoistne wylesienie, czyli tak silny wiatr, ze położył hektary lasu. Stąd góra wydaje się łysa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylesienie to taki eufemizm na niszczenie resztek przyrody?

Janie,

 

w Polsce zalesionych jest ok. 29% powierzchni kraju (w 1945 r. ok. 20% ) i powolutku wzrasta.

W USA jest podobnie (dla porównania).

 

Lasy karkonoskie były trzebione systematycznie od końca XVIII w. wskutek narastającej presji przemysłu.

 

Dosadzanie niedostosowanych do wymogów górskich odmian drzew + swoista monokultura w nasadach po wojnie zrobiło swoje.

A najwięcej szkód przyniosły i pewnie przynoszą kwaśne deszcze z okolicznych (Czecgy, Polska i Niemcy) elektrowni węglowych.

 

Pewnie że skoda tych kilku tysięcy drzew , któe trzeba usunąć na potrzeby poszerzenia Puchatka.

Myślę, że w to miejsce dosadzą gdzieś w okolicy więcej nasad, aniżeli wytną.

 

Pzdr, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzieje, ze tak sie stanie......

 

Witaj Janie. Póki gdy, poza feriami, gdy jest śnieg i dobra pogoda, to śmiało można się pobawić. Paru po drodze z góry minąłem, paru.. ;)

 

 

Kaem ma rację, warto się tam pojawić, choć niekoniecznie obecnie.. ;)

 

pozdrowienia

Arky

 

Ps. A w sobotę Kopa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Janie. Póki gdy, poza feriami, gdy jest śnieg i dobra pogoda, to śmiało można się pobawić. Paru po drodze z góry minąłem, paru.. ;)

 

 

Kaem ma rację, warto się tam pojawić, choć niekoniecznie obecnie.. ;)

 

pozdrowienia

Arky

 

Ps. A w sobotę Kopa :)

góra podwójnego krzesła, świąteczny kamień, śniezynka, puchatek.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...