Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

To jest przykre co się dzieje w Szklarskiej. Tam stawiałem swoje  pierwsze narciarskie kroki, ale od kilku lat omijam szerokim łukiem. A szkoda bo trasy bardzo fajne, Lola to moim zdaniem jedna z ciekawszych w Polsce. Ale niestety w ostatnich sezonach na całej długości rzadko kiedy otwarta. O czarnym FISie już nie wspomnę a też mam do niego sentyment bo to pierwsza czarna trasa którą zjechałem. Nie pamiętam kiedy ostatni raz była otwarta. Zimy coraz słabsze, śniegu naturalnego coraz mniej a jakichkolwiek inwestycji w naśnieżanie brak. O wyciągach czy trasach to już nawet nie marzę...  A konkurencja zarówno czeska jak i nasza w Beskidach coraz silniejsza. Zresztą w samym mieście podobnie. Brak nowych restauracji, modernizacji bazy noclegowej. Powoli robi się skansen... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też omijałem. Jak okazało się niesłusznie. Sniezynka+Puchatek ratrakowane - bez emocji. Hala bajeczna. Drzewka obok i przecinka do Kamienia po świeżym świetne. Górskie klimaty. Do tego Ściana z dobrymi warunkami, choć dół wymagał czujności, niby zamknięta ale ludzie jeżdżą. Świetne miejsce. PS. Lola zjezdzalem ze dwa lata temu po lodzie, teraz wg opisu jest lepiej, choć jeszcze zamknięta. Aha apartamenty Sun & Snow tanie i przyzwoite.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Szklarskiej, mój pierwszy pobyt tutaj. 3 dni od poniedziałku. W pierwszy dzień bardzo dobra pogoda, byliśmy na Hali. Dla mnie bajka, po jednej stronie szeroki stok, po drugiej slalom między choinkami! Dla mnie początkującego wspaniałe przeżycie. Jednak kolejne 2 dni już tam nie byłem, bo mocno wiało i mgła. Lola dla mnie początkującego dość wymagająca, miejscami lód. Kolejne dwa dni wolałem jeździć Śnieżynką, szczególnie do Puchatka. Miejscami lód, szczególnie pod wyciągiem, ale później fajnie. Większy tłum był na Loli. PS. W związku z tematem bezkijkowców tam ich bardzo mało, proporcje odwrotne niż w Zielencu, jednak może być to obarczone błędem bo tam byłem w weekend. Piszę o tym bo 3 groźne sytuację, że ktoś prawie na mnie wjechał dotyczyła takich narciarzy. Pozdrawiam. Wysłane z mojego E6533 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja byłbym ostrożny.
Jak sami biją się w piersi może być niezła rzeź. Kiedyś zjechałem na koniec sezonu lola po lodzie, strumieniach i takim tam. Nie polecam. Choć może teraz jest lepiej, nie wykluczam.

Bylem wczoraj, hala super, lola do zjechania. samo miejscie nie zmienilo sie od 25 lat a wtedy bylem ostatni raz. Na jeden dzien z dzieciakami zeby im pokazac jak kiedys narciarstwo wygladalo:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jezdzilem bo bylem z dzieciakami. wyglada super. jak jechalem swoim ulubionym krzeslem nad sciana to z 5 osob smigalo w dol. na pewno warto.
orczyk dzialal tej zimy na scianie? ktos wie? bo jest rozwieszony.


Ściana jak ściana pytanie jak dół wygląda.
Polecam szutrowki chyba że coś się zmieniło. Jak smigaja to jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jezdzilem bo bylem z dzieciakami. wyglada super. jak jechalem swoim ulubionym krzeslem nad sciana to z 5 osob smigalo w dol. na pewno warto.

orczyk dzialal tej zimy na scianie? ktos wie? bo jest rozwieszony.

Nie, to kolejna zima pod rząd kiedy nie był uruchomiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jezdzilem bo bylem z dzieciakami. wyglada super. jak jechalem swoim ulubionym krzeslem nad sciana to z 5 osob smigalo w dol. na pewno warto.

orczyk dzialal tej zimy na scianie? ktos wie? bo jest rozwieszony.

 

Wczoraj była para skiturowców. I chyba tak to tego miejsca trzeba podchodzić. Od bodajże 2012 r. stok nie był czynny, zaś orczyk z paroma kotwicami stoi w takiej pozycji, jak zwykle odkąd tylko pamiętam.

 

Zadziwiające jest dla mnie to, że i hotelarze i restauratorzy nie dostrzegają swojego problemu (sypie się towarzystwo, za niewielkie pieniądze jest do kupienia wiele pensjonatów) w powiązaniu z jakością szeroko rozumianej infrastruktury na Szrenicy. Sporo pogadałem z nimi i problemu szukają zupełnie gdzie indziej, a bo Czesi, a bo konkurencja nie taka, gmina, Austriacy, etc. Czyli dziadostwo i cepelia, jak na krupówkach.

 

A góra, żeby nie być gołosłownym, świetna:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Qrde ... no fatalnie  rzeczywiście ...
Podejrzewam że tego dnia musiało być sporo trupów wzdłuż Loli, skoro Taki Wytrawny Narciarz pojechał scieżką dla pieszych, a zapewne na pozostałej części trasy jeszcze paskudniejsze pułapki czyhały!!!!
Jeśli znajdę czas, sprawdzę klepsydry w lokalnej prasie . Dam znać.
 
Współczuję.
 
Nic tylko do Białki, tam i trasy ogarnięte, i kamieni brak ogromnych wraz z połaciami trawy.
No i może trudniej nieco będzie się zgubić .... 
Do Krakowa niedaeko , w butach zajdziesz.
Serdeczności


Chłopie możesz ironizować i zaklinać rzeczywistość, ale jak popatrzysz na poprzednie wypowiedzi w temacie, to moja opinia nie rozni się od wielu innych, a to o czymś świadczy... Jestem w stanie zrozumieć kilka grup osób, które przyjezdzaja na Szrenicę, mianowicie
1) freeride
2) skiturowcy
3) sentymentalni
4) pracownicy

Do tego można dorzucić turystykę piesza, bo tereny piękne. Z Bialki można drwić, owszem...ale akurat porównując do szrenicy to infrastrukturalnie wyrasta ona do rangi alpejskiego ośrodka olimpijskiego. Co najśmieszniejsze za mniejsze pieniądze.
Po prostu narciarstwo od czasów Gierka ewoluowało, a Szklarska wciąż składa mu hołd będąc żywym przykładem minionej epoki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie i Białka i Szrenica są żałosne.
Białka bo tam nie ma gór. Szrenica bo tam jest skansen pomieszany z olewactwem.

A z Ciebie się śmiejemy bo jesteś żałosnym narciarzem który gubi trasę w prostym ośrodku.

Mimo wszystko wolę jechać na Szrenicę niż do Białki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie i Białka i Szrenica są żałosne.
Białka bo tam nie ma gór. Szrenica bo tam jest skansen pomieszany z olewactwem.

A z Ciebie się śmiejemy bo jesteś żałosnym narciarzem który gubi trasę w prostym ośrodku.

Mimo wszystko wolę jechać na Szrenicę niż do Białki.

a czemu tak sie przyczepil do Bogu ducha winnego czlowieka?

Przyznal sie, nie wali idiotycznych tekstow, kazdemu mmoze sie przydarzyc…..

ZALOSNE to jest to, ze:

 

1/ nie zrobiono dobrego osrodka na tej gorce

2/ albo po prostu nie zamknieto wszystkich urzadzen w imie ochrony srodowiska….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Ciebie się śmiejemy bo jesteś żałosnym narciarzem który gubi trasę w prostym ośrodku.


Wyjaśnij mi proszę związek pomiędzy umiejętnościami a gubieniem trasy :) W sumie faktycznie patrząc na samoocenę co poniektórych, można wyjść z założenia, ze umiejetnosci na poziomie 7 przyznają sobie na podstawie zdolności trafienia pod dolna stacje wyciągu, a ja bidok, którego maksimum bylo zapamiętywanie tras gigantów mistrzostw polski musi poprzestać na 1 :)
Pomijam już to, ze ten fakt ma przy ocenie ośrodka najmniejsze znaczenie, w końcu nawet biorąc pod uwagę brak jakichkolwiek siatek/tabliczek, oznakowań to był po prostu mój ludzki błąd i jazda na wprost po świeżym 20-30 cm puchu, który w jednakowym stopniu pokrywał zarówno trasę, jak i wszystkie okoliczne tereny. Przynajmniej niechcący wyszedł fajny off piste i sporo gimnastyki, które zapamiętałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij mi proszę związek pomiędzy umiejętnościami a gubieniem trasy :) W sumie faktycznie patrząc na samoocenę co poniektórych, można wyjść z założenia, ze umiejetnosci na poziomie 7 przyznają sobie na podstawie zdolności trafienia pod dolna stacje wyciągu, a ja bidok, którego maksimum bylo zapamiętywanie tras gigantów mistrzostw polski musi poprzestać na 1 :)
Pomijam już to, ze ten fakt ma przy ocenie ośrodka najmniejsze znaczenie, w końcu nawet biorąc pod uwagę brak jakichkolwiek siatek/tabliczek, oznakowań to był po prostu mój ludzki błąd i jazda na wprost po świeżym 20-30 cm puchu, który w jednakowym stopniu pokrywał zarówno trasę, jak i wszystkie okoliczne tereny. Przynajmniej niechcący wyszedł fajny off piste i sporo gimnastyki, które zapamiętałem.

Zrobilem to samo i z tych samych powodow : kiedys bylem w miejscu, ktore chyba juz 5 razy odwiedzalem -  w sumie tylko ok 9 wyciagow……dopadalo swiezego sniegu wiec walnalem miedzy drzewami, przewidujac, ze wyladuje  niedaleko  glownego schroniska, co najwyzej planowalem przejscie ok 500-1000 m max

 

Jazda byla swietna, ale zdalem sobie sprawe (po 45 min) ,ze moje przewidywania byly bledne - schowalem wiec dume do kieszeni i zadzwonilem do Corki, zeby  mnie odebrala samochodem…….. na szczscie miala 4Runner, wiec nie bylo  problemu, bo na JAKIES drodze w koncu wyladowalem…. ale jazda byla przednia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw o logistyce. Dojazd lepiej przed 8, jest szansa na pobliski parking, ci w południe stali w mega korku. Wyciągi z logistyka, najlepiej krzesło na ścianę lub sniezynka, ew. ucieczka na kamień lub hale, gdzie orczyki. Kolejka do Puchatka i Expressu spora, tym bardziej, że dziś Express od 10 zaczął działać. Tyle o logistyce.

Dziś słońce, śnieg po niedzieli, no i górski klimat mega. Wiało z góry, ściana gips z nawiewami, lekkimi odsypami, twardo ale dość równo.

Najpierw Sniezynka na sam dół Puchatkiem (to błąd, ale przeoczylem), ratrakowali, choć nierówno momentami, to nie Spindl. Potem 2x ściana (raz dzwon, raz na przełamanie), aby zwekslowac na drugą stronę krzesła, coraz szerzej, aż pod kamień, gdzie prawie dziewiczy. Nie można się zgubić. Tak szeroko. Na dole na fis ustawione dwa sety tyczek, skusily nie raz. W końcu najlepszy zjazd z krzesła do dolnej stacji kamienia, na prawo od kamienia, między choinkami, czujnie, bo wpaść można po uszy przy choince, super. Na koniec Lola. Fajnie, bo już nie tak twardo, ciut odsypow, dla moich desek cud.

Załączone miniatury

  • DSC_4318.JPG
  • DSC_4320.JPG
  • DSC_4325.JPG
  • DSC_4326.JPG
  • DSC_4329.JPG
  • DSC_4332.JPG
  • DSC_4337.JPG
  • DSC_4339.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orczyk na ścianie nie chodzi? Kim jest goprowiec z krzesełka? :)

Orczyk nie chodzi. Chodzi krzesełko, od góry Puchatka do góry Ściany. Ponoć ścianę ratrakowali, górę na pewno. Goprowca nie znam, ale skutecznie zniechęcił mnie do projektu. Trasa, która opisałem wiedzie na prawo od Końskich Łbów (nie kamienia), z górnego krzesła nad ściana do górnej stacji Expressu (nie kamienia).

PS na inny kamień też ruszyliśmy, super byłoby skiturowo, a my z buta.

Załączone miniatury

  • DSC_4385.JPG
  • DSC_4380.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka właśnie Szrenica - z otwartą Scianą i FISem, z czynną Halą i Lolą - jest jednym z najświetniejszych krajowych orodków, niezaleznie od faktu, że odsypy, nieraz słabo ratrak zrobił i coś tam cośtam jeszcze.

Lola to jedna z najdłuższych tras w kraju, przy tym nie jest nudna (może za wyjątkiem wypłaszczenia przed końcem  ;) ). Śnieżynka też interesująca ze swoimi trawersami, Hala to wartośc sama w sobie (zwłaszcza schronisko  :D ).

A Ściana i FIS - no comment, uroda i zróżnicowanie tej trasy to dla mnie bajka. Ostyatni raz była oficjalnie czynna pewnie z 7 lat temu , niestety ...

 

Fakt, bardzo lubięSzrenicę.

 

Dopiero w sobotę wracam do domu, więc w niedzielę tam będę.

Może ktoś jeszcze ?????  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się czaję na FIS w tym roku (ostatnio jak był czynny to nie miałem śmiałości zjeżdżać z samej góry tylko wypinałem się z orczyka na trawersie) ale najwcześniej mogę tam pojechać pod koniec lutego i nie wiadomo czy nadal będzie czynne. Tak czy inaczej Szrenica jest jedną z moich ulubionych stacji w Polsce ze względu na trasy - infrastruktura to porażka i czekam kiedy w końcu coś się tam zmieni. Byłem w zeszłym roku pod koniec lutego chodziła tylko Hala i Śnieżynka (oblodzona), a Lolę dopiero!! śnieżyli (otworzyli na początku marca). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...