Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę, może się przyda:

 

całodobowa ski-informacja  +48   75 71 72 118

 

I jeszcze:

 

UWAGA! Informujemy,że kolej linowa na Szrenicę od dnia 07.04 - 24.04.2015 będzie nieczynna. Przegląd techniczy. Natomiast z uwagi na dobre warunki śniegowe od dnia 07.04 do 12.04.2015 BĘDĄ URUCHOMIONE WYŁĄCZNIE DLA NARCIARZY - Karkonosz Express oraz wyciągi orczykowe Świąteczny Kamień i Hala Szrenicka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś takiego, sam bym pewnie nie znalazł. A w kwestii cen karnetów masz coś do napisania?

 

Byłem wczoraj - karnet dzienny 91 zł, kaucja 10 zł. Czynny był Karkonosz i oba orczyki (przy Świątecznym i na hali). Krzesełko zamknięte - chyba poszło do przeglądu). Warunki śniegowe po prostu znakomite, ludzi rano bardzo mało, później troszkę. Jeżdziłem na Ścianie co było trochę upierdliwe bo w pakiecie musiał być zjazd Puchatkiem no i wciąganie się orczykiem ale świeży śnieg w górnej części wynagradzał to.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pewnie w przyszłym sezonie :D

 

Jesli taki opad się utrzyma (we Wro niemal non stop, w Sudetach także), to kto wie, czy w tym roku legalnie nie pojeździmy na FISie :) Niemniej,Szklarska jest niedoinwestowana w temacie naśnieżania i to widać co roku. Argumenty o huraganowych wiatrach uniemożliwiających sktuteczne śnieżenie raczej Loli nie dotyczą...

 

http://www.e-szklarska.com/kamery.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli taki opad się utrzyma (we Wro niemal non stop, w Sudetach także), to kto wie, czy w tym roku legalnie nie pojeździmy na FISie :) Niemniej,Szklarska jest niedoinwestowana w temacie naśnieżania i to widać co roku. Argumenty o huraganowych wiatrach uniemożliwiających sktuteczne śnieżenie raczej Loli nie dotyczą...

 

http://www.e-szklarska.com/kamery.php

a to nie jest tak ze na nasniezanie nie pozwala park narodowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś podobnie jak we wczorajszej relacji Blaji:

- Śnieżynka w stanowczo dobrym stanie, z tym ze do mniej więcej połowy prawa strona na trawersach miejscami dość mocno oblodzona

​- czasami także po prawej  stronie przetarcia, na ogół oznakowane i wygrodzone

- Puchatek nieco mokry, miejscami trochę przatarty, ale da się pojechać

 

Do starego krzesełka rano trochę ludzi, od 14-tej wyraźnie luźniej

Do Expresu w praktyce non stop wjazd z marszu, słowem można było się wyjeździć solidnie.

 

Przed południem na dole nieco mżawki, po południu poprawa pogody, troszkę słońca i piękne widoki :D

 

Ps.

Na najbliższe dni zapowiadane są opady śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę to "prawie" nic nie zmieniło się na mojej ukochanej górze od lat 70-tych ubiegłego wieku. Prawdziwa jazda zaczyna się na Szrenicy w okolicach drugiej połowy lutego. Za ten "narciarski skansen" powinny być pobierane dodatkowe pieniądze od "zwiedzających".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś byłem na całodziennej jeździe:

- czynne Śnieżynka , Puchatek i góra Loli 

- wyciągi: Express, stare krzesło oraz Świąteczny Kamień

 

Warunki:

- rano niewiele oblodzeń, temperatura ok. - 5 st., w miarę upływu czasu ilość lodu wzrastała, ale prawie bez odsypów (wciąż było poniżej zera

- pogoda świetna -> dobra; ludzi niewielu -> na bieżąco wejście na nową kanapę

- do starego krzesła (na Puchatek) non stop kolejka na 15-20 minut (a krzesło te 1400 m jedzie około 14 minut !!)

 

Najlepsze jedzenie w knajpce po lewej stronie, za wejściem na stare krzesło (tej dwukondygnacyjnej, ze szklanym dachem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

Wczoraj byłem pierwszy raz :) Wiedziałem że jest bieda z parkingiem i kibelkiem - ok. Ale już na początku się odbiłem od kasy - nie obsługują kart kredytowych. Wow - kopara opada. Niestety spora mgła, marznący deszcz i problemy zdrowotne (coś mi weszło w plecy) trochę mi obrzydził jazdę więc pomimo całodziennego karnetu zrezygnowałem przed południem. Nie wiem czy to polska specjalność ale odsprzedałem karnet "konikowi" hehehe

 

Wrażenia ze stoku - jak dla mnie trochę lipa. Niby Śnieżynka to "czerwona" ale chyba tylko na 100m reszta to raczej niebieska a połowa to wypłaszczenie które nabija metry trasy nic nie wnosząc. Dla większych wrażeń przejechałem się też wyciągami krzesełkowymi na na samą górę :) Faktycznie można po drodze zjeść obiad, wyspać się i przeczytać pół książki. Tak więc jak na jednodniówkę wyjazd średnio udany ale przynajmniej wiem że raczej tam to tylko w ostateczności chyba.

 

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tam jeszcze jakieś kamerki ? Kiedyś na stronie schroniska były, ale w moich linkach już ta strona nie działa :(

 

http://www.e-szklarska.com/kamery.php

 

to jedna z moich zakładek/zagadek monitoringu Szrenicy ;)

 

Czeski film, to mało powiedziane.. W Koutach CZ ostatnio świetne filmy narciarskie oglądałem... z CSSR ;) http://www.jeseniky....penzion-biograf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wypowie się w temacie ktoś kto wie więcej. O co chodzi z tą Szklarską? Czy ktoś tam nie chce zarabiać kasy czy jak? Piękne tereny, chyba najlepsze trasy w woj. Dolnośląskim , długie, dość szerokie. Do tego świetne widoki. Wydawało się, że po otwarciu Karkonosz Express wszystko idzie w dobrym kierunku. Zeszłoroczna zima kiepska, ale cała Polska miała jako takie problemy. Tegoroczna zima już jednak lepsza, w większości ośrodków wszystko działało aż miło... a w Szklarskiej nawet Loli nie dali rady uruchomić, pomimo deklaracji, że mają armatki. Hala wystartowała w marcu, czyli po sezonie. O trasie FIS to już chyba w ogóle nie ma co marzyć. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wypowie się w temacie ktoś kto wie więcej. O co chodzi z tą Szklarską? Czy ktoś tam nie chce zarabiać kasy czy jak? Piękne tereny, chyba najlepsze trasy w woj. Dolnośląskim , długie, dość szerokie. Do tego świetne widoki. Wydawało się, że po otwarciu Karkonosz Express wszystko idzie w dobrym kierunku. Zeszłoroczna zima kiepska, ale cała Polska miała jako takie problemy. Tegoroczna zima już jednak lepsza, w większości ośrodków wszystko działało aż miło... a w Szklarskiej nawet Loli nie dali rady uruchomić, pomimo deklaracji, że mają armatki. Hala wystartowała w marcu, czyli po sezonie. O trasie FIS to już chyba w ogóle nie ma co marzyć. O co chodzi?

To ja taka pierwsza naturalna myśl — skoro tam ciągle są tłoki (mimo tej kosmicznej ceny), to dlaczego mieli by coś zmieniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tłokiem to przesadzacie. W tym sezonie było kilka dni w ferie gdzie tworzyła się kolejka do krzesła przy Puchatku, reszta bez jakiegokolwiek czekania przez całą zimę, więc frekwencja na pewno jest mniejsza niż w latach poprzednich.

Ponadto było też kilka dni, w których ośrodek w ogóle nie był czynny, bo warunki nie nadawały się do żadnej jazdy. Karkonosza uruchomili dopiero w połowie stycznia co też miało wpływ na mniejszą frekwencję w grudniu i początku stycznia.

 

Pytanie czy to cokolwiek zmienia w myśleniu władnych tego ośrodka, że bez porządnego naśnieżania, wymiany przestarzałej infrastruktury i większego otwarcia się na klienta sytuacja może być coraz gorsza, bo konkurencja - nasza sudecka czy choćby czeska - nie śpi i cały czas inwestuje.

 

Ciekawi mnie też ile w takim a nie innym działaniu ośrodka spowodowane jest działaniem KPN, który pewne rzeczy blokuje i stawia zaporowe warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie też ile w takim a nie innym działaniu ośrodka spowodowane jest działaniem KPN, który pewne rzeczy blokuje i stawia zaporowe warunki.

 

pewnie sporo KPN miesza i to we wszystkim - spotkałem kiedyś "radnego" Kowar w Małej Upie na nartach - opowiadał o planach połączenia wyciągami właśnie Kowar z Małą Upą i zrobienia stoku po stronie polskiej

 

był inwestor, plany itp, itd i padła idea z uwagi na "opinię i warunki" KPN-u...

 

a mógł powstać naprawdę konkretny ośrodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...