Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Z Bystrą niestety jest problem i to podwójny - raz, że nie można formalnie a dwa, że rozebrali most nad potokiem (jeszcze ze dwa lata temu przechodziło się po belce). A szkoda bo zjazd był (jest) przesympatyczny. Oczywiście można (no oczywiście nie można) zjechać i podejść powtórnie pod Łabski. Ale jako piękna trasa powrotna z grani już nie zafunkcjonuje. Jeszcze parę lat a choinki ją zarosną (już trzeba je omijać) i po Bystrej zostanie wspomnienie...

 

pozdro

Wiesiek

 

ja właśnie zjeżdżałem jeszcze niedawno Bystrą i dało się przejść, chociaż nie pamiętam jaki był stan,

ale rzeczywiście był to jakiś rozwalający się mostek,

czyli ostatnio na turach jechaliście od schroniska pod Łabskim drogą/szlakiem pomarańczowym i następnie zielonym do Puchatka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie zjeżdżałem jeszcze niedawno Bystrą i dało się przejść, chociaż nie pamiętam jaki był stan,

ale rzeczywiście był to jakiś rozwalający się mostek,

czyli ostatnio na turach jechaliście od schroniska pod Łabskim drogą/szlakiem pomarańczowym i następnie zielonym do Puchatka ?

 

Ostatnio to było śnieżynką ale wcześniej jak napisałeś, żółtym, drogą - też było fajnie ale nie to co Bystra...

Przez potok raczej nie ma szans przejść. "Można" jeszcze pojechać z Łabskiego Schroniska na początku przez las do zakrętu wspomnianej drogi.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej panowie,

 

może jest ktoś na miejscu i napisze jak warunki śniegowe? Zapowiada się na poprawę (jeżeli można w górach wywróżyć pogodę ...) - ?

 

Zaraz powinienem potwierdzić rezerwację pokoju, a mam pewnie wątpliwości, bo po obejrzeniu prognoz i kamerek nie wiem czy to nie utopienie kasy (nie mówiąc o humorze żony, która wolałaby jakieś ciepłe SPA ;)

 

Docelowo wyjazd pod kątem nauki starszego dzieciaka (5lat), Alpy nieosiągalne ze względu na drugiego  szkraba - niemowlaka.

 

dzięki za jakieś świeże info,

pozdr.

Tomek 

 

rozważ zmianę na Zieleniec, tam w ostatni weekend spadło 30cm śniegu,

dużo lepsze możliwości nauki dla dziecka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że Puchatek to dobra górka :)

Co prawda 15lat nie byłem w Szklarskiej, ale wspomnienia mam dobre ;)

Wątek ma 71 stron, wynika z niego że są lepsze miejsca do jeżdżenia w tej części Europy. Puchatkiem zjeżdża się góra 5 minut a wjeżdża 15 + to co w kolejce do wyciągu. Sam sobie odpowiedz czy to dobra górka, biorąc pod uwagę tę relację czasową. Ale wydaje mi się że decyzję już podjąłeś a teraz czekasz aż ktoś ją przed tobą usprawiedliwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie idźmy tak daleko z tą decyzją :)

Po pierwsze do Szklarskiej jadą znajomi, po drugie jest to jedno z bliższych logistycznie dla mnie miejsc (dł. drogi ma dla mnie istotne znaczenie ze względu na obecność jednego rocznego pasażera) Po trzecie traktuje ten wypad jako cel stricte rodziny z naciskiem na naukę starszej córki, to że sam nie pojeżdżę jestem w stanie zaakceptować i tylko fakt, że wydam te kilka tys. na dojazd, hotel, wypożyczalnie, karnety, herbate po góralsku itp itd w konfrontacji z oblodzonym stokiem lub strugami deszczu, spowodował u mnie w dni dzisiejszym sporą wątpliwość .. :/

 

jeśli nie Zieleniec czy stacje czeskie to może Karpacz? Jest ośla łączka przy kanapie do nauki i chyba troszkę lepsze (od Puchatka) stoki przy krzesełkach...

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeszedłem się dzisiaj kawałkiem loli i szału nie ma, tzn mało śniegu, kamienie, gałęzie, brak jakichkolwiek oznak działań mających na celu jej otworzenie.

a po co otwierać, ratrakowanie tras kosztuje. otworzyli 2, kasują pełną cenę a kolejki i tak się ustawiają. myślą biznesowo, szkoda że krótkowzrocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem się dzisiaj kawałkiem loli i szału nie ma, tzn mało śniegu, kamienie, gałęzie, brak jakichkolwiek oznak działań mających na celu jej otworzenie.

No właśnie fascynujące, że nie naśnieżają trasy. Są ferie, są warunki są warunki do naśnieżania a tego nie robią. Chyba, że są tam jakieś warunki przeciw temu o których ja laik sobie nie zdaję sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie fascynujące, że nie naśnieżają trasy. Są ferie, są warunki są warunki do naśnieżania a tego nie robią. Chyba, że są tam jakieś warunki przeciw temu o których ja laik sobie nie zdaję sprawy

Gdzie są te warunki do naśnieżania? Przy minus dwóch i 99% wilgotności? Może wypadałoby trochę poszerzyć swoją wiedzę a potem oskarżać o złą wolę gestora. Ja wszystkich wszechwiedzących zapraszam na praktykę na wyciąg. Wystarczy łopat...

 

Pozdrawiam, radcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są te warunki do naśnieżania? Przy minus dwóch i 99% wilgotności? Może wypadałoby trochę poszerzyć swoją wiedzę a potem oskarżać o złą wolę gestora. Ja wszystkich wszechwiedzących zapraszam na praktykę na wyciąg. Wystarczy łopat...

 

Pozdrawiam, radcom

tak, tak, skiarenie Szrenica cały świat łącznie z przyrodą rzuca "kłody" pod ratraki. na szczęście w okolicznych ośrodkach takich problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są te warunki do naśnieżania? Przy minus dwóch i 99% wilgotności? Może wypadałoby trochę poszerzyć swoją wiedzę a potem oskarżać o złą wolę gestora. Ja wszystkich wszechwiedzących zapraszam na praktykę na wyciąg. Wystarczy łopat...

 

Pozdrawiam, radcom

 

Szanuję Twoją wiedzę z praktyki (z pierwszej ręki) ale jeśli można dobrze przygotować Puchatka i Śnieżynkę to chyba "równoległą" Lolę, a już na pewno halę, też można???

O ścianę nie miałbym pretensji.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są te warunki do naśnieżania? Przy minus dwóch i 99% wilgotności? Może wypadałoby trochę poszerzyć swoją wiedzę a potem oskarżać o złą wolę gestora. Ja wszystkich wszechwiedzących zapraszam na praktykę na wyciąg. Wystarczy łopat...

 

Pozdrawiam, radcom

Po pierwsze skoro można było naśnieżyć Puchatka, który jest niżej położony i Śnieżynkę to chyba można i Lolę. Do tego skoro Świaradów naśnieża to chyba w Szklarskiej nie ma innej pogody, po trzecie to wg np dzisiejszych danych z godzin 8:30 temperatura to Stacja Górna Karkonosz Express -4,9 Stacja Dolna -2,9 . Zakładam, że w nocy minus był jeszcze większy. Nie znam wilgotności, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że cała Polska może a Szklarska nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję Twoją wiedzę z praktyki (z pierwszej ręki) ale jeśli można dobrze przygotować Puchatka i Śnieżynkę to chyba "równoległą" Lolę, a już na pewno halę, też można???

O ścianę nie miałbym pretensji.

 

Pozdro

Wiesiek

sciana od paru lat jest nieratrakowana i zmknieta - powinni raczej tablice "teren freeride" zamontowac :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciana od paru lat jest nieratrakowana i zmknieta - powinni raczej tablice "teren freeride" zamontowac :)

lepiej niech nie montują, bo jak jest napisane "trasa zamknięta", to zniechęca to znaczną część narciarzy, którzy nie powinni się tam znaleźć. Jakby przeczytali "teren freeride", to na pewno część z nich uznałoby, że jak już umieją coś więcej niż pług, to mogą zmierzyć się z takim frirajdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie może. Ktoś ostatnio przyglądał się potokom w regionie? Do skutecznego naśnieżania oprócz sprzętu, potrzeba trzech rzeczy: temperatury, wilgotności (małej) i wody. No właśnie. Świeradów naśnieża "z rury", Szklarska i Karpacz z tego co "Bóg da". Ja ich nie bronię, oceniam obiektywnie...

 

Pozdrawiam, radcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie może. Ktoś ostatnio przyglądał się potokom w regionie? Do skutecznego naśnieżania oprócz sprzętu, potrzeba trzech rzeczy: temperatury, wilgotności (małej) i wody. No właśnie. Świeradów naśnieża "z rury", Szklarska i Karpacz z tego co "Bóg da". Ja ich nie bronię, oceniam obiektywnie...

 

Pozdrawiam, radcom

Rozumiem obiektywne argumenty, jednak zapewne niektórym kwestią jakoś można zaradzić, zainwestować, przebudować. Szkoda mi trochę ludzi mieszkających w Szklarskej i żyjących z turystyki, bo jak tak dalej pójdzie to będą mieli drugą zimę w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanwia mnie jedna sprawa. Na stronie piszą, że czynny jest orczyk Świąteczny kamień. I tu się pojawia moja wątpliwość. Czemu on ma służyć skoro Lola jest zamknięta?

 

Zerknij sobie na mapkę, to będziesz wiedział do czego może się przydać:

 

http://www.sudetylif...pl/panorama.htm

 

to bardzo ciekawy odcinek Loli.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Szklarską bardzo dobrze stąd moje pytanie. Czyli górny odcinek loli jest jednak przygotowany? Bo nigdzie na stronie takiej informacji nie ma.

Jest co widać na kamerkach ze strony. Nie mogą napisać, że Lola jest czynna skoro jest czynne jakieś 800 m czy 1 km.Ale na kamerkach ewidentnie widać jak ludzie jeżdżą orczykiem i po tym świetnym skądinąd fragmencie trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...