Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Oby tak było, może krok po kroczku będziemy zbliżać się do standardu, szczególnie, że Szklarska naprawdę ma potencjał, w Polsce to mój najbardziej ulubiony ośrodek - ciężko gdzie indziej znaleźć tak długie, urozmaicone i widokowe trasy.

Póki tam jest KPN, to potencjał Szklarskiej nie będzie wykorzystany. Z tymi możliwościami to tak naprawdę tylko do połowy góry, cały dół to już małe nachylenie, niebieskie trasy, czasami prawie płaskie. Tak naprawdę na Szrenicy są dwie trasy, na których można konkretnie pojeździć: - FIS - długość ok 1800m - Lolobrygida2A+Śnieżynka - ok 500m + 2100m = 2600m Jest to razem 4400m fajnych tras, w tym sezonie jak widać tylko 2600m ;) Na nic więcej chyba nie można liczyć, chyba że KPN się zlikwiduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam warunki w dniu dzisiejszym tj 15.03.2013 : - jazda do godz 12.00 - trasy (oczywiście bez FIS :mad: ) przygotowane bardzo dobrze, trochę drobnych przetarć lecz bez paniki, około południa odsypany lekko śnieg i pojawiała się miejscami odrobina lodu lecz w żadnym stopniu nie utrudniała jazdy - nic tylko pakować się i na stok :) - ludzi bardzo mało praktycznie co drugie krzesło i orczyk były używane - tylko cieszyć się taką sytuacją i korzystać ;) - pogoda : pochmurno, zimno około -7 , wiatr słaby , pod koniec mojej jazdy zaczynał padać śnieg . Życzę miłego nartowania :D Pozdrawiam smoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mozna ocenic z zewnatrz, ze karnety sa junirskie/seniorskie? np. inny kolor, nadruk?

W tym roku nie uprawiałem Szklarskiej, ale coś mi świta, że różnią się literką. Duże J, N, S świadczy o tym ( junior, normalny, senior). Nie wiem nic o oznaczeniu dla miejscowych.

A przy bramkach po poludniu stoja ochraniarze i kontroluja, wiec jesli kupisz od konika karnet juniora/seniora masz problem.

Aha. Albo kup od konika i na orczyku na Hali Cię wyhaczą, że masz juniorski ...:mad:

Niezbędne informacje znajdziesz w tym temacie: http://www.skiforum....Szrenica/page47 pozdrawiam @rco

Dokąd miałby prowadzić ten link ? Ktoś tu się zapętlił ...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę absurdalną politykę cenową i karnetową sudetylift, koniki robią dobrą robotę pośrednicząc pomiędzy tymi co schodzą wcześniej a tymi co zaczynają. oczywiście jeśli robią to uczciwie. istnienie koników to normalna odpowiedź "rynku" na jego niesprawność. czy widzial ktoś konika w świeradowie albo w czechach? co do oszukiwania na rodzajach karnetów to wystarczyłoby wywiesić informację o sposobach oznaczania karnetów i ludzie nie dawaliby się nabierać. ale przecież to nie jest po myśli tej firmy, która już nie raz udowodniła że nie jest przyjazna narciarzom. lepiej płacić ochroniarzom, łapać na bramkach, karać niż wprowadzić karnety czasowe, co nie wymaga praktycznie żadnych kosztów i rozwiązuje problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na kamerce karkonosz expres widziałem śmigłowiec ok 16:30 - ktoś wie co się stało ?

Pytałem się ludzi, podobno ostry wypadek na trasie, przebite płuco, ale nie wiem jak i gdzie. Chcieli rannego wziąć z trasy, ale za bardzo wiało (pewnie wypadek gdzieś na lodzie na Śnieżynce), i zwieźli go na dół do helikoptera pogotowia, który lądował tuż koło dolnej stacji express.

Użytkownik MarioJ edytował ten post 17 marzec 2013 - 20:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dzisiaj sprawdzić jak się jeździ na FISie. Najbardziej stroma część na początku bardzo twarda, nierówna, wyboje, miękki śnieg wywiany, trudno tam wogóle zjechać z jakąś klasą. Walka polega na szukaniu miękkiego śniegu, czasami dało się natknąć na jakieś wąskie rynienki nawianego puchu, ale to poza obszarem fis - w rejonach pod krzesłem. Dalsza część fis już dużo bardziej przyjemna, miękki śnieg, odsypy, małe muldy, bardzo fajna zabawa. W rzadkim lesie można jeszcze gdzieś znaleźć trochę puchu. Miękko też pod krzesłami od granicy lasu. Wybrałem się też na zjazd spod Łabskiego Szczytu, tam spotkałem najwięcej naturalnego niewywianego miękkiego śniegu. Dzisiaj w Szklarskiej na górze bardzo wiało, było na granicy wyłączenia krzeseł (18-20 m/s), ale się udało i cały dzień wszystko chodziło. Przejście w tym wietrze do Łabskiego, mordęga. Szrenica to fajne miejsce na offpiste. Trzeba tylko czatować na opad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z nieprzygtowanej trasy FIS z niedzieli oraz spod krzesła. Pracownik przy krześle coś zdradził, że park nie pozwala wjechać ratrakiem, gdyż wystaje gdzieniegdzie kosówka. IMG_1992.JPG Przejście ze Szrenicy do zjazdu spod Łabskiego Szczytu: IMG_2037.JPG

Załączone miniatury

  • IMG_1981.JPG
  • IMG_1982.JPG
  • IMG_1985.JPG
  • IMG_1987.JPG
  • IMG_1990.JPG
  • IMG_1994.JPG
  • IMG_2003.JPG
  • IMG_2006.JPG
  • IMG_2017.JPG
  • IMG_2020.JPG
  • IMG_2022.JPG
  • IMG_2026.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z nieprzygtowanej trasy FIS z niedzieli oraz spod krzesła. Pracownik przy krześle coś zdradził, że park nie pozwala wjechać ratrakiem, gdyż wystaje gdzieniegdzie kosówka.

Piękne widoki :), tylko dla nich i tego klimatu w Szklarskiej lubię tam jeździć zimą i latem. pozdrawiam @rco ps. kosówki na zdjęciach nie widać, może leśnicy ukryli je przed tymi niesfornymi narciarzami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie ponieważ ostatnio znalazłem dwa dawne plany z opisami rozbudowy SkiAreny i o ile wiem, że jeden z nich już na pewno jest nieaktualny z powodu ekologów - ten w kierunku Łabskiego Szczytu, to drugi został w części zrealizowany (nowe krzesło, łączniki, poszerzenia, ...). Jest jeszcze jego dalsza część w kierunku góry Przedział, z którą do dzisiaj nic się nie dzieje. Czy ktoś z Was wie czy ten temat też już umarł, czy jest jeszcze jakaś szansa na jego realizację. To jeden z tych planów: plan SkiArena.jpg

Użytkownik artkas edytował ten post 20 marzec 2013 - 11:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie ponieważ ostatnio znalazłem dwa dawne plany z opisami rozbudowy SkiAreny i o ile wiem, że jeden z nich już na pewno jest nieaktualny z powodu ekologów - ten w kierunku Łabskiego Szczytu, to drugi został w części zrealizowany (nowe krzesło, łączniki, poszerzenia, ...). Jest jeszcze jego dalsza część w kierunku góry Przedział, z którą do dzisiaj nic się nie dzieje. Czy ktoś z Was wie czy ten temat też już umarł, czy jest jeszcze jakaś szansa na jego realizację. To jeden z tych planów: [ATTACH=CONFIG]37841[/ATTACH]

Z tego co słyszałem obecnie jest uaktualniany i uzgadniany plan zagospodarowanie przestrzennego Szklarskiej Poręby. Uzgadniano ze Skiareną oraz KPN dalsze plany inwestycyjne przede wszystkim wymianę starych wyciągów krzesełkowe i orczyków na Hali Szrenickiej na nowe 4-6 ewentualnie typu „kombi” dalsze poszerzenia nartostrad. Teren Przedziału dalej jest w planach inwestycyjnych ale dopiero po modernizacji Szrenicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozbudowa na Przedział to perspektywa kilku (mam nadzieję że nie -nastu) dobrych lat. Szkoda, bo wg tych planów mogłaby ona znacznie rozładować kolejki przy wyciągach i w znaczny sposób poprawiłaby sytuację z parkingami, które po tamtej stronie by powstały, nie mówiąc o nowych trasach, które można by odwiedzać. A jeszcze wracając do planu, który wcześniej wkleiłem, to na nim przedłużenie czarnej FIS (to obecnie nieczynne) jest poprowadzone do dolnej stacji. Czy po przebudowie, skoro druga sekcja po wymianie ma rozpoczynać się o 200m niżej niż teraz, czarna trasa zostanie połączona na dole w jakiś sposób z Puchatkiem, czy nie i jej koniec będzie równy mniej więcej obecnej wycince i początkowi nowej kanapy? No i jeszcze jak z pierwszej sekcji będzie się dostawać na drugą po przebudowie? Zostanie od niej doprowadzony nowy łącznik do FIS?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozbudowa na Przedział to perspektywa kilku (mam nadzieję że nie -nastu) dobrych lat. Szkoda, bo wg tych planów mogłaby ona znacznie rozładować kolejki przy wyciągach i w znaczny sposób poprawiłaby sytuację z parkingami, które po tamtej stronie by powstały, nie mówiąc o nowych trasach, które można by odwiedzać. A jeszcze wracając do planu, który wcześniej wkleiłem, to na nim przedłużenie czarnej FIS (to obecnie nieczynne) jest poprowadzone do dolnej stacji. Czy po przebudowie, skoro druga sekcja po wymianie ma rozpoczynać się o 200m niżej niż teraz, czarna trasa zostanie połączona na dole w jakiś sposób z Puchatkiem, czy nie i jej koniec będzie równy mniej więcej obecnej wycince i początkowi nowej kanapy? No i jeszcze jak z pierwszej sekcji będzie się dostawać na drugą po przebudowie? Zostanie od niej doprowadzony nowy łącznik do FIS?

W planach o których słyszałem górny odcinek ma być obniżony o około 300-400 m i ma być zrobiony jakiś łącznik z dolnym Puchatkiem (Puchatek ma być mocno poszerzony) a w okolicach obecnej stacji pośredniej ma być zlokalizowana miedzy stacja żeby ludzie w okresie letnim nie musieli schodzić 300m aby wsiąść na drugi odcinek kolei. Może jeżeli wybudują wyciąg typu „kombi” to gondole będą zawracały przy obecnej stacji pośredniej a krzesła będą zjeżdżały do dołu (ale to są tylko moje dywagacje). Jeśli chodzi o Przedział na który niema żadnej infrastruktury technicznej oraz jest konieczność dużych przedwczesnych wylesień (wyłączenie z produkcji leśnej) a to wiąże się z tym że inwestor zanim zacznie jakiekolwiek prace musi wyłożyć kilka milionów złotych na wszelkiego rodzaju zgody i opłaty to dla tego tą inwestycję będzie realizowana dopiero po modernizacji Szrenicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens jechac tam w wielkanocna niedziele? Nigdy jeszcze nie jezdzilem na nartach w Polsce, a bede na Wielkanoc w Wroclawiu. Myslalem, zeby wyskoczyc sobie na kilka godzin po swiatecznym sniadaniu. Nie bedzie jakis dzikich tlumow?

skoro nigdy jeszcze nie jeździłeś na nartach w Polsce,to niech tak zostanie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość ze Szrenicy: UWAGA !!! Sezon narciarski z uwagi na dobre warunki śniegowe zostaje przedłużony do dnia 07.04.2013. OD 30.03 DO 07.04.2013 CENA KARNETÓW ULEGA ZNIŻCE O 30 %. Od dnia 02.04.2013 nie będzie czynna II sekcja kolei linowej na Szrenicę - przegląd techniczny przed sezonem letnim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa i omijaj szerokim łukiem sąsiedni Karpacz... bo kolejka do kasy będzie zawijała się do parkngu....

Ja nie wiem do czego ta kolejka stoi a stoi prawie zawsze, ale na pewno nie do kasy. Do krzesła też nie. Kolejka sobie stała a ja kopiłam bilet od reki przy dolnej stacji Liczykrupy a w tym samym czasie moje dziecię weszło do budynku kasowego i kupiło bilet przy pustym okienku kasowym. Nie wiem jak to jest tam śmiesznie rozwiązane ale ta kolejka to jakieś nieporozumienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeździłem się dzisiaj do południa na maksa. Od rana do południa luz na stokach, piękna zima. Puste kanapy, świeży puszek na trasach. Dopiero około 12 zauważyłem zwiększającą się ilośc osób. Warto było wybrać się dzisiaj do Szklarskiej, szczególnie do południa. SAM_0530.jpg :)

Załączone miniatury

  • SAM_0502.jpg
  • SAM_0493.jpg
  • SAM_0505.jpg
  • SAM_0506.jpg

Użytkownik grzegorzf edytował ten post 01 kwiecień 2013 - 20:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w niedzielę od 13:00. Cały czas sypało. Na Lolce i Puchatku ludzi sporo, ale kolejek do krzeseł nie było. Warunki dobre - w niektórych miejscach przelodzenia. Ściana rewelacyjna. Nadal oficjalnie zamknięta, ale wyjeździć się można do bólu. Trochę lodu, dużo puchu. Miejscami wystaje kosówka i kamienie. Jedynym minusem był niski pułap chmur (ok. 1000m)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki cały dzień super poza słabą widocznością (miejscami 20-30m). Ludzi bardzo mało, lodu prawie wcale tylko jeździć. II sekcja stoi i stać ma do majówki. Trasy przygotowane bardzo dobrze. W niedziele kończą :( a śniegu tyle że w sezonie połowy z tego nie było. Pozdrawiam

Byłem wczoraj i do zobrazowania widoczności dwa zdjęcia wykonane po zejściu z wyciągu 6 osobowego "Karkonosz Expres", mimo wszystko dzień bardzo udany i kolejne bezcenne doświadczenie na "czucie stopami" - guru dzięki za te uwagi, które pozwoliły mi w dniu wczorajszym na pełną zabawę i taki wyraz twarzy : :D zdjecie-2.jpg Pozdrawiam smoczek

Załączone miniatury

  • zdjecie.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...