Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam w sobotę na Szrenicy i po raz pierwszy udało mi się trafić na takie fajne warunki. Piękne słońce, dużo śniegu, trasy przygotowane. Nawet na samej górze zero wiatru, co mnie zaskoczyło. Z tym FIS-em to faktycznie przegięcie. Mimo sporej ilości ludzi, kolejki jak na polskie warunki do zniesienia. Jak ktoś chciał zjechać do samego dołu, to do Karkonosza stało się kilka minut, max do 10. Do pośredniego krzesełka ze Śnieżynki podjeżdżało się na bieżąco - do pustej bramki. Do orczyków na Hali Szrenickiej myślę, że maksymalnie 5 minut. Żeby czarną liznęli ratrakiem, to całkiem byłaby bajka, ale cóż...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie władze miasta nie liczą się z ludźmi ,przecież żyją z turystów ,parkingi małe i drogie 17-20zł.i to jak się nie przyjedzie 7.30 to i tak nie zaparkujesz a wyciąg czynny i kasy od 8.3o więc jestem stratny bo biorąc cały dzień nie startuję od 8.30 tylko stoję w kolejce na mrozie od 7.30.Niżej jest niby parking przy drodze ale daleko ,o ski busach nikt nie słyszał ,żeby auta nie brać lub stanąć wcześniej .Same stoki i trasy super ,tereny przepiękne ale ta organizacja!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie władze miasta nie liczą się z ludźmi ,przecież żyją z turystów ,parkingi małe i drogie 17-20zł.i to jak się nie przyjedzie 7.30 to i tak nie zaparkujesz a wyciąg czynny i kasy od 8.3o więc jestem stratny bo biorąc cały dzień nie startuję od 8.30 tylko stoję w kolejce na mrozie od 7.30.Niżej jest niby parking przy drodze ale daleko ,o ski busach nikt nie słyszał ,żeby auta nie brać lub stanąć wcześniej .Same stoki i trasy super ,tereny przepiękne ale ta organizacja!!!

skibus jeździ od tego sezonu.startuje w Piechowicach na skrzyżowaniu,objeżdża Szklarską i pod wyciąg kilka razy dziennie.zostawiasz auto w centrum na bezpłatnym ,wsiadasz w autobus i nic Cię nie martwi.poza tym jeździ masa prywatnych busów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAM_0448.jpg Niedziela - mało narciarzy, beż żadnych kolejek. Temperatura typowo wiosenna +5C. Popołudniem sporo muld i nierówności, ale dało się pojeździć. Poniedziałek - powrót zimy, na stacji dolnej około -6C. Pustki na trasach, kanapy chodziły często puste. Z racji powrotu zimy, na całej trasie lekkie oblodzenia. Ale przez cały dzień brak muld. Dzisiaj warunki jak dla mnie idealne. Pustki na śnieżynce oraz hali. Narty pięknie trzymały na lekkim lodzie. Jedyne mankamenty, to utrzymujące się nisko gęste chmury które dzisiaj ograniczały widoczność w górnych odcinkach na kilkanaście metrów, oraz pierwsze przetarcia na Śnieżynce w połowie trasy. Jeszcze tylko jutrzejsze szusowanie do południa i chyba koniec sezonu :(

Załączone miniatury

  • SAM_0422.jpg
  • SAM_0426.jpg
  • SAM_0446.jpg

Użytkownik grzegorzf edytował ten post 11 marzec 2013 - 21:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec dla mnie :) Może jeszcze uda mi się w ten weekendzik gdzieś jeszcze pojeździć. Opuszczając dzisiaj Szklarską, żegnała mnie zima na całego. Mróz, śnieg, spore zachmurzenie. Do końca tygodnia warunki na pewno będą bardzo dobre.

Ale koniec sezonu dla Ciebie czy czujesz ,że już koniec bo warunki będą kiepskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w rodzinie takich dla których Austria, Włochy, Francja to raj narciarski i w ogóle oh ah, a ... i tak co roku przyjeżdżają w Karkonosze. Narzekają, pomstują a ja muszę po tysiąc razy wysłuchiwać jak to jest w Austrii wspaniale. Naprawdę nie rozumiem czasem ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię tę Szrenicę ,mimo kilku niedogodności niekiedy związanych z aurą to gdzie można spotkać równie długie stoki i przestrzenie .Jak ja byłem to trasy były na stół ,piękne słońce ,górski klimat ,zaśnieżone choiny super krajobrazy ze skałami tu i ówdzie no bajka ,jak zainwestują jeszcze w dodatkowe szybkie wyciągi to Austrii nie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj warunki bardzo dobre. Do samej 16 trasy mało rozjeżdżone, równe, mało lodu, mało ludzi. Na Fisie śniegu masa, ratraka zero. Wystają gdzieniegdzie krzaczki, ale pamiętam że dwa lata temu było dużo gorzej a FIS chodził. Wygląda na to że nasza ulubiona spółka po prostu oszczędza. Ale nie ma co narzekać, teraz można się wyjeździć do upadłego. Co do parkingu to nie wiem jak w weekend, ale w tygodniu ok 11-12 spokojnie miejsce się znajdzie pod samym wyciągiem. Wędrówka z nartami w buciorach z bezpłatnego w dwie strony nie jest warta 10 zł. Na marginesie, czy ktoś może mi wyjaśnić jak zarabiają koniki na karnetach, które sprzedają taniej niż w kasie. Dziś ok 12 koleś mi oferował całodzienny za 50 zł i nie byl to narciarz tylko "zawodowy" handlarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy nową profesję w Polsce - konik od karnetów. Podejrzewam, że po 3 lub 4 godzinach jazdy sporo osób rezygnuje z jazdy i próbuje się pozbyć swoich karnetów. A jak jest popyt na tańsze karnety, to i znajdą się tacy, którzy próbują na tym zarobić. A co do FIS-u, to jest granda. Śniegu masa, a oficjalnie trasa zamknięta. Mogliby chociaż napisać: "trasa otwarta - nieprzygotowana. Wjeżdżasz na własne ryzyko"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie nie rozumiem tej polityki, przecież i tak górne krzesełko chodzi, dodam że puste, jechałem 2 razy i w zasięgu wzroku w przód i w tył nikogo więcej nie było, wystarczyłoby raz dziennie puścić tam ratrak i mamy cały ośrodek w pełni czynny. sens korzystania z 2 sekcji jest tylko wtedy gdy czynna jest ściana. jak nie jest czynna tu już lepiej z posredniej zjechać puchatkiem i wjechać na górę expresem, szybciej i wygodniej. co do napisu "trasa otwarta - nieprzygotowana. Wjeżdżasz na własne ryzyko" to jest zbędny. ludzie i tak jeżdżą czy im spółka pozwala czy nie. po lasach, poza trasami, pod wyciągami też jeżdżą i też na własne ryzyko. zresztą po trasach też się jeździ na własne ryzyko ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę bez trudu. Usatysfakcjonuje to kogoś ?

No skoro pytam to chyba jasne. Chcę założyć podobny biznes tylko na szerszą skalę i muszę poznać mechanizmy. Dobry powód? A na poważnie to pytam dlatego, że sam chętnie bym czasem taki bilet kupił, ale mam wątpliwości etyczne wynikające z niewiedzy co do mechanizmu. Bo o ile jestem w stanie zaakceptować czyste pośrednictwo konika pomiędzy tymi co kończą przed czasem a tymi którzy zaczynają, a nawet widziałbym tu wiele zalet, to nie chciałbym uczestniczyć w jakimś przekręcie czy oszustwie, typu wciskanie dorosłemu karnetu dla dziecka, czy karnetu skradzionego, podrobionego itp. Takie ryzyko za paręnaście złotych jest mi zbędne. A poza tym pytam z czystej ciekawości bo przez pierwsze trzy zjazdy dzisiaj mnie to męczyło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest b.prosty: jeden konik krąży pośród zjeżdżających, wypytując kto sprzeda karnet, odkupują za 10-30 zł, przekazują innemu konikowi, który stoi blisko kasy, a ten w zależności od sytuacji (tłoku) odsprzedaje po takiej samej cenie jak w kasie (jeśli jest długa kolejka), bądź niższej (najczęściej 10-20 zł) od ceny biletu popołudniowego, jeśli jest mniejsze zainteresowanie. Tak jest od lat, i dopóki nie wprowadzą 3-4 godz. biletów w rozsądnej cenie, to koniki mają i korzystają z okazji, widocznie Sudetylift już się spasł … pozdrawiam @rco ps. Kupując od konika należy zwracać uwagę na oznaczenia na karnecie, często sprzedają karnety seniorskie, bądź przeznaczone dla miejscowych, osobom nieuprawnionym do tego typu zniżek …
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Kupując od konika należy zwracać uwagę na oznaczenia na karnecie, często sprzedają karnety seniorskie, bądź przeznaczone dla miejscowych, osobom nieuprawnionym do tego typu zniżek …

A przy bramkach po poludniu stoja ochraniarze i kontroluja, wiec jesli kupisz od konika karnet juniora/seniora masz problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Tak jest od lat, i dopóki nie wprowadzą 3-4 godz. biletów w rozsądnej cenie, to koniki mają i korzystają z okazji, widocznie Sudetylift już się spasł … pozdrawiam @rco

Słyszałem, że w czasie ostatniej wizyty Austryjaków (zeszły tydzień) właśnie omawiane było wprowadzenie od przyszłego sezonu karnetów czasowych 3-4godzinnych działających od momentu pierwszego przejścia przez bramkę oraz wielodniowych, które można wykorzystać nie w jednym ciągu tylko np. 6-dniowy karnet dowolne 6 dni w ciągu 30 dni od pierwszego skasowania. Zobaczymy czy to wprowadzą. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wprowadzenie od przyszłego sezonu karnetów czasowych 3-4godzinnych działających od momentu pierwszego przejścia przez bramkę oraz wielodniowych, które można wykorzystać nie w jednym ciągu tylko np. 6-dniowy karnet dowolne 6 dni w ciągu 30 dni od pierwszego skasowania.(...)

Oby tak było, może krok po kroczku będziemy zbliżać się do standardu, szczególnie, że Szklarska naprawdę ma potencjał, w Polsce to mój najbardziej ulubiony ośrodek - ciężko gdzie indziej znaleźć tak długie, urozmaicone i widokowe trasy. pozdrawiam @rco ps. z niecierpliwością czekam na jakieś działania i inwestycje w Karpaczu, być może zdrowa konkurencja zza miedzy nam wszystkim wyjdzie na dobre.

Użytkownik @rco edytował ten post 15 marzec 2013 - 13:52 brakujący nawias [

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...