Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, nie widzę nic dziwnego w odsprzedaży karnetów przez narciarzy (pomijajac oszustów którzy wciskają nieaktualne karnety, sprzedają dziecięcy jako dorosły bądż mają nie wiem skąd garść karnetów). Normalną rzeczą jest użyczanie nawzajem przeróżnych rzeczy. Takie praktyki z karnetami mają miejsce w każdym ośrodku narciarskim, głównie w Czechach. Tylko że tam nikt z tego nie robi problemu, o ile zachowujemy się kulturalnie jak narciarze a nie jak widziałem w Szklarskiej ( dosłownie cinkciarze). Na stronie Ośrodka w Libercu nawet napisali oficjalnie że nie obchodzi ich kto jeździ na danym karnecie. Ważna jest jedna podstawowa zasada: dziecko to dziecko, junior to junior, dorosły to wiadomo i tego trzeba się trzymać, bo jak namierzą to po karnecie. Odradzam, widziałem takich wielokrotnie. Zabierali im karnet, ale chyba nic poza tym. To i tak jest dotkliwe. My miejscowi narciarze wiemy doskonale w jakim ośrodku i o której godzinie najlepiej odsprzedać, bądz odkupić karnet. Często umawiamy się wraz ze znajomymi tak że jedni jeżdżą do a inni przyjeżdżają i jeżdżą po. Jeżeli chodzi o jakieś straty finansowe dla właścicieli ośrodków, to myślę że żadne. Przecież jak mi gdzieś powiedzą że nie możesz tu tego robić, to po prostu tam już nie pojadę. Wieść o problemie z odsprzedażą się rozejdzie i nie pojadą następni. Jeżdzimy często dużymi grupami dochodzącymi nawet do 16 osób, więc pomyślcie kiedy była by większa strata. Nie wspomne już o karnetach wielodniowych które krążą między nami przez cały sezon. W niektórych ośrodkach np. w Libercu karnety wielodniowe są przenośne i ważne przez cały sezon, nie ma potrzeby aby jeździć codziennie.Dzięki temu zamiast pojechać na narty dziesięć razy, pojadę dwadzieścia. Swoje i tak zostawię w kasie.

Użytkownik robert10sz edytował ten post 23 luty 2012 - 11:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ! Ten temat już wcześniej poruszałem i dodam ,że szkoda mi trochę tych osób początkujących na nartach itp. Bo oni są ofiarami tych oszustw. Dlatego postanowiłem ten temat wznowić . Nic mnie to nie kosztuje ,a uchronić można para osób od strat . Na stronie wcześniej poruszałem ten temat i tu cytuje fragment wcześniejszego postu :

Co do Koników i Oszustów , a dyrekcja . Konikiem może być każdy , np: Masz bilet Całodniowy , ale o 12 godz. rezygnujesz z osobistych powodów z dalszej jazdy i weźmiesz ten bilet odsprzedasz komuś pod kasą lub konikowi. A konik za chwile go odsprzeda i zarobi na tym 5 - 10 zł . Czy coś jest w tym bardzo złego ? Ja uważam, iż nie. Taki proceder jest znany od X lat , bo koniki są wszędzie pod kinem , teatrem , stadionem i na ski arenie , tam gdzie są bilety są handlarze. Natomiast są "Pseudo koniki" czyli handlarze oszuści , którzy kupują bilety dziecinne po 49zł w kasie i sprzedają jako normalne po 70-80zł. Sprzeda 10 i 200 zł ma . Mało tego jak kupi 10 w kasie to jedenasty ma za darmo. Dyrekcja nie jest obojętna w tej sprawie i próbuje coś z tym robić , ale bez skutecznie . Było już kilka spraw sądowych , ale za każdym razem sąd uniewinniał sprawców. Gazety lokalne rozpisywały się tez na ten temat . Walka z wiatrakami ...

Jak pisałem są Koniki i Pseudo Koniki czyli zwyczajni oszuści ! Wytrawny narciarz , snowboardzista itd , który zna ten proceder i da się nabrać na te tanie triki pseudo koników to niech ma pretensje ,ale sam do siebie .

Użytkownik Hurek edytował ten post 23 luty 2012 - 23:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę załatwiłoby wprowadzenie biletów punktowych,takich jak np w Harrachowie.Ten ośrodek jest zarządzany przez ludzi bez wyobraźni,niestety.

Punktowe karnety sa dobre dla początkujących którzy i tak wjadą/zjadą kilka razy. Dobry narciarz potrzebuje już ich więcej, czasami nawet kilkadziesiat żeby się nacieszyć. Jeżeli chodzi o Szklarską problem w miarę by się rozwiązał gdyby nie było takiej kolejki pod kasą (otworzyć jeszcze jedno okienko), i zredukować pół godzinną dziwną przerwę pomiędzy przed a popołudniem. Takich kolejek nie widziałem jeszcze nigdzie. Nie dziwie się że coniektórzy wolą ją ominąć i kupić karnet ryzykując.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem większą kolejkę po karnety na kopie w Karpaczu w ubiegłą sobotę . Jak schodziłem do samochodu koło 12 to kolejka sięgała jakieś 150 m od kasy czyli ludzie stali na podejściu od parkingu , a ostatni w kolejkowicze agresywnie nagabywali narciarzy o karnety - tam to koniki ze Szklarskiej miałyby RAJ :)

Napewno ale sam zobacz takie sceny tylko w Polsce. U sąsiadów jak gdzieś stoję w kolejce to jeszcze nie zdążę wyjąć portfela a już pod okienkiem jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też na to spojrzeć w inny sposób :) Mianowicie właściciele czy zarządcy Ski Areny dbają o to aby na stokach było mniej ludzi, czyli lepiej i bezpieczniej się jeździło, gdyż dużo ludzi czeka w kolejce po karnety i dzięki temu ktoś kto przyszedł przed otwarciem zdąży się trochę najeździć zanim inni kupią karnet :P . Gdyby jednak były 3 czy 4 okienka kasowe to od samego otwarcia byłyby kolejki wszędzie :D Pozdrawiam Dominik Ps. Zastanawia mnie tylko fakt po co stać godzinę po karnet jak można w tym czasie przejechać na " druga stronę " ( Czechy ), w tym czasie jeszcze kupić karnet i wykonać zjazd :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:DPs. Zastanawia mnie tylko fakt po co stać godzinę po karnet jak można w tym czasie przejechać na " druga stronę " ( Czechy ), w tym czasie jeszcze kupić karnet i wykonać zjazd :D[/QUOTE] Przypomina mi to jak czasami wpadamy w kasę pod Szrenicą a tu komunikat "to nieczynne tamto nieczynne" Do wozu i w długą na drugą stronę !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się tylko jedno pytanie - czy aby ci ludzie nie chcą sobie raczej postać niż pojeździć ... Byłem 2x w Szklarskiej w tym sezonie skoro świt i żadnej kolejki przy kasach nie widziałem - może mgła była :D

Miałeś szczęście bo czasami tak jest jak wieje i nie jest pewne czy wszystko działa. Ale za parę minut robi się i tak tłoczno. Dla pocieszenia podam że za trzy dni będzie luz. Koniec ferii. To dopiero będzie jazda. Uwielbiam Szrenicę w marcu i w kwietniu

Użytkownik robert10sz edytował ten post 24 luty 2012 - 13:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam o tyle dobrze , że widzę Szrenicę z okna , a to lepsze niż warunki pogodowe na ich wspaniałej stronie aktualizowane raz na dobę ... Certova Hora w Harrachovie ma temperaturę online , a o ilości kamer to nawet nie wspomnę Moje dzieci jeżdżą w każdy weekend ze szkółką do szklarskiej - ostatnio jak nie było warunków i puchatek tylko chodził to od 8:30 do 12:30 zjechali aż 4 razy :D :D - z racji tego , że szkółka to niby wchodzą na wyciąg bez kolejki ...

I jak tu zainwestować w karnet wielodniowy!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Szklarskiej powinno się wprowadzić karnety na godziny i napewno problemu kolejek około godziny 12 by nie było , zapaleni narciarze są na stoku już od rana a z kolei rodzinne wycieczki zaczynają się przed samym południem po południu , i raczej nikt nie kupi biletu calodniowego o godz 11.30 tylko kupi popołudniowy i czeka no chyba że tak jak ja to robię kupuję po 10-tej całodniowy i przed 14-stą odsprzedaję narciarzom (ze względu na dzieci tak krótko) ale dopiero po zaznajomieniu się z tym wszystkim na to wpadłem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z przebywających (lub mieszkających) aktualnie w Szklarskiej Porębie mógłby napisać, jakie warunki panują na stokach? W internecie informacje raczej nieciekawe- śnieg mokry, lód, silny wiatr. Czy rzeczywiście? Jest sens przyjeżdżać? Pozdrawiam forumowiczów!

na stokach mokry śnieg,raczej wolny.powyżej karkonosza ekspresa silny wiatr,mgła,mżawa.druga sekcja na Szrenicę nie hulała.mimo dużej wilgotności sporo ludzi jednak jeździło,ale kolejek do wyciągów nie było.podobno po łykendzie ma się ochłodzić,jest szansa na zlodzenie tras...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak , że jeżeli ileś tam % tras jest niedostępnych to operator musi / zobowiązuje się zwrócić pewną sumę ?

Hej! Spójrz na bilet (post 924 str. 47), tam jest napisana krótka notka kiedy nie zwracają pieniędzy za bilet! Resztę uregulowań masz w regulaminie . Rano zawsze jest komunikat o warunkach pogodowych , o trasach oraz o wyciągach , które są czynne w danym dniu . Te informację można uzyskać w kasie , zanim kupisz bilet . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem dzisiaj po tym i po tym.lodu nie ma,w dzień nieco się ociepliło i śnieg jest do jazdy,przeżarty i miekki.miejscami tafle lodu ale to bardziej zamarznięte kałuże,nie ma strachu.Na loli podobnie,bardziej miękko w dolnej części poniżej esa.na hali jak zwykle ratrakowcy spartaczyli i zostawili sporo progów,tam do południa było twardo.w każdym razie da się jeździć w miarę bezpiecznie,nie ma walki o życie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dziś o 12:00 na wysokości 800 m n.p.m. mamy : Temp. -1*C , Świeży opad śniegu tak 5-10 cm i cały czas pada , a wysoko w górach zamieć śnieżna ,która przychodzi falami . wiatr 10-15m/s oraz temp . podana z wysokości górnej stacji Karkonosza jest -3*C Wszystko czynne !!!:) Pozdrawiam Nagła zmian pogody na lepsze ! Zdjęcie z godziny 16 panorama Karkonoszy- Szklarska P . - Szrenica itd 1 Zima 26 luty 2012.jpg

Użytkownik Hurek edytował ten post 26 luty 2012 - 16:25 Dodałem zdjecie z godziny 16:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś aktualne informacje o warunkach? Nie do końca wierzę opisom z http://sudetylift.com.pl/ Z góry wielkie dzięki.

Wyciągi czynne wszystkie . Ale na trasach już są pierwsze kamienie i trawa itd. Na loli górny stromy odcinek są dwie duże wytopione plamy , a dalej jest ok , aż do momentu jak zaczynają się nowe poszerzenie loli . Gdzie strona prawa mocno wytopiona, ale krótki odcinek . Ogólnie stan dobry . Śnieżynka jak zwykle na "esach" prawa strona pokazały się kamienie , na łączniku z Puchatkiem Uważać bo tam parę dziur wytopionych (oznakowane). Ścianka bez zarzutów i tak do końca fis-a bez niespodzianek jak dla mnie. Na hali śniegu full i bez uwag . Puchatek ma parę dużych ubytków ,które wygrodzili siatkami i oznakowali . W nocy mrozi więc rano jest twardo i szybko , później puszcza i robi się miękko, a pod koniec zbyt miękko. Jak pojawi się większy mróz to będą próbować dośnieżać . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik nakręciłem w niedzielę na trasie FIS, góra była kompletnie zalodzona, reszta nie, warunki całkiem całkiem.

Niezłe. Kolega mówił, że miał rekord 101 km/h na 70% zboczu...nie jechał na krechę tylko szybkim slalomem. I tu taka 'zagwostka', jechałeś na krechę, z kamery nie było widać, żebyś jakoś przyhamowywał, czy "świadomie" ograniczał prędkość, a napisałeś że następnym razem spróbujesz 100km/h ... to co innego jeszcze możesz w tym przypadku zrobić żeby jechać szybciej niż ..na krechę ? Lepiej nasmarować ? Spróbować przy lepszym śniegu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak z innej beczki : pamięta ktoś może jeszcze nartostradę Bystrą? Bo podobno fajna była... A może ktoś jakieś fajne fotki z niej ma?

prowadzila od labskiego w dol- w polowie byl mostek laczyla sie z dojazdem na dol sniezynki zdjec nie mam sam byl ogladnal zjezdzalismy nielegalnie ta dolinka w polowie drogi do labskiego (idac grania)….
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadzila od labskiego w dol- w polowie byl mostek laczyla sie z dojazdem na dol sniezynki zdjec nie mam sam byl ogladnal zjezdzalismy nielegalnie ta dolinka w polowie drogi do labskiego (idac grania)….

Mostek jest na końcu bystrej przy wjeździe na drogę pod reglami trzeba było się fest rozpędzić żeby przejechać "wieloryba" (nie wiem czemu był tak nazwany) ja osobiście z Łabskiego wolałem pruć drogą łatwiej było wjechać na drogę pod reglami ale można było trafić na konia ciągnącego sanie z dostawą do schroniska. Latem w zeszłym roku dojechałem tam na rowerze końcówka bystrej już była mocno zarośnięta dalej nie dało się jechać remontowali drogę na Łabski Szczyt (mogłem zrobić parę fotek). Muszę poszperać w starych zdjęciach może coś znajdę. W sobotę rano jadę po śmigać na fosie a po południu trochę pobiegać na Jakuszycach. Pozdrowienia

Użytkownik Tomek94 edytował ten post 03 marzec 2012 - 00:58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie warunki były dziś bo chciałbym pojechać w poniedziałek tylko nie wiem czy jest jeszcze sens bo jak zwykle w szklarskiej szybko snieg sie konczy. Czy sa oblodzenia?

Jeździłem dzisiaj od 8,30 do 11,30 najlepsze warunki na Fisie i Hali niema żadnych przetopień na pozostałych trasach trafiają się miejsca gdzie wystaje trawa ale spokojnie można to ominąć. Przez cały czas jak jeździłem było bardzo twardo (zmrożony firn) jak masz tępe narty to musisz je podostrzyć żeby mieć przyjemność z jazdy a nie walczyć o życie (paru takich widziałem na ścianie). Ogólnie wyjazd udany a do tego super pogoda.

Załączone miniatury

  • DSC00771.jpg
  • DSC00772.jpg
  • DSC00773.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dzisiaj od 8,30 do 11,30 najlepsze warunki na Fisie i Hali niema żadnych przetopień na pozostałych trasach trafiają się miejsca gdzie wystaje trawa ale spokojnie można to ominąć. Przez cały czas jak jeździłem było bardzo twardo (zmrożony firn) jak masz tępe narty to musisz je podostrzyć żeby mieć przyjemność z jazdy a nie walczyć o życie (paru takich widziałem na ścianie). Ogólnie wyjazd udany a do tego super pogoda.

moglbys wyjasnic co przedstawiaja zdjecia? dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie warunki w niedziele?

Dziś było lodowisko , lodowisko , lodowisko z rana!!! Brak ostrych krawędzi źle się kończyło . Później trochę odpuściło , ale nie wiele . Na ścinie mało kto śmigał. Stan pokrywy śnieżnej jest taki sam jak w ostatnich 4 dniach , śniegu nie przybyło , a jak ubyło to niewiele. Pogoda świetna! :) Ja sobie dziś pojeździłem , oj! pojeździłem ! Pozdrawiam

Użytkownik Hurek edytował ten post 04 marzec 2012 - 19:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar sie wybrac jutro do Szklarskiej Moze ktos napisze jakie tam dzisiaj warunki panuja? Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Warunki zbytnio się nie zmieniły w ostatnich dniach . Posty w/w odzwierciedlając obecną sytuację na stokach Szrenicy . W nocy mróz , z rana dużo lody ,a wczoraj trochę sypało śniegiem tak cienko do 5 cm. Dziś słońce i temp. 3* do 5*C . Na jutro ciężko wyczuć pogodę, bo ma się zachmurzyć i malutka ma być mżawka . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...