Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w środę. Największe wrażenie zrobił na mnie... nowy wyciąg :) Faktycznie, zapieprza w górę, aż miło. Co do warunków, to średnio. Na czarnej stał ratrak a armatkami, więc raczej była zamknięta. Na Hali Szrenickiej mgła, więc jeździło bodaj pięć osób. Ale frajda z takiej jazdy żadna. Na Loli dość mało lodu i raczej bez muld, a ludzi malutko. Więcej ludzisk zsuwało się na Puchatku, ale to pewnie przez ferie. Ogólnie, tak sobie i dwa kolejne dni spędziłem w Harrachovie. Niech się Szrenica schowa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam realcja: Szrenica 29-01-2011 Byłem dzisiaj na Szrenicy od 8 do 16 :) Pogoda idealna słońce, raczej brak wiatru i widzialność na maxa 30km Wyciąg 6osobowy najpierw wydał mi się..... wolny ale po przejechaniu 2osobowym (ściana) dla porównania :) zmieniłem zdanie daje radę no i raczej ludziska śmigają w komplecie na górę więc nawet jeżeli jest kolejka to szybko to idzie do przodu a bezdotykowy system karnetów extra rzecz ! Wyciągi wszystkie czynne oprócz tego na ścianie Warunki: *Puchatek wiadomo twardo bez lodu ale nudno i duuużo początkujących bdb *Snieżynka twardo ale po 10 już lód wyłaził trzeba było walczyć niby ratrak tam przejechał ale kurcze kształt tej trasy przechylenia śmieszne średnia frajda dość wąsko ale ludzi mniej bo trudniej, fajny łącznik do Puchatka ale później strasznie oblodzony (4-) *Lolobrygida początek na samej górze ten odcinek do "stacji karkonosza" jeżeli kogoś drażni dźwięk kamieni pod nartami i niespodziewane zablokowanie wiązadeł :) to odradzam tam jechać !!!! a ta część jeżeli są warunki (śnieg duużo) to według mnie najlepszy kawałek trasy na Szrenicy ale nie w tej chwili niestety :/ Dalej Lolka była nawet twarda i bez większego lodu ale tylko do 11 później masa ludzi i pola lodowe jazda na całego!!! Tutejsi spece od utrzymania tras słabo działają słabo dośnieżają a ten zaratrakowany śnieg to im wogóle nie trzyma podłoża :( no i ten nieszczęsny płaski odcinek na dole coś z tym trzeba zrobić , ogólnie trasa ciekawa no i chyba poszerzona w paru miejscach , tylko tego śniego trochę brakuje (4-) Hala Szrenicka tam ja walczyłem najwięcej dzisiaj suuuper płaska jak stół oczywiście do czasy ale i później było dobrze bardzo ZERO LODU !!! :) to się chwali małe kolejki do obu orczyków no i tłoku na stoku też za dużego nie było można było poszaleć ja od 13:30 do 16:00 tam byłem ciepełko słoneczko zero wiatru szkoda że krótka ta trasa ale nie można mieć wszystkiego :) (5+) * Dla @rco wiadomości z FIS-u (ściany) "oficjalnie" zamknięta widziałem ludzie jeździli luźny śnieg dało radę jechać gdzieś tam kamienie wystawały i krzaki ale było spoko jak na moje oko nie pojechałem tam bo sam nie wiem dlaczego ???!!!:) poniżej "łysej pały" juz ta trasa co w drzewach idzie chyba była dobra a może nawet ratrakowana nie dostrzegłem dokładnie, widziałem że dośnieżali pod orczykiem na ścianie może nawet jutro włączą go. Ogólnie Szrenica fajne miejsce jest gdzie pojeździć i jak wszystko chodzi to raczej bez większych kolejek powinno się obejść :) warunek jeden żeby tak godnie pośmigać musi być więcej śnieeeeeeeegu !!!! bo tak jak jest to chyba wolę dodać parę złotych i jechać do Sąsiadów po drugiej stronie oni te trasy lepiej przygotowują bo pod względem infrastruktury to jest remis ja myślę PS. fajny bar w połowie przy początku IIsekcji na szrenicę : dobra zapiekaneczka i pajda chlebka ze smalcem i ogórasem polecam !!!! szybka obsługa ławeczki są i WC miło !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w środę. Największe wrażenie zrobił na mnie... nowy wyciąg :) Faktycznie, zapieprza w górę, aż miło. Co do warunków, to średnio. Na czarnej stał ratrak a armatkami, więc raczej była zamknięta. Na Hali Szrenickiej mgła, więc jeździło bodaj pięć osób. Ale frajda z takiej jazdy żadna. Na Loli dość mało lodu i raczej bez muld, a ludzi malutko. Więcej ludzisk zsuwało się na Puchatku, ale to pewnie przez ferie. Ogólnie, tak sobie i dwa kolejne dni spędziłem w Harrachovie. Niech się Szrenica schowa...

ten ratrak to sobie tak stoi w samotności od paru miesięcy jak sądzę, chyba się obraził na resztę ;) pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam realcja: Szrenica 29-01-2011 * Dla @rco wiadomości z FIS-u (ściany) "oficjalnie" zamknięta widziałem ludzie jeździli luźny śnieg dało radę jechać gdzieś tam kamienie wystawały i krzaki ale było spoko jak na moje oko nie pojechałem tam bo sam nie wiem dlaczego ???!!!:) poniżej "łysej pały" juz ta trasa co w drzewach idzie chyba była dobra a może nawet ratrakowana nie dostrzegłem dokładnie, widziałem że dośnieżali pod orczykiem na ścianie może nawet jutro włączą go. Ogólnie Szrenica fajne miejsce jest gdzie pojeździć i jak wszystko chodzi to raczej bez większych kolejek powinno się obejść :) warunek jeden żeby tak godnie pośmigać musi być więcej śnieeeeeeeegu !!!! bo tak jak jest to chyba wolę dodać parę złotych i jechać do Sąsiadów po drugiej stronie oni te trasy lepiej przygotowują bo pod względem infrastruktury to jest remis ja myślę PS. fajny bar w połowie przy początku IIsekcji na szrenicę : dobra zapiekaneczka i pajda chlebka ze smalcem i ogórasem polecam !!!! szybka obsługa ławeczki są i WC miło !!

Dzięki za info :) Z wielu relacji przewija się, pojawianie placków lodowych, na pocieszenie po sąsiedniej stronie także, choć warunki mimo wszystko lepsze. Z wypłaszczeniem rzeczywiście mogliby coś zrobić, szczególnie, że miejsce, w którym zaczyna się płaska część jest zwężony i po prawej stronie usypana jest górka (mam wrażenie, że wczesniej tego nie było), jest to niebezpieczny moment, w kórym spora część zjeżdżających rozpędza się aby jak najdalej pojechać na płaskim, a nagle robi się wąsko. Było tłoczno na Lolce i Hali ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tłoczno na Lolce i Hali ?[/QUOTE] ja byłem w sobotę to na Loli baaaardzo dużo ludzi od 12:00 ,jeździłem praktycznie po samej krawędzi natostrady bo i lodu tam najmniej i chyba jednak najbezpieczniej, dużo siedzących na tyłkach obróconych plecami snowboardzistów niebezpieczna sprawa :/ no i uczących się też dużo ......ta nowa kanapa spowodowała że więcej ludzi zjeżdża na sam dół tą trasą Na Hali jak pisałem spokój trochę początkujących raczej brak koloejek luz ni i mozna śmigać po obu stronach orczyków :) to miejsce polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji ze w Szklarskiej sa ograniczone mozliwosci parkowania w centrum, szczegolnie w zimie (bandy sniezne) to polecam zaopatrzyc sie w gotowke w Jeleniej Gorze, o ile jest miastem tranzytowym na trasie. Bankomat o ile pamietam znajduje sie w Tesco, ktore jest przy przelotowce (ul. Jana Pawla II), jest tam wygodny parking i nie trzeba zbaczac z trasy i mozna jeszcze sie zaopatrzyc w jakis prowiant przyokazji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj ludzi błąd, sam jeździlem przez 3 dni, i na hali pozytywnie, a FIS chyba jest najlepiej przygotowaną teraz nartostrada na Szrenicy (poza samą gora, na ktorej brak sniegu), rozmawialem z paroma osobami podczas wjazdu i myslą tak samo. Co do Loli i Sniezynki to sie zgadzam.

A czytałeś ze zrozumieniem ???...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fis najlepiej przygotowana trasa ! Wrocilem z 2 tygodniowego pobytu w szklarskiej. Lola, sniezynka i puchatek to tragedia- sam lód, fis za to w dobrym stanie (moze ludzie boja sie tam jechac i dlatego) Na wyzej wymienionych trasach momentami walczyłem o utrzymnie sie na nogach kiedy niespodziewanie wjechałem na lod, za to na fisie super warunki. Na pochwałe zasluguje jeszcze hala, tez dobrze przygotowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jeżdziłem od poniedziałku do środy na szrenicy i musze stwierdzić, że nie masz racji bo w środe fis był otwarty i to na 100% bo sam jeżdziłem (tzn. wjazd orczykiem był pod "ścianke", tam gdzie konczą się drzewa, jak ktoś chciał to mógł też wyżej (na własną rękę) ale trzeba było pachołki ominąć, w każdym bądź razie od granicy lasu w dół na pewno była otwarta i warunki były lepsze niż na śnieżynce, bo na śnieżynce to poprostu jedno wielkie lodowisko). Nie wiem jak w czwartek bo byłem w Rokytnicach, a w piątek lało cały dzień. W sumie przez 3 dni mojej jazdy uważam że najlepiej na hali szrenickiej, śnieżynka lodowisko, fis mocno zmrożony, ale w środe juz mniej, na loli im niżej tym wiecej muld i tym gorzej, w dodatku cała masa uczących sie i siedzący ludzie na środku stoku, raz prawie wpadłem na siedzącą na środku stoku snowboardzistke bo siedziała zaraz za zakrętem i zobaczyłem ją w ostatniej chwili. A Puchatek..., no cóż - jedno wielkie muldowisko, z gównem zamiast śniegu. A na loli poodzierałem sobie ślizgi bo przejechałem po kamieniu który był za małą chopką ze śniegu i nie widziałem go przez to. Wogóle to po godzinie 13 zjazd lolą nie był żadną przyjemnością, poprostu jedno wielkie muldowisko. Na trasie 2a... hmm... kto wogóle ją otworzył... warunków poprostu brak. Przypuszczam że obecnie warunki są fatalne bo lało cały piątek. W dodatku pisze że warunki trudne na wszystkich nartostradach, to pewnie to wogóle nie nadaje się do jazdy na nartach, poprostu żal nart i nerwów na wściekanie się na warunki. A w Rokytnicach było naprawde fajnie, niestety nie wiem czy w piątek też tam padało i jakie są tam obecnie warunki, ale napewno jest to fajna alternatywa dla Szklarskiej Poręby.

Mój błąd, zdałem się na relację ludzi podczas jazdy wyciągiem, którzy mi powiedzieli, że zamknięta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano dlatego bo 3 miesiące wcześniej musiałem urlop zaplanować , miesiąc wcześniej wpłaciłem zaliczkę na nocleg (szkoda by przepadło 500zł) Na weekend 3 króli i w zeszłym sezonie (2010 luty) byłem w świeradowie (DW Czeszka - polecam-transport do gondoli oraz centrum o określonych godzinach w cenie) i po prostu gondola mi się znudziła. Na jednodniowe wyjazdy to długo był zieleniec a teraz czarna góra i dalej szukam nowych wrażeń zwłaszcza ,że muszę także wybierać stoki do nauki bo ze swoją kobietą zwiedzam natrostrady a Ona jeszcze nie nabyła odpowiednich umiejętności. Szklarska miała się wydawać idealna Ona na Puchatka , ja na Lolę czy Śnieżkę P.S.Muztaghata to miłego spaceru i liczysz na to że ok 11 będzie tam miejsce - ja widziałem tam za to straż miejską - ciekawe co tam szukali - pozostaje się domyślać. p.s.2 tomal od śniegu są armatki których trzeba mieć więcej i ich używać a także miejscowo (gdzie szerzej) odpalać całą dobę a potem ratrakiem rozwieść tą górę śniegu tam gdzie go jest mniej - takie trudne i czary potrzebne - chyba nie :)

jest tylko jedno ale żeby odpalić armatke musi być min -5:)

Użytkownik tomal edytował ten post 15 luty 2011 - 16:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko jedno ale żeby odpalić armatke musi być min -5:)

Masz trochę racji, ale nie do końca ;) Przy -2 C także można uruchomić naśnieżanie, ale wydajność będzie słaba (ale lepiej troszkę śniegu niż nic), przy -5 C wydajność armatek będzie w okolicach połowy mocy, natomiast im zimniej tym lepiej. Swoją drogą ta "zima stulecia" nie rozpieszcza i jeszcze raz pokazuje, że licząc na naturę można się przejechać, a rozbudowane systemy do naśnieżania gwarantują całkiem dobre warunki, co Czesi nie jeden już raz udowodnili ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

King - co Ci się stało z twarzą ? Jakież to warunki muszą panować na stoku, że tak się wygląda ... ... no chyba że byłeś na spotkaniu z ekologami ;) @rco Ps. tak po prawdzie, byłem fanem duńczyka na przełomie 80'/90', do dziś pamiętam odgłosy z "Them"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...