Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem do źródła, rozmawiałem z dyrektorem ośrodka. Termin uruchomienia zależy od dwóch czynników: aury oraz odbioru technicznego. Jeśli odbiór przejdzie bez problemu (ok. 15-tego grudnia) to na święta wyciąg będzie hulał. W każdym razie, o uruchomieniu na początku grudnia można zapomnieć. Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam Jak się domyślam , piszesz o ,,nowym nabytku'' SKI ARENA SZRENICA , tj. Kolej Linowa "Karkonosz - Express" krzesła: 6 osobowe. .... pytanie co dalej ? Wybierając drogę w dół wąska trasa ŚNIEŻYNKA (3) (patrz; foto) . Na Halę Szrenicką nie po drodze - pod górkę. Obawiam się , że w tym sezonie na Świątecznym Kamieniu (E) będą straszelne korki . :P http://www.sudetylift.com.pl/ p.s. ...w tym wypadku wybieram Janské Láznì . Gondola na Èerná hora bardziej przypadła mi do gustu. ŚNIEŻYNKA (3) Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się , że w tym sezonie na Świątecznym Kamieniu (E) będą straszelne korki . :P

Optymista z Ciebie. Moim zdaniem te korki będą wszędzie !! Tłum z dołu zostanie komfortowo wywieziony do góry, a tam zakorkuje wszystkie pozostałe wyciągi i trasy. Może orczyk FIS się obroni do pewnego czasu, a podjazd do Świątecznego jest na tyle trudny i ciasny, że GOPR powinien wystawić tam stały posterunek z toboganem w gotowości. Dodatkowo wielu nowych ochotników przyjedzie wypróbować lokalną atrakcję i przewiduję frekwencję większą lekko o 30%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie i tak się będzie jeździło tym podwójnym krzesłem, bo po prostu nie będzie już czekania w kolejkach czyli i tak będzie szybciej. Co do świątecznego kamienia to zawsze można przecież zjechać do tego orczyka 200 czy 300 metrów i podjechać na górę i wtedy przejechać na halę szrenicką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Co do świątecznego kamienia to zawsze można przecież zjechać do tego orczyka 200 czy 300 metrów i podjechać na górę i wtedy przejechać na halę szrenicką

kaaarol pomyśl .... do Świątecznego Kamienia będą zjeżdżać narciarze z górnej stacji SZRENICA II (B) i Ci (grupa chętnych) z Koleii Linowej "Karkonosz - Express". Uważasz , że w/w wyciąg z tą kolejką chętnych sobie poradzi (?) ... i jak długo będziesz na Swoją kolej czekać.? Świąteczny Kamień Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie i tak się będzie jeździło tym podwójnym krzesłem, bo po prostu nie będzie już czekania w kolejkach czyli i tak będzie szybciej. Co do świątecznego kamienia to zawsze można przecież zjechać do tego orczyka 200 czy 300 metrów i podjechać na górę i wtedy przejechać na halę szrenicką

Z mapki wynika, że od Karkonosza będzie można przejechać wprost na halę (zdaje się przejeżdżając w poprzek trasy orczyka na Kamień). Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mapki wynika, że od Karkonosza będzie można przejechać wprost na halę (zdaje się przejeżdżając w poprzek trasy orczyka na Kamień). Pozdrawiam marioo

Witam Jak mnie pamięć nie myli , to na Halę Szrenicką najlepszy zjazd jest ,,piętro wyżej'' (patrz ; mapka , foto). Dołączona grafika Wracając do mapki , to końcowa stacja Karkonosza będzie gdzieś tu (po prawej stronie foto); Dołączona grafika , a w tym miejscu różnica wzniesień do Hali Szrenickiej mniej więcej ma się tak ; Dołączona grafika goliat1 -Lolka tuż przy ,,mecie'' jest gorsza od Puchatka. Nie nazwałbym to zjazdem , lecz spacer. Pitura 25 -.... bo jak w kasie płacę kasę , to wymagam. :D http://www.skiforum....ead.php?t=27916 moja ,,przygoda'' z Czarnej Góry (Sienna)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jak mnie pamięć nie myli , to na Halę Szrenicką najlepszy zjazd jest ,,piętro wyżej'' (patrz ; mapka , foto).

Oczywiście do górnych partii Hali tak. Ale od Karkonosza możnaby wyprowadzić trawers do dolnej stacji orczyków na hali. Pozostanie co prawda problem krzyżówki z orczykiem na Świąteczny Kamień ale myślę, że z czasem można postawić tam jakiś mostek. Dodatkowy łącznik na halę zmniejszyłby ryzyko niebezpiecznych sytuacji na wąskim i miejscami stromym dotychczasowym łączniku, który dla początkujących jest dosyć trudny. Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pozostanie co prawda problem krzyżówki z orczykiem na Świąteczny Kamień ale myślę, że z czasem można postawić tam jakiś mostek...

Od razu przypomniał mi się mostek w Zieleńcu na wyciągu Winterpol. :D Jak w necie przeczytałem , Górna stacja zlokalizowana jest nieopodal Świątecznego Kamienia, powyżej rozwidlenia nartostrad Lolobrygida i Śnieżynka. ... czyli gdzieś tutaj; Dołączona grafika ...prawdę mówiąc nie widzę tam miejsca na dodatkowe ,,atrakcje'' typu mostek. Z tego co widać , to najkorzystniejsze warunki na jazdę będą na FIS-e , ale jak kolega yukisan wyżej napisał , ... tylko do pewnego czasu. ŚCIANA (D) i SZRENICA II (B) Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś to próbują rozwiązać. Moim zdaniem do tej pory problemem było zatłoczenie Puchatka początkującymi (a co za tym idzie też pierwszej sekcji krzesła) przez utrudniony dostęp do hali. Teraz będzie szansa, żeby ta "stonka" się jakoś rozpełzła po tych całych 11-nastu kilometrach tras. Jestem optymistą i myślę, że będzie zupełnie sympatycznie (chociaż pewnie jakieś rozwiązania trzeba będzie zmodyfikować po pierwszym sezonie - np. okolice Świątecznego Kamienia). Pozdrawiam marioo

Załączone miniatury

  • mapa.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... moim cichym zdaniem będzie to gdzieś koło tego świerku który stoi na środku górnej części loli lub troch poniżej

Witam Jak masz na myśli ten świerk (widoczny na foto) , to moim zdaniem (chyba) jesteś w błędzie. Dołączona grafika Na moje oko górna stacja KE będzie trochę wyżej. ... spodobała mi się dyskusja na ten temat i ...chyba się wybiorę do Szklarskiej z aparatem porobić zdjęcia. Narty wezmę również .... może uda mi się w między czasie trochę pojeździć(*). (*) - fotografia i narciarstwo , to moje dwie pasje , których nie potrafię robić jednocześnie. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jak masz na myśli ten świerk (widoczny na foto) , to moim zdaniem (chyba) jesteś w błędzie. Dołączona grafika Na moje oko górna stacja KE będzie trochę wyżej.

Tak chyba w lewym, górnym kącie tej fotki.

... spodobała mi się dyskusja na ten temat i ...chyba się wybiorę do Szklarskiej z aparatem porobić zdjęcia.

Trzymam za słowo :) Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem o tej fotce :) W każdym razie wg mojego wyobrażenia terenu, spokojnie można stamtąd wytyczyć zjazd do dolnej części hali. No i pewnie przy Karkonoszu będą stały ostrzeżenia żeby poginający ze szczytu trochę zwolnili bo trasy będą się mocno krzyżowały. Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem o tej fotce :) W każdym razie wg mojego wyobrażenia terenu, spokojnie można stamtąd wytyczyć zjazd do dolnej części hali. No i pewnie przy Karkonoszu będą stały ostrzeżenia żeby poginający ze szczytu trochę zwolnili bo trasy będą się mocno krzyżowały. Pozdrawiam marioo

Z góry patrząc ; Dołączona grafika , faktycznie można z KE w tym miejscu przeciąć Lolę i zjechać do Świątecznego Kamienia , a dalej łącznikiem na Halę Szrenicką (ale nie pod sam wyciąg). Obawiam się , że ,,poginający ze szczytu'' raczej nie będą zachwyceni z (ewentualnego) nakazu zwalniania w tym miejscu. yukisan - dzięki za wskazanie miejsca górnej stacji KE , ale i tak się tam wybiorę ..... jak się domyślam , to marioo czeka na moje fotki. :D

Użytkownik mariusz.b edytował ten post 05 grudzień 2010 - 21:56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...