Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Z mapki którą przedstawił TADEUSZ T wynika że wyciąg obejmie tylko tą najłagodniejsza część Loli która powinna być zaznaczona na niebiesko ale początkujący i rekreacyjnie jeżdżący narciarze będą mieli się z czego cieszyć bo trasa wąska ale ładna.

Trasa będzie znacznie poszerzona. Ta nowa kolejka i tak jest bardzo długa. Poza tym na szczyt masz w sumie 3 inne urządzenia wyciągowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa będzie znacznie poszerzona. Ta nowa kolejka i tak jest bardzo długa. Poza tym na szczyt masz w sumie 3 inne urządzenia wyciągowe.

Co z tego że bardzo długa jak nie obsłuży ściany i śnieżynki, moim zdaniem powinna prowadzić na sam szczyt a ścianę przedłużyć do stacji dolnej ponoć takie były kiedyś założenia. Budowana kanapa będzie miała bardzo dużą przepustowość, sama lole zatłoczy, będzie odwrotna sytuacja do I sekcji i puchatka( trasa pusta a wyciąg zapchany). Mam nadzieję że dobudują trasy i jakoś to rozsądnie połącza. Lubię tam jeżdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że bardzo długa jak nie obsłuży ściany i śnieżynki, moim zdaniem powinna prowadzić na sam szczyt a ścianę przedłużyć do stacji dolnej ponoć takie były kiedyś założenia. Budowana kanapa będzie miała bardzo dużą przepustowość, sama lole zatłoczy, będzie odwrotna sytuacja do I sekcji i puchatka( trasa pusta a wyciąg zapchany). Mam nadzieję że dobudują trasy i jakoś to rozsądnie połącza. Lubię tam jeżdzić.

a co szkodzi zeby np puscic pare wyciagow np od posredniej na labsi, moze jakis krotki na siodlo miedzy labskim i szrenica? jeszcze jedno pyt; czy trasa zjazdowa (ze sciana) jest przedluzona ponizej trawersu do posredniej, czy tylko jest namalowana na planie, ze tam jest??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co szkodzi zeby np puscic pare wyciagow np od posredniej na labsi, moze jakis krotki na siodlo miedzy labskim i szrenica? jeszcze jedno pyt; czy trasa zjazdowa (ze sciana) jest przedluzona ponizej trawersu do posredniej, czy tylko jest namalowana na planie, ze tam jest??

Coś tam widać przy zjeżdzie do dolnej części II sekcji (jakaś wycięta część lasu zarośnięta małymi krzewami i zimą nie wyratrakowana) niewiem o co tam chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Co z tego że bardzo długa jak nie obsłuży ściany i śnieżynki, moim zdaniem powinna prowadzić na sam szczyt a ścianę przedłużyć do stacji dolnej ponoć takie były kiedyś założenia. Budowana kanapa będzie miała bardzo dużą przepustowość, sama lole zatłoczy, będzie odwrotna sytuacja do I sekcji i puchatka( trasa pusta a wyciąg zapchany). Mam nadzieję że dobudują trasy i jakoś to rozsądnie połącza. Lubię tam jeżdzić.

Jak lubisz tam jeździć to się powinieneś orientować. Nowa kolej będzie obsługiwać poszerzoną Lolę, Śnieżynkę + Puchatka (Między Śnieżynka i Puchatkiem ma być poszerzona przecinka). Nowa kolej ma też większą "dzielność" jeśli chodzi o wiatr. Moim skromny zdaniem, to gigantyczny postęp w tej miejscówce. Ja nie wiem, w Polsce wszyscy tylko ciągle narzekają. Alpy im wybudować, 300 km tras, same gondole i szybkie krzesła, ogromny bezpłatny parking na dole i autostrada (bezpłatna) najlepiej 3 km od domu (ale nie bliżej) pod same kasy :rolleyes:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Jak lubisz tam jeździć to się powinieneś orientować. Nowa kolej będzie obsługiwać poszerzoną Lolę, Śnieżynkę + Puchatka (Między Śnieżynka i Puchatkiem ma być poszerzona przecinka). Nowa kolej ma też większą "dzielność" jeśli chodzi o wiatr. Moim skromny zdaniem, to gigantyczny postęp w tej miejscówce. Ja nie wiem, w Polsce wszyscy tylko ciągle narzekają. Alpy im wybudować, 300 km tras, same gondole i szybkie krzesła, ogromny bezpłatny parking na dole i autostrada (bezpłatna) najlepiej 3 km od domu (ale nie bliżej) pod same kasy :rolleyes:.

sa takie meijsca na swiecie.................... a to ze w Polsce przydaly by sie prawdziwe gory, to wiemy od dawna. sa ladne, ale kieszonkowe. i tego sie nie zmieni............

Użytkownik jan koval edytował ten post 31 lipiec 2010 - 22:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Polsce niestety są góry, takie jakie są, nie zmieni się tego. Tak samo jest z ostatnią aurą, może ta zima będzie bardziej obfita w śnieg ( mam taką nadzieje ). Ale faktem jest też to, że taki ośrodek jak w Szklarskiej Porębie już dawno powinien być zmodernizowany. Ale niestety nie jest to jedyny przykład w Polsce. Zawsze ze Szklarskiej można wyskoczyć na Czechy. Pozdrawiam, majkd ( http://ski-portal.pl )

sam odpowiedziales na swoje watpliwosci; gorki w poslce sa takie a nie inne i trudno z nich zrobic alpy. ale tez mozna by, z nieweielka szkoda dla srodowiska, centralnie wyznaczyc pare regionow i tam naladowac troche wiecej wyciagow. i z tego co pamietam, pas od szrenicy do labskiego by sie do tego doskonale nadawal BTW a schronisko na labdskim jeszcze pracuje? czy jest tam tez krotki wyciag???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW a schronisko na labdskim jeszcze pracuje? czy jest tam tez krotki wyciag???

Co do schroniska nie mam pewności ze wskazaniem na "nieczynne". Z wyciągu pozostały jedynie podpory i wspomnienie. Wieleset ocalonych przez ekologów istnień ( czyt żuczków ) mnoży się tam na chwałę i potęgę.

a co szkodzi zeby np puscic pare wyciagow np od posredniej na labsi, moze jakis krotki na siodlo miedzy labskim i szrenica? jeszcze jedno pyt; czy trasa zjazdowa (ze sciana) jest przedluzona ponizej trawersu do posredniej, czy tylko jest namalowana na planie, ze tam jest??

Pozostał jedynie malunek ( linią przerywaną ) i stara przecinka, jak pisał kolega, nieuprawiana zimą. Nawet nie było sensu, bo powiększyłaby jedynie kolejki do wyciągu na dolnej stacji. Zresztą to nie byłaby ścianka, tylko Puchatek-bis. A wyciągów na Łabski już nie puszczą - umowa z ekologami. Temat nie do ruszenia.

Użytkownik yukisan edytował ten post 01 sierpień 2010 - 21:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj musimy Sobie odpowiedzieć na jakże ważne pytanie. Czy chcemy się rozwijać w infrastrukturze narciarskiej czy chcemy w Polsce zrobić same parki i rezerwaty. Właściwa droga pewnie leży po środku. Ja jednak jestem za rozwojem co poniektórych ośrodków kosztem ekologii. Może dla tego, że jestem mieszkańcem skrajnie ekologicznego Śląska :) . Pozdrawiam, majkd ( http://ski-portal.pl )

tak chyba byc powinno; moim zdaniem (ale nie siedze w faktach) rozwiniecie np juz istniejacych miejsc jak np rpzszerzenie kasprowego o pare pobliskuich szczytow, rozwiniecie szrenicy w stron labskiego itp to chyba zdecydowanie lepsze bylo by dla glo0balnej ekologii niz budowanie od nowa nowyh osrodkow, czy nie??? bo parki tez byc musza , zeby przyroda przetrwala. szkoda, ze labski tak skonczyl..... mam stamtad niezle wspomnienia, moja corka takze; jako ze wychodzilo sie z wyrwiraczki w strone skad "wracaly" talerzyki, dostala kiedys jednym pod oko. dopoki bylismy na mrozie byklo ok, ale w momencie jak oko sie rozgrzalo i opuchlizna zaczela sie pojawiac,,,,oko wygladalo naprawde ladnie przez kilka tygdoni....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mimo wszystko prace trwają !!! Fotki ze strony SudetyLift Fot 1. 06.09.2010 - jeszcze nie ma podpór Fot 2. 07.09.2010 - stoją dwie podpory!!!!!! Fot 3. 08.09.2010 - chyba stoją trzy podpory Oprócz tego widać postępy w betonowaniu stacji dolnej... Pozdrawiam. Tadek PS. Fotografie w odwrotnej kolejności :(

Załączone miniatury

  • foto 33.jpg
  • foto 32.jpg
  • foto 31.jpg

Użytkownik Tadeusz T edytował ten post 08 wrzesień 2010 - 15:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz Sam archiwizujesz postęp prac czy masz jakiś inny dostęp ? Faf Jestem dziwnie niespokojny, że skurczybyki poruszą najsłabsze ogniwo tzn zdalne, warszawskie sterowanie oderwane od miejscowych realiów, a wtedy ... Przy okazji piętnuję ich dwulicowość : zgoda na rozbudowę infrastruktury pod warunkiem odpuszczenia hali po Łabskim. U mnie słowo droższe od pieniędzy, a ci pieniacze czym żyją ?

Użytkownik yukisan edytował ten post 08 wrzesień 2010 - 22:12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Nooo, całość wygląda obiecująco. Tomek94 - wygląda na to, że byłeś osobiście na miejscu. Plany budowy zakładały również poprawę jakości, równanie i poszerzenie tras. Czy coś się dzieje w tym kierunku ? Moim zdaniem jeśli nie poprawią dojazdu do Świątecznego Kamienia to mogą tam umieścić stałą dyżurną ekipę GOPRu z toboganem w gotowości : mnóstwo ludzi nagle dotrze na szczyt i będzie chciało go ujeżdżać zamiast Puchatka. A na dojeździe do orczyka jest wąskawo, trudno i często mooocno oblodzono:rolleyes:. Mam nadzieję, że ktoś o tym pomyślał. Śnieżynka jest przecięta wyciągiem w ciekawym miejscu : po wypłaszczeniu na zakręcie zaczyna się "ścianka", częęęsto oblodzona.:D. Jeśli chodzi o pytanie o armatki : na FISie sypali w razie potrzeby od granicy lasu w dół, na Hali raczej nie występuje taka potrzeba ( osobiście nie spotkałem ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Na stronie Sudety Lift jest pokazana nartostrada "Bystra" nr 5, oraz orczyk "Łabski Szczyt" o którym w tym temacie już było pisane. W zeszłym sezonie ich nie było czy wiecie coś na ten temat i czy można tam się jakoś dostać bo na mapce jest tylko przerywa linia ze Szrenicy cokolwiek ona oznacza. http://www.sudetylif...artostrady.html Tu jeszcze link do wspomnianej mapki.

To oznacza, że ISTNIAŁ tam i szlak i orczyk i nartostrada kilkanaście lat już temu. Dostać się tam można, ale to nie jest teren przygotowywany do zjazdów - ekolodzy znaleźli tam żuczka, czy jaszczurkę i zakazali jeździć po 1-2 metrowym śniegu ponad tymi żyjątkami. W zamian zgodzili się udostępnić teren bez żuczków od strony wodospadu Kamieńczyka, ale po degradacji Bystrej już rozmawiali z pozycji siłowej i im się odwidziało na jakieś 20 lat:mad:. Są jeszcze na tym forum ludzie, którzy kiedyś jeździli Bystrą i nawet oberwali tam orczykiem w głowę:o ( np córka Funky Kovala;) ).

Użytkownik yukisan edytował ten post 08 październik 2010 - 21:22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do pomyslenia ceny orczyka hala szrenicka, świateczny kamień.

Co masz na myśli rozróżniając te orczyki ?

Ps. Nie chce mi sie wierzyc w w grudniu bedzie juz otwarta kanapa, przecież mamy juz październik a zmia tuz tuż i jak widac na kamerce to budynki jeszcze nie są nawet w stanie surowym ( dolny wiciąg). bardzo bym chciał i kibicuje inwestycji ale...

Też się nad tym zastanawiam. Termin krótki, roboty sporo. Odbiory techniczne to też nie przelewki. Jak się wyrobią to będzie jeden z niewielu dotrzymanych terminów. Kolego Krisalv - jeśli chcesz się u nas dobrze zaprezentować to poświęć chwilę na korektę swoich postów, bo jak Cię czytam to mnie zęby czasem bolą.

Użytkownik yukisan edytował ten post 09 październik 2010 - 19:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem niema obawy o dotrzymanie termin zakończenia inwestycji 06-12-2010 pierwsza jazda. A poza tym cena karnetu na sezon 2010-2011 całodniowego wzrasta tylko o 1 zł z 73 na 74 zł tyle dobrych informacji. Złe są takie, że naśnieżanie Hali Szrenickiej i początku fisu dopiero w przyszłym sezonie (w parku można wycinać drzewa tylko zimą). Jeszcze parę fotek ci co jeżdżą lolką wiedzą gdzie to jest

Załączone miniatury

  • 2010.10.05 różne 010.jpg
  • 2010.10.05 różne 008.jpg
  • 2010.10.02 st. dolna 023.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe są takie, że naśnieżanie Hali Szrenickiej i początku fisu dopiero w przyszłym sezonie

... a dobre w tym złym, że na Hali jak już napada to leży do końca kwietnia:). Naśnieżanie ścianki FIS zapewne będzie karkołomne ze względu na wiatr w odsłoniętym terenie i utrudnione ratrakowanie. No, ale jak potrafią wyciąg zbudować w kilka miesięcy to i z tym sobie poradzą. Dzięki Tomek za info ze źródła !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam piszesz dosłownie tak :

ciekawe jak rozwiążą temat karnetów, o ile będzie drozsza kanapa od starego krzesełka i czy bedzie drozsza. podsumowując to ceny sa i tak drogie, nie do pomyslenia ceny orczyka hala szrenicka, świateczny kamień.

Piszesz wyraźnie o cenach orczyków. A tu mi odpowiadasz jakieś bzdury o różnicy przebiegu tras. Skup się chłopie !! Ja o chlebie, Ty o niebie. Potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie pecyzujące twoją wypowiedź?

to nie wypracowanie a literówka sie zdarza.. ale sie postaram czytelniej jak Ciebie zęby bolą przy czytaniu. Pozdrawiam i wiecej wyrozumiałości na "waszym forum"[/COLOR]

Wyrozumiałość trwała 2 Twoje posty - bo mogło się zdarzyć. Skoro nadal piszesz niedbale - tak też będziesz odbierany. Proste ? Dotarło ? To była dobra rada pod warunkiem, że chcesz się u nas dobrze zaprezentować. Czy ją uwzgędnisz - Twój wybór. Może nie chcesz.

Użytkownik yukisan edytował ten post 10 październik 2010 - 16:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cool down boys... przeczytałem cały temat przed chwila. Na wstepie ogormne podziekowania dla Tadeusza za fotki i filmik (zastanawia mnie ta wersja piosenki bregovica, jakas inna niz orginal) Patrzac na te wszystkie materiały, serce rosnie... po tylu latach, panowie decydenci i robotnicy spinaja sie w kilka miesiecy, tylko pogratulowac. Mam natomiast pytanie odnosnie tej kanapy 6-cio osobowej. To bedzie wyciag dopellmayer'a ? Jesli tak to bedzie taki jaki jezdzi w zielencu ? Ocieplany, z zamykana kopuła ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...