Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Byłem w czwartek 04.02.2010r na Szrenicy. Pogoda super chociaż na 2 sekcji mocno wiało. Co chwilę ogłaszali komunikat że będą zamykać 2 sekcję, ale nie pękli. 1 sekcja ludzi jak na bazarze ale 2 sekcja kompletnie bez kolejek,tylko czasami stałem ok.3min. Lolą nie ma co się szurać bo przypłacimy staniem w kolejce, Śnieżynka w dość dobrym stanie ale na początku widać kamienie, glebę i trawę trzeba uważć!! Natomiast Ścianka nie wiem dlaczego zamknięta ja śmigałem nią cały dzień, wraz zemną garstka narciarzy i snowbordzistów,jej stan oceniam na conajmniej 5/6. Orczyk bez kotwic bo ponoć mało śniegu a pod nim śmigają ile wlezie, nierozumiem o co tam chodzi. Ja z znajomymi jeżdzimy tam tylko wtedy gdy jest otwarta Ściana i tylko dlatego że mamy do niej sentyment a dostałem dzień wcześniej cynk że jest w dobrym stanie.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż troche jeżdze po PL w tym roku i zawinąłem do szklarskiej na skiszrenice, takiego badziewia jak tutaj nie widziałem nigdzie, to ze góra rzadko chodziła bo wiało co drugi dzien jeszcze strawię. (zastanawia mnie jaki idota wymienił podwójny orczyk na krzesło skoro jest wolniej i bardziej czułe na wiatr) Chciał bym pogratulować SKISzrenicy najlepszych tras freerajdowych (sam czesto jeżdze w tatry w podobnych celach)takich nie widziałem jeszcze nigdzie w naszym kraju byłem tutaj 6dni i ANI RAZU RATRAK NA TRASĘ NIE WYJECHAŁ!!!!!!!!! może zawody zorganizujecie albo coś?? :D żenada lód był taki przez 3dni w koncu niebo się zlitowało nad nami i posypało tak że przywaliło te lodowe łachy. Inne chamstwo ktore tez mi sie nie spodobało to nocne jazdy idea całkiem fajna ale jak człowiek kupi karnet całodzienny 75zł chyba, to okazuje się ze o 16 zamykaja i 2godziny przerwy - myslałem fajnie stok przygotowuja ale jak czytaliscie wyzej ratraki to stoja tam chyba tylko zeby ludzi wkurw...ać - o 18 człowiek przychodzi a tu zonk :eek: karnet całodzienny nie obejmuje nocnych jazd. I dzieki bogu bo jazda na zielonej oblodzonej trasie przy słabym oswietlenu to juz ponad moje nerwy. Podsumowując dziwie się ze tam w ogóle ktoś jezdzi jak 20km dalej ma harachov czy szpindlerowy mlyn. Odradzam no może do jazdy po za trasą wydaje się że są tam duże możliwości (kocioł po lewej od schroniska) czy koło tych kamieni zwanych Końskie Łby czy jakoś tak. Fajna góra ale zabita przez olewactwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze podsumowanie Szrenicy. Super góra mogłaby być a tak ją psują...

Zgadzam się. Byłem tam wczoraj po raz drugi w tym sezonie, tydzień temu było jeszcze znośnie ale wczoraj zachciało mi się około 11-12 godz.rozlużnić nogi przeszedłem z Ściany na Śnieżynkę. To co tam zobaczyłem...szok. O tej porze roku nie widziałem gorszych warunków. Wszystko co może przeszkadzać na trasie narciarzowi (od A do Z) właśnie tam się znajdowało. Na Ścianie nie powiem żeby warunki były extra, ale 5 można przykleić. ( Polecam orczyk Ściana jest szybki. Nie liczyłem ale ponoć wyprzedza wyciąg o 30 krzeseł )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podczas uroczystości inauguracyjnej 50–lecia nadania praw miejskich Szklarskiej Porębie ogłoszono, że tutejsze nadleśnictwo zablokowało inwestycję budowy nowego wyciągu krzesełkowego na Szrenicę. Austriacki inwestor, który miał ulokować w ten projekt 50 mln złotych, postawił ultimatum. Poczeka jeszcze tylko kilka dni na rozwiązanie powyższego problemu. W przeciwnym razie wycofa się z finansowania budowy wyciągu w Szklarskiej Porębie. http://www.jelonka.c...koment=2#coment

Czyli dalej będzie skansen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jazde pod Labskim Szczytem ktos jeszcze pamieta ? calkiem mily skansen tam byl juz 15cie lat temu.., ale dymek nad schroniskiem to widzialem w niedziele z daleka i nawet podpory wyciagowe nadal "strasza". pzdr

Nie miałem okazji. Często się rozglądałem za tymi "straszydłami", lecz nie potrafiłem ich wypatrzyć. Gdzie szukać? Podaj jakiś azymut, albo punkt odniesienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostana tylko sentymentalisci...szukajacy czegos takiego: http://www.skiforum....&postcount=2115 a jazde pod Labskim Szczytem ktos jeszcze pamieta ? calkiem mily skansen tam byl juz 15cie lat temu.., ale dymek nad schroniskiem to widzialem w niedziele z daleka i nawet podpory wyciagowe nadal "strasza". pzdr

Ja pamiętam jezdziłem, szczególnie ten spalinowy wyciąg i zjazdy pózniej z łabskiego na pośrednią.Ech to se ne vrati...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz gornym krzeslem na Szrenice i zblizasz się do szczytu - spojrz w lewo /fota/, ponizej glownej grani - zobaczysz w oddali /2-3km/ budynek - to stare schronisko pod Labskim. Potem jak spojrzysz na rejon powyzej chaty w kierunku szczytu, powyzej granicy lasu zobaczysz serie kilku niewysokich metalowych podpor, które swego czasu podpieraly line 1os orczyka. Na fotce zaznaczylem ten rejon na czerwono. Przy dobrej widocznosci i uspokojeniu wzroku sa one widoczne. Samo schronisko pamietam dosc klimatyczne - bez pradu, ale z pierogami..:P, pewnie malo osob zima teraz tam dociera /skitoury?../, ale nawet jak zylo tam narciarstwo, docierali raczej nieliczni entuzjasci /wymagalo trawersowania ze Szrenicy/. Ponizej prowadzi nartostrada Bystra - obecnie powoli zarastajaca pod opieka Parku Narodowego. Stok pod Labskim pomimo ze krotki to calkiem dynamiczny, polamalem tam 1sze gogle i pokrzywilem kije.. Okolica lekko niebezpieczna ze względu na zagrozenie lawinowe w pobliskim Kotle, ktory kusil swoim tajemniczym stromym zboczem i niewidocznym dnem...

Załączone miniatury

  • Labski.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
"Kolej linowa na tzw. Świąteczny Kamień w Masywie Szrenicy będzie miała swoją stację końcową w połowie znanej trasy – Lolobrygida" :confused::confused::confused: Gdzie sens? gdzie logika? A czym się tam dostać :confused: Zapowiedzi były zupełnie inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolej linowa na tzw. Świąteczny Kamień w Masywie Szrenicy będzie miała swoją stację końcową w połowie znanej trasy – Lolobrygida" :confused::confused::confused: Gdzie sens? gdzie logika? A czym się tam dostać :confused: Zapowiedzi były zupełnie inne.

Czym się tam dostać? No chyba sześcioosobową koleją linową na Świąteczny Kamień... :D:D Jak już wybudują... Pozdrawiam. Tadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Kolej będzie się zaczynać na samy dole i dochodzić do wyciągu Świąteczny Kamień. Będzie miała 2400 m, czyli będzie najdłuższą kolejką krzesełkową w Polsce. Lollobrigida ma być poszerzona i naśnieżana na całej długości. Dodatkowo Śnieżynka ma mieć łącznik do Puchatka. Czyli wjeżdżając nową kolejką będziesz mógł pojechać wyżej orczykiem albo zjechać Lolą lub Śnieżynką i Puchatkiem na sam dół. Takie były plany i chyba są realizowane. Koniec wyciągu na Świątku ma sens, bo nie będzie tak bardzo wrażliwy na wiatr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Kolej będzie się zaczynać na samy dole i dochodzić do wyciągu Świąteczny Kamień. Będzie miała 2400 m, czyli będzie najdłuższą kolejką krzesełkową w Polsce. Lollobrigida ma być poszerzona i naśnieżana na całej długości. Dodatkowo Śnieżynka ma mieć łącznik do Puchatka. Czyli wjeżdżając nową kolejką będziesz mógł pojechać wyżej orczykiem albo zjechać Lolą lub Śnieżynką i Puchatkiem na sam dół. Takie były plany i chyba są realizowane. Koniec wyciągu na Świątku ma sens, bo nie będzie tak bardzo wrażliwy na wiatr.

nie obraz sie, jezeli spytam o rzeczy oczywiste; 1/ ten swiateczny kamien to to miejsce na loli skad byl trawers na hale Szrenicka??? 2/ o ile pamietam (ale nie jezdzilem juz w Sz lat 20) sniezynka miala polaczenie z puchatkiem? pamietam ze w pewnym moomencie krzyzowala gorny odcinek krzesel i wtedy zakrecala delikatnie w lewo wlasnie do lacznika do puchatka?? 3/ no i czy slyszales cos o bystrej (zpod labskiego)? tam robiilismy pierwsze proby freeride'owe....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obraz sie, jezeli spytam o rzeczy oczywiste; 1/ ten swiateczny kamien to to miejsce na loli skad byl trawers na hale Szrenicka??? 2/ o ile pamietam (ale nie jezdzilem juz w Sz lat 20) sniezynka miala polaczenie z puchatkiem? pamietam ze w pewnym moomencie krzyzowala gorny odcinek krzesel i wtedy zakrecala delikatnie w lewo wlasnie do lacznika do puchatka?? 3/ no i czy slyszales cos o bystrej (zpod labskiego)? tam robiilismy pierwsze proby freeride'owe....

AD 3. Janek, przeczytaj post 128... :D AD 1 i 2 Żeby było widać o czym dyskusja dołączam panoramkę Szrenicy, na której pozwoliłem sobie domalować przypuszczalną trasę nowego wyciągu (czarna przerywana kreska).

Załączone miniatury

  • szklarska-poreba-skiarena tt.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 3. Janek, przeczytaj post 128... :D AD 1 i 2 Żeby było widać o czym dyskusja dołączam panoramkę Szrenicy, na której pozwoliłem sobie domalować przypuszczalną trasę nowego wyciągu (czarna przerywana kreska).

dziekuje zwlaszcza za mapke. moze keidys jeszcze mi sie uda zjechac ze szrenicy, albo jeszcze lepiej, labskiego....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam cytat : "Kolej linowa na tzw. Świąteczny Kamień w Masywie Szrenicy będzie miała swoją stację końcową w połowie znanej trasy – Lolobrygida". W połowie, nie na dolnej stacji !! Ktoś tu miesza, albo nie ma pełnej informacji. Proszę o wiarygodne odpowiedzi - zgadywanki trwają już jakieś 3 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam cytat : "Kolej linowa na tzw. Świąteczny Kamień w Masywie Szrenicy będzie miała swoją stację końcową w połowie znanej trasy – Lolobrygida". W połowie, nie na dolnej stacji !! Ktoś tu miesza, albo nie ma pełnej informacji. Proszę o wiarygodne odpowiedzi - zgadywanki trwają już jakieś 3 lata.

Yuki! Zlituj się.. :D Końcowa czyli górna, Początkowa, czyli dolna. Nie wiem jak Ty, ale ja wsiadam (zaczynam jazdę kolejką) na dolej stacji, a kończę na górnej. Czy Ty może robisz odwrotnie? Podchodzisz pieszo, po czym na dół krzesłami???? :D:D:D Pozdrawiam serdecznie. :cool: Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mapki którą przedstawił TADEUSZ T wynika że wyciąg obejmie tylko tą najłagodniejsza część Loli która powinna być zaznaczona na niebiesko ale początkujący i rekreacyjnie jeżdżący narciarze będą mieli się z czego cieszyć bo trasa wąska ale ładna. Dziwię się dlaczego nie poprowadzą wyciąg do miejsca w którym kończy się płaski dojazd z II sekcji i wypina z Świątka. Z drugiej strony, po co budować wyciąg na samą górę gdy zieloni nie pozwalają na naśnieżanie górnej części a naturalny śnieg często zwiewa. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...