Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

To co piszą na Skiarena, że warunki 6/6 to tzw "chyt martetingowy" całkiem jak z tymi sajgonkami w Ani Mru Mru:D. B. dobre warunki tylko na Puchatku bo tam naśnieżają na całej długości trasy, na pozostałych trasach, w tym i na Hali Szrenickiej jest stanowczo za mało śniegu naturalnego:mad:

Użytkownik SkiDestructor edytował ten post 14 styczeń 2010 - 22:47 literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszą na Skiarena, że warunki 6/6 to tzw "chyt martetingowy" całkiem jak z tymi sajgonkami w Ani Mru Mru:D. B. dobre warunki tylko na Puchatku bo tam naśnieżają na całej długości trasy, na pozostałych trasach, w tym i na Hali Szrenickiej jest stanowczo za mało śniegu naturalnego:mad:

Gdzie ty tam masz napisane warunki 6/6? Na stronie warunki są podane tylko przy Baby Lift i Puchatku, które rzeczywiście są chyba 6/6. A w pozostałych nic nie jest napisane. Dołączona grafika

Użytkownik kaaarol edytował ten post 14 styczeń 2010 - 23:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dzwoniłaś to jest automatyczne, a mój tata dzwonił do ośrodka i powiedzieli, że na górze zamknięte bo śnieg który napada ciągle jest wywiewany przez wiatr i wychodzi podobno trawa. Czyli znaczy że nie umieją nawet dobrze przygotować stoku. Jakby nie mogli jakiś płotków na stoku postawić przy których zatrzymywał by się ten śnieg...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłam i tajmniczy glos powiedzial,że czynny jest tylko puchatek, reszta nie,bo jest za mało śniegu. To ciekawe,ja z pod bloku nie mogę wyjechać a na szrenicy sniegu brakuję,a nie mieszkam w gorach:) To kamery na szrenicy zapamiętały chyba obraz z zeszlego roku,bo jak się patrzy to tam śniegu nie brakuję:) Albo dbają o konkurecję:D:D:D

Niestety w tym roku(a o ile pamietam w również w tamtym) jest problem ze sniegiem w Karkonoszach.Spadło go 25-do 30cm, to naprawde bardzo mało, nie przykryje nawet kamieni, do tego wiatr zwiewa zmrożony snieg z nartostrad. W Karkonoszach naturalnego sniegu nie ma zbyt wiele wystarczy popatrzeć na Czeska strone www.holidayinfo.cz na ośrodki w Karkonoszach:Harahov,Rokitnuce,Spindlerowy Mlyn, ilość sniegu "mimo śjesdovky" nie przekracza 30cm, wiecej śniegu spadło w tym roku na nizinach. Nartostrady działaja tam dzieki porządnemu sztucznemu nasnieżaniu! I dlatego w Szklarskiej czynny jest tylko Puchatek ktory ma sztuzzne nasniezanie. Niestety od wielu lat wszelkiej maści "ekolodzy" oraz KPN skutecznie blokują rozbudowe ośrodka narciarskiego w Szklarskiej.Nie mozna wybudować nowej kolei, wytyczyc nowych nartrostad, poszerzyc obecne itd. A korzystaja z tego Czesi ktorzy cały czas modernizauja swoje ośrodki narciarskie i przejmuja narciarzy z Polski i poki to sie nie zmieni proces ten bedzie sie pogłebiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że właściciel ośrodka też trochę za to odpowiada. Jakby chciał to juz w tym roku mógłby postawić krzesło na Świątka, a przynajmniej poszerzyć trasy i doprowadzć naśnieżanie. Ja mam wrażenie, że im się kompletnie nie spieszy. Zielone światło do tych inwestycji mają już prawie od 4 lat. Miejmy nadzieję, że rzeczywiście to ostatni rok bez tego krzesła. Z tego co mówią to mają już wszystkie papiery na tą inwestycję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rejonie to Harrachov. Sam tam dojeżdżałem ze Szklarskiej, bo jak miałem stać w takich kolejkach po 45min. to...:mad: A w Harrachovie tylko może raz stałem więcej niż 5-10min ;)

Wszystko się zgadza, ale sytuacja się zmienia z dnia na dzień. Popatrz dziś : http://www.skiareal....php?lang=7&ro=1 Kolejki tak po 20-30 minut. Raz trafiłem nawet 40! 4 zjazdy w ciągu dnia, w międzyczasie jakaś "parka" - kolejne 40 min. I tak dzionek zleciał:mad:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś czy można by sobie zrobić 'free ride' po górnych trasach, skoro wg. http://www.sudetylif....pl/pogoda.html górna część krzesła jest otwarta :confused: Przecież śniegu powinno być wystarczająco do takiej spokojnej i ostrożnej jazdy np. Śnieżynką mimo iż trasa nie jest oficjalnie otwarta.

Spróbuję. Trasa zamknięta czyli zjeżdżasz na własną odpowiedzialność. Nikt nie powinien Cię za to ścigać. Śnieg przewiany bez ratraków ( piszą 10-40 cm, równie dobrze może być 0-40 ) - czyli wystające kamienie, korzenie, zaspy. Po jednym zjeździe oddasz narty do serwisu. Odradzam. Wybór należy do Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, śniegu może nie być wcale w niektórych miejscach, szczególnie ponad linią drzew wywiało wszystko. Chociaż na Hali Szrenickiej nie wygląda to tak źle:

Hala ma swoisty mikroklimat i jest osłonięta od wiatru. Natomiast górna część Loli i Śnieżynki to odkryty kamieniołom.

Kiedyś na Szrenicy miałem taką sytuacje: Na dole śniegu zero, na Puchatku sama woda plus trochę sztucznego. Natomiast u góry... zdjęcia mówią same za siebie. I nie był to stary śnieg ;) W tej sytuacji na dole śniegu było od 0-40 cm. Kamienie i ziemia wystawały co chwile a trasa była jednak otwarta.

Stawiam, że to było w drugiej połowie/końcu marca. Również kiedyś tak pojeździłem. Nikt mi nie chciał wierzyć:D. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiadomości z drugiej ręki - mój kolega tam jest. Jeździł ze swoja dzieciarnią na Puchatku i w Czechach. Pytał ludzi o warunki na górze. Zjeżdżają ludziska z góry, ale tylko jeden raz:mad:. Sprawni desperaci na wypożyczonym sprzęcie trochę więcej. Przetarcia, trawa, kamienie, korzenie to główne atrakcje. Brak ratrakowania. Armatki sypią, ale do wypełnienia tras jeszcze sporo brakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc: Byłem tydzień w Szklarskiej Porębie i: W pierwszy dzień przeszliśmy się wieczorem Lolobrygidą (nie wyszliśmy z lasu bo za bardzo wiało już na 2.5 Km trasy) i te 2.5 km były w miarę dobrze przygotowane, ale im wyżej tym wystawało więcej gałęzi a nawet pojedyncze kamienie. Przy świątecznym kamieniu podobno była prawie sama ziemia (i nie lepiej jest teraz). Przez cały tydzień ani razu nie byliśmy na nartach na Szrenicy. Ale za to pojechaliśmy do Rokitnic (na niebieskiej trasie był straszny lud i muldy, za to na zamkniętej czerwonej było bardzo równo - żadnych muld i lud tylko w jednym miejscu). Na następny dzień pojechaliśmy do Harrachova - najlepszy ośrodek w tej okolicy. 4 stoki o różnym poziomie trudności (niebieska, łatwa czerwona, trudna czerwona i czarna), żadnych muld (tylko pod koniec małe nie przeszkadzające nikomu muldy przy łatwiejszej czerwonej trasie - tej przy skoczni), twardy śnieg po którym łatwo się jeździło. Bardzo polecam. Byliśmy też w Świeradowie. Jeden stok ale za to bardzo fajny (dobrze że są gondole, bo można się ogrzać i odpocząć). Jednak lepiej przyjechać rano (9-12:30), bo wtedy trasa jest bardzo dobrze przygotowana, a popołudniu (ok 12:00) zaczyna się lód i pełno ludzi, a trasa jest dosyć wąska. Jak zrobią jeszcze z 2 trasy to będzie naprawdę fajny ośrodek. Czyli: 1. Harrachov 2. Świeradów 3. Rokitnice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę pierwszy raz na narty do Szklarskiej, macie jakąś wiedzę na temat kosztów wypożyczenia kompletu narciarskiego, dla osoby dorosłej ? Koszta wyciągów już znam. Jadę od 8-14 lutego i chciałbym jakoś obmyślić cały wyjazd od strony finansowej.

Ceny są jak wszędzie 20-30 pln za komplet. Ale zwróć uwagę na to co bierzesz bo często sprzęt wypożyczany (zwłaszcza w tańszych wypożyczalniach) praktycznie nadaje się tylko na złom. Byłem ze znajomymi, którzy wypożyczali i przez pierwsze dwa dni męczyli się potwornie na koszmarnym sprzęcie, po znalezieniu lepszego dopiero zaczęli naprawdę jeździć. Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o narty (bo buty to wiadomo :)). Najprościej, to jak zajrzysz do wypożyczalni a tam każda para nart z innej bajki, do tego mocno poobcierane, to prawdopodobnie jak przyjrzysz się krawędzi to już zauważysz że sprzęt wyeksploatowany, odkupiony z alpejskich ośrodków za bezcen. Natomiast jak rzędami stoją narty, pogrupowane firmami to już można wstępnie założyć, że kupowane były nowe (oczywiście po bliższym kontakcie może być inaczej ;)). W każdym razie w Szklarskiej jest sporo wypożyczalni i warto dobrze poszukać niż łapać co jest akurat pod ręką. Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie 2 sekcji,czy też są takie kolejki jak pzy 1. Rozważam wyjazd do Szklarskiej. Proszę o odpowiedż osób które były na dniach na Szrenicy.Jeżdziłem tam do tej pory tylko w tygodniu i w dodatku poza feriami ale syn namówił mnie na wyjazd w czwartek. (Na wleczące krzesłą) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie 2 sekcji,czy też są takie kolejki jak pzy 1. Rozważam wyjazd do Szklarskiej. Proszę o odpowiedż osób które były na dniach na Szrenicy.Jeżdziłem tam do tej pory tylko w tygodniu i w dodatku poza feriami ale syn namówił mnie na wyjazd w czwartek. (Na wleczące krzesłą) Pozdrawiam.

Czołem Nie byłem ostatnio, ale zwróć uwagę, że nie działa orczyk "Świąteczny Kamień", co może wpływać na kolejki sekcji II. Utrudnione może być także przemieszczanie się z z Hali Szrenickiej na Lolę, o ile pamiętam będzie trochę podbiegania. Ale też myślę nad Szrenicą, bo - pomijając słabe wyciągi - górka jest całkiem fajna. Nie pamiętam, też kiedy ostatnio działał orczyk "ściana", ostatnio widziałem go stojącego, mimo dobrych warunków, w opłakanym stanie (pourywane kotwice!!!). pozdrawiam a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Nie byłem ostatnio, ale zwróć uwagę, że nie działa orczyk "Świąteczny Kamień", co może wpływać na kolejki sekcji II. Utrudnione może być także przemieszczanie się z z Hali Szrenickiej na Lolę, o ile pamiętam będzie trochę podbiegania. Ale też myślę nad Szrenicą, bo - pomijając słabe wyciągi - górka jest całkiem fajna. Nie pamiętam, też kiedy ostatnio działał orczyk "ściana", ostatnio widziałem go stojącego, mimo dobrych warunków, w opłakanym stanie (pourywane kotwice!!!). pozdrawiam a.

Właśnie ! Brak działających orczyków, to brak wsparcia dla krzeseł a sezon i ferie w pełni. Byłem w tym sezonie w kilku ośrodkach po obu stronach granicy ,ale tam mimo muzeum narciarstwa wracam zawsze choć rzadko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Nie byłem ostatnio, ale zwróć uwagę, że nie działa orczyk "Świąteczny Kamień", co może wpływać na kolejki sekcji II. Utrudnione może być także przemieszczanie się z z Hali Szrenickiej na Lolę, o ile pamiętam będzie trochę podbiegania. Ale też myślę nad Szrenicą, bo - pomijając słabe wyciągi - górka jest całkiem fajna. Nie pamiętam, też kiedy ostatnio działał orczyk "ściana", ostatnio widziałem go stojącego, mimo dobrych warunków, w opłakanym stanie (pourywane kotwice!!!). pozdrawiam a.

W tamtym roku miałem ferie w ostatnim terminie i wszystko działało. Kotwica była fajna bo jechała szybciej od krzesła i zmniejszała kolejkę do krzesła. Naprawdę pod koniec sezonu w Szklarskiej Porębie jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to w Szklarskiej Porębie przy ul.Turystycznej jest ośla łączka gdzie faktycznie cena 1 zjazdu wynosi 1 zł. Pozdrawiam

Jeśli chodzi Ci o Pietkiewiczówkę to w ok. Sylwestra (nie wiem jak teraz) były karnety po 15pln/12 wjazdów dla dzieci do 8 lat i 20pln/12 wjazdów dla pozostałych, co za 200 metrowy kawałek wychodzi masakrycznie drogo (ale taki urok polskich gór). Są jeszcze inne: http://www.szklarska...zostałe_wyciągi ale ceny chyba podobne. Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...