Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich na szrenicy nauczylem sie jeździć więc mam sentyment do szrenicy niemniej jednak kolejki są straszne i to mnie odstrasza nie jeżdżę tam juz od dwóch lat (niechce mi się stać w kolejkach) wystarczy pojechać 50 km dalej do Janskie Laznie i juz mamy kurort rodem z dolomitów. co na zachodzie nie ma ekologów (nie patrzcie ślepo w ekologię bo duża część pieniędzy, która przelatuje wam między palcami mogłaby pójść na cele związane naprawdę z ekologią) pozdrawiam narciarz amator

Kolego, ja już prawie dokładnie takich wypowiedzi na temat Szrenicy przeczytałem przez ostatnie lata chyba ze 100. Sytuacja na Szrenicy to wina, nie tylko "ekologów", ale także samego gestora. Nomen omen austriackiej firmy Arlberger Bergbahnen AG. Od kilku lat wiadomo co jest możliwe. Jest zgoda na poszerzenie tras, naśnieżanie od samej góry i wszystkich tras łącznie z Halą Szrenicką. Zbudowanie kanapy na Świąteczny Kamień. Gestor nie śpieszył się zbyt mocno. Jednak na przyszły rok wszystkie te inwestycje mają być zrealizowane. Wygląda na to, że gestor dopiął wreszcie formalności. Czy to zmieni sytuację na Szrenicy? Jest nadzieja, że tak. Gdybyś czytał fora to byś pewnie o tym wiedział. Natomiast porównując Janske do Dolomitów to wielka przesada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dobra troche odświeże temat... ;)

Zamierzam wybrac sie w pierwszym tygodniu ferii (16-23.01) albo do Szklarskiej albo na Czarną Górę. Tylko co by tu wybrać to pojęcia nie mam. Jakie sa plusy i minusy oby dwóch ośrodków? Co wy byście wybrali? Szukam raczej tras urozmaiconych i wyciągów wygodnych ale zwracam też uwagę na ilość ludzi i oczywiście ceny... Podstawa to naturalnie warunki pogodowe ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra troche odświeże temat... ;)

Zamierzam wybrac sie w pierwszym tygodniu ferii (16-23.01) albo do Szklarskiej albo na Czarną Górę. Tylko co by tu wybrać to pojęcia nie mam. Jakie sa plusy i minusy oby dwóch ośrodków? Co wy byście wybrali? Szukam raczej tras urozmaiconych i wyciągów wygodnych ale zwracam też uwagę na ilość ludzi i oczywiście ceny... Podstawa to naturalnie warunki pogodowe ;)

jesli szukasz wygodnych wyciągów to szklarska nie jest najlepszym pomyslem.Jesli chodzi o trasy to jesli bedzie w tym okresie sporo sniegu i brak wystajacych kamieni to mozna pojezdzić.W poblizu masz tez kilka czeskich ośrodków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale sytuacja nietypowa:
1. Musze miec blisko do wyciągu i np. wypad całodniowy do Czech (z miejscem pobytu w Szklarskiej) nie wchodzi w gre bo biore mojego psa a samego go w pokoju nie zostawie na caly dzień
2. Powiecie: to zakwateruj się od razu po stronie czeskiej! No tylko ze ja chcialam wynając sobie instruktora PL żeby podszkolić carving i snowboard chociaż jeżdże na nartach od 10 lat a na desce 3 to zawsze sie przyda fachowa rada (zawsze można jeszcze lepiej przecież ;))

I taki mankament...
Chyba jednak zdecyduje sie na Czarną... Kurcze łatwo nie jest ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale sytuacja nietypowa:
1. Musze miec blisko do wyciągu i np. wypad całodniowy do Czech (z miejscem pobytu w Szklarskiej) nie wchodzi w gre bo biore mojego psa a samego go w pokoju nie zostawie na caly dzień
2. Powiecie: to zakwateruj się od razu po stronie czeskiej! No tylko ze ja chcialam wynając sobie instruktora PL żeby podszkolić carving i snowboard chociaż jeżdże na nartach od 10 lat a na desce 3 to zawsze sie przyda fachowa rada (zawsze można jeszcze lepiej przecież ;))

I taki mankament...
Chyba jednak zdecyduje sie na Czarną... Kurcze łatwo nie jest ;)

to faktycznie troche nietypowo.Na Czarnej Górze nigdy nie bylem wiec ciezko mi ocenic.Pół Wrocławia tam chyba jezdzi wiec moze ktos z tych okolic cos Ci doradzi.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żałosne jest to co teraz powiedziałeś więc ładnie Ci wszystko wytłumacze:
To jest golden retriever i od 1 roku życia jeździ z nami w gory... Zwiedził już Włochy, Austrię, Niemcy no i Polskę. Nigdy nie narzekał wręcz odwrotnie - kocha śnieg i wszystko co z zima związane.
Nie biore go na cały dzień na stok bo by sie chłopak zamęczył biegając za nami. Zostawiam go w pokoju i w porze spaceru wracamy i jest git. Czasami wracam wcześniej i zabieram go na gondolke do góry i tam to dopiero robi furore wśród ludzi!:cool: Jest w swoim żywiole :P
Zbiegał z nami po stoku tylko pare razy ale jechaliśmy bardzo powoli. Raz też zabraliśmy go na tor saneczkowy i wtedy miał ubaw...:D Dla niego najlepsze zdanie to : Zmęczony pies to szczęśliwy pies!
Także biedniejszy byłby gdybym go zostawiła w Bydgoszczy w domu... Skoro twierdzisz inaczej to pewnie masz duże doświadczenie z psami... Nie osądzaj póki nie jesteś czegoś pewny!

Użytkownik she922 edytował ten post 26 grudzień 2009 - 23:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

She
Przepraszam
Masz rację.
Odruchowo wyobraziłem sobie panienkę, która przywiązuje pupila ( pekińczyka, albo yorka ) do płotu, a sama śmiga na nartach:mad:.
Moja wina.
Znam goldeny i ich charakter. Rzeczywiście żywe srebro i kochany towarzysz wszelkich zabaw na świeżym powietrzu.
Bawcie się dobrze !

Pozdrawiam

P.S. W Szklarskiej i okolicach dominują wyciągi krzesełkowe, więc trudno będzie wjechać z psem. Gondola jest w Świeradowie

Użytkownik yukisan edytował ten post 26 grudzień 2009 - 23:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!
Czy moze ktos wie czy planuja otwierac Lolobrygide w tym roku? Czy tylko Puchatek bedzie czynny...?!

Pozdrawiam


Jestem z Krakowa, ale na bieżąco sprawdzam pogodę dla Szklarskiej na new.meteo.pl (najlepsza strona z pogodą bo z icm) i sprawdzam stronę Skiareny, która jest trochę rzadko aktualizowana. Śnieg pada już od kilku dni i chyba jeszcze dośnieżają sztucznie stok (jak jeździłem to widziałem tam takie małe armatki). Na ferie dla Krakowa stok ma być otwarty, ponieważ w dniach 15-17.01.10 mają się w Szklarskiej odbyć jakieś zawody Allegro.
Co do Medi Medi, to nei wiem o co ci chodzi? Szklarska Poręba to jeden z lepszych ośrodkówm Wiadomo że nowoczesny nie jest i trochę się stoi w kolejce, ale tylko na dole. Na stacji pośredniej są razem z równoległymi orczykami, aż 3 wyciągi, które jadą w to samo miejsce więc nie ma kolejek. Stacje można porównać do Szczyrku. Stoki super, infrastruktura trochę gorsza, ale nie zła.
Na górze jest zawsze fajny klimat, jak na jakiejś antarktydzie. Trzeba to zobaczyć na własne oczy, żeby zrozumieć. Co do Stoków, to bardzo fajne bo długie (Ostatni kilometr Lolobrygidy jest płaski, ale też fajny).

Ogólnie oceniam stację w skali 1-6 na 4+, a nawet 5-.
Polecam!

Użytkownik kaaarol edytował ten post 06 styczeń 2010 - 20:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledze chodzi o te dwa orczyki+krzesełko?Co do kolejek to jakiegoś wielkiego tłoku w tym miejscu nie widziałam...


Jakie dwa orczyki z pośredniej :confused::confused:
Napisz co palisz podczas jazdy, bo wygląda na dobry towar;).

Nie ma tłoku obecnie bo ... nie ma śniegu na górze. Poczekaj na śnieg i na ferie i wtedy się wypowiedz.

Użytkownik yukisan edytował ten post 06 styczeń 2010 - 22:07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretne pytanie i czekam na konkretną odpowiedź.
W ten weekend ma na szrenicy sypać (w prognozach jakieś 20 cm) jak zasypie do niedzieli wieczór to czy w poniedziałek trasy będą gotowe ??
Jak ktoś wie to prosiłbym o odpowiedź najlepiej jeszcze dziś.


Wchodziłem (chyba 30 grudnia) na Szrenicę Lolą, widziałem górę Śnieżynki i halę. Myślę, że to co spadło +20 cm nowego nie wystarczy niestety do zapewnienia przyzwoitych warunków. Chociaż trasy może zostaną otwarte (ale na Lolobrygidę to bym nie liczył, Śnieżynka na dole była dośnieżana więc szanse są).

Pozdrawiam i życzę warunków bo to fajne miejsce
marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o kotwice, nie orczyki. Sorry pomylilem sie. Ale w takim razie przepustowość na stacji pośredniej jest jescze większa. Na dole są kolejki, ale na środku wogóle, a w alpach nie byłem, więc ich nie oceniam. W Szklarskiej-Porębie nic mi nie przeszkadza, więc nie dawałem żadnych minusów.

Użytkownik kaaarol edytował ten post 07 styczeń 2010 - 16:16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodziłem (chyba 30 grudnia) na Szrenicę Lolą, widziałem górę Śnieżynki i halę. Myślę, że to co spadło +20 cm nowego nie wystarczy niestety do zapewnienia przyzwoitych warunków. Chociaż trasy może zostaną otwarte (ale na Lolobrygidę to bym nie liczył, Śnieżynka na dole była dośnieżana więc szanse są). Pozdrawiam i życzę warunków bo to fajne miejsce marioo

Też myślę, że marne 20 cm świeżego śniegu nie wystarczy. Najszybciej przetarcia robią się na samym początku śnieżynki i tam jest potrzebna porządna pokrywa. Po dniu jazdy narty do serwisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem, nie widziałem, nie ma kamerki:(. Bazując na doświadczeniu ostatnich lat FIS był otwierany na końcu ( zwłaszcza orczyk ), a ścianka jeszcze później. Dało się zjechać, ale ratraki omijały trasę przed oficjalnym otwarciem. Na ściankę musi nasypać naprawdę sporo. Inaczej wiatr odsłania podłoże. Jeśli ktoś ma naoczną aktualną relację - prosimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wie ktoś czy otworzą Lolobrygidę i Śnieżynkę przed 16 stycznia? I czy wogóle tam jest sztuczne naśnieżanie? Bo na stronie jest napisane, że 88% trasy, ale nie wiem czy tak jest naprawdę. Podobno ma teraz spaść dużo śniegu, więc czy są jakieś szanse że w tydzień otworzą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że w przyszłym roku ma być 6 osobowa kolej na sam świąteczny kamień (spod ośrodka wczasowego Lolobrygida), do tego mają poszerzyć trasę Fis, a także zrobić całkowite naśnieżanie tras, bo podobno teraz jest naśnieżanie tylko do granicy lasu. Tylko nie wiem właśnie czy chodzi o to, że naśnieżają od góry do granicy lasu, czy od dołu do granicy lasu? Wg mnie lepiej, że nie ruszają pełną parą, bo przynajmniej lepiej się przygotują i właśnie nie zrobią sobie wstydu, tak jak inne stoki, które zostały otwarte prawie na kamieniach i przy temperaturach 0 do nawet +5 tylko żeby pieniądze zarobić, a tak to jak otworzą, to nie będą musieli nic poprawiać, bo nic nie zjedzie, ani nic w tym stylu.

Użytkownik kaaarol edytował ten post 09 styczeń 2010 - 20:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że w przyszłym roku ma być 6 osobowa kolej na sam świąteczny kamień (spod ośrodka wczasowego Lolobrygida), do tego mają poszerzyć trasę Fis, a także zrobić całkowite naśnieżanie tras, bo podobno teraz jest naśnieżanie tylko do granicy lasu. Tylko nie wiem właśnie czy chodzi o to, że naśnieżają od góry do granicy lasu, czy od dołu do granicy lasu? Wg mnie lepiej, że nie ruszają pełną parą, bo przynajmniej lepiej się przygotują i właśnie nie zrobią sobie wstydu, tak jak inne stoki, które zostały otwarte prawie na kamieniach i przy temperaturach 0 do nawet +5 tylko żeby pieniądze zarobić, a tak to jak otworzą, to nie będą musieli nic poprawiać, bo nic nie zjedzie, ani nic w tym stylu.

Ze co??:)lepiej sie przygotują?chlopie tam musi byc z metr sniegu zeby sie dobrze jezdzilo inaczej jest kamol na kamolu i od 20 paru lat tak tam jest.Ktos wczesniej pisal ze zacznie Szrenica schodzic na margines otóż schodzi juz od kilku lat. Od 10 lat gadaja o tym nowym krzesle i sam jestem ciekaw ile tak naprawde im to zajmie.Poki co są tam ponad 35 letnie krzesła antyki.Ja osobiście bojkotuje Szrenicę od 4 lat i takich jest wielu.Chcialbym kiedys miec u nas to co maja za miedza i tu zostawiac pieniążki ale nie wiem czy tego dożyje.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam Szklarska - Poręba podoba. Wolę jeździć na długich stokach z gorszymi krzesłami, niż na krótkich stokach z szybkimi i nowoczesnymi krzesłami. http://serwisy.gazet..._w_sezonie.html Na samym dole wypowiada się dyrektor czy jakiś tam inny prezes. Ja w Szklarskiej byłem tylko raz (5 dni) i mi się podobało, więc nie będę dyskutował z tymi którzy tam często jeżdżą (lub jeździli). Ale proszę o jasną odpowiedź: Przy ilu cm otwierają długie trasy i czy wg was zdążą przed końcem następnego tygodnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na to nie poradzicie, że taki jest wyciąg ,a przez to długie kolejki po 30 min. Zrobili błąd na samym początku , jak modernizowali kolej linową . Mogli stawiać przynajmniej 4-osobowe kanapy . Teraz protesty , ekologia . parki itd. takie czasy mamy. :( Wiadomo, że jak to nie zmienią na lepsze to takie dziadostwo będzie się utrzymywało w tej Szklarskiej Porębie. Plany na nową inwestycje mają , ale to jeszcze potrwa za nim.... .:( A tymczasem możecie też skoczyć na śnieżne szaleństwo do Świeradowa - zdrój nie daleko Szklarskiej postawili tam fajną Gondolę i trasa też jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...