Skocz do zawartości

planowanie sezonu 2020/21 a COVID


clip1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolejne głupoty, tym razem austriackie. Nie za bardzo wyobrażam sobie jazdę w kominiarce przez cały czas, szczególnie w ciepły dzień. Maseczka na wyciągu krzesełkowym, hmmm, kogoś nieźle p....... Wydaje się, że napisane to jest tak od czapy, żeby zrzucić z siebie odpowiedzialność, nie widzę ani możliwości przestrzegania tych głupot, ani weryfikacji czy ludzie faktycznie to czynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne głupoty, tym razem austriackie. Nie za bardzo wyobrażam sobie jazdę w kominiarce przez cały czas, szczególnie w ciepły dzień. Maseczka na wyciągu krzesełkowym, hmmm, kogoś nieźle p....... Wydaje się, że napisane to jest tak od czapy, żeby zrzucić z siebie odpowiedzialność, nie widzę ani możliwości przestrzegania tych głupot, ani weryfikacji czy ludzie faktycznie to czynią.

Przeczytaj, może być buff, taka furtka. Ja mam często buffa na twarzy jak zimno  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie że Wlosi usuneliby rzad z buta gdyby im zaserwować powtórkę... niezależnie od opinii/bredzenia WHO do czego było już blisko na wiosne. No ale kto to wie.... oby nie trzeba było, bo to nic nam nie pomoże..

Niektórzy chcą sądzić rząd Austriacki za to, że nie zamknęli ośrodka w Ischgl.

https://www.bbc.com/...europe-54256463

https://www.nytimes....oronavirus.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne głupoty, tym razem austriackie. Nie za bardzo wyobrażam sobie jazdę w kominiarce przez cały czas, szczególnie w ciepły dzień. Maseczka na wyciągu krzesełkowym, hmmm, kogoś nieźle p....... Wydaje się, że napisane to jest tak od czapy, żeby zrzucić z siebie odpowiedzialność, nie widzę ani możliwości przestrzegania tych głupot, ani weryfikacji czy ludzie faktycznie to czynią.

Na wstępie wyraźnie napiszę jestem koronasceptykiem...ale jeśli chodzi o działania decydentów. Natomiast wirus jest. Maseczki nie są aby noszący się nie zaraził, tylko aby "nie pluł" na innych np. mówiąc.
Osobiście używam komina jeżdżąc.
Poluję na Włochy, z tym że teraz raczej na grudzień, zakładam mniejszy ruch i mniejszą panikę.
Po knajpach nie muszę chodzić, wystarczą mi narty, sanki,łyżwy i rakiety śnieżne. Bar jak trzeba zorganizuję sobie sam, tym bardziej, że znajomi na 90% nie jadą i zanosi się na wypad w duecie tylko.
Co do testów, u nas 550 zeta, wiadomo ile w Austrii lub we Włoszech?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze protesty przeciw restrykcjom:

 

https://wiadomosci.w...63192570227200a

 

Nie wiedziałem, że takie się odbędą, ale respekt dla uczestników.

 

Pewne zaraz pewnie się zacznie ośmieszanie, wyzywanie od antyszczepionkowców itd.

 

Dla mnie to ludzie, którzy po prostu nie godzą się na ograniczenia wolności. I za to należy im się podziw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze protesty przeciw restrykcjom:

https://wiadomosci.w...63192570227200a

Nie wiedziałem, że takie się odbędą, ale respekt dla uczestników.

Pewne zaraz pewnie się zacznie ośmieszanie, wyzywanie od antyszczepionkowców itd.

Dla mnie to ludzie, którzy po prostu nie godzą się na ograniczenia wolności. I za to należy im się podziw.

Odpowiem Ci historią, która Cię z pewnością urzeknie. Znajomi z nieograniczoną wolnością przyjechali z Holandii, na ślub, swój, zarazili rodziców, własnych, którzy bujają się teraz z Covid19. Piękna rzecz ta wolność i swoboda. Boże uchowaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich wybór. Rodzice prędzej czy później i tak się zarażą. Tego nie da się zatrzymać. To tylko gra na czas, w której wygrają politycy, a my stracimy o wiele więcej niż zabije covid.


https://portal.abczd...-onkologicznych

A widzisz różnicę między momentem? Kiedy jest wolny respirator lub go nie ma. Czas odgrywa rolę. PS ich wolność, a cierpienie rodziców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz różnicę między momentem? Kiedy jest wolny respirator lub go nie ma. Czas odgrywa rolę. PS ich wolność, a cierpienie rodziców.

Nie widzę. PIS nie kupił wystarczająco dużo respiratorów (jak i olał inne przygotowania) i i tak ich zabraknie.

 

To właśnie chcą wmówić politycy. Zabrakło, nie udało się, bo nie nosiliście maseczek.

 

Było pół roku żaby się przygotować i co? I nic. Politycy mają to w dupie. W sumie dla Zusu lepiej jak więcej seniorów umrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście do tematu:

Coronaparty i jednocześnie mniej zgonów:

https://www.medonet....l,46187428.html

Co myślicie o takimi modelu?


"Następnie poprosilibyśmy, żeby około 20 proc. populacji się zdeklarowało jako młodzi, zdrowi, prawdopodobni super rozsiewacze, którzy są chętni, żeby się zarazić (wggłącznie z tymi, którzy z nimi mieszkają). "

Myślę, że ciężko byłoby znaleźć tylu chętnych. Obecnie realizujemy podobny scenariusz - przy pomocy otwarcia szkół. Z tym, że nie izolujemy grup ryzyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście do tematu: Coronaparty i jednocześnie mniej zgonów: https://www.medonet....l,46187428.html Co myślicie o takimi modelu?

Pomijając takie drobiazgi jak np fakt zamieszkiwania w PL sporej ilości młodych w mieszkaniach/domach 3 pokoleniowych, ( to można uwzględnić w modelu) to przy obecnym poziomie populizmu i wojny każdego z kazdym, rząd czy osoby to proponując zostałyby wyzwane od idiotow, polglowkow czy nieodpowiedzialnych morderców. Poza tym prawie nikt nie zrozumialby o co chodzi, bo niestety poziom matematyki w spoleczenstwie jest taki jaki jest i modelowanie procesów to dla wiekszosci jakies kuglarstwo. To też zasługa demokratycznie wybranych rządów....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy poleciał do Egiptu. We wtorek zrobiono im testy na lotnisku w Egipcie. Wynik pozytywny. Trafił do kwarantanny. W czwartek zrobiono im testy wymazowe, wynik w piątek - ujemny. Wyszedł z kwarantanny. Z Urlopu 7 dniowego, wtorek, środę, czwartek i pół piątku przesiedział w hotelu na kwarantannie. Za test wymazowy musiał zapłacić 1000 Euro. Ubezpieczyciel chwilowo odmawia zapłaty - bo diagnostyka nie jest częścią leczenia (miał najdroższą opcję ubezpieczenia od biura podróży, w tym leczenie Covid). 

 

W całej tej historii, zdumiewa kilka faktów. Po pierwsze jego żona miała na lotnisku wynik ujemny. On i żona przed wylotem zrobili testy w Polsce, które nie są honorowane w Egipcie. Mogli zrobić testy na własną rękę przez lekarza za 240 Euro na miejscu, ale niezależni lekarze nie są dopuszczani do pacjentów na kwarantannie. W grupie ludzi zatrzymanych do kwarantanny, byli też ozdrowieńcy, którzy posiadają przeciwciała (oddawali osocze do leczenia innych) więc nie mogli być chorzy.  

 

Jaki z tego wniosek? W czasach pandemii, każdy kraj może z dnia na dzień, zmienić zasady gry, zaostrzyć je, wprowadzić własne niezrozumiałe zasady. Należy bardzo uważać i mieć zabezpieczone środki finansowe, na nieprzewidziane wydatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy poleciał do Egiptu. We wtorek zrobiono im testy na lotnisku w Egipcie. Wynik pozytywny. Trafił do kwarantanny. W czwartek zrobiono im testy wymazowe, wynik w piątek - ujemny. Wyszedł z kwarantanny. Z Urlopu 7 dniowego, wtorek, środę, czwartek i pół piątku przesiedział w hotelu na kwarantannie. Za test wymazowy musiał zapłacić 1000 Euro. Ubezpieczyciel chwilowo odmawia zapłaty - bo diagnostyka nie jest częścią leczenia (miał najdroższą opcję ubezpieczenia od biura podróży, w tym leczenie Covid). 

 

W całej tej historii, zdumiewa kilka faktów. Po pierwsze jego żona miała na lotnisku wynik ujemny. On i żona przed wylotem zrobili testy w Polsce, które nie są honorowane w Egipcie. Mogli zrobić testy na własną rękę przez lekarza za 240 Euro na miejscu, ale niezależni lekarze nie są dopuszczani do pacjentów na kwarantannie. W grupie ludzi zatrzymanych do kwarantanny, byli też ozdrowieńcy, którzy posiadają przeciwciała (oddawali osocze do leczenia innych) więc nie mogli być chorzy.  

 

Jaki z tego wniosek? W czasach pandemii, każdy kraj może z dnia na dzień, zmienić zasady gry, zaostrzyć je, wprowadzić własne niezrozumiałe zasady. Należy bardzo uważać i mieć zabezpieczone środki finansowe, na nieprzewidziane wydatki. 

Ehh to tylko dowodzi jak ta cała pandemia jest poj***na...

Bardzo mi się podoba podejście Spiocha i jestem takiego samego zdania. 

 

Też ma historyjkę około-covidową. Przed zabiegiem pojechałem do innego szpitala, specjalizującego się w chirurgii i traumatologii (Krynica Zdrój), na konsultacje. 

Akurat na dyżurze był chirurg, potwierdził diagnozę z SOR w Gorlicach i mówi. "Panie ja bym mógł pana dzisiaj operować bo nie mam co robić, ale musi pan zrobić test PCR". 

Zrezygnowałem bo w Gorlicach, gdzie finalnie byłem operowany zrobiono mi na poczekalni test kasetowy - wynik w 1 min. Podobno mniej dokładny, ale mnie to wali, chciałem mieć zabieg a nie wozić się po szpitalach. 

Koleżanka mamy, miała zaplanowaną operację na "sprawy kobiece", właśnie w Krynicy. Zrobiono test i wynik pozytywny. Ani nie ma zabiegu, ani nie może pracować. Musi siedzieć na kwarantannie. Objawów brak.

 

Obecną sytuację pozwolę sobie podsumować poniższym kawałkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie 1000 euro za test to niezły sposób na podratowanie budżetu w Egipcie. Podwójny zarobek na turystach, bo za żarcie i kwaterę też pewnie zapłacić trzeba

to ktoś ich naciął. Po pierwsze w Egipcie raczej podają kwoty w USD, po drugie oficjalnie drugi test kosztuje 140USD. Ludziom na kwarantannie hotel i żarcie opłaca hotel / Państwo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie zaplanowany tydzień przed świętami w Włoszech. Zaliczka do przeżycia, liczę też na to, że przed świętami nie będzie wzrostu zachorowań (zakładam, że po świętach i sylwestrze wzrośnie). Urlopu zostało to może uda się wybrać więcej razy.


Nie byłbym taki pewien czy narty w tym kraju to super pomysł. Włochy wystrzeliły tak samo jak Polska: https://www.worldome...country/italy/. Obejrzałem ostatnie odcinki polskich youtuberów mieszkających na północy Italii i mówią o tym, że władze planują blokadę niektórych regionów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ktoś ich naciął. Po pierwsze w Egipcie raczej podają kwoty w USD, po drugie oficjalnie drugi test kosztuje 140USD. Ludziom na kwarantannie hotel i żarcie opłaca hotel / Państwo/


Naciął to zdecydowanie zbyt łagodne określenie. Bardziej pasuje OKRADŁ w biały dzień na kwotę 4460zł pod osłoną egipskiego prawa. Nie dość, że cena za test z sufitu to jeszcze wyniki były błędne, więc testy prawdopodobnie robiono tandetnym badziewiem, subiektywnie obstawiam test paskowy za dolara chińskiej produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewien czy narty w tym kraju to super pomysł. Włochy wystrzeliły tak samo jak Polska: https://www.worldome...country/italy/. Obejrzałem ostatnie odcinki polskich youtuberów mieszkających na północy Italii i mówią o tym, że władze planują blokadę niektórych regionów.

Pewny nie jestem ale stawka (zaliczka) niewielka, a wygrać można tydzień na nartach :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...