Skocz do zawartości

„Podróż za jeden uśmiech 11” ***** ZINAL ***** 20 - 27 marca 2021


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 382
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanie , które mnie nurtuje. Co będzie z wyjazdem, jeśli będzie ono skutkowało kwarantanną po powrocie do kraju?

"Obowiązuje to również w przypadku ogłoszenia przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, zakazu podróży do zarezerwowanego ośrodka lub regionu/kraju docelowego."

Czy jest to zakaz podróży do zarezerwowanego kraju? Czy w przypadku tym wyjazd się odbędzie?

 

To  nie jest zakaz podróży do zarezerwowanego kraju.  Krajem docelowym  jest Francja i tu się nic nie zmienia.

 

 

W przypadku ogłoszenia przez Polskę 10-dniowej kwarantanny dla powracających z Francji, pozostają de facto 3 możliwości:

 

  1. pojechać na wyjazd licząc się z kwarantanną po powrocie do kraju ( lub rychłym jej odwołaniem jeszcze podczas swojego pobytu tam) 
  2. zrezygnować, ponosząc koszty  600,-zł  + ew. 150,-zł za autokar o  ile się taką opcję podróży wybrało
  3. powyższy pkt 1 oraz pkt 2  nie będzie dotyczył jednak tych pechowców, którzy się przed wyjazdem rozchorowali i posiadają nasze ubezpieczenie AXA - wtedy nic finansowo nie tracą. Poniesione  koszty zwróci im ubezpieczyciel i jedyne co będą mogli, to oglądać z domu  internetowe  kamerki  z Alpe  d'Huez  :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To  nie jest zakaz podróży do zarezerwowanego kraju.  Krajem docelowym  jest Francja i tu się nic nie zmienia.

 

 

W przypadku ogłoszenia  przez  Polskę  kwarantanny 10-dniowej  dla osób  powracających z Francji,  pozostają de facto 3 możliwości:

 

  1. pojechać na wyjazd licząc się z kwarantanną po powrocie do kraju ( lub rychłym jej odwołaniem jeszcze podczas swojego pobytu tam) 
  2. zrezygnować, ponosząc koszty  600,-zł  + ew. 150,-zł za autokar o  ile się taką opcję podróży wybrało
  3. powyższy pkt 1 oraz pkt 2  nie będzie dotyczył jednak tych pechowców, którzy się przed wyjazdem rozchorowali i posiadają nasze ubezpieczenie AXA - wtedy nic finansowo nie tracą. Poniesione  koszty zwróci im ubezpieczyciel i jedyne co będą mogli, to oglądać z domu  internetowe  kamerki  z Alpe  d'Huez :)

 

z kamerki to nie to co live już 200 cm białegopobrane.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To  nie jest zakaz podróży do zarezerwowanego kraju.  Krajem docelowym  jest Francja i tu się nic nie zmienia.

 

 

W przypadku ogłoszenia przez Polskę 10-dniowej kwarantanny dla powracających z Francji, pozostają de facto 3 możliwości:

 

  1. pojechać na wyjazd licząc się z kwarantanną po powrocie do kraju ( lub rychłym jej odwołaniem jeszcze podczas swojego pobytu tam) 
  2. zrezygnować, ponosząc koszty  600,-zł  + ew. 150,-zł za autokar o  ile się taką opcję podróży wybrało
  3. powyższy pkt 1 oraz pkt 2  nie będzie dotyczył jednak tych pechowców, którzy się przed wyjazdem rozchorowali i posiadają nasze ubezpieczenie AXA - wtedy nic finansowo nie tracą. Poniesione  koszty zwróci im ubezpieczyciel i jedyne co będą mogli, to oglądać z domu  internetowe  kamerki  z Alpe  d'Huez  :(

 

Szabir, po powrocie i skierowaniu na kwarantannę można zrobić test i jak wyjdzie negatywny to kwarantanna odwołana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie zaplanowałam sobie w ramach wolnego w pracy z powodu wyjazdu dodatkowe 10 dni kwarantanny w Polsce, ale mam jeszcze jeden dylemat.

Co będzie jeśli Francja ,(ewentualnie docelowy region naszego wyjazdu narciarskiego?) ustali dla przyjeżdżających z Polski kwarantanne 14 dni?

Czy wówczas będzie to już region zamknięty i odbędzie się zwrot pieniędzy, czy mamy jechać wcześniej na 14 dni na swój koszt, przesiedzieć na miejscu okres wymagany, a następnie skorzystać  5 dni jazdy po stokach w ramach opłaconego pobytu? Nie umiem sobie wyobrazić realizacji tego.

Bo skoro u nas kwarantanna nie jest określana jako zamknięcie się Polski na wyjazd , to czy kwarantanna dla przyjeżdżających w Alpy francuskie z Polski będzie już zamknięciem i podstawą do zwrotu pieniędzy? Jest to niestety bardzo realne przy obecnym stanie pandemii.

 

 

pół żartem:

zdrożeje nam zatem wyjazd okrutnie,  bo  gdzie niby  ta  kwarantanna?  w namiocie zaraz za granicą? w miejscu docelowym  pobytu? w dowolnym miejscu we Francji?  bo  jeśli dowolnym,  to trzeba doliczyć koszty hotelu 14 dni w  Paryżu, dojazdu, noclegu  i diety  dla kierowców,  parkingu dla autobusów, dodatkowej  walizki na extra  bieliznę chyba, ze wybierzemy na kwarantannę Saint Tropez :)

 

pół serio:

W takim wypadku moim zdaniem, są przesłanki do odwołania wyjazdu i zwrotu wpłaconych środków.

Zakładam że takiego scenariusza nie będzie – bardziej idzie obecnie to wszystko stronę wprowadzania testów.
Czyli pokaż nam test że jesteś zdrowy i możesz wjechać – nie masz testu /musisz zrobić na miejscu/ lub jeżeli nie zrobić jesteś uwalony na kwarantannie. 
Oczywiście  czegoś takiego nie ma obecnie i sądzę, że to wszystko  na co mogą się zdecydować już ostatecznie Francuzi,  Austriacy czy Włosi.

 

serio:

ja bym polecił bardziej  napić się drinka  i  przestać się martwić na zapas  :)

 

bardzo serio:

Jeśli ośrodki 2  rok z rzędu będą zamknięte  to wiele z nich padnie,  a turystyka zimowa to znaczna część gospodarki  Francji.  Będą kombinować tak, by zarobić

 

najbardziej serio  jak się da:

raczej zapomnijcie o zbiorowym apress-ski,  Będą spore ograniczenia w barach, raczej zamknięte dyskoteki i  poza jazdą na nartach maseczki (lub  kominiarki w gondolach i na kanapach) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie zaplanowałam sobie w ramach wolnego w pracy z powodu wyjazdu dodatkowe 10 dni kwarantanny w Polsce, ale mam jeszcze jeden dylemat.

Co będzie jeśli Francja ,(ewentualnie docelowy region naszego wyjazdu narciarskiego?) ustali dla przyjeżdżających z Polski kwarantanne 14 dni?

Czy wówczas będzie to już region zamknięty i odbędzie się zwrot pieniędzy, czy mamy jechać wcześniej na 14 dni na swój koszt, przesiedzieć na miejscu okres wymagany, a następnie skorzystać  5 dni jazdy po stokach w ramach opłaconego pobytu? Nie umiem sobie wyobrazić realizacji tego.

Bo skoro u nas kwarantanna nie jest określana jako zamknięcie się Polski na wyjazd , to czy kwarantanna dla przyjeżdżających w Alpy francuskie z Polski będzie już zamknięciem i podstawą do zwrotu pieniędzy? Jest to niestety bardzo realne przy obecnym stanie pandemii.

 

A ja mam taki dylemat:

 

Przyjedziemy tam jako jedni z nielicznych. Francuzi będą szcześliwi, że ktoś do nich przyjechał i w ramach wdzięczności dadzą każdemu gościowi  dożywotni karnet do Alp d'Huez. I co wtedy ? Mam jedzić do końca życia tam, bo za darmo ?

Martwi mnie to na zapas... bardzo

 

Albo każą zostać na kolejne 2 tygodnie u nich z opierunkiem i karnetem za free. Nie chce mi sie jeździc jeszcze dwa tygodnie.

 

Martwi mnie to już i będzie gryzło do stycznia.

 

Każdego dnia zamartwiam się, ze spadnę ze schodów i się połamię, albo że TIR za mną nie wyhamuje na światłach.

 

Każda sekunda to zmartwienie - co się zdarzy w przyszłości. Co strasznego, coś nieoczekiwanego.

 

 

NA SERIO TO ŻYCIE TRZEBA BRAĆ JAK DAJĄ, BARDZO NIEWIELE OD NAS SAMYCH ZALEŻY NA TYM ŚWIECIE

JAK NIE W STYCZNIU TO  NARTY W KWIETNIU, JAK NIE TO W LIPCU, JAK NIE TO W NASTEPNYM SEZONIE ITD.

 

CHLUP ZA ZDROWIE OPTYMISTÓW

 

 

 

Albo wsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogłoszenia  parafialne:

 

AXA w ubezpieczeniu SKI PREMIUM  dokonała  korzystnej dla Nas aktualizacji warunków tj;

Oprócz dotychczasowych ryzyk i sum gwarancyjnych dodali:

 

 

Koszty ratownictwa bez limitu do wysokości Kosztów leczenia – 250000 e

  • OC – w życiu prywatnym/szkody osobowe – 100000e; szkody rzeczowe – 50000e
  • OC – sportowe/szkody osobowe – 50000e; szkody rzeczowe – 25000e

Dodatkowo dzienne świadczenia szpitalne na terenie RP – 25e/dzień

  • Koszty leczenia na terenie RP – 150e
  • Koszty rehabilitacji na terenie RP – 150e

 

i najważniejsze:

 

brak konkretnego limitu spożycia alkoholu (generalne wyłączenie brzmi: „znajdowanie się Ubezpieczonego w stanie po spożyciu alkoholu, przekraczającym dopuszczalne normy spożycia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (…).” ).

odnosząc się do przepisów francuskich – 0,5 promi
la 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o co chodzi ????

 

 

Ossso chodzi,  osso chodzi, a o to, że z powodu  koronawirusa,  nie  bierzesz w tym  roku 3 Wietnamek jak zawsze, tylko 3 tancerki z  Kraśnika. Zamówiłeś  nawet dla nich  transport  i vacaty.  Sprawdź sobie formularz zgłoszeniowy :ph34r: .  Nie ma się czego wstydzić Boguś,  jesteśmy z Tobą.  :rolleyes: W tych trudnych czasach, trzeba  popierać rodzimy przemysł rozrywkowy.

    

 

mamy wycieki z próby:  :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby patrzeć jak zamkną naszą granice, a Ośrodki Narciarskie będą otwarte za granicą.  Jak by teraz zamknęli to by się II fala wirusa przewaliła  i  na nasz wyjazd by już było po.  Nie pamiętam ile były zamknięte granice na wiosnę.

 

Zdrówka dla wszystkich.

 

 

To fakt, jeśli teraz ostro przycisną to jest szansa, że do końca roku nie będzie drastycznych decyzji o zamknięciu granic. 

Pomimo fali wzrostowej,  jestem jednak osobiście dobrej myśli choć wiem, że wielu jednak nie.

 

Dopiero w okolicach  Świat  Bożego Narodzenia, będzie można zacząć realnie oceniać szanse na to, czy wyjazd się odbędzie. 

Podobnie jak z pogodą, musimy wyczekać.

 

Ostatecznie jesteśmy dość dobrze zabezpieczeniu pod kątem ew. utraty pieniędzy i w tej kwestii, nie widzę  tu zagrożenia a wręcz wiele pozytywnych wyjść.

 

Najgorsze co może nas spotkać to zarażenie się tym i w tej chwili martwmy się tylko tym czekając spokojnie na rozwój sytuacji.

 

 

Życzę  Wam dużo zdrowia, dbajcie o siebie i  nie stresujcie się ani innych na zapas niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z obecnie zamkniętymi  ośrodkami i ich planowanym otwarciem w grudniu ustaliliśmy że:

 

przesuwamy wpłatę na autokar i połączymy ja z drugą rata za wyjazd

 

Mam nadzieję, że do połowy grudnia sytuacja narciarska w Europie, będzie już o wiele bardziej czytelna i przewidywalna.

 

Przypominam jednocześnie, że w przypadku zamknięcia ośrodków/rejonów/ państw w okresie naszego wyjazdu,  przysługuje nam zwrot wpłaconych kwot.

 

 

Dlatego  upraszam o  przestanie siania paniki  i spokojne wyczekiwanie na dalszy rozwój sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...