Skocz do zawartości

„Podróż za jeden uśmiech 11” ***** ZINAL ***** 20 - 27 marca 2021


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 382
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Również obawiam się trudności..... może trzymaj już ten przesunięty termin ;-(

 

 

Wystarczy tych zmian.termin marcowy większość zaakceptowało i tego się trzymajmy.

 

 

Oj chyba coś niezrozumiale napisałem,  lub zostałem źle zrozumiany. Zatem  jeszcze raz:

 

 

 

Jeśli Francja się nie otworzy na  ichniejsze  ferie ( 6 lutego), TO JUŻ SIĘ NIE OTWORZY WCALE*  

 

 

I tu  nie ma już  nikt wątpliwości. W  takim  przypadku, musimy  przestać żyć nadzieją i działać szybko. Dlaczego?

 

Szwajcaria  ma  całkiem  inną politykę niż Europa, ale obecnie  też  jest w  trendzie powolnego zamykania się.  Wtedy warto się spieszyć,  by  nie zamknęli  nam w trakcie  tego, co  jest  w naszym zasięgu  finansowym i zostało zarezerwowane. Mam  już 4  busy  ogarnięte wstępnie.  Czekamy co  przyniosą najbliższe dni.

 

 

 

 

* We  Francji  jest ogłoszony stan wyjątkowo, są odszkodowania,  nie  tak  jak  u  nas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

* We  Francji  jest ogłoszony stan wyjątkowo, są odszkodowania,  nie  tak  jak  u  nas..

Cześć. Jestem właśnie w Barcelonnette Francja i niestety ośrodki są pozamykane ,trenują tylko szkółki narciarskie :( Myślałem że jakoś można będzie pokombinować i pośmigać na nartach ale niestety niema takiej obcji ,tubylcy też są wkużeni bo nic nie mogą zrobić, zostaje  tylko obcja zasuwania na szczyty na nogach  :( tylko nie wszyskim to odpowiada.Mam jeszcze nadzieję.....żeby tak z tydzień w tym sezonie pośmigać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba coś niezrozumiale napisałem,  lub zostałem źle zrozumiany. Zatem  jeszcze raz:

 

 

 

Jeśli Francja się nie otworzy na  ichniejsze  ferie ( 6 lutego), TO JUŻ SIĘ NIE OTWORZY WCALE*  

 

 

I tu  nie ma już  nikt wątpliwości. W  takim  przypadku, musimy  przestać żyć nadzieją i działać szybko. Dlaczego?

 

Szwajcaria  ma  całkiem  inną politykę niż Europa, ale obecnie  też  jest w  trendzie powolnego zamykania się.  Wtedy warto się spieszyć,  by  nie zamknęli  nam w trakcie  tego, co  jest  w naszym zasięgu  finansowym i zostało zarezerwowane. Mam  już 4  busy  ogarnięte wstępnie.  Czekamy co  przyniosą najbliższe dni.

 

 

 

 

* We  Francji  jest ogłoszony stan wyjątkowo, są odszkodowania,  nie  tak  jak  u  nas..

Takie coś wyskoczyło mi na Linkedin  

 

Nouvelle réunion avec le Premier Ministre Jean Castex sur la #montagne.
Les indicurs sanitaires sont mauvais, notamment l’arrivée des variations.
Nous avons collectivement fait pas de l’urgence pour tous les acteurs de perturevoir les indemnités. Tous les acteurs doivent être couvert en fonction de leur charge fixes, le modèle des entreprises de montagne est différent de celui des autres #territoires.
Malheureusement pas de visibilité pour l’ouverture!
Le Gouvernement lance un «Plan Montagne» avec les élus des territoires.
Nous attachons toujours un retour de Bruxelles sur les indemnisations des exploitants de #domaineskiable
Pour les exploitants de clubs de vacances et de résidences de Tourisme des études au cas par cas.
Le dispositif d’indemnisation des charge fixes va évoluer pour tous les acteurs.
Nous avons la confirmation de pouvoir prolonger jusqu’au 15 avril les cooperateurs saisonniers en activité partielle.
Les pertes des communes vont être Compensées au réel!
Des avancées, mais des questions restent en suspens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wyskoczyło mi na Linkedin

Nouvelle réunion avec le Premier Ministre Jean Castex sur la #montagne.
Les indicurs sanitaires sont mauvais, notamment l’arrivée des variations.
Nous avons collectivement fait pas de l’urgence pour tous les acteurs de perturevoir les indemnités. Tous les acteurs doivent être couvert en fonction de leur charge fixes, le modèle des entreprises de montagne est différent de celui des autres #territoires.
Malheureusement pas de visibilité pour l’ouverture!
Le Gouvernement lance un «Plan Montagne» avec les élus des territoires.
Nous attachons toujours un retour de Bruxelles sur les indemnisations des exploitants de #domaineskiable
Pour les exploitants de clubs de vacances et de résidences de Tourisme des études au cas par cas.
Le dispositif d’indemnisation des charge fixes va évoluer pour tous les acteurs.
Nous avons la confirmation de pouvoir prolonger jusqu’au 15 avril les cooperateurs saisonniers en activité partielle.
Les pertes des communes vont être Compensées au réel!
Des avancées, mais des questions restent en suspens.


Przetłumaczyłem, bo jednak więcej ludzi zna chiński niż francuski:
与总理让·卡斯特克斯(Jean Castex)就#montagne举行的新会议。
健康指标不好,尤其是变化的到来。
我们集体没有迫切需要所有行为者破坏赔偿。所有参与者都必须按照其固定费用被覆盖,山区公司的模式与其他#territoires的模式不同。
不幸的是,开幕没有能见度!
政府正在与来自各领土的民选代表共同发起“山区计划”。
我们仍附上布鲁塞尔对#domaineskiable运营商的赔偿的报酬
对于度假俱乐部和旅游住宅的经营者,应逐案研究。
固定费用补偿系统将向所有参与者发展。
我们确认可以将季节性合作者的部分活动延长至4月15日。
市政当局的损失实际上将得到赔偿!
进步,但问题仍未解决

Nie ma za co...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Francja tak, odpuszczam Szwajcarię jako alternatywę. Pzdr


Ale Szwajcaria jest spoko. We Francji strach wypalić w supermarkecie po angielsku bo odpowiedzą po francusku. W Szwajcarii nie mają żadnego problemu z tym, że mówisz po angielsku i nie znasz francuskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Szwajcaria jest spoko. We Francji strach wypalić w supermarkecie po angielsku bo odpowiedzą po francusku. W Szwajcarii nie mają żadnego problemu z tym, że mówisz po angielsku i nie znasz francuskiego.

Miałeś pecha... jak we Francji w barze  na stoku odezwałem sie po angielskawemu to odpowiadano po polsku..... ;-), a w Courchevel po rosyjsku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt pobytu w Nendaz to dla mnie 300zl przejazd w 4 osoby dużym kombi, mieszkanie 100 metrów od głównego wyciągu Nendaz jakiś prezent, karnet wg ceny w chf. Jedzenie wręcz pomijam, Posługiwałem się jezykiem angielskim i poznałem lokalnych ludzi, którzy tam mają firmy. Byłem zniesmaczony obłudą i hipokryzją. Infrastruktura taka sobie.

Na Francji nigdy się nie zawiodłem, angielski na stoku czy w sklepie byl bardzo użyteczny i bezproblemowy.

Ostatnia rzecz: wyjazd był do Francji i nie pojadę do innego ośrodka wbrew mojej woli zaznania narciarskiej przyjemności właśnie we Francji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt pobytu w Nendaz to dla mnie 300zl przejazd w 4 osoby dużym kombi, mieszkanie 100 metrów od głównego wyciągu Nendaz jakiś prezent, karnet wg ceny w chf. Jedzenie wręcz pomijam, Posługiwałem się jezykiem angielskim i poznałem lokalnych ludzi, którzy tam mają firmy. Byłem zniesmaczony obłudą i hipokryzją. Infrastruktura taka sobie.
Na Francji nigdy się nie zawiodłem, angielski na stoku czy w sklepie byl bardzo użyteczny i bezproblemowy.
Ostatnia rzecz: wyjazd był do Francji i nie pojadę do innego ośrodka wbrew mojej woli zaznania narciarskiej przyjemności właśnie we Francji.

Masz rację Darku, ale jeśli Francja nie ruszy, to lepiej jechać do Szwajcarii niż do Chrzanowa. O tym właśnie piszemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji działa obecnie zrzeszenie (stowarzyszenie) pod nazwą  #montagne. Ich zasadniczym celem obecnie jest ustalenie wysokości odszkodowań dla branży za odwołany sezon. Poruszane są kwestie odnośnie odszkodowań dla pracowników sezonowych, gabinetów lekarskich w miejscowościach górskich itp. Nie walczą już na chwilę obecną o otwarcie sezonu narciarskiego (o to walczyli jeszcze 2 tygodnie temu).

 

To są informacje z dnia wczorajszego i dzisiejszego. Mój kolega jest radnym w jednej z ich górskich miejscowości i na bieżąco bombarduje mnie informacjami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luty bez narciarstwa. Francja nie zezwala na białe szaleństwo
Tego należało się spodziewać, jednak niektórzy przedstawiciele środowiska narciarskiego do końca łudzili się, że decyzja będzie pozytywna. Francja nie zezwoli w najbliższym czasie na uruchomienie wyciągów dla miłośników białego szaleństwa. Narciarze i snowboardziści muszą obejść się smakiem, przynajmniej do końca lutego.


BEZ POZWOLENIA

"Aktualna sytuacja epidemiologiczna nie pozwala w tym momencie na wznowienie sezonu narciarskiego." Te słowa premiera Francji Jeana Castex są dla tamtejszych ośrodków niczym wyrok. Już wiadomo, że wyciągi nie zostaną uruchomione przynajmniej do końca lutego. Najgorsze jednak, że wyraźnie zaznaczono, że w tym momencie nie zostanie podana żadna konkretna data, kiedy mogłoby się to faktycznie stać. Dla zdecydowanej większości francuskich resortów oznacza to de facto koniec sezonu, zanim ten tak naprawdę zdążył się rozpocząć. Wydaje się jednak, że w kraju wszyscy pogodzili się już z tą decyzją, tym bardziej, że nie była ona żadną niespodzianką. Spełniły się najczarniejsze scenariusze, jednak od kilku tygodni dochodziły sygnały, że tak właśnie się stanie. Celem francuskich polityków było zatrzymanie ludzi w domach, zwłaszcza w perspektywie lutowych ferii, w czasie których mieszkańcy kraju tradycyjnie szturmują tamtejsze stacje narciarskie. Teraz nie mają już ku temu specjalnego powodu. Co oczywiste ostatnie decyzje przybliżają jedynie wiele ośrodków do finansowej katastrofy.


POMOC KTÓREJ NIE MA

Oczywiście przedstawiciele ośrodków narciarskich zgodnie apelują o pomoc, z kolei politycy równie zgodnie zapowiadają, że takową one otrzymają. Tyle tylko, że czas upływa a szczegóły wciąż pozostają wielką niewiadomą, dotychczas ogłoszone pakiety pomocowe pokryją zaledwie część kosztów. Ośrodki mogą się co prawda ubiegać o zwrot 70% opłat związanych z eksploatacją wyciągów, który to procent obliczony jest na podstawie 70% obrotów z trzech ostatnich sezonów, wiadomo jednak, że to kropla w morzu potrzeb. W tej chwili panuje zresztą jeden wielki finansowy chaos. Już wiadomo, że po ostatnich informacjach bardzo wielu francuzów w pośpiechu odwołuje wcześniejsze rezerwacje, tak naprawdę nie sposób więc oszacować ilu turystów przyjedzie w lutym we francuskie góry. Według ostatnich raportów, w okresie świąteczno-noworocznym największe resorty były zapełnione w około 20-25%, podczas gdy w czasie "normalnego" sezonu jest to około 95%. Wiadomo, że bez pracy pozostaje 120 tysięcy osób, które zatrudniane są w stacjach narciarskich na podstawie umowy sezonowej.


CZEMU AKURAT NARTY?

Zakaz uprawiania narciarstwa alpejskiego we Francji jest jednym z najbardziej absurdalnych przepisów dotyczących tego sezonu w całej Europie. Oficjalnie kurorty w Alpach i Pirenejach cały czas pozostają otwarte. Na nartach można się wspinać, na nich biegać, spacerować, wędrować na rakietach śnieżnych, jeździć na łyżwach czy na sankach. I tylko zjeżdżanie jest niedozwolone. Niewielu jest w stanie zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Oliwy do ognia dolały pogłoski o możliwym dopuszczeniu do użytkowania wyciągów, które będą mogły przewozić turystów (nie narciarzy!). Co prawda każdy musiałby występować o zgodę indywidualnie ale teoretycznie taka możliwość jest brana pod uwagę. Próbę otrzymania takiej zgody już zapowiedzieli właściciele słynnej gondoli na szczyt Aiguille du Midi. Nie wiadomo czy odpowiedź będzie pozytywna, jednak samo istnienie takiej furtki wzbudziło wściekłość narciarzy i snowboardzistów a także przedstawicieli środowiska narciarskiego.


https://nartomaniak....ja-nie.html?m=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szabir, jak juz wspomnialem wczesniej - dopisz prosze na liste mnie +1 (zgloszenie wysle dzisiaj wieczorem lub jutro). Co do transportu - czy ktos juz organizuje busa z wyjazdem z Warszawy? Pytam, poniewaz mam swoja ulubiona wypozyczalnie, w ktorej z rabatem stalego klienta Vivaro wynajety od 19go do 28go (szabir, potwierdz prosze daty ewentualnego wynajmu busa) jest w cenie 1434zl (uwzglednia juz zezwolenie na wyjazd zagranice). Dodatkowo pelen pakiet ubezpieczen to 450zl (do podzialu - wtedy nie martwimy sie zadnymi zarysowaniami, nie placimy kaucji itd).


Jeden bus już jedzie z wawy ale jest pełny. Masz dobrą ofertę na busa, zapytaj czy są sieciówką. Chętni do jazdy są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...