Skocz do zawartości

„Podróż za jeden uśmiech 11” ***** ZINAL ***** 20 - 27 marca 2021


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 382
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pytanie czy nasz "nierząd" nie wywinie numeru, bo matoł-usz zapowiada zaraz po świętach obostrzenia, z całkowitym zamknięciem hoteli, galerii, większych obostrzeń w handlu, więc może wpaść i na głupi pomysł z przemieszczaniem się. Wszystko tłumaczą że na szczepienia musi naród być zdrowy?!  Oczywiście, Wam życzę by wyjazd doszedł do skutku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem jeszcze popołudniu komunikat  z ADH, że przewidują otwarcie na 7 stycznia,  o ile sytuacja związana z covid-19 się nie  pogorszy.

 

 

Alternatywny  termin, na  który możemy TERAZ JESZCZE zamienić  ten wyjazd to 23 stycznia. Decyzja musi  być jednak szybka,  bo  jest sporo chętnych na  ten termin.. Jutro też będę wiedział, czy cena zostanie, czy będzie trzeba ciut dopłacić.

 

 

  • zalety 23  to  prawie pewność  otwartego ośrodka i restauracji.
  • więcej śniegu, więcej słońca
  • termin  po feriach, więc matołusz  nie będzie miał dziwnych myśli o kwarantannie
  • jeśli  będziemy zwlekać z przesunięciem, to może się okazać, że dopiero  luty albo marzec będzie dostępny
  • nie wiem jak wam, ale serce me rwie się  7-go.  Rozsądek i intuicja zaś podpowiada  23-go

 

 

Jaka jest Wasza decyzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dostałem informację z Francji, że nasz ośrodek oraz hotel, przygotowuje się pełną parą do otwarcia 7 stycznia.

 

Są w trakcie zawierania umów z kontrahentami, pracownikami i towarowania. Podobne informacje spływają też niezależnie z innych hoteli i ośrodków ( EK, L2A czy 3V ).  Wydaje się zatem, że mają dokładniejsze informacje  niż  my szczególnie, że zarządy i lobby narciarskie są po sąsiedzku w Paryżu przy miłościwie im panującym rządzie.

 

Jednocześnie zwracają uwagę prostując informację, na  którą  powoływaliśmy się  w  powyższych  postach, że: ośrodki  mogą  być otwierane w okresie stycznia w zależności od sytuacji  epidemiologicznej kraju/regionu. 

 

Chodzi tu konkretnie  o  miejsca w szpitalach  publicznych i  kierują się  tu  liczbą hospitalizowanych covidowców.  Wynika to z tego, że jak co roku, fala  połamańców trafia do szpitali  państwowych i muszą  mieć  perspektywy ich przyjęcia na oddziałach chirurgi.  Jeśli wzrosną zachorowania covid-19  i szpitale będą przepełnione z brakiem możliwości  obsługi  turystów, to  możliwe jest  przesunięcie przez premiera otwarcia wyciągów na inny termin. Niestety nasz rejon Savoie, ma wysoki współczynnik zakażeń  o czym też trzeba pamiętać. Wynik  ten  jest jednak dość stabilny i oddziały chirurgi (oraz covidowe), mogą na ten monet przyjąć pechowych narciarzy i  osoby przyjezdne,  które się zakażą na miejscu.

 

 

Wobec powyższego,  jest zielone światło na odpalenie  rynku narciarskiego,  który  jest wart 10 mld euro, zanim łykną  tą kasę  kraje sąsiednie :)

 

 

jestem zatem dobrej  myśli i zaczynam się pakować :)

Dokładnie jest tak jak mówisz.Jestem teraz w Polsce ale wracam do Briancon ok.8 stycznia więc wcześniej zadzwonię do znajomych w Serre Chevalier Valer i dam znać ''Co w trawie piszczy''na tamtejszych stokach.Pozdro i puki co jutro na słotwiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem jeszcze popołudniu komunikat  z ADH, że przewidują otwarcie na 7 stycznia,  o ile sytuacja związana z covid-19 się nie  pogorszy.

 

 

Alternatywny  termin, na  który możemy TERAZ JESZCZE zamienić  ten wyjazd to 23 stycznia. Decyzja musi  być jednak szybka,  bo  jest sporo chętnych na  ten termin.. Jutro też będę wiedział, czy cena zostanie, czy będzie trzeba ciut dopłacić.

 

 

  • zalety 23  to  prawie pewność  otwartego ośrodka i restauracji.
  • więcej śniegu, więcej słońca
  • termin  po feriach, więc matołusz  nie będzie miał dziwnych myśli o kwarantannie
  • jeśli  będziemy zwlekać z przesunięciem, to może się okazać, że dopiero  luty albo marzec będzie dostępny
  • nie wiem jak wam, ale serce me rwie się  7-go.  Rozsądek i intuicja zaś podpowiada  23-go

 

 

Jaka jest Wasza decyzja?

23 stycznia , to jest dobra propozycja, trochę kiepsko byłoby bez możliwości przerwy w knajpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem jeszcze popołudniu komunikat  z ADH, że przewidują otwarcie na 7 stycznia,  o ile sytuacja związana z covid-19 się nie  pogorszy.

 

 

Alternatywny  termin, na  który możemy TERAZ JESZCZE zamienić  ten wyjazd to 23 stycznia. Decyzja musi  być jednak szybka,  bo  jest sporo chętnych na  ten termin.. Jutro też będę wiedział, czy cena zostanie, czy będzie trzeba ciut dopłacić.

 

 

  • zalety 23  to  prawie pewność  otwartego ośrodka i restauracji.
  • więcej śniegu, więcej słońca
  • termin  po feriach, więc matołusz  nie będzie miał dziwnych myśli o kwarantannie
  • jeśli  będziemy zwlekać z przesunięciem, to może się okazać, że dopiero  luty albo marzec będzie dostępny
  • nie wiem jak wam, ale serce me rwie się  7-go.  Rozsądek i intuicja zaś podpowiada  23-go

 

 

Jaka jest Wasza decyzja?

 

Jak się nie uda 9 stycznia to kolejny termin też może być.

Jak wygląda sprawa ubezpieczenia na kolejny termin.

Obecne ubezpieczenie obejmie nowy termin z jego wszystkimi warunkami  polisy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abramusy 7 i 8 nie mają urlopu pozostali od 1 do 6 mogą jechać w drugim terminie 

 

 

ok, mamy zatem  90% chętnych na zmianę terminu.

 

 

 

Do godz. 19.00,  mam  mieć kalkulację ile  to  wyjdzie drożej tego 23

( ceny kwaterunku  i skipassu rosną w styczniu z tygodnia na tydzień - wysoki sezon )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, są już ceny terminu 23 stycznia,  niestety lwią część podwyżki stanowi  droższy skipass,  bo wchodzimy z datą  w wysoki sezon.

 

 

Apartament 6 osobowy dla 6 osób: dopłata: 170 zł/os.
Apartament 6 osobowy dla 5 osób: dopłata: 190 zł/os.
Apartament 6 osobowy dla 4 osób: dopłata 230 zł/os

 

 

 

 

zalety wyjazdu w dniu 23  stycznia

  • większa pewność otwarcia wyciągów 
  • statystycznie lepsze warunki narciarskie i pogoda
  • otwarte bary,
  • dłuższy dzień
  • wysoki sezon
  • uniknięcie ew.  pomysłów matołusza o kwarantannie a zaczyna powoli wymyślać 

wady 23 

  • większa cena
  • zmiany w urlopach

 

 

 

 

zalety wyjazdu w dniu 9 stycznia

  • brak konieczności zmieniania  urlopu
  • niższa cena

wady 9  

  • mniejsze prawdopodobieństwo otwarcia wyciągów niż 23
  • zamknięte  bary (tylko na wynos)
  • ryzyko, że Macron da oficjalne  info  o  otwarciu nawet początkiem roku
  • krótszy dzień

 

 

 

90% jest za  przesunięciem terminu

 

Muszę  mieć teraz szybko Waszą decyzję, gdy znacie już precyzyjnie dopłaty 

 

 

 

 

DOPŁATY płatne do  10 stycznia

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

apartamenty,  które już zaakceptowały dopłatę:

 

  1. Szabira
  2. Ordaka
  3. Kasias
  4. Kosmyka
  5. Abramusów
  6. Adambusa
  7. Biłgoraj
  8. Legioniści
  9. Darek Ro 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, są już ceny terminu 23 stycznia,  niestety lwią część podwyżki stanowi  droższy skipass,  bo wchodzimy z datą  w wysoki sezon.

 

 

Apartament 6 osobowy dla 6 osób: dopłata: 170 zł/os.
Apartament 6 osobowy dla 5 osób: dopłata: 190 zł/os.
Apartament 6 osobowy dla 4 osób: dopłata 230 zł/os

 

 

 

 

zalety wyjazdu w dniu 23  stycznia

  • większa pewność otwarcia wyciągów 
  • statystycznie lepsze warunki narciarskie i pogoda
  • otwarte bary,
  • wysoki sezon
  • uniknięcie ew.  pomysłów matołusza o kwarantannie a zaczyna powoli wymyślać 

wady 23 

  • większa cena
  • zmiany w urlopach

 

 

 

 

zalety wyjazdu w dniu 9 stycznia

  • brak konieczności zmieniania  urlopu
  • niższa cena

 

wady 9  

  • mniejsze prawdopodobieństwo otwarcia wyciągów niż 23
  • zamknięte  bary (tylko na wynos)
  • ryzyko, że Macron da oficjalne  info  o  otwarciu nawet początkiem roku

 

 

90% jest za  przesunięciem terminu

 

Muszę  mieć teraz szybko Waszą decyzję, gdy znacie już precyzyjnie dopłaty 

 

 

 

DOPŁATY płatne do  10 stycznia

jestem za !!! Artek chyba też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% z Was, zaakceptowało zmianę terminu i kosztów. 
 
Dziękuję za sprawne i szybkie działanie. Jutro zaczynamy procedurę zmiany rezerwacji.
Mam nadzieję, że zdążymy i wszystkie apartamenty przejdą w identycznej  ilości.

Ty to masz siłę i zdrowie, aby w takim ciężkim czasie ogarniać jeszcze narciarskie podróże do Francji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...