Skocz do zawartości

„Podróż za jeden uśmiech 11” ***** ZINAL ***** 20 - 27 marca 2021


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Ta decyzja z południa 10 listopada ( sesje eliksir są od 5 rano, przelew można ustawić dużo wcześniej i nie zawracać sobie głowy )  każe rzetelnym płacącym zadać sobie pytanie czy warto realizować płatności w terminie ?

 

"ustaliliśmy że:...."   Można wiedzieć kto ustalił ?

 

Zapłacone ubezpieczenia warto by rozesłać do ich właścicieli, aby już mogli nimi rozporządzać.

 

Brakuje mi rozpiski z płatnościami, żebyśmy wszyscy wiedzieli u kogo czai się asekuranctwo.

 

Napisałem podstawowe rzeczy, jak zawsze gdy sam organizuję lub gdy jadę na zorganizowany przez innych pasjonatów wyjazd.

 

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 382
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Zapłacone ubezpieczenia warto by rozesłać do ich właścicieli, aby już mogli nimi rozporządzać.

 

Brakuje mi rozpiski z płatnościami, żebyśmy wszyscy wiedzieli u kogo czai się asekuranctwo.

 

 

 

Rozpiska  będzie w sobotę. 

Czym i jak chcesz rozporządzać na prawie 2 miesiące przed wyjazdem, jeśli nie masz go w 100% opłaconego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Dzięki za rozpiskę w najbliższą sobotę, fajnie wiedzieć na kim się polega.

 

Zawsze jak opłacam ubezpieczenie to dostaję polisę na termin od dnia do dnia. Narciarskie, nurkowe itd. jest potrzebne w dniu wyjazdu, ok zgadzam się można poczekać. Od zachorowań, rezygnacji, śmierci bliskiego itd. od razu po zapłaceniu, które każdy kto chciał dokonał w 100% zapłaty.

 

Jedno pytanie umknęło.

Kto ustalił po terminie ( ? > jedna osoba ), że nie płacimy za autokar w terminie ?

 

PS. Poza tematem nart, świat mógłby być bliżej ideału, gdyby za wszystko można było płacić zadatkiem w pełnej kwocie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Dzięki za rozpiskę w najbliższą sobotę, fajnie wiedzieć na kim się polega.

 

Zawsze jak opłacam ubezpieczenie to dostaję polisę na termin od dnia do dnia. Narciarskie, nurkowe itd. jest potrzebne w dniu wyjazdu, ok zgadzam się można poczekać. Od zachorowań, rezygnacji, śmierci bliskiego itd. od razu po zapłaceniu, które każdy kto chciał dokonał w 100% zapłaty.

 

Jedno pytanie umknęło.

Kto ustalił po terminie ( ? > jedna osoba ), że nie płacimy za autokar w terminie ?

 

PS. Poza tematem nart, świat mógłby być bliżej ideału, gdyby za wszystko można było płacić zadatkiem w pełnej kwocie.

 

Pzdr

 

Polis jest zbiorowa i dostaniesz  jej  nr. OWU  dostałeś i się zapoznałeś.

 

Dla Ciebie wpłata 100% to  ideał  dla  innych  nie.

 

Sam  napisałeś post powyżej, że można dać zlecenie terminowe przelewu więc po co  ten dym?

 

Biorę to  na siebie i to JA  ustaliłem,co  nic nie zmienia. Życzysz sobie zwrot za autokar by  leżało u Ciebie? też nie ma problemu.

 

 

Napij się dzisiaj Darek coś fajnego, wszyscy  mamy  napięcie przedwyjazdowe   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia parafialne

 

Tak  jak chcieliście, w  poście nr 1  dokonałem aktualizacji wpłat. Proszę o sprawdzenie, czy  ktoś nie został  pominięty.  Część osób,  które  nie wpłaciły, próbowałem dzisiaj  obdzwonić.  Czasem kończyło to się głuchym  telefonem i brakiem oddzwonienia... Traktujmy się zatem poważnie.

 

Poczekam  jeszcze na wpłaty do 20  listopada a  potem puste zgłoszenia  usuwam z listy puste zgłoszenia i łączę w ap. tych,  którzy  opłacili zaliczkę  bez  możliwości  późniejszych  roszad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport

 

 

W związku z nowymi zaostrzeniami transportowymi, musimy się dostosować do obowiązujących przepisów  tj;  50% obłożenia  miejsc siedzących.

 

Na  tą chwilę,  mamy 27 osób w autobusie i nikogo już nie przyjmujemy na pokład.  Osoby, które się zapisały na wyjazd z tą formą transportu i nie wpłaciły nawet zaliczki za wyjazd zostały usunięte.

 

 

Patrząc na  lokalizację uczestników na  ten  moment, przewiduję  3 trasy przejazdu autokaru:

 

  • Poznań  - Wrocław -  Alpe d'Huez
  • Warszawa -  Poznań - Wrocław - Alpe d'Huez  ( w tej opcji będziemy organizować jakoś dojazd Katowice <> Wroclaw )
  • Warszawa -  Katowice - Wrocław -  Alpe d'Huez

 

Wszystko wyjaśni się po wpłatach...

 

  • W związku z zaistniałą sytuacją, zmieni się też cena,  którą obecnie szacuję na  650,-zł.   
  • W ramach  tej ceny,  każdy podróżujący będzie miał 2 miejsca w autobusie

 

Jak  ktoś chce jednak zostać przy  kosztach ok 500,-zł,  to być może zorganizuję mu przejazd autobusem liniowym w niższym standardzie.

Jeśli  zluzują przepisy, to znów  będziemy oferować  autokar.

 

 

 

 

Osoby,  które  już teraz wiedzą, że  nie chcą jechać autokarem proszone są o  informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalne wiadomości są dobre

 

  • Francuzi za wszelką cenę, chcą utrzymać sezon od 16 grudnia do 13 marca.
  • Niektóre ośrodki otworzą się już 5 grudnia. 
  • Puchar Świata w Val d'Isere 5/6 grudnia na pewno się odbędzie, choć jeszcze nie wiadomo, czy z publicznością czy bez.
  • Na chwilę obecną, nie wymagają testów covid.
  • Będą jednak ograniczenia w osobach w barach, restauracjach, na kanapach i w gondolach.
  • Podziemne kluby muzyczne będą raczej zamknięte.
  • Będą też obowiązywać ograniczenia osób w recepcji oraz hotelowych basenach  i saunach
  • kaucje będą płatne tylko kartami podobnie ma być w restauracjach.

 

 

Jest zatem bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że Nasz wyjazd się odbędzie* :)

 

 

 

 

* chyba, ze nasz miłościwe nam panując nierząd, zrobi nam kuku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalne wiadomości są dobre

 

  • Francuzi za wszelką cenę, chcą utrzymać sezon od 16 grudnia do 13 marca.
  • Niektóre ośrodki otworzą się już 5/6 grudnia. 
  • Puchar w Val d'Isere 5 grudnia, na pewno się odbędzie, choć jeszcze nie wiadomo, czy z publicznością czy bez.
  • Na chwilę obecną, nie wymagają testów covid.
  • Będą jednak ograniczenia w osobach w barach, restauracjach, na kanapach i w gondolach.
  • Podziemne kluby muzyczne będą raczej zamknięte.
  • Będę też obowiązywać  ograniczenia osób w recepcji oraz hotelowych basenach  i saunach

 

 

Jest zatem bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że Nasz wyjazd się odbędzie* :)

 

 

 

 

* chyba, ze nasz miłościwe nam panując nierząd, zrobi nam kuku

Mam nadzieje że nie ograniczą nam racji soku z gumijagód . Takie wiadomości OD przekazuj częściej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam nadzieję pojeździć, ale jego hurra optymizm jakby umknął i już nie jesteśmy ci najlepsi w Europie. Co do elektoratu - zwróć uwagę, że nie wprost co prawda, ale na dzisiaj zakazał wyjazdów w ferie w polskie góry, A to jego podstawowy elektorat od zawsze.


Nie gadaj głupot. Właśnie, że ferie się odbędą co dał jasno do zrozumienia i dzieci nie pojadą na nie do Lichenia.

Druga rzecz, blokuje grudzień a nie styczeń.

Po trzecie, jak mają być ferie w styczniu, to nie będzie blokady Przemieszania się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz, blokuje grudzień a nie styczeń.

Dla mnie logiczne jest, że decyzję o skumulowaniu ferii zimowych dla wszystkich województw w jednym czasie podejmuje się nie po to by doprowadzić do ogromnego tłoku i potem wzrostu zakażeń, lecz po to by w tym czasie wszystko zamknąć i szybko mieć ferie z głowy. Ale może się mylę i może masz rację. Czas pokaże.

Nie sądzę jednak, by chcieli blokować transport międzynarodowy, raczej chodzi mi po głowie blokowanie turystyki w kraju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie logiczne jest, że decyzję o skumulowaniu ferii zimowych dla wszystkich województw w jednym czasie podejmuje się nie po to by doprowadzić do ogromnego tłoku i potem wzrostu zakażeń, lecz po to by w tym czasie wszystko zamknąć i szybko mieć ferie z głowy. Ale może się mylę i może masz rację. Czas pokaże.
Nie sądzę jednak, by chcieli blokować transport międzynarodowy, raczej chodzi mi po głowie blokowanie turystyki w kraju.

Być może się mylę ale ja zrozumiałem wypowiedź premiera w ten sposób że żadnych wyjazdów w te skumulowane ferie nie będzie.
Dlatego dziwią mnie wypowiedź na forum i burmistrzów o jakieś kumulacji, ferie tak ale tylko na papierze cała reszta będzie zamknięta i zakaz przemieszczania się.
Jeśli się mylę poprawcie mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę ale ja zrozumiałem wypowiedź premiera w ten sposób że żadnych wyjazdów w te skumulowane ferie nie będzie.
Dlatego dziwią mnie wypowiedź na forum i burmistrzów o jakieś kumulacji, ferie tak ale tylko na papierze cała reszta będzie zamknięta i zakaz przemieszczania się.
Jeśli się mylę poprawcie mnie.

Nawet gdybym chciał poprawić to nie mam jak, bo informacje przekazane na konferencji nie były dostatecznie precyzyjne. Zdecydowanie za mało było szczegółów. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę ale ja zrozumiałem wypowiedź premiera w ten sposób że żadnych wyjazdów w te skumulowane ferie nie będzie.
Dlatego dziwią mnie wypowiedź na forum i burmistrzów o jakieś kumulacji, ferie tak ale tylko na papierze cała reszta będzie zamknięta i zakaz przemieszczania się.
Jeśli się mylę poprawcie mnie.

 

No mylisz się :) Kumulacja jest problemem. Ferie będą na papierze i -  z założenia - nie będzie wyjazdów. Innych terminów niż ferie też nie będzie (przez kumulację) i - też nie będzie wyjazdów. No chyba, że ktoś jedzie bez dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wydarzenia.i...dze,nId,4869238


Z tego art. Wynika, że kwarantanna tylko w okresie swiatecznym. Co pozamyka rząd w kraju w styczniu nas ryra.

 Szabir,

ja słuchałem pinokia jak to ogłaszał. Z tonu wynikało to co napisał między innymi Mikoski - ferie w jednym terminie bez wyjazdów, chociaż jak wyżej pisałem też mam nadzieję, ze się wycofają.

Swoją drogą zachowują się jak debile - nie wyjeżdżajcie na święta, aby nie rozsiewać wirusa, ale przed świętami zapie...lajcie do galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba napisałeś dokładnie to co ja wyżej ;)


Może, ale nie wiem dlaczego dziwią cię wypowiedzi burmistrzów o kumulacji. Mnie nie dziwią.ona jest dla nich sednem sprawy. Te gminy pewnie by jakoś przebolały zamknięcie dla jakiegoś okresu ferii dla kilku województw, ale kumulacja połączona z zamknięciem oznacza dla nich koniec tematu. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...