Skocz do zawartości

Narty dla dziecka 9 lat - wciąż miękkie czy już twardsze ?


mario33

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, mario33 napisał:

Jak to inna. Po czym sądzisz ?

Sorry, mam już zawidy dziś. Wczoraj dałem sobie w kość na siatkówce, żona nie dała spać i chodzę od rana tyłem do przodu... Podtrzymuję pierwsze wrażenie o nartach, instynkt działa, mózg dziś już nie 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 20:18, mario33 napisał:

Hej. Mam okazje kupić od znajomego córce w dobrym stanie narty Fischer RC4 Curve Pro jr, wiązania 7, długość 130 cm. Stan jest naprawdę znakomity (12 dni jazdy, potem była przerwa, a teraz za krótkie dla pierwotnego użytkownika). Narty - drewno, już poważniejsze niż te co miała.

Na początku wątku objaśniłem umiejętności. W tym roku znowu dwa obozy  tygodniowe niedługo - jeden narty-karate, drugi stricte szkółka narciarska. Na obu instruktaż w małych grupach. 

Oczywiście jest zmiana „parametrów ogólnych”, 134 wzrost (niewysoka), 33 kilo, 10 lat.

Warto ?

 

Cześć,

pytanie co chcesz osiągnąć. Jak szukasz dalszego rozwoju, pracy nad techniką to juniorski GS będzie odpowiedni. Wcześniej pisałeś, że lubi wjechać do lasku, pojeździć po hopkach. Też można, być może będzie odrobinę trudniej. Taka narta też dość szybko nauczy odpowiednich nawyków. Są jednak pewne ale, wymaga odpowiedniego prowadzenia, dobrze byłoby żeby ktoś jej to pokazał, ustawił na tych nartach. Prowadzona na płasko potrafi złapać krawędź itp. Jak już to opanuje, to będzie się dobrze bawiła, puszczona sama sobie na tej narcie, bez odpowiedniego wyczucia, może się trochę na początku męczyć. 

Narta, którą zamieszczasz na zdjęciu, to narta łatwiejsza do okiełznania. Jak ma być lekko i przyjemnie, prościej, to będzie odpowiednia. Pytanie jak z jej sztywnością (niektóre narty w tej marce z oznaczeniem Jr, potrafią być dość sztywne, inne wręcz przeciwnie). Jak jest bardziej miękka, do laku czy na hopki, będzie lepsza. 

Jakbyś był gdzieś w okolicy Krynicy od 29 stycznia z córką, będę ze swoją. Jeździ aktualnie na juniorskim GS, w długości 145 cm. Mogę dać się przejechać Twojej córce. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka zaczęła jazdę przed 4 urodzinami, a od 5 jest w klubie narciarskim, co oznaczało regularne treningi i poza jazdą w górach szkolenie na Szczęśliwicach w Warszawie, zawody, tyczki itd. I jak obserwuję - dzieciaki zaczynają na nartach typu "multi event" - grafika jak w sportowych, ale takie uniwersalne. Dzieci na początku nie startują w slalomie, ale w gigancie, który zwykle jest dość gęsto ustawiony - stosownie do promienia nart. W wieku lat 8 miała juniorskie gigantki i to był najwyższy model w danej długości, ale te narty nie były dłuższe niż wzrost. Podobnie inne dzieci w grupie. I na tych nartach jeździła w każdych warunkach, także poza trasą - ale (już nie pamiętam dokładnie promienia) - to się nazywało GS, ale promień był 14m a długość 135cm. Nie uważam nart sportowych za optymalne do nauki, ale za optymalne do rywalizacji sportowej. Obecnie (lat 15) nadal ma juniorskie gigantki (promień 21m). Nadal jednak (z uwagi na swoją masę oraz fakt, że w wielu zawodach jest na tej samej trasie z młodszymi i slalomy są gęste) nie decyduje się na nartę seniorską, mimo, że slalomki ma już seniorskie (Rossignol Athelte FIS) i je uwielbia. Do tego na jazdę z rodzicami (co zwykle oznacza po południu, po porannym treningu i w miękkich warunkach) wybiera slalomki. Gigantkę rekreacyjnie bierze tylko na idealne warunki (dobry śnieg i mało ludzi), bo nie bawi jej jazda ześlizgami, a cięty skręt na gigantowej narcie sportowej to już są spore prędkości.

Podsumowując - na wybór nart dla 8-9 latka główny wpływ powinien mieć nie wiek, ale poziom umiejętności - doświadczenie narciarskie. Ważne są też cele - sportowe czy przygodowe. To ma być przyjemność, a nie walka ze sprzętem.  Na zdjęciu zawody 3 dni po 8 urodzinach i w tym sezonie.

P3090369.JPG

PolskiMistrz_Suche191221_fotMarcinKin_058.jpg

Edytowane przez Wojcio
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.01.2022 o 20:05, Mitek napisał:

Cześć

Wyjątkowo mi się ta linia nie podoba. Poza tym wydaje się, że dla jeżdżącego młodego człowieka juniorski GS będzie lepszym wyborem.

Pozdro

Takie mi się rzuciły na oczy: https://ski24.pl/narty-dzieciece/25273-19953-narty-juniorskie-head-worldcup-rebels-igs-rd-team-head-freeflex-11.html#/38-dlugosc_cm-152

tak myślę, żeby kupić na od przyszłego sezonu bo dobra narta chyba w dobrej cenie.

Przypominam - jest Ok 140 cm, 35 kilo, 10 lat dziewczyna. Za rok zamiar jazdy w Alpy pierwszy raz, będzie pewnie koło 146-148, ze 38-40 kilo, 11 lat. Regularne szkółki narciarskie. W tym sezonie był już tydzień rozjazdu na obozie, za chwile szkółka tydzień.

Mniej więcej na wzrost, 145 cm będzie Ok ?

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 11:56, Wojcio napisał:

Moja córka zaczęła jazdę przed 4 urodzinami, a od 5 jest w klubie narciarskim, co oznaczało regularne treningi i poza jazdą w górach szkolenie na Szczęśliwicach w Warszawie, zawody, tyczki itd. I jak obserwuję - dzieciaki zaczynają na nartach typu "multi event" - grafika jak w sportowych, ale takie uniwersalne. Dzieci na początku nie startują w slalomie, ale w gigancie, który zwykle jest dość gęsto ustawiony - stosownie do promienia nart. W wieku lat 8 miała juniorskie gigantki i to był najwyższy model w danej długości, ale te narty nie były dłuższe niż wzrost. Podobnie inne dzieci w grupie. I na tych nartach jeździła w każdych warunkach, także poza trasą - ale (już nie pamiętam dokładnie promienia) - to się nazywało GS, ale promień był 14m a długość 135cm. Nie uważam nart sportowych za optymalne do nauki, ale za optymalne do rywalizacji sportowej. Obecnie (lat 15) nadal ma juniorskie gigantki (promień 21m). Nadal jednak (z uwagi na swoją masę oraz fakt, że w wielu zawodach jest na tej samej trasie z młodszymi i slalomy są gęste) nie decyduje się na nartę seniorską, mimo, że slalomki ma już seniorskie (Rossignol Athelte FIS) i je uwielbia. Do tego na jazdę z rodzicami (co zwykle oznacza po południu, po porannym treningu i w miękkich warunkach) wybiera slalomki. Gigantkę rekreacyjnie bierze tylko na idealne warunki (dobry śnieg i mało ludzi), bo nie bawi jej jazda ześlizgami, a cięty skręt na gigantowej narcie sportowej to już są spore prędkości.

Podsumowując - na wybór nart dla 8-9 latka główny wpływ powinien mieć nie wiek, ale poziom umiejętności - doświadczenie narciarskie. Ważne są też cele - sportowe czy przygodowe. To ma być przyjemność, a nie walka ze sprzętem.  Na zdjęciu zawody 3 dni po 8 urodzinach i w tym sezonie.

P3090369.JPG

PolskiMistrz_Suche191221_fotMarcinKin_058.jpg

Fajnie wyglada. Kolory spasowane. Athlete:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

 

jakbym zobaczył film z jazdy to Ci powiem na 100% a tak to trochę wróżenie z fusów. Przy dobry szkoleniu będzie OK, moim zdaniem, ale piszę to na zasadzie, że ja dobieram i wiem co robić.... Rozumiesz dylemat sieciowego doradzania...

Pozdrowienia

Będzie filmik za dwa tygodnie na koniec szkółki. Poczekają na ten moment.

Edytowane przez mario33
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka ma ten model (ale inna długość). Testowała różne - według niej Head robi najtwardsze narty juniorskie.  Nie powiem,  czy będą dobre dla Twojego dziecka, ale moje je uwielbia. Jednak na stok, jak to nie trening, bierze je tylko przy dobrych warunkach i wtedy ta narta działa. Zdjęcie z wczoraj. 

BE3C95D5-C141-4094-9ACF-51C1C14E3FDD.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na video narty 130, lekko poniżej wzrostu. Na następny sezon narty ok 140-150. Jakby ktoś widział fajną ofertę dobrej konstrukcji nart to przyjmę podpowiedź. Plan jest na Alpy pierwszy raz dla niej (Polska szkółka narciarska najprawdopodobniej).

Edytowane przez mario33
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

gratulacje - pięnie sobie radzi a w Alpach ze szółkami to różnie bywa,

wiele odwala zwykłą chałturę a szkółka jest jedynie przechowalnią dzieci

Wiem. O tyle dobrze, że jedną z takich szkółek dla dzieci prowadzi koleżanka żony ze studiów. Znamy ją i raczej chałtury nie odwala, ale zobaczymy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mario33 napisał:

Otóż pomyłka 🙂 uczyli instruktorzy. Ta Pani instruktorką nie jest.

Cześć

To, że nie jest to widzę i rozumiem, że nie jeździ z tą dziewczynką?

Obie Pani jadą bardzo podobnie powtarzając identyczne błędy - takich przypadków nie ma.

Instruktorzy się niezbyt napięli a dziewczyna jest z potencjałem tylko niech przystanie próbować wbijać kijki - to najważniejsze na razie.

Ta próba prezentacji śmigu płużnego jest bardzo dobra. Pokazuje świadomość odciążenia i dobrą synchronizację ale... niech "instruktorzy" odpuszczą na razie taką miotaninę i skupią się nad pełnym skrętem z nauką sterowania i ugruntowaniem jazdy po łuku. Do tego potrzebne narty o charakterze GS do wzrostu i jazda pełny skrętem za kimś kto umie jeździć - umie jeździć to znaczy UMIE - to naprawdę bardzo ważne i zupełnie wystarczy do ugruntowania dobrej jazdy. Napisz gdzie będziecie jechać to może kogoś polecę.

Pozdrowienia

 

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

To topowe narty juniorskie - lepszych nie kupisz, ale z praktycznego punktu widzenia - poszukaj nawet używanych, za pól ceny będą, nie tylko twoja córa będzie rosła, inne też rosną. Narty dość trudne w odsprzedaży - bo cena używek jest w cenie nowych sklepowych, więc skierowana do wąskiej grupy odbiorców. A ci zazwyczaj maja kasę i lubią ja wydawać. Można znaleźć używane - roczne za 400-500 pln, a znając życie pewnie 1 sezon posłużą nie więcej (znam to z autopsji - praktycznie co roku wymieniam młodemu narty, kupuje sezonowe lub po testowe za pół ceny, bo nie przewidzisz co będzie po wakacjach). Czy nie za trudna, nie wiem, pewnie jej nie zabije, jak będzie szkolona to szybko ja opanuje. Mój tylko 1 sezon jeździł na takich ME jak ma Twoja pociecha, potem dostał komórki, ale jeździł lepiej. Na fejsie na grupach jest sporo ofert i można coś wyhaczyć. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wojcio napisał:

Jak jest wybór wiązań (a w tych nartach są opcje) to proponuję te tańsze - lżejsze i lepiej dopasowanym zakresem do nieekstremalnego użycia. I do takich nart to nie kupować butów z misiami i futerkiem 🙂 

Tak, masz rację, jakieś 11-ki to nie potrzebne póki co, 7-ki są zupełnie wystarczające, ale ten rozmiar to juz wchodzi (tak od 150) w taki bardziej zaawansowany junior. Ale jak będą w zestawie to trudno - trza brać nie wydziwiać.

Co do butów to masz rację, już trzeba troszkę lepszy kupić, @mario33 jak coś to mam po 1 sezonie Head Raptor 80 RS - 22,5 rozmiar - puszczę za 150 zeta - nowe 750. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Marcos73 napisał:

Tak, masz rację, jakieś 11-ki to nie potrzebne póki co, 7-ki są zupełnie wystarczające, ale ten rozmiar to juz wchodzi (tak od 150) w taki bardziej zaawansowany junior. Ale jak będą w zestawie to trudno - trza brać nie wydziwiać.

Co do butów to masz rację, już trzeba troszkę lepszy kupić, @mario33 jak coś to mam po 1 sezonie Head Raptor 80 RS - 22,5 rozmiar - puszczę za 150 zeta - nowe 750. 

pozdrawiam

22,5 to na ten sezon, za rok będą za małe 😞 mam w przygotowaniu te (23,5, używki):

AE4C5236-69DA-4C8E-ADEE-EE064413A283.thumb.jpeg.515171d41717c3b4085baee929ad4ec5.jpeg

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...