Skocz do zawartości

Dlaczego nie podnosimy się w skręcie - nowy filmik Morgana


a_senior

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz tak jak jeździsz , to rozumiem .Niestety się nie rozumiemy. Ja separacji i angulacji nie wymyśliłem. Napiszę to co wortowi, Veteran ,,całe życie szukał" Pozdrówka 

 

Nie mam pojęcia czego poszukiwał Veteran całe życie, ja w temacie pracy bioder czegoś takiego poszukuję :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie mam pojęcia czego poszukiwał Veteran całe życie, ja w temacie pracy bioder czegoś takiego poszukuję :lol:

 

Ta paniusia przenosi ciężar unosząc biodra w gorę i przestępując nogami a można to zrobić  przesuwając biodra bez podnoszenia i przestępowania. Biodra przesuwają tak się jak przenosi się ciężar ciała z jednej nogi na drugą przy topspinie forhendowym w tenisie stołowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta paniusia przenosi ciężar unosząc biodra w gorę i przestępując nogami a można to zrobić  przesuwając biodra bez podnoszenia i przestępowania. Biodra przesuwają tak się jak przenosi się ciężar ciała z jednej nogi na drugą przy topspinie forhendowym w tenisie stołowym.

 

O tej strony mnie zachodzisz :D  , a wiesz Ty jak jest pozycja przy klasycznym uderzeniu forhendowym w tenisie, tam siły większe? :lol:  :lol:  :lol:

 

f1.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odróżniasz  tenis stołowy od tenisa ziemnego?

 

Czegoś takiego jak tenis stołowy  w zasadzie nie ma, jest  tenis i pingpong przynajmniej dla mnie, Ty możesz sobie nazywać jak chcesz i jest to dla mnie zrozumiałe co piszesz.

 

  Więc wytłumacz mi proszę dlaczego wprowadzasz elementy pingponga w sprawie " pracy bioder"?

 

 

Ps.

Napisałem przecież "tam siły większe", chodziło mi o siły występujące w tenisie vs pingpong.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś takiego jak tenis stołowy  w zasadzie nie ma, jest  tenis i pingpong przynajmniej dla mnie, Ty możesz sobie nazywać jak chcesz i jest to dla mnie zrozumiałe co piszesz.

 

  Więc wytłumacz mi proszę dlaczego wprowadzasz elementy pingponga w sprawie " pracy bioder"?

 

 

Ps.

Napisałem przecież "tam siły większe", chodziło mi o siły występujące w tenisie vs pin

 

Czegoś takiego jak tenis stołowy  w zasadzie nie ma, jest  tenis i pingpong przynajmniej dla mnie, Ty możesz sobie nazywać jak chcesz i jest to dla mnie zrozumiałe co piszesz.

 

  Więc wytłumacz mi proszę dlaczego wprowadzasz elementy pingponga w sprawie " pracy bioder"?

 

 

Ps.

Napisałem przecież "tam siły większe", chodziło mi o siły występujące w tenisie vs pingpong.

Bo praca bioder jest identyczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam ze stwierdzeniem, że Tyrpos ma zblokowane biodra, Tyrpos prosił już a nawet zapodał odpowiednie zdjęcie, żeby Eliorlan rozrysował mu owo "zblokowanie", obyło się bez echa.

 

 

Chciałoby się powiedzieć kto nie robi błędów niech pierwszy rzuci kamień, poniżej masz Hirschera zblokowanego(pierwsze zdjęcie) i z dobrze ustawionym biodrem, mam nadzieje, że to wystarczy zamiast tych wszystkich filmików.

 

attachicon.gifzb2.PNG

 

attachicon.gifzb1.PNG

Nie chodzi o robienie czy nie robienie błędów tylko o to jak ma być dobrze. Jak idę to się też od czasu do czasu potknę/źle stanę itd.

Co to w ogóle znaczy mieć zablokowane biodro? Czy niemożliwy jest wtedy ruch biodra, czy ruch w biodrze ? I w której osi się to dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam ze stwierdzeniem, że Tyrpos ma zblokowane biodra, Tyrpos prosił już a nawet zapodał odpowiednie zdjęcie, żeby Eliorlan rozrysował mu owo "zblokowanie", obyło się bez echa.

 

 

Chciałoby się powiedzieć kto nie robi błędów niech pierwszy rzuci kamień, poniżej masz Hirschera zblokowanego(pierwsze zdjęcie) i z dobrze ustawionym biodrem, mam nadzieje, że to wystarczy zamiast tych wszystkich filmików.

 

attachicon.gifzb2.PNG

 

attachicon.gifzb1.PNG

Jeszcze troche plasteliny do tego farbki i tornister

Na zdjeciach nie ma zadnego zablokowania. Na korpus dzialaja takie sily(dokladny kierunek nie jest znany),

ze mozna dzieki tej sile od pupy po glowe pojsc, podniesc sie  calkiem lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o robienie czy nie robienie błędów tylko o to jak ma być dobrze. Jak idę to się też od czasu do czasu potknę/źle stanę itd.

Co to w ogóle znaczy mieć zablokowane biodro? Czy niemożliwy jest wtedy ruch biodra, czy ruch w biodrze ? I w której osi się to dzieje ?

Wyobraź sobie ruchy nogami, kolanami, stopami w pozycji zblokowanej czyli w ustawieniu jak na pierwszym zdjęciu lub lepiej na tym drugim z poniższych, jak myślisz będą łatwiejsze czy trudniejsze jak na drugim zdjęciu Hirschera.

Różnice w ustawieniu biodra widzisz na zdjęciu. Sam termin zblokowania wg. mojej wiedzy odnosi się do blokady czyli nadmiernego napięcia mięśni obręczy miednicy, które następuje przy takim ustawieniu biodra jak widać na zdjęciu, problem jest znany od kilkudziesięciu lat. W ten sposób(zblokowany)nawet dość skutecznie kiedyś można było jeździć na zawodach wysokiej rangi, znów wyjdę na szowinistę ale głównie kobiety tak miały. popatrz na nogi 

 

kt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche plasteliny do tego farbki i tornister

Na zdjeciach nie ma zadnego zablokowania. Na korpus dzialaja takie sily(dokladny kierunek nie jest znany),

ze mozna dzieki tej sile od pupy po glowe pojsc, podniesc sie  calkiem lekko.

Na stopklatkach miało nic nie być widać :lol: , a widzę, że  w Twoim wypadku dochodzi wręcz do jasnowidzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dla jasności, o ile na początku skrętu biodro wewnętrzne ma być lekko z przodu względem zewnętrznego jednak nie możemy tego układu pogłębiać bo w konsekwencji

kończy się to rotacją, wiszącym tyłkiem i zbytnim dociążeniem tyłu narty wewnętrznej i ustawieniem nóg daleko odbiegającemu od ludzkiej anatomii, widać to szczególnie wyraźnie na dolnym zdjęciu z książki(ja tej sytuacji u Tyrposa nie widzę :) )

W czasie trwania skrętu biodro zewnętrzne razem z nogą jeśli zaczęliśmy skręt z pozycji mocno wychylonej ma podążać w przód tak aby na końcu skrętu biodra były już mniej więcej prostopadłe do nart.(tą sytuacje u Tyrposa widzę :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wpisy, oglądnąłem filmiki. Robię to od czasu do czasu. Filmiki mi nie szkodzą, ale często nie nadążam za zamieszczanymi tu analizami. Mnie teoria w jeździe na nartach nie pomaga nic a nic. Ani trochę. Owszem, czasem wręcz sprawę niepotrzebnie zagmatwa. Najlepiej służy mi sama jazda na nartach i intuicyjne szukanie w ciele komfortu np. w skręcie. Owszem, filmiki dają inspirację, podpowiadają czego szukać, ale drobiazgowe, teoretyczne rozkminiania jazdy na najdrobniejsze elementy tylko mi sprawę "zaciemniają" i niepotrzebnie komplikują. Oczywiście na stoku też staram się od czasu do czasu podpaczyć, jeśli się zdarzy spotkać dobrego narciarza (to widać z daleka) i czasem nawet puścić za nim próbując złapać jego rytm. Ale szukam tego wyłącznie w czasie jazdy, w ciele. Ono się samo układa. Do pewnych spraw dochodzę często ze sporym opóźnieniem i dopiero po jakimś czasie. Powiedziałbym, że jakoś tam docierają do mnie, więc pewnie i moja jazda się poprawia wraz z godzinami i dniami spędzonymi na stoku. Tak właśnie jeżdżąc organizm bez problemu wytrzymuje mi 5 -6 h jazdy dziennie podczas 10 -12 dniowego wyjazdu, jeżdżąc każdego dnia, dzień po dniu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dany, ja też nie śledzę ostatnich subtelności w - było nie było - moim wątku. :) O blokadzie biodra nic nie wiem. Póki co nie jest mi ona potrzebna, choć lewe czuję od czasu do czasu. Podobnie jak kolano. SKS. :) Ale od tematów związanych z techniką jazdy się nie odżegnuję. Bardzo dużo dał mi program Morgana. Uporządkował moją, dość dużą, ale i chaotyczną wiedzę w tym zakresie. BTW muszę się sprężyć i przetłumaczyć jego drugą wersję programu. Trochę zmian jest. Wszyscy ci co już kupli wersję pierwszą mają dostęp do drugiej. Niestety na razie francuskiej. Ciebie też zachęcam do kupna i prześledzenia wybranych odcinków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...