Skocz do zawartości

Dlaczego nie podnosimy się w skręcie - nowy filmik Morgana


a_senior

Rekomendowane odpowiedzi

Co to są "biodra blamba" ?

 

Jeszcze raz powtórze, że wg. mnie Psmok nie przyjrzał się zbyt dokładnie i przyznam szczerze, że gdy pierwszy raz zobaczyłem filmiki Tyrposa

pomyślałem coś podobnego co mniej więcej napi                                                                                                                                                                                                                                                                                       Stojąc w domu na zewnętrznej spróbuj postawić na krawędź wewnętrzną ,będzie: stopana krawędź, kolana do środka  i skręt bioder. Jak nie będzie toś malowany ptak blamba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tez nie wiem o co jemu chodzi. Sztuke nie konkretnego pisania opanowalo wielu. Wtedy nie ma sie do czego odniesc. Ilez to razy pytasz o co chodzi...
Np: wort chcial sobie powklejac ulubione stopklatki(dla mnie bez sensu) i na ten uzytek porownuje tyrpoosa do narciarzy z WP. Tyrpoos zaznaczyl, ze film ma za zadanie "wyciagnac z narty wszystko co jest dla tej konstrukcji mozliwe" 1-2 razy narta katapultowala co widac i w/g mnie powinno byc przedmiotem dyskusji!

Przecież Tyrposs celowo się "katapultuje" bo to jest bardzo fajne uczucie i dodaje speeda.

Tu w wykonaniu mistrza

mh1.jpg

mh2.jpg

mh3.jpg

mh4.jpg

 

Na którymś filme PSmoka też był ten element, to była jazda z jakimś innym narciarzem i sobie "skoczyli" na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co to są "biodra blamba" ?

 

Jeszcze raz powtórze, że wg. mnie Psmok nie przyjrzał się zbyt dokładnie i przyznam szczerze, że gdy pierwszy raz zobaczyłem filmiki Tyrposa

pomyślałem coś podobnego co mniej więcej napi                                                                                                                                                                                                                                                                                       Stojąc w domu na zewnętrznej spróbuj postawić na krawędź wewnętrzną ,będzie: stopana krawędź, kolana do środka  i skręt bioder. Jak nie będzie toś malowany ptak blamba.

 

Wybacz kolego miły ale bredzisz, powtarzasz wciąż jakąś mantrę, której w zasadzie nie rozumiesz ale nigdy publicznie się do tego nie przyznasz,

nie Ty jeden zresztą.

 

Gdybyś choć chwilę się zastanowił :) Tyrpos to exzawodnik, czy naprawdę myślisz, że gdyby jego jazda miała tyle wad, które wymieniłeś, w ogóle zdołałby

przejechać slalom, zapewniam Cię że to jest absolutnie niemożliwe

.

Czy kiedykolwiek jeździłeś coś na tyczkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Tyrposs celowo się "katapultuje" bo to jest bardzo fajne uczucie i dodaje speeda.

Tu w wykonaniu mistrza

attachicon.gifmh1.jpg

attachicon.gifmh2.jpg

attachicon.gifmh3.jpg

attachicon.gifmh4.jpg

 

Na którymś filme PSmoka też był ten element, to była jazda z jakimś innym narciarzem i sobie "skoczyli" na koniec.

Jakbym Hirschera na sl widział, u niego takie fiki-miki to normalka  :D  ;) ale on ma końskie nogi nikt inny jeździć  tak na SL nie da rady.

 

ps

Chyba nie muszę dodawać, że na slalomie takich figur należy unikać, w jeździe dowolnej jak ktoś ma taką fantazje i robi to świadomie, może być :)

 

 

hi1.PNG

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz kolego miły ale bredzisz, powtarzasz wciąż jakąś mantrę, której w zasadzie nie rozumiesz ale nigdy publicznie się do tego nie przyznasz,

nie Ty jeden zresztą.

 

Gdybyś choć chwilę się zastanowił :) Tyrpos to exzawodnik, czy naprawdę myślisz, że gdyby jego jazda miała tyle wad, które wymieniłeś, w ogóle zdołałby

przejechać slalom, zapewniam Cię że to jest absolutnie niemożliwe

.

Czy kiedykolwiek jeździłeś coś na tyczkach?

Zostaw już ten temat....nie ma sensu.....Jeżeli ktoś nie widzi mega zabawy, kompletnego luzu, nie dostrzega.....nie rozumie....stwierdza a nie potrafi po prostu zadać pytania...no cóż....

PS w skręcie ciętym nie rotujemy stopami także jak by coś to poproszę o pytania.....Jeszcze jedna uwaga dla twórcy wątku....proszę także zadawać pytania....te pierwsze: jaka różnica pomiędzy podnoszeniem sylwetki a odciążeniem i co z tego wynika...... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym Hirschera na sl widział, u niego takie fiki-miki to normalka  :D  ;) ale on ma końskie nogi nikt inny jeździć  tak na SL nie da rady.

 

ps

Chyba nie muszę dodawać, że na slalomie takich figur należy unikać, w jeździe dowolnej jak ktoś ma taką fantazje i robi to świadomie, może być :)

 

 

Przecież to Hirscher był ;) tylko cywilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu trochę herezji od demonstratora z GrandeNeve - jazda wyłącznie na krawędziach jest dla średniozaawansowanych ;)
 
(można włączyć angielskie napisy):
(0:42) "Oczywiście dla średniozaawansowanego narciarza celem jest dobrze wycinać zakręt na krawędzi. Dla narciarza, który już jeździ zakrętem ciętym istotna jest umiejętność cyzelowania krawędzi - unikania szukania zawsze jazdy na czystej krawędzi w każdej sytuacji, ale z umiejętnością adaptowania się do różnych sytuacji".

https://youtu.be/jumpIxk3KVM?t=42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Przed chwila natrafiłem na ta analizę jazdy Hirshera.

https://youtu.be/ardYbiGuFSg

Mysle ze niektórym rozświetli wszelkie wątpliwości i w pełni opisuje o co w narciarstwie chodzi :)

 

Hirscher jest nie do podrobienia, on ma siłę konia, nie dla psa kiełbasa chciałoby się powiedzieć, wszelkich naśladowców na  slalomie spotka zasłużona kara :lol: , generalnie trenerzy go "nienawidzą" ;)

 

W jeździe dowolnej można próbować to nic nie kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wysłuchałem sobie pobieżnie tej analizy i powiem szczerze jest ona trochę naciągana.  Np. punkt pierwszy czyli biodra z tyłu w momencie przejścia.

Tak przecież robią wszyscy zawodnicy ale to jest mało istotne, dużo ważniejsze gdzie są biodra w początkowej fazie skrętu o czym wcześniej pisałem a one są niezmiennie do przodu względem tylnego wiązania narty zewnętrznej tak, że na Hirschera też działają prawa fizyki  :lol:  ;)

 

Reszta punktów też jest mocno naciągana i nie przywiązywałbym do tego zbyt dużej wagi a już z pewnością nie traktujcie tego jako jedynie słusznego almanachu  wiedzy narciarskiej.

 

Na zdjęciu poniżej pozycja zrównoważona, w pozycji wychylonej biodra będą jeszcze bardziej z przodu.

 

hir1.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest punkt tranzycji

Czytaj dokładniej co napisałem....

 

"Tak przecież robią wszyscy zawodnicy ale to jest mało istotne, dużo ważniejsze gdzie są biodra w początkowej fazie skrętu

 

 

i moje zdjęcie ową początkową fazę skrętu przedstawia, faza przejścia jest już chyba wystarczająco dobrze udokumentowana i rozrysowania przez analizatora :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz kolego miły ale bredzisz, powtarzasz wciąż jakąś mantrę, której w zasadzie nie rozumiesz ale nigdy publicznie się do tego nie przyznasz,

nie Ty jeden zresztą.

 

Gdybyś choć chwilę się zastanowił :) Tyrpos to exzawodnik, czy naprawdę myślisz, że gdyby jego jazda miała tyle wad, które wymieniłeś, w ogóle zdołałby

przejechać slalom, zapewniam Cię że to jest absolutnie niemożliwe

.

Czy kiedykolwiek jeździłeś coś na tyczkach?

Wilki głaszczą się po jajach ;) Powiedziałem o jednym błędzie i nie będę się powtarzał . Do czego mam się przyznać? Adam W. gadka była w kontekście  idealnego skrętu Worta ,więc twoje uwagi są co najmniej nie na miejscu. Ps. tyki zdarzało się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilki głaszczą się po jajach ;) Powiedziałem o jednym błędzie i nie będę się powtarzał . Do czego mam się przyznać? Adam W. gadka była w kontekście  idealnego skrętu Worta ,więc twoje uwagi są co najmniej nie na miejscu. Ps. tyki zdarzało się jeździć.

Napisałeś coś takiego wczęsniej

"Jak nie będzie toś malowany ptak blamba."

 

O co z tym chodzi, myślałem, że to z jakiejś bajki czy powiedzenia ten blamba. Nie rozumiem też tego:

 

"Kolega Tyrpoos nie skręca (przesuwa) bioder."

 

Nie skręca czy nie przesuwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokładniej co napisałem....

 

"Tak przecież robią wszyscy zawodnicy ale to jest mało istotne, dużo ważniejsze gdzie są biodra w początkowej fazie skrętu

 

 

i moje zdjęcie ową początkową fazę skrętu przedstawia, faza przejścia jest już chyba wystarczająco dobrze udokumentowana i rozrysowania przez analizatora :) 

 

McGlashan analizuje punkt tranzycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilki głaszczą się po jajach ;) Powiedziałem o jednym błędzie i nie będę się powtarzał . Do czego mam się przyznać? Adam W. gadka była w kontekście idealnego skrętu Worta ,więc twoje uwagi są co najmniej nie na miejscu. Ps. tyki zdarzało się jeździć.

No to na spokojnie zastanów się dlaczego jedzie tak bardzo frontalnie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGlashan analizuje punkt tranzycji.

Tak ale sugeruje przynajmniej mniej doświadczonym, że biodra mogą zostać z tyłu a nie mogą bo jeśli w tej pozycji zaczniemy skręt to dupa zbita dosłownie i w przenośni, dodatkowo Ameryki nie odkrywa bo wszyscy zawodnicy na świecie tak robią w fazie przejścia, więc Hirscher nie obala żadnego mitu.

Teraz widzę, że cała ta analiza jest jedną wielką manipulacją.

 

Na tym kończę  rumakowanie :D , wróćcie do paluchów, ruszających się stóp, łańcuchów kinetycznych i analiz Mc coś tam a forum popłynie dawnym dobrym sprawdzonym rytmem.

 

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...