Skocz do zawartości

Dlaczego nie podnosimy się w skręcie - nowy filmik Morgana


a_senior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poniżej dwie zawodniczki w tym samym momencie skrętu (Lewi 2020) widać wyraźnie jak Vlhowa zaczyna skręt wyraźnie odciążając(unosząc) wewnętrzną nartę,

Shiffrin w tym momencie "wchodzi na wewnętrzną"

 

 

attachicon.gifsh.PNGattachicon.gifvl.PNG

 

 

 

Jazda na zewnętrznej nie jest naturalna i wymaga mozolnych ćwiczeń, w czasie zawodów gdy dochodzi stres i nienajlepsza dyspozycja nawet czołowym zawodniczkom się zdarza.

 

https://youtu.be/6uoaKSYB2HI

 

https://youtu.be/WE_PKhc1siM

 

Biorąc pod uwagę wyniki w Levi, tym razem PMTS górą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Biorąc pod uwagę wyniki w Levi, tym razem PMTS górą ;)

Nie wiem co to jest PMTS i nie mam zamiaru się dowiadywać, Vlhowa jeździ najbardziej "tradycyjną" techniką w turze jakby żywcem przeniesioną z lat 80tych z drobnymi różnicami

wynikającymi z budowy nart i ich zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Jak to rozumiesz, dlaczego? Które elementy zrobiły robotę?
Może być w punktach, bo inaczej mogę nie ogarnąć. Tylko poważnie!
Bo na większości stopklatek widać...
Pozdro


Mitek, żarty odrzucamy na bok :) czyli niepolitykuję już na tym forum, a tym bardziej nie robię za eksperta narciarskiego. Natomiast będę pytał wprost lub prowokował aby coś dla siebie narciarsko pozyskać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, żarty odrzucamy na bok :) czyli niepolitykuję już na tym forum, a tym bardziej nie robię za eksperta narciarskiego. Natomiast będę pytał wprost lub prowokował aby coś dla siebie narciarsko pozyskać.

Cześć

Pytam całkiem poważnie, bo ten mityczny PMTS jest dla mnie dość enigmatycznym wymysłem. Mam podobne zdanie jak Wort co do jazdy Vlhowej.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest PMTS i nie mam zamiaru się dowiadywać, Vlhowa jeździ najbardziej "tradycyjną" techniką w turze jakby żywcem przeniesioną z lat 80tych z drobnymi różnicami
wynikającymi z budowy nart i ich zastosowania.

Mozna dodac roznice w budowie ciala w stosunku do Schiffin bo probuje sie je porownywac. W zawodach liczy sie tylko czas.
Ps. Myk bramkowy musi byc u nich rozny, zeby czas byl taki sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Pytam całkiem poważnie, bo ten mityczny PMTS jest dla mnie dość enigmatycznym wymysłem. Mam podobne zdanie jak Wort co do jazdy Vlhowej.
Pozdrowienia


Mitek, ja to rozumiem. Dla Ciebie, Adama czy Andrzeja lub Smoka i kilku innych osób PMTS itp.mogą być mityczne, odgrzewane kotlety czy nazywanie starego po nowemu, Wy na nartach zęby zjedliście.

Dla mnie i mi podobnych, to już nie są oczywiste sprawy.

Mlodzio w innym temacie wkleił filmik ilustrujący, jak jego znajomy jeździ po 10 latach i ciągle szuka nart...przepraszam, nie jestem zainteresowany taką perspektywą.

Wracając do powyższych filmów. Widzę, że Vlhowa jedzie jak uczy Harald czyli PMTS (choć wbrew opini przeciwników, on wcale nie przypisuje sobie tej metodologii, w jego kursie są przykłady narciarzy tak jeżdżących jeszcze w erze, jak nazywacie - ołówków).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, ja to rozumiem. Dla Ciebie, Adama czy Andrzeja lub Smoka i kilku innych osób PMTS itp.mogą być mityczne, odgrzewane kotlety czy nazywanie starego po nowemu, Wy na nartach zęby zjedliście.

Dla mnie i mi podobnych, to już nie są oczywiste sprawy.

Mlodzio w innym temacie wkleił filmik ilustrujący, jak jego znajomy jeździ po 10 latach i ciągle szuka nart...przepraszam, nie jestem zainteresowany taką perspektywą.

Wracając do powyższych filmów. Widzę, że Vlhowa jedzie jak uczy Harald czyli PMTS (choć wbrew opini przeciwników, on wcale nie przypisuje sobie tej metodologii, w jego kursie są przykłady narciarzy tak jeżdżących jeszcze w erze, jak nazywacie - ołówków).

Cześć

To znaczy co w jeździe Vlhovej jest elementami PMTS, jakie elementy jazdy o tym mówią, konkretnie. Bo ja widzę po prostu jazdę jak należy. Jaki tutaj jest element PMTS, którego nie ma w szkoleniu< nazwijmy to normalnym.

Ja z pewnością nigdy nie wspomniałem o ołówkach bo to takie samo durne określenie jak carving. Zerknij sobie na Twoje zabytkowe narty - też maja taliowanie.

Wiesz dla mnie odkąd zasadą jest jazda po łuku w każdym momencie fazy sterowania, niewiele się w teorii zmieniło.Oczywiście było wielu kosmitów wprowadzających "zupełnie nowe, nowoczesne, jedyne, najlepsze, najszybsze itd." metody nauczania ale wszyscy już polegli.

Dlatego tak drążę, co nowego/innego proponuje ten PMTS?

Pozdrowienia
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica, o której piszesz dotyczy raczej młodocianych zawodników o stosunkowo drobnej budowie ciała a nie wypasionych :) zawodniczek PŚ.
One wszystkie tam baby na schwał chociaż jedne wyższe inne niższe jeszcze inne "grubsze" lub chudsze.


Ostatnio utrwala sie moda na pisanie i podkreslanie wlasnej wiedzy. Porownalem Vlhowa i Schiffin piszac, ze roznia sie budowa ciala co musi wplywac na pokonanie tej samej bramki(stop klatki). Wort poprawia mnie rozciagajac na cala populacje narciarzy. Gdyby napisal o pigmejach to byloby bardziej prawdopodobne. O innych nie wspomne.
Ps. MaciejuS czy siedzielismy kiedys przy stole? Piles kawke a ja piwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, ja to rozumiem. Dla Ciebie, Adama czy Andrzeja lub Smoka i kilku innych osób PMTS itp.mogą być mityczne, odgrzewane kotlety czy nazywanie starego po nowemu, Wy na nartach zęby zjedliście.

Dla mnie i mi podobnych, to już nie są oczywiste sprawy.

Mlodzio w innym temacie wkleił filmik ilustrujący, jak jego znajomy jeździ po 10 latach i ciągle szuka nart...przepraszam, nie jestem zainteresowany taką perspektywą.

Wracając do powyższych filmów. Widzę, że Vlhowa jedzie jak uczy Harald czyli PMTS (choć wbrew opini przeciwników, on wcale nie przypisuje sobie tej metodologii, w jego kursie są przykłady narciarzy tak jeżdżących jeszcze w erze, jak nazywacie - ołówków).

 

Teraz Ty spróbuj zrozumieć:

 

Pojawia się wyjątkowa zawodniczka jakby żywcem wyjęta z lat 80tych,  powiela styl obowiązujący kilkadziesiąt lat temu(mocno akcentuje uniesienie narty wewnętrznej w początkowej fazie skrętu) a Ty komentujesz "PMTS górą" 

 

 

Jeszcze pytanie zasadnicze nad czym to PMTS ma górować? (brak odpowiedzi udowodni, że bełkoczesz :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio utrwala sie moda na pisanie i podkreslanie wlasnej wiedzy. Porownalem Vlhowa i Schiffin piszac, ze roznia sie budowa ciala co musi wplywac na pokonanie tej samej bramki(stop klatki). Wort poprawia mnie rozciagajac na cala populacje narciarzy. Gdyby napisal o pigmejach to byloby bardziej prawdopodobne. O innych nie wspomne.
Ps. MaciejuS czy siedzielismy kiedys przy stole? Piles kawke a ja piwo.

W latach 80 wszyscy tak jeździli bez względu na budowę ciała, rasę i kolor skóry, Pigmeje również...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Ty spróbuj zrozumieć:

 

Pojawia się wyjątkowa zawodniczka jakby żywcem wyjęta z lat 80tych,  powiela styl obowiązujący kilkadziesiąt lat temu(mocno akcentuje uniesienie narty wewnętrznej w początkowej fazie skrętu) a Ty komentujesz "PMTS górą" 

 

 

Jeszcze pytanie zasadnicze nad czym to PMTS ma górować? (brak odpowiedzi udowodni, że bełkoczesz :))

 

Cześć

No dokładnie. Fajny filmik dowodzący jednak jak podstawy pozostały bez  zmian. Tutaj wprawdzie wszyscy walą z odbicia i nożycami ale gdyby mieli taliowane narty, nie musieliby nadganiać. Swoją drogą co PMTS mówi od skrętach z odbicia?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Ty spróbuj zrozumieć:

 

 

Jeszcze pytanie zasadnicze nad czym to PMTS ma górować? (brak odpowiedzi udowodni, że bełkoczesz :))

 

 

Gotujecie się w własnym sosie czy co. Fakt Paweł namieszał troszkę ale to nie znaczy że bełkocze - wspomniał uczy się, zadaje pytania i oczekuje odpowiedzi a nie "bełkoczesz"

Petra nie jedzie PMTS - Petra jedzie sytuacyjnie stosując w tym celu dostępne techniki. PMTS nad niczym nie góruje - jest to kolejny system szkoleniowy który opiera się na technikach sportowych, z założenia dotyczy technik ciętych. To wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotujecie się w własnym sosie czy co. Fakt Paweł namieszał troszkę ale to nie znaczy że bełkocze - wspomniał uczy się, zadaje pytania i oczekuje odpowiedzi a nie "bełkoczesz"

Petra nie jedzie PMTS - Petra jedzie sytuacyjnie stosując w tym celu dostępne techniki. PMTS nad niczym nie góruje - jest to kolejny system szkoleniowy który opiera się na technikach sportowych, z założenia dotyczy technik ciętych. To wszystko

Cześć

No to może Ty odpowiesz na moje pytanie? Czy już odpowiedziałeś...- chyba odpowiedziałeś.

Nic nowego nic spektakularnego, nad niczym nie góruje bo tak naprawdę go nie ma. Jest tylko marketing - prawda?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No to może Ty odpowiesz na moje pytanie? Czy już odpowiedziałeś...- chyba odpowiedziałeś.

Nic nowego nic spektakularnego, nad niczym nie góruje bo tak naprawdę go nie ma. Jest tylko marketing - prawda?

Pozdro

Marketing???i tak i nie.

Mietek jak dobrze pamiętam masz doświadczenie w kontekście rajdów samochodowych. To załóżmy że jestem dobrym doświadczonym kierowcą amatorem, mam dobry sportowy samochód. Dzwonię do ciebie - słuchaj stary może pojeździł byś ze mną na torze i czegoś nauczył - przy czym nie chodzi o czas. Spotykamy się, jeździmy i generalnie nic nowego się nie dowiaduję poza paroma "mykami" które w niezwykły sposób powodują że moja jazda wcale nie jest inna za to staje się niezwykle skuteczna - te "myki" to właśnie PMTS i inne podobne programy doskonalenia jazdy.

Ważne aby nie ulegać zbytniej fascynacji i nie szukać mitycznej wyższości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing???i tak i nie.

Mietek jak dobrze pamiętam masz doświadczenie w kontekście rajdów samochodowych. To załóżmy że jestem dobrym doświadczonym kierowcą amatorem, mam dobry sportowy samochód. Dzwonię do ciebie - słuchaj stary może pojeździł byś ze mną na torze i czegoś nauczył - przy czym nie chodzi o czas. Spotykamy się, jeździmy i generalnie nic nowego się nie dowiaduję poza paroma "mykami" które w niezwykły sposób powodują że moja jazda wcale nie jest inna za to staje się niezwykle skuteczna - te "myki" to właśnie PMTS i inne podobne programy doskonalenia jazdy.

Ważne aby nie ulegać zbytniej fascynacji i nie szukać mitycznej wyższości.

 

Problem w tym, że szkolenie na torze nie bardzo pomoże w rajdach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...