Skocz do zawartości

PŚ 20/21


Mikoski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czemu miałaby służyć taka fotka?


Napewno niczemu ale mozna popisac. Co do nastawow to trzeba samemu w zawodach nie popierdolkach wystartowac. Zeby to zrobic trzeba zainwestowac kilkaset €, miec czas i zabezpieczyc sie przed wypieciem nart podczas zawodow. Najlepiej nastawic na maxa i cofnac o jeden zabek dla wlasnego bezpieczenstwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalnie wyglądające upadki, połamane nogi, zerwane wiązadła...szkoda dziewczyn. Musi paść pytanie o reaktywność wiązań które jak się okazało są "bezpiecznikami" tylko z nazwy, ewidentnie oba wypadki wynikły z powodu błędów narciarek ale...czy po zahaczeniu podstawy tyczki przez czub narty wiązanie nie powinno wypiąć a tyczka poddać się? W rezultacie narciarka wypada przy maksymalnej prędkości, jest bez szans. Później był już klasyczny młyn z olbrzymimi przyspieszeniami wirujących jak łopaty wiatraka nart, żadna się nie wypięła!

Wiązania są tak ustawione żeby nie wypięło podczas skrętu - to nie jest rekreacyjna jazda tylko zawody. Niestety nie ma złotego środka - jak ustawisz żeby było bezpieczniej podczas ewentualnej gleby to wypnie przy 100 km/h na betonie w skręcie. Na GS w Bansku River Radamus z USA nie ukończył bo na lodzie wypięło.

Jak tak popsułem sobie Gardenissime - 11 przy moich 80 kg nie starczyło i narta wyleciała. Następnym razem dokręcę mocniej.

Wypadki paskudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam się podobały GS w Bansku. Mi średnio. Niby fajny, ostry i długi stok ale zawsze zawody w Bansku mi się nie podobają. Jakoś nudno i brzydko:)

Pintrault dostał chyba zadyczki, chociaż jazda z jednym kijem przez cały stok i dobry wynik to duży szacun. Favre wręcz przeciwnie - szczyt formy. A wracając do kijów - chyba wrócą do pasków bo te zatrzaski coś ostatnio często wylatują,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam się podobały GS w Bansku. Mi średnio. Niby fajny, ostry i długi stok ale zawsze zawody w Bansku mi się nie podobają. Jakoś nudno i brzydko:)

Pintrault dostał chyba zadyczki, chociaż jazda z jednym kijem przez cały stok i dobry wynik to duży szacun. Favre wręcz przeciwnie - szczyt formy. A wracając do kijów - chyba wrócą do pasków bo te zatrzaski coś ostatnio często wylatują,

Cześć

Ja wiem... Był może rzeczywiście taki mało urozmaicony ale chyba fajne zawody. Ostatnie przełamanie zbierało niezłe żniwo. Widać kto dobrze oglądał trasę a kto się trochę zagotował (np. Zubcic). Mnie podobały się ujęcia robione przed drugim przejazdem jak Panowie oglądali trasę i badali śnieg, przyczepność, jak się zeskrobuje itd... - takie pouczające.

Dla mnie fajne jest to, ze organizują zawody w krajach "niealpejskich" bo to z pewnością wpływa na popularyzację narciarstwa w ogóle.

SG nie oglądałem i - z tego co pisaliście - chyba dobrze bo wypadki są po prostu straszne.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam się podobały GS w Bansku. Mi średnio. Niby fajny, ostry i długi stok ale zawsze zawody w Bansku mi się nie podobają. Jakoś nudno i brzydko:)

Pintrault dostał chyba zadyczki, chociaż jazda z jednym kijem przez cały stok i dobry wynik to duży szacun. Favre wręcz przeciwnie - szczyt formy. A wracając do kijów - chyba wrócą do pasków bo te zatrzaski coś ostatnio często wylatują,

Mnie zawody pod koniec sezonu ogólnie się mniej podobają. 

Co do pasków, to zależy od zawodnika co mu pasuje, z tego co oglądam większość używa pasków szczególnie w DH i SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawody pod koniec sezonu ogólnie się mniej podobają. 

Co do pasków, to zależy od zawodnika co mu pasuje, z tego co oglądam większość używa pasków szczególnie w DH i SG.

To prawda że zawsze po głównej imprezie roku emocje trochę opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A było tak pięknie.

I wypadła na parę bramek prze metą drugiego przejazdu.

Szkoda :( bo przydałoby się te "parę" punktów.

Szkoda, wielka. Niestety bardzo niewielki błąd, minimalnie ręka z tyłu została i przez to myślała że już jest dłoń za tyczką, a to wszystko przez to że widziała już metę i się napędzała. Narciarstwo w pełnej krasie. Ogromny szacun za takie emocje, wprawdzie oglądałem z odtworzenia ale zawsze. Na szczęście chyba jest bez kontuzji. Jeszcze jedne zawody i oby następny sezon był równie udany!

Vhlova chyba ma generalkę pod kontrolą, chyba że walnie tyczkę między nogi w Are. Inaczej ponad 100 pkt przewagi nad Gut przed finałem w Lenzerheide.

Zrobiła się burza po GS bo Shifrin była wnerwiona za czekanie przed drugim przejazdem gdy sama została na górze i tyczkę naprawiali. Ostatecznie pogratulowała Vhlovej już od razu na mecie bez kamer i ale nerwa jej rozumiem, trochę za długo to trwało.

W SL dzień wcześniej wróciło wszystko normy. Jak trochę stromiej Shiffrin Vhlova i Holderner lata świetlne przed resztą. Liensberger ze swoją jazdą - pięknie ale trochę na okrągło na krawędziach traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby walnęła ręką w tyczkę wyżej o 5 cm to by jej nie obróciło, ale walnęła przy samym śniegu poniżej jak się tyczka łamie. Niefart. Nadgarstek i żebra pewnie ją bolą ale chyba nie powinno być problemów na finałach.

Cześć

Obejrzałem dopiero teraz i już po pierwszym przejeździe (oczywiście wiedząc co się stało) stawiałem, że to będzie prawa ręka. Mam wrażenie, że wiezie ją inaczej niż lewą - niżej, lekko z tyłu - i strasznie późno chowa. No cóż szkoda, ale jeździ jak szatan!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby walnęła ręką w tyczkę wyżej o 5 cm to by jej nie obróciło, ale walnęła przy samym śniegu poniżej jak się tyczka łamie. Niefart. Nadgarstek i żebra pewnie ją bolą ale chyba nie powinno być problemów na finałach.

Niestety żebro podobno pęknięte:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Obejrzałem dopiero teraz i już po pierwszym przejeździe (oczywiście wiedząc co się stało) stawiałem, że to będzie prawa ręka. Mam wrażenie, że wiezie ją inaczej niż lewą - niżej, lekko z tyłu - i strasznie późno chowa. No cóż szkoda, ale jeździ jak szatan!

Pozdrowienia

Jeździ jak szatan, 110 procent:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...