Skocz do zawartości

PŚ 20/21


Mikoski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko oni Mitek zrobili sztuczny próg jak mini skocznię... i teraz odwołają chyba zawody. Feuz ma pierwszą wygraną w Kitz w plecy a jego rodak Urs H. oby wrócił na narty po takim dzwonie.https://www.eurospor...153/video.shtml

Cześć

Ten próg był robiony już wcześniej. Mam wrażenie, że to był standard, od paru lat, trzeba by sprawdzić. Oglądam to teraz...

Wiesz mam jednak wrażenie, że jest tam wiele trudniejszych fragmentów. Ten skok - mimo prędkości jest dość łatwy. Jest od zawsze, prosty najazd, wszystko widać itd.

Szczerze to uważam, że próg ma pomagać jako miejsce wyznaczające koniec przedskoku. Oni nie spodziewali się tam aż takiej prędkości - widać było po Parisie - ale spokojnie to opanował.

Jak patrzę to takie przemyślenia.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens skoku na dole jest kwestionowany przez zawodników ale TD puścił - jego sumienie. Wypadek wynikał w próby duszenia skoku górą - przekręcił zaczynając za późno, nie otworzył się i było bum.
M.

Cześć

Skok nie jest trudny tylko jest na dużej szybkości. Był jeżdżony od zawsze a przyczyną wypadku był błąd zawodnika.

W czyś się mylę?
Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się. Błąd zawodnika. Inna sprawa to sztuczny profil progu - przy tej prędkości centymetry robią różnice i mogło byc inaczej niż na treningu. Ale błąd zawodnika, który chciał dusić trajektorię przesunięciem do przodu bez dwóch zdań. Przekręcił skok i tyle.
M.

P.s. ogólnie zbyt miękkie warunki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się. Błąd zawodnika. Inna sprawa to sztuczny profil progu - przy tej prędkości centymetry robią różnice i mogło byc inaczej niż na treningu. Ale błąd zawodnika, który chciał dusić trajektorię przesunięciem do przodu bez dwóch zdań. Przekręcił skok i tyle.
M.

P.s. ogólnie zbyt miękkie warunki.

Cześć

Czy próg był po raz pierwszy - naprawdę nie wiem. Podtrzymuje jednak zdanie, że mógł ułatwiać czytanie momentu ale jeżeli był nowością - a Mlesik śledzi, i mówi że był - to mógł jednak być zwodniczy...

Szczerze... na tym poziomie wyczynu i ryzyka zawodnicy znają trasę idealnie i jestem pewien, że mają wpływ na jej kształt - zwłaszcza tej. Bez ich zgody, bez zgody trenerów by zawody po prostu nie poszły.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byl potem zostal zlikwidowany  teraz znów jest. Skok dla widzów i widowiska. Niestety to jet kolejne ryzyko dla zawodników. DH to krem de la krem narciarstwa tam umiejętności i ryzyko jest największe a wypadki w tym te straszne są niestety częścią widowiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie na zawodach bez publiczności, ten próg to bezsens. Podobnie jak ten po skręcie z Crans. Gdyby Ilka nie ustała, to by spadła głową w dół z progu.

Niech sobie progi robią w równoległych zawodach, przy mniejszy prędkościach. W DH sama prędkość jest wystarczającym zagrożeniem życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie na zawodach bez publiczności, ten próg to bezsens. Podobnie jak ten po skręcie z Crans. Gdyby Ilka nie ustała, to by spadła głową w dół z progu.

Niech sobie progi robią w równoległych zawodach, przy mniejszy prędkościach. W DH sama prędkość jest wystarczającym zagrożeniem życia.

Cześć

Nie zgadzam się z takim podejściem. Tak jak pisałem sam próg może być raczej plusem niż minusem w kwestii dokładnego określenie momentu końca przedskoku. Nie jeździłem nigdy zjazdu ale miałem okazje jeździć szybko na narcie zjazdowej po zamkniętej trasie i teren się zlewa. Trze baby pogadać z kimś kto jeździł zjazdy.

Twierdzenie, że "sama prędkość jest zagrożeniem życia" wyjęte jest raczej ze słownika policjanta z radarem. Prędkość nie jest żadnym zagrożeniem. Zagrożeniem jest utrata kontroli nad nią.

Oglądam po raz kolejny powtórkę i ja w ogóle mam wrażenie, że ten skok niweluje przeciwstok tej górki i najazd jest na pełnej widoczności. Może śniegu mieli za mało, żeby wypełnić to zagłębienie. Oczywiście trochę gdybam...

 

Słucham teraz tego co mówi Szafrański, pokrywa się z tym co pisałem. "Chciano ułatwić życie zawodnikom" (cytat), jednak okazało się, że próg zrobiono zbyt późno i z tego względu loty były zbyt długie. Dziwię się, że nie wyłapano tego na treningach.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostały 3 DH i 3 SG. Do zdobycia 600 pkt. Zostały chyba też 4 SL i 2 GS również 600 do zdobycia.

Lara SL nie jeździ, a GS jeździ dobrze, DH gorzej niż SG ale i tak lepiej niż Petra. Będzie ciekawie, bo Petra niby jeździ wszystko.

Może rozstrzygniecie będzie na finale i Lara będzie jechała SL, bo będzie miała prawo jechać.

 

Noel w końcu!

Feller jak zwykle.

 

Pinturalut odskoczył prawie na 300 pkt Odermattowi, raczej nikt go nie dogoni. Schwarz samym SL też nie da rady. Tu tylko kontuzja Pinturalt może zabrać mu kulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...