Skocz do zawartości

Ślub Kurskiego


a_senior

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy już o tym tu było. Na pewnie nie ma takiego wydzielonego wątku. Niedawno skończyłem 70 lat. Wiele w życiu widziałem i przeżywałem. Należę raczej do osób tolerancyjnych, choć z dużym zabarwieniem konserwatyzmu. Niewiele mnie już w życiu dziwi i zaskakuje. Jestem praktykującym katolikiem. Ale to co się dokonało w związku z kościelnym ślubem J. Kurskiego, a ściśle unieważnienie dwóch długoletnich i wielodzietnych małżeństw a jeszcze bardziej uroczysty ślub, z pełną ceremonią, w nie byle jakim miejscu, mnie, starego wygę, po prostu zbulwersowało. Przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Do tego stopnia, że poważnie się zastanawiam czy utrzymywać jakiekolwiek relacje z kościołem jako instytucją. I myślę, że nie jestem w tym jedyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem czy już o tym tu było. Na pewnie nie ma takiego wydzielonego wątku. Niedawno skończyłem 70 lat. Wiele w życiu widziałem i przeżywałem. Należę raczej do osób tolerancyjnych, choć z dużym zabarwieniem konserwatyzmu. Niewiele mnie już w życiu dziwi i zaskakuje. Jestem praktykującym katolikiem. Ale to co się dokonało w związku z kościelnym ślubem J. Kurskiego, a ściśle unieważnienie dwóch długoletnich i wielodzietnych małżeństw a jeszcze bardziej uroczysty ślub, z pełną ceremonią, w nie byle jakim miejscu, mnie, starego wygę, po prostu zbulwersowało. Przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Do tego stopnia, że poważnie się zastanawiam czy utrzymywać jakiekolwiek relacje z kościołem jako instytucją. I myślę, że nie jestem w tym jedyny.


Dla mnie to też niewytłumaczalne, nielogiczne, nieetyczne (i to też z perspektywy "państwa młodych") ale z kościołem nie zrywam choć marnym praktykiem jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie zrywasz z Kościołem? Moje pytanie nie posiada żadnych podtekstów.


Jak w każdej instytucji są tam ludzie dobrzy i źli. W kontaktach f2f częściej spotykam dobrych (czasem bardzo ciekawych). "Cele statutowe" 10+2 (o tych 2 często zapominamy) do mnie przemawiają. Doceniam też osiągnięcia (wkład w naszą niepodległość, pieta, ave maria, architektura...), organizacje i historię (2000 lat robi wrażenie). Niesamowite wrażenie robi na mnie siła wiary (nie tylko chrześcijańskiej). Nie jestem ślepy na wady, błędy, głupote (np. ukrywanie pedofili, odpusty,
wojny religijne - choć tu trzeba wziąć poprawkę na czas i miejsce) ale chodzi o to: "żeby te minusu nie zasłoniły plusów" ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już o tym tu było. Na pewnie nie ma takiego wydzielonego wątku. Niedawno skończyłem 70 lat. Wiele w życiu widziałem i przeżywałem. Należę raczej do osób tolerancyjnych, choć z dużym zabarwieniem konserwatyzmu. Niewiele mnie już w życiu dziwi i zaskakuje. Jestem praktykującym katolikiem. Ale to co się dokonało w związku z kościelnym ślubem J. Kurskiego, a ściśle unieważnienie dwóch długoletnich i wielodzietnych małżeństw a jeszcze bardziej uroczysty ślub, z pełną ceremonią, w nie byle jakim miejscu, mnie, starego wygę, po prostu zbulwersowało. Przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Do tego stopnia, że poważnie się zastanawiam czy utrzymywać jakiekolwiek relacje z kościołem jako instytucją. I myślę, że nie jestem w tym jedyny.

Mam inne wyjscie i stosuje od kilku lat. Nie czytam lewackich smrodow. Jak je rozpoznac? Wrzuc w google <sluby kurskiego> i nie czytaj pierwszej 10-tki. Gdybym "musial" poznac historie slubow Kurskiego to zapytam przedstawicieli kosciola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już o tym tu było. Na pewnie nie ma takiego wydzielonego wątku. Niedawno skończyłem 70 lat. Wiele w życiu widziałem i przeżywałem. Należę raczej do osób tolerancyjnych, choć z dużym zabarwieniem konserwatyzmu. Niewiele mnie już w życiu dziwi i zaskakuje. Jestem praktykującym katolikiem. Ale to co się dokonało w związku z kościelnym ślubem J. Kurskiego, a ściśle unieważnienie dwóch długoletnich i wielodzietnych małżeństw a jeszcze bardziej uroczysty ślub, z pełną ceremonią, w nie byle jakim miejscu, mnie, starego wygę, po prostu zbulwersowało. Przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Do tego stopnia, że poważnie się zastanawiam czy utrzymywać jakiekolwiek relacje z kościołem jako instytucją. I myślę, że nie jestem w tym jedyny.

Kto jest ten Kurski, że aż tak obchodzi Cię z kim aktualnie sypia, chcesz unieważnienia swojego małżeństwa i nie możesz,

 w czym właściwie masz problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest ten Kurski, że aż tak obchodzi Cię z kim aktualnie sypia, chcesz unieważnienia swojego małżeństwa i nie możesz,

 w czym właściwie masz problem?

Kurskiego mam głęboko w poważaniu, ale nie godzę się z tym, że mój kościół unieważnia 20-letnie małżeństwa, z którego zrodziły się dzieci. Delikwent dostaje papier, że nie nadaje się jako małżonek / nie dorosła do małżeństwa i posiadania dzieci, lub jest czubem/. A tu biskup Jędraszewski rozkazuje księżom z Bożego Miłosierdzia dać ślub kościelny...

 

nie, nie  - brzydzi mnie to i odstręcza od kościoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurskiego mam głęboko w poważaniu, ale nie godzę się z tym, że mój kościół unieważnia 20-letnie małżeństwa, z którego zrodziły się dzieci. Delikwent dostaje papier, że nie nadaje się jako małżonek / nie dorosła do małżeństwa i posiadania dzieci, lub jest czubem/. A tu biskup Jędraszewski rozkazuje księżom z Bożego Miłosierdzia dać ślub kościelny...

 

nie, nie  - brzydzi mnie to i odstręcza od kościoła

Ale kim jest dla Ciebie ten Kurski, jego penis i jego prokreacja, bo nie znam osoby, jesteś jego ex. czy dalszą rodziną i znasz sytuacje, zazdrościsz mu czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kim jest dla Ciebie ten Kurski, jego penis i jego prokreacja, bo nie znam osoby, jesteś jego ex. czy dalszą rodziną i znasz sytuacje, zazdrościsz mu czy co?

Naprawde jestes tak tepy ze nie rozumiesz czy tylko udajesz?

Jesli to pierwsze to wyjasnie: Kosciol lamie podstawowe wartosci na strazy ktorych powinien stac a robi to w imie politycznego porozumienia z obecnym rezimem. Chyba czlonkow tego kosciola moze to zniesmaczac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde jestes tak tepy ze nie rozumiesz czy tylko udajesz?

Jesli to pierwsze to wyjasnie: Kosciol lamie podstawowe wartosci na strazy ktorych powinien stac a robi to w imie politycznego porozumienia z obecnym rezimem. Chyba czlonkow tego kosciola moze to zniesmaczac.


Głupa rżnie i prowokuje.
Na tym polega fanatyzm.
Obrona przegranej sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde jestes tak tepy ze nie rozumiesz czy tylko udajesz?

Jesli to pierwsze to wyjasnie: Kosciol lamie podstawowe wartosci na strazy ktorych powinien stac a robi to w imie politycznego porozumienia z obecny rezimem. Chyba czlonkow tego kosciola moze to zniesmaczac.

O! Widzę następna ex. Kurskiego, z niego musi być nieszczęśliwy człowiek, można mu tylko współczuć

.

Ostanie czego bym się spodziewał na tym forum to troska o Kościół Katolicki w Polsce, co Was to obchodzi, lepiej ubierzcie tęczową kieckę

i idźcie protestować...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Widzę następna ex. Kurskiego, z niego musi być nieszczęśliwy człowiek, można mu tylko współczuć
.
Ostanie czego bym się spodziewał na tym forum to troska o Kościół Katolicki w Polsce, co Was to obchodzi, lepiej ubierzcie tęczową kieckę
i idźcie protestować...........


Bo Kościół to my.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem bierz udział w forum. Dla mnie eot

Masz jakieś dane z postępowania procesowego sprawie owego Kurskiego, czy tylko informacje z memów.

 

Nie mam w zwyczaju oceniać czegoś w szczególności gdy dotyczy to konkretnej osoby jeśli w sprawie nie jestem wystarczająco poinformowany, dlatego między innymi stanąłem w obronie

kol. Harpi, z którym darłem koty, gdy wszyscy forumowi koleżkowie wypieli się na niego.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzygać mi się zachciało. Po dłuższej przerwie w aktywnym uczestnictwie zajrzałem na forum, a tu dwa ciekawe posty sezonu ogórkowego. Jeden o wyspach greckich, drugi o Kanaryjskich,obydwa bez większego odzewu. Widać ciekawsze są LGBT, kościół i o zgrozo Kurski. Dobrze, że idę na urlop. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Widzę następna ex. Kurskiego, z niego musi być nieszczęśliwy człowiek, można mu tylko współczuć
.
Ostanie czego bym się spodziewał na tym forum to troska o Kościół Katolicki w Polsce, co Was to obchodzi, lepiej ubierzcie tęczową kieckę
i idźcie protestować...........


Jestes glupszy niz przewidywalem (a to sztuka bo poczatkowo ocenialem cie bardzo nisko)

Gdybys mial za grosz rozumu to moze bys zrozumial ze ta sprawa moze bardziej wlasnie bulwersowac czlonkow Kosciola niz tych co nie maja z Nim nic wspolnego (u tej drugiej grupy moze jednak wywolac usmiech politowania)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes glupszy niz przewidywalem (a to sztuka bo poczatkowo ocenialem cie bardzo nisko)

Gdybys mial za grosz rozumu to moze bys zrozumial ze ta sprawa moze bardziej wlasnie bulwersowac czlonkow Kosciola niz tych co nie maja z Nim nic wspolnego (u tej drugiej grupy moze jednak wywolac usmiech politowania)

 

Chcesz chodzić do Kościoła to chodź nie chcesz nie chodź, masz wolną wolę.

Przestań podniecać się penisem Kurskiego albo lepiej załóż od razu tęczową kieckę i poczujesz się lepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz chodzić do Kościoła to chodź nie chcesz nie chodź, masz wolną wolę.
Przestań podniecać się penisem Kurskiego albo lepiej załóż od razu tęczową kieckę i poczujesz się lepiej....


Ja tu o wartosciach a ty o podnieceniu i penisie Kurskiego...
Dostrzegam pewna obsesje...
I ta teczowa kiecka - ktos moglby pomyslec ze to sposob wyparcia z twojej strony. Ale nie oceniam, jestem tolerancyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...