Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na podsumowanie nartowania. Dwa wyjścia rano i dwa różne oblicza stoku.

 
1. wyjście z buta Efka i B na szczyt.

Lekki mroz, dookoła pustki, tylko gdzieś z okolic trasy C i D słychać było regularnie jeżdżące skutery. Podejście z buta dobrze robi na tętno i pocenie się, kapało ze mnie już w połowie trasy 😁. Od mniej więcej połowy podejścia wiatr coraz mocniej wiał, az się drzewa wyginaly i szyszki/gałązki spadały na stok. Pod 3/4 podejścia słyszałem ze skuter zbliża się do mnie, dojeżdżając do mnie zredukował prędkość i miły pan z obsługi Lux spytał się, czy aby nie podwieźć na górę. Serdecznie podziękowałem bo chciałem zaliczyć całe podejście z buta. Potem dojście na szczyt, wpięcie nart i zjazd równym i twardym stokiem na dół.

2. Wyjście z rodzina

Start godz 11. Frekwencja jak na dobra polowe marca spora, do Efki minimalne kolejki. Sam warun zmienił się diametralnie: mocne słońce, ze sztruksu na stoku zostało wspomnienie. Pojawiło się dużo mokrego śniegu, miejscowe przetarcia az do lodowego podkładu. Temp na sporym plusie. Potem wbiłem na pusta Luxtorpede. Zaraz się wyjaśniło dlaczego. Pierwsza połowa B to muldy na dobre 50-70cm, miejscami przebijało lodowe podłoże. Po lewej stronie lodowa rynna czysta od lodu. O dziwo ścianka pod koniec w identycznym stanie jak odcinek wyżej. Na A podobnie: muldy do połowy trasy i lodowa rynna. Z ciekawości sprawdzenie warunu na Zmiji. A tam kolejka do kolejki i zamknięta D, bo trwały zawody na tyczkach- kolanowkach. Zjechałem C, gdzie porównując do A i B warun był znacznie lepszy, bo pojawiły się co prawda dwie lodowe rynny, ale za to nie było muld. Ze względu na warun prędkości więcej jak skromne, do tego poranne podejście spowodowało ze nogi bolo. Po powrocie do pokoju szybka decyzja, ze nie idziemy na nocne. Za to uderzyliśmy na basen- 2 godz moczenia się dobrze zrobiło. Jutro jest w planie poranne wejście na D, o ile wstanę o 6 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nikon255 napisał:

Noo lod maja kozacki. Na C nawet o 13, w pelnym sloncu niezbyt puszczal 😄

To jest wieczny lód- nigdy się nie topi 😁

Dzis nie ma nartowania bo córka zachorowała i zaraz po śniadaniu wracamy do domu. Byłem z pieskiem na stoku o 7 rano i było twardo pod butem, kolejna kontrola o 9 i już puściło. Na trasie A widoczne z daleka rozstawione bramki do giganta.

89222FD2-E275-41EE-8AEB-FCDC6D7DEF50.jpeg

3D71E1C5-FC14-4F92-80A7-ABD5A2934E00.jpeg

D0F1A6DF-77FA-4ED3-A494-D8C5B2CCC008.jpeg

5DEE76EF-2AF7-4B24-AD6F-1C66DE22E4FB.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Szkoda Headów... Fajne narty były. Musiałeś nieźle przygrzać.

POzdro

Myślę ze narty nie ucierpiały zbyt mocno, mimo gleby przy 94 km/godz. Patrząc potem na ślady na śniegu, zaliczyły kilka fikołków na stoku. Pewnie doszło kilka nowych rysek.

Wiązania zadziałały poprawnie i wypieły sie zaraz na początku glebowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No skoro tak to super, bo na zdjęciu gdzie narty stoją oparte o płotek wydawało mi się, że dzioby jakoś tak nienaturalnie rockerowato się rozchodzą. Jeździłem teraz parę dni na nartach, które obie były pogięte (tyły) i nie czułem specjalnej różnicy choć twardo nie było raczej więc ma to mniejsze znaczenie. /ale tak się jakoś zzumowałem na wygięte narty...

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było w pierwszy dzień wiosny?

Najpierw było ZAJEBIŚCIE - padał deszcz - średni, kilkanaście osób na stoku. W górnej części tras A i B próbowałem ćwiczyć śmig - słabo mi to wychodziło - po kilkunastu metrach traciłem rytm, ale było to wystarczająco długo, aby wyjechać z chmury i aby deszcz przestał padać ze wszystkich stron, a zaczął jedynie z góry.

W dolnej części ćwiczyłem krawędzie, zacieśnianie skrętu pokazane mi rok temu przez Nikona i zmianę krawędzi bez wychodzenia tułowiem w górę - jedynie poprzez odciążenie nart.

Zajebiste jest to forum - tylko poprzez czytanie nauczyłem się nowych rzeczy. A gdybym się z Wami jeszcze spotkał - dopiero byłby postęp.

A potem w południe przestało padać i zrobiło się jeszcze bardziej ZAJEBIŚCIE. Jednocześnie skończyły się karnety 2 i 4 godzinne i zrobiło się pusto - na trasach A i B łącznie do 15 osób.

IMG_20230321_153621.thumb.jpg.85dcdf374d64a2ef83612f7a3e86e0fb.jpg

A po 16ej wjechały ratraki na dolną część B i zrobiło się tak:

IMG_20230321_161947.thumb.jpg.15d6b58f453a8ff588eb421e57693817.jpg

 

Po prostu   Z A J E B I Ś C I E

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i narty: XDR 84 - zgodnie z opinią Yoss'a świetne do zabawy. Szczególnie w odsypach. W miękkim nie miały problemów z trzymaniem krawędzi. Ładnie się układały na muldach. Coś tam oddawały. Przy lodzie pewnie bym płakał, z zazdrością patrzył na posiadaczy GS, SL, komórek.

Nie musiałem na nich walczyć. Zmęczenie wynikające z 7 godzin jeżdżenia poczułem dopiero pod domem, wysiadając z samochodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CG planuje zakończyć sezon 10.04:

Dookoła rozgaszcza się wiosna, zbliżają się święta wielkanocne, a #naCzarnej zabawa trwa. Jednak zimowe szaleństwo musi się kiedyś skończyć, dlatego z przytupem pożegnamy szusowanie w weekend wielkanocny. 10 kwietnia zapraszamy Was na uroczystą i pełną przyjaznej rywalizacji zmianę warty, czyli przekazanie władzy nad Czarną rowerzystom. Ponadto w Wielkanoc zapraszamy Was do udziału w świątecznych animacjach i grze terenowej organizowanych przez Zajączka.

08.04.2022 

Wielkanocna rozgrzewka!
12:30 – 14:30
Chicken Dance, Zajączkowe skoki w workach, rodzinne konkurencje wielkanocne: zbieranie jajek z zasłoniętymi oczami, podawanie marchewki bez użycia rąk.

09.04.2022 

W poszukiwaniu Wielkanocnego Zająca!
12:30 – 14:30
Gra terenowa z poszukiwaniem jajek i słodyczy od Zajączka, możliwość zrobienia sobie zdjęcia z zającem.

10.04.2022 

#zmianaWarty Narciarze vs Rowerzyści
Drużyna Narciarska pokonuje sztafetę z kijkami, drużyna rowerzystów z kaskiem. Oprócz sztafety przygotowaliśmy tor przeszkód dla obu drużyn: narty animacyjne (niewymagających śniegu) i tor przeszkód z mini rowerkiem biegowym. Nasze drużyny będą się ścigać kto szybciej pokona tor – osoby w nartach animacyjnych czy na mini rowerku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał:

Jakieś szutrówki bierzesz, bo chyba nie GS?

Stanowczno nie GS, bo będzie miękko.

Mam teraz rozkminę, gdzie uderzyć. Mam w miarę blisko [220-240km] do Świeradów-Zdrój, Zieleniec i CG. Wszystkie trzy mają kręcić w ten weekend.

Na kamerkach Zieleniec i CG już wyglądają słabo, a do niedzieli włącznie ma być na plusie i popadywać deszcz. W samą niedzielę ma przyjść mróz i opady białego. Najsolidniej na kamerkach prezentuje się Świeradów.

 

Edytowane przez grimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, widzewiak_z_gor napisał:

Cześć.

 

W niedzielę na CG jeśli pogoda się sprawdzi, będzie beton lodowy.

Upadek przy dużych prędkościach na stromych odcinkach tras A i B w takich warunkach, to szpital lub kostnica!

Wiązania przed jazdą, polecam podkręcić w górę.

 

Pozdrawiam.

Norweg pokazuje podobne warunki pogodowe dla CG, Zieleniec i Świeradów. Do niedzieli na plusie cały czas, z deszczem. W niedzielę spadek temp poniżej 0 w ciągu dnia i opady białego.

1 CG

2 Zieleniec

3 Świeradów

CG.PNG

Zieleniec.PNG

Świerardów.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...