Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego CG?

Myślę że z sentymentu.

Pierwszy wyjazd z żoną jeszcze w 2006r w marcu na 3 dni. Śniegu było wtedy tyle, że na przełęczy od strony Białej Wody białe sięgało do znaku drogowego, fotka poniżej. Działała wtedy stara, wolna 2 os kolejka „Babcia” na szczyt. Jeździło się na byle czym z wypożyczalni, stoki puste, zima w pełni, moje umiejętności na poziomie forumowej „2” mimo wszystko nie zakończyły się spektakularnymi glebami. Na nogach za duże buty narciarskie z Tesco z flexem nie określonym, spodnie Brugi z tej samej lokalizacji, kurtka już lepsza, bo Bergsona. Potem kolejne wyjazdy 1-2 w sezonie, wszystko na CG. Pamiętam kolejki 45min [czterdzieści pięć min] do „Babci”, dlatego obecne 15 min do Luxtorpedy nie robią na mnie żadnego wrażenia. Pamiętam czysty lód na B, C lub D [nie beton, tylko czysty, niebieski lód]. Oraz do 3 lądowań śmigłowców LPR ściągających pilnie do szpitala tym, którzy mieli pecha.

To tu, w 2010r, na tydzień przed wyjazdem do Val di Sole, żona miała ciężki upadek na głowę, bez kasku. Chciała pokazać młodszej siostrze, jak skacze się przez pryzmy śniegu na Efce. Ostatniego skoku nie ustała.  Po raz pierwszy widziałem kij narciarski zgięty jak makaron.  Żona zakończyła upadek ciężkim wstrząśnieniem mózgu. To tu po raz pierwszy znajomy z USA pokazał mi, jak się jeździ na krawędziach. Wydawało mi się śmieszne, że tak dziwnie układa kolana i biodra, plus jego narzekanie, że krawędzie nart z lokalnej wypożyczalni są tępe….Ale co przekazał pozdrowienia do klubu narciarskiego w Buffalo, to przekazał. Jego fotka na dole.

Potem urodziła nam się córka, plus pobyt w Chinach spowodował, że od 2012 do 2014 nie było nartowania.

Restart pod koniec 2015 i początek używania aplikacji Sports Tracker. Na początek używałem do nagrywania biegania, jazdy na rowerze, z ciekawości lotów międzykontynentalnych Azja-Europa. Potem wpadłem na pomysł, żeby nagrywać na aplikacji nartowanie.

Na CG przyjeżdżałem regularnie 1 do 2 razy w sezonie. Ośrodek rozbudowywał się, pojawiła się Luxtorpeda oraz apartamenty. Pojawiły się wypożyczalnie sprzętu i nowe szkółki narciarskie. CG zaczęła być modna. Wcześniej ośrodek był znany z trudnych i długich tras, po odpaleniu Luxa zmieniła się klientela. Widocznie taki był biznes plan nowego właściciela CG.

Razem z rozwojem CG sam zacząłem się rozwijać jako narciarz. Pojawiły się nowe znajomości, pojawiły się narty inne jak „do brody”. Pojawił się GS, i większe prędkości jak 50 km/godz. Rozpoczęła się nauka jazdy na krawędzi, a nie typowe szuranie.

Na razie Sports Tracker wypluwa w latach 2015-2023 następujące zestawienie ilości wyjazdów z rodziną lub solo na nartach i przejechanych w totalu kilometrów:

15-16

2

51,25

16-17

2

18,60

17-18

5

94,38

18-19

9

79,94

19-20

10

97,12

20-21

11

189,0

21-22

15

324,5

22-23

8

225,5

 

Tutaj zestawienie lokalizacji nartowania w tym samych ramach czasowych:

CG

43

Białka

7

Zieleniec

5

Szczyrk

3

Szklarska

2

Spindek

1

Lądek

1

Ile można przejechać kilometrów na CG? U mnie max to w 3 godz 57 min przejechane w totalu 59,87km, z czego samych zjazdów jak obliczyłem to 33,47km.

Jest jeden koleś, co w 6 godzin 34 min przejechał w totalu 156,2km, z czego samych zjazdów wg moich obliczeń 83,24km. Tutaj link do jego nartowania z marca 2018r:

Strava Alpine Ski Activity

 

USA.JPG

Znak.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grimson,

czoła chylę : 😃!!!

Przepiękny wpis poparty mocną relacją video sprzed wielu lat, piękną i rozczulającą (to wzięcie kijków pod pachy).

Może i ja się ogarnę i znajdę jakieś stare filmiki z moich początków , dziś to qrde wartość archiwalna.

Widać także z Twojego wpisu, że kilometry same  nie wchodzą na licznik. Owszem , że mojego doświadczenia z jazdy na długich stokach wiem, że można spoko zrobić 40 - 50 - 60 km dziennie na wyjeździe 7dniowym, ale potrzebne jest dla starszych narciarzy typu 50, 60 + wcześniejsze przygotowanie, inaczej 3,4 czy 5 dzień to katorga. Natomiast w warunkach CG myślę, że 30 km dziennie to jest bardzo dobry wynik.

Ps. Dla mnie i mojej Lubej podobną rolę jak dla Was CG odgrywa Szrenica (2 wyjazdy na radiowej Trójki imprezę ,,Narty i taniec''), ale mamy pecha - tu nigdy nie wiadomo kiedy sezon się zacznie , ustabilizuje czy zakończy . QRDE.

A poza tym pięknie! Napadało, będziemy jeździć!!!!!

Pzdr,

kaem

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kaem napisał:

Grimson,

czoła chylę : 😃!!!

Przepiękny wpis poparty mocną relacją video sprzed wielu lat, piękną i rozczulającą (to wzięcie kijków pod pachy).

Może i ja się ogarnę i znajdę jakieś stare filmiki z moich początków , dziś to qrde wartość archiwalna.

Widać także z Twojego wpisu, że kilometry same  nie wchodzą na licznik. Owszem , że mojego doświadczenia z jazdy na długich stokach wiem, że można spoko zrobić 40 - 50 - 60 km dziennie na wyjeździe 7dniowym, ale potrzebne jest dla starszych narciarzy typu 50, 60 + wcześniejsze przygotowanie, inaczej 3,4 czy 5 dzień to katorga. Natomiast w warunkach CG myślę, że 30 km dziennie to jest bardzo dobry wynik.

Ps. Dla mnie i mojej Lubej podobną rolę jak dla Was CG odgrywa Szrenica (2 wyjazdy na radiowej Trójki imprezę ,,Narty i taniec''), ale mamy pecha - tu nigdy nie wiadomo kiedy sezon się zacznie , ustabilizuje czy zakończy . QRDE.

A poza tym pięknie! Napadało, będziemy jeździć!!!!!

Pzdr,

kaem

Szrenica jest wspaniała, pod warunkiem ze…jest otwarta i działa większość tras. Dlatego celuje w polowe marca, żeby spędzić tam narciarski weekend z rodzina. Suczka Lola pojedzie z nami, wiec znowu będzie Lola na Loli przy Loli.  Jak w moim wątku z 11.11.2022. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, nikon255 napisał:

O 12 lipa, ale od 14 juz spoko. Max 5min stania. To byl taki wyskok na 1 dzien. Gdzie do Czech? 🙂

 

 

Po drugiej stronie Śnieżnika masz Dolną Moravę zdecydowanie lepsze miejsce niż CG a jeszcze bliżej Cenkovice i Cerveną Vode ale to mniejszy ośrodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.02.2023 o 08:43, grimson napisał:

Od dziś czynna Proca. Pytanie do znawców ratrakowania: ile trzeba śniegu, żeby ubić warstwę 45cm? Tyle podaje strona CG na E oraz F. Tam tylko śnieg naturalny, armatek brak.

Rok temu Proca startowała z 30-25cm warstwa białego

E435F9B6-FA9A-44CC-B7CB-962C682E6B73.jpeg

Proca po 2 tygodniach padła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, nikon255 napisał:

Bylem tydzien temu i szkoda byla nart na te traski z procy... Straciatella w cholere byla.

To dziwne bo rok temu odpalili Proce raportując 30cm śniegu, wyłączyli jak było 20-25. W tym sezonie odpalili jak było 45cm i wyłączyli przy 35?

Straciatella to nierówności czy minerały i trawsko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...