Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, grimson napisał:

Ja mam inne zdanie. Sztuka tak się wyglebic, żeby nie zrobić sobie/innym krzywdy.

Cześć

Masz inne zdanie niż Mariusz Zaruski, OK. Dla mnie ta jego myśl jest kanonem.

To kto w takim razie jest dla Ciebie powiedzmy narciarskim wzorem jeżeli można zapytać?

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Masz inne zdanie niż Mariusz Zaruski, OK. Dla mnie ta jego myśl jest kanonem.

To kto w takim razie jest dla Ciebie powiedzmy narciarskim wzorem jeżeli można zapytać?

Pozdro

Nie mam wzorców jako takich, bardziej inspiracje. Tutaj jedna z nich:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

No to musisz spędzać na siłowni wiele godzin...

Pozdro

Pewnie ze tak. W obecnym stanie na ściance, na 1 nodze z prędkością 80km/godz pewnie bym przejechał z 10m, potem gleba. Trzeba mieć nogi ze stali żeby zrobić to, co Paweł. Plus technikę na poziomie expert.

Edytowane przez grimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Umówmy się - nic nie ujmując Panu Pawłowi - że to był - bo już nie startuje - bardzo przeciętny zawodnik z nieistniejącego w sportowym narciarstwie alpejskim kraju. Technicznie nie ma tu przecież żadnego problemu, problem jest w szybkości i sile.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, grimson napisał:

Nie napisałem, ze na dziennych na A w mleku miałem dobra glebę. Przy braku kontrastu wjechałem jadąc nie wolno w muldę, zewnętrzna narta poszła się paść, a ja zrobiłem dwa fikołki ku uciesze obserwatorów z Luxtorpedy. Wstałem, otrzepalem się i pojechalem dalej.

CG jeszcze nie idzie spać. Po Efce? śmiga ratrak, słychać go az w lokum gdzie nocuje. Rodacy korzystają z okazji- dzieci bawią się w salce, a dorośli wciągają browary chłodzone na…zewnątrz. 

gdzie nocujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie dziennego nartowania.

Pierwszy zjazd Efką, czekanie jakieś 15 min do wyciągu. Potem przejazd na D i trzy zjazdy celem rozpoznania warunków. Na miejscu fajnie, bo tradycyjnie kolejki do Zmiji brak, a na D miękko-twardo, po sypał mocno śnieg. Fajne warunki na Kastle. Potem szybka decyzja - test nieczynnej trasy C. W 3/4 długości stoku postój na odsapnięcie przy lesie, stanąłem koło nieznajomego narciarza. @zdolnyślazak - miło było porozmawiać i chwilę pojeździć, trafiliśmy na siebie idealnie.

Następnie przejazd na B oraz A. Tam już wyższa frekwencja, B zaczęło się degradować, A natomiast trzymała się zacnie. Pod koniec zjazdu z A była gruba gleba.

Jechałem sobie spokojnie zjazdem pod Luxtorpeda, z kierunku trasy A na dół wyciągu. Już za skrzyżowaniem z przejazdem na Efke tylko poczułem, ze lecę do tylu. Ułamek sekundy i wyrżnąłem tyłem kasku w glebę, bez szans na reakcje. Prawa narta poleciała, but nie wypiął się z narty tylko zwyczajnie wyleciał z zapiętego wiązania wtf???. Lewa na swoim miejscu. Kijek zgięty jak na focie. Głowa Ok, tylko mam stłuczone kości śródrecza w lewej dłoni plus siniaka na palcu wskazującym.

Wyglada na to, ze na coś wjechałem przy 52 km/godz. Sprawdziłem zaraz wiazania w serwisie, były OK. Ale były widoki z Luxtorpedy xD

Z obolałą dłonią pojeździłem jeszcze na D oraz kilka zjazdów na Efce. Dziś pauza z nocnymi jazdami...

Sports Tracker wypluł w totalu 28,88km w 4 godz 8 min, V max 70km/godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2023 o 18:05, Kaem napisał:

RX10? 

Taliowanie 118 - 70 - 100 przy 174?

Jak je odbierasz? Co na tak a co na nie?

Pytam , bo sporo czasu przejeździłem na RX12 174 R16.

A kilka dni temu nabyłem nowe narty o bardzo podobnym charakterze, 170 długości z taliowaniem 120-71-99. R15.

I po wczorajszych kilku zjazdach doszedłem do wniosku, że pora pójść we właśnie tego typu narty na cały dzień.

 

 

Takie moje mastery, kupiłem zaraz po zakupie od ciebie i cieszą do dziś. PS jakie kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2023 o 20:04, Mitek napisał:

To wracaj do domu, zakop narty a sam powieś się na najbliższym drzewie.

Pozdro

Mitek chłopie Grimson tylko napisał ze nie cisnął bo był zmęczony i tylko się zwoził i z takiej perspektywy pisał o ocenie narty. Te 100% jest jego nie obiektywne. W stosunku do narty. Teoria względności sie kłania. Niby trudna rzecz. Nie bierz wszystkiego dosłownie. Czytaj między wierszami. O odrobine empatii cię nie posądzam wiec nie apeluje.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie wyjazdu, bo lewa dłoń nie nadaje się do jazdy.

Pojeżdżone uczciwie na wszystkich dostępnych trasach oraz na wyłączonej C. Na dziennych kolejki głównie do Efki oraz Luxtorpedy, po 14 zaczęły znikać. Jazda na nocnych na Luxtorpedzie na bieżąco.

Z forumowiczów spotkany na stoku @widzewiak_z_gororaz @ZdolnyŚlązak -> pozdrowienia ode mnie.

Warunki: cały czas pochmurnie, góra ON w mleku. Opady śniegu codziennie, tylko wczoraj wieczorem/w nocy dosypało 15cm. Warun robi się gruby, czekam na odpalenie Procy, gdzie śmigają już ratraki.

GS wypuszczony ze stajni w niedzielę na nocnych i dzienne w poniedziałek, potem weszły Kastle bo miękko. 

Odkrycie: nie zawsze jazda polega na ciśnięciu na równym jak stół betonie, z córką zaczęliśmy bawić się w świeżym puchu na D, co daje całą masę frajdy. 

Przygotowanie kondycyjne: myślę że w porządku, po poniedziałku nogi bolo, we wtorek było już lepiej, wczoraj nic nie dolegało.

Negatyw:

- gleba wczoraj

- ceny. Tutaj celowo nic nie pisałem, ale warto skrobnąć parę zdań. Jedyny spożywczak w okolicy -> 5 bułek z własnego wypieku 11zł, butelczyna grzańca 38zł. Kolacja dla 3 osób w Aparthotel 150zł z napojami na gorąco. Tanio to już było. Jednak sądząc po ruchu w interesie, ilości samochodów oraz wysokiej frekwencji w Białej/Czarnej Perle oraz Apartamentach, to naród dalej ma środki finansowe

Sports Tracker wypluł w totalu 18 godzin (zaokrąglając 3x 2 godz nocne oraz 3x4 godz dzienne] jazdy oraz 165km.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...