Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

RX10? 

Taliowanie 118 - 70 - 100 przy 174?

Jak je odbierasz? Co na tak a co na nie?

Pytam , bo sporo czasu przejeździłem na RX12 174 R16.

A kilka dni temu nabyłem nowe narty o bardzo podobnym charakterze, 170 długości z taliowaniem 120-71-99. R15.

I po wczorajszych kilku zjazdach doszedłem do wniosku, że pora pójść we właśnie tego typu narty na cały dzień.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kaem napisał:

RX10? 

Taliowanie 118 - 70 - 100 przy 174?

Jak je odbierasz? Co na tak a co na nie?

Pytam , bo sporo czasu przejeździłem na RX12 174 R16.

A kilka dni temu nabyłem nowe narty o bardzo podobnym charakterze, 170 długości z taliowaniem 120-71-99. R15.

I po wczorajszych kilku zjazdach doszedłem do wniosku, że pora pójść we właśnie tego typu narty na cały dzień.

 

 

Wg mnie to jest RX10. Parametry 118/70/100 R16,5m, długość 176cm.  Narta drewniana.

Dziś jeździłem rano 4 godz na GS Head 193cm, nocne na Kastle. Wieczorem wrzucę relację, bo było ciekawie.

Kastle:

- lekkie jak piórko vs GS Head

- klepią na twardym przy wyższych prędkościach

- narta lekka, łatwa i przyjemna vs GS Head

- skrętna, nie straszna jej kasza czy muldy. Można na niej cisnąć długim jak i krótkim skrętem.

Dziś pod koniec nocnych nogi bolo więc nie wykorzystałem potencjału tej narty w 100%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie nartowania.

Początek dziennych z familią o 11.30, na początek kilka zjazdów na Efce. Kolejka na jakieś 12-14 min czekania, sporo szkółek i uczących się. Warun w porządku, porywy wiatru ale bez zagrożenia, ze zamkną wyciągi. Śnieg na Efce OK, minimalne odsypy – tu nigdy nie ma muld xD.

Po kilku zjazdach uderzyłem na B. Oczekiwania na Luxtorpedę porównywalne do Efki. Pierwszy wjazd na górę i w mleko, mniej więcej przez cały dzień 300-400m od szczytu jechało się w ograniczonej widoczności. Fajne ćwiczenie na czucie nart i śniegu. Na B całkiem nieźle, twardo i w znajomych miejscach początek muld i kartofliska. Dużo narzekających na oczekiwanie na kanapę i oblodzenie. Potem wbiłem na A. Tutaj już fantastycznie. Początek w mleku i trzeba było wstrzymywać GS, bo ten sprzęt dobrze czuje się w wyższych prędkościach. Po wyjechaniu z mleka można było szybciej pocisnąć. Najlepszy odcinek przed wypłaszczeniem, oraz od wypłaszczenia do skrzyżowania z Efką/B.  Z minusów: na początku A wyrzuciłem poza stok kamień większy od mojej pięści, poza tym GOPR zwoził na sygnale narciarza, wg informacji usłyszanych potem facet się połamał.

Gdzieś około 14.30 komunikat, że Żmija już działa. Więc relokacja na D Fis. A tu warun prawie idealny: pusto, równo, i….lodowo. W sobotę na CG padał zamarzający deszcz, powstała skorupa lodowa o grubości ok 1cm. Dlatego na D, mając dobre krawędzie, można było się wyszaleć. Rzut okiem na C Fis – biało, częściowo wydawało mi się, że ratrakowali. Dlaczego nie naśnieżają? Ponieważ zbiornik na wodę jest prawie pusty, oraz armatki i lance są pokryte lodem, po sobotnich opadach.

Sports Tracker wypluł w totalu 28,8km w 3 godz 57min, Vmax 84km/godz.

 

Po godzinie pauzy, wbiłem już  solo na nocne, na B. GS Head zostały w bagażniku, założyłem Kastle. Vs GS, narta łatwo skręca, jest lekka jak piórko i dobrze czuje się w kartoflisku/muldach. Tylko przy większych prędkościach zaczyna klepać, i nie jest tak stabilna jak Heady. Fajnie się jeździło, kolejka do Luxtorpedy na bieżąco, nie stałem dłużej jak 60 sek. Sporo narciarzy zapuszczało się na A. Pojawiły się opady śniegu. Pod koniec jazd przyszło zmęczenie, nogi bolo. W sumie to 6 godzin na białym, do tego bez obiadu, a tylko z batonami i izotonikami.

Sports Tracker wypluł w totalu 29,08km w 1 godz 55 min, Vmax 80 km/godz.

Jutro ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mig napisał:

Jak przewidujesz piątek z obłożeniem?

Pewnie tak jak dziś. Sam jestem zaskoczony brakiem kolejek. Nawet w niedzielę jak na standardy szczyrkowskie można powiedzieć, że nie było tragedii. Wczoraj spadło jakieś 10-15 cm świeżego śniegu, teraz też już śnieży, wg prognozy ma dziś spaść podobnie, a jutro przewidują 30-50 cm świeżego śniegu. Do końca tygodnia prognozy przewidują opady śniegu, jazda trudna bo na górze mocno wieje, spory mróz i dodatkowo opady śniegu. To odstrasza potencjalnych amatorów białego. Ja niestety tylko do jutra. Dziś po wczorajszych opadach da się już zjechać po świeżym śniegu do Mety bez strat w sprzęcie. Jedynie trzeba uważać na cieki wodne, ale da się przeskoczyć je góra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie pojedzone dziś na Kastlach.

Jazdy dzienne: początek na Efce, wjazd tylko na górę bo czekania 15 min. Identyczna sytuacja z Luxtorpeda, tutaj także 15 min czekania. Sprawdzenie warunu na B- nie jest złe, góra w mleku, ale równo i bez odsypia, z wyjątkiem ścianki pod koniec. Zachęcony wizja nartowania na Zmiji, wziąłem córkę i uderzyliśmy na D. Na początek pierwsza niespodzianka- do kanapy kolejki brak. Druga niespodzianka- na D twardy podkład, ale sam stok z miękka góra, natomiast z boku trasy to już jazda w puchu. Córka ma nartę AM i tak jej się spodobała taka akcja, ze były moment śmigania off- piste. Ja na początek patrzyłem na takie harce spode łba, bo GS się kurzy w bagażniku, warun do długiego ciętego nie za bardzo. Ale spróbowałem raz, spróbowałem dwa i….Alleluja, to jest świetna zabawa. Sam jeździłem po puchu, do tego zamiast zasuwania zacząłem próbować smigu. Czasami rytm jeszcze gubię, ale zabawa przednia. Zaliczyliśmy kilka zjazdów, jadąc Żmija w górę patrzyłem z ciekawości na nieczynna C Fis. Wyglądała dobrze. Dlatego jeden zjazd na C zaliczony- brak kamieni, ziemi czy trawska. W miarę równo i lodowo. Od popowy trasy pod lancami pryzmy śniegu na 2.5M wysokie. Na deser kilka zjazdów na A Fis, pierwsze 300m w mleku, potem było OK. Odcinek w mleku z małymi muldami lub odsypami, potem az na sam dół równo. Tak wiec dziś zaliczyłem wszystkie trasy na CG, łącznie z C. Ciekawostka- na E oraz F jeździli ratraki, co tam się dzieje- dowiemy się wkrótce z informacji na CG.

Sports Tracker wypluł w totalu 30,27km w 3 godz 56 min, Vmax 81.5km/godz. 
 

Nocne jazdy- na początku brak kolejki do Luxtorpedy. Potem czekanie do 3-5min. Jazda na Gorze w mleku, dodatkowo zaczął padać snieg. Trasa się trzymała, na początku muldy, oraz na ściance tez nie było lekko. Tam najbardziej wymagający warun. Pod koniec nartowania kolejka na Lux - na bieżąco. Nartowanie na Kastle- dalej klepie narta przy większych prędkościach, ale można cisnąć długim ciętym. Fajna narta jak stok zacznie popuszczać. 

Sports Tracker wypluł w totalu 29.04km w czasie 2 godz 1 min, Vmax 80km/godz. 

092B2CB5-6FAC-4FD3-B82F-B5CE97DD8B98.jpeg

8ADB3AF0-C658-4F63-8644-40393015187E.jpeg

4E7F68DB-EF47-4F7A-9A8C-6CBE6825EC6C.jpeg

BCEFE092-3AC0-40D6-834C-7341546CDD70.jpeg

0E978F7A-525F-455E-9FAD-9564FE340D79.jpeg

6E540009-A42C-466A-9616-1E64E0DD5F11.jpeg

995244DC-CCF9-49D8-89BC-3C6D16884075.jpeg

B40550FD-61C9-41B2-B138-11DB0D26FD93.jpeg

13334338-9885-4609-8824-4E26D3639DE7.jpeg

88F4688F-2BB6-40FC-B08C-A7C3ABFFD44A.jpeg

C9BF9C59-6FAF-49F3-A3AD-7F8C1C4EEA2F.jpeg

C80CEC4C-708E-4238-8319-81AD0EAAB5CB.jpeg

872026C3-1791-4AB5-BD43-B2D104D22127.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, ze na dziennych na A w mleku miałem dobra glebę. Przy braku kontrastu wjechałem jadąc nie wolno w muldę, zewnętrzna narta poszła się paść, a ja zrobiłem dwa fikołki ku uciesze obserwatorów z Luxtorpedy. Wstałem, otrzepalem się i pojechalem dalej.

CG jeszcze nie idzie spać. Po Efce? śmiga ratrak, słychać go az w lokum gdzie nocuje. Rodacy korzystają z okazji- dzieci bawią się w salce, a dorośli wciągają browary chłodzone na…zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...