Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Spiochu napisał:

Ja nawet nie rozumiem, jak to technicznie zrobić? Dlaczego silnik nie zgasł?

Wyjaśnijcie jak to działa. Automatem nigdy nie jechałem.

Jak nie ma przyczepności i włączysz bieg puścisz powoli sprzęgło to koła będą się kręcić, a samochód stoi w miejscu. Jak złapie przyczepność, ale niezbyt gwałtownie to pojedzie, jak za mocno to zgaśnie. Jak koła się kręcą to łatwiej wypchnąć samochód z zaspy, czy też błota nawet jak ktoś będzie wyciągał Cię na linie (polecam pooglądać sobie filmy z jazd off road tam stosują różne patenty na wyciągnięcie wklejonego samochodu).

Możesz podnieść przód samochodu i włączyć bieg I zobaczysz co się będzie działo. Da się przecież ruszyć samochodem na wolnych obrotach bez dodawania gazu tylko odpowiednio operując sprzęgłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, brachol napisał:

Jak nie ma przyczepności i włączysz bieg puścisz powoli sprzęgło to koła będą się kręcić, a samochód stoi w miejscu. Jak złapie przyczepność, ale niezbyt gwałtownie to pojedzie, jak za mocno to zgaśnie. Jak koła się kręcą to łatwiej wypchnąć samochód z zaspy, czy też błota nawet jak ktoś będzie wyciągał Cię na linie (polecam pooglądać sobie filmy z jazd off road tam stosują różne patenty na wyciągnięcie wklejonego samochodu).

Możesz podnieść przód samochodu i włączyć bieg I zobaczysz co się będzie działo. Da się przecież ruszyć samochodem na wolnych obrotach bez dodawania gazu tylko odpowiednio operując sprzęgłem. 

Z tego co piszesz to w normalnej jeździe potrzebne są jakieś wyjątkowe warunki i trzeba wyłączyć ASR bo inaczej zgaśnie.

Wyjeżdżanie z zaspy praktykowałem wielokrotnie, ale po prostu zawsze ktoś siedział za kierownicą i dodawał gazu w odpowiednim momencie.

Ruszyć bez gazu można, ale wymaga to dużego wyczucia i na co dzień się tego nie robi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mig napisał:

Jezdziles pewnie na razie benzyną. Dizlem bez problemu i treningu ruszysz nie dotykając gazu nawet pod górę.  Nawet autem z  miniaturką 1.6 litra. Wystarczy minimum czucia w lewej nodze. 

Faktycznie głównie benzyna. Dieslem jechałem parę razy, ale nie zwróciłem na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, brachol napisał:

@star a gdzie Scotty? 

pozdro

W Skierniewicach. Biorę co mam pod ręką, w Łodzi były te Mastery tom wziął. Scotty Nadały by się na zamkniętą A jedynie dziś już otwartą. Na D gdzie twardo i lodowo te dynki spoko. A i na B gdzie slalom między muldami, ludźmi tez ok choć mogłem z Wrocka wziąć dłuższe ale nie kombinowałem. Dwie pary wystarcza.

9B0E6B3A-601D-4FA4-9839-9ACED691A47A.jpeg

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem, po 9 rano dwa zjazdy "normalne", czynna tylko trasa B, potem dwa po 20,25 minut stania, potem jeden 30 minut kolejki, otworzyli trasę A...a potem na widok kolejki zrezygnowaliśmy i do domu (kolejka na wysokość ogniska przy karczmie).
Trasa dobrze przygotowana, lód pod spodem, sztuczny z góry.
Kolejka na Żmijowiec nieczynna, nie wiadomo kiedy będzie czynna, ponoć coś ją boli.
Wczoraj prądu nie było i kolejka ponoć 1,5h stała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeźdzone uczciwie 2 godz z rodzina. Dla żony i córki to pierwsze nartowanie od roku. Dlatego dziś było wolno i dostojnie. 

Warun: na Efce elegancko, twardo i minimalne odsypy. Kolejka do Efki na 2 min czekania. Po trzech zjazdach uderzyłem na B.

Tam warun elegancki, jeszcze bardziej twardo pod narta. Minimalne odsypy na początku, ścianka pod koniec o dziwo z lekkimi tylko muldami. Do Luxtorpedy kolejka na bieżąco, nie było stania.

Pracuja armatki pod koniec A oraz pare sztuk na polu narciarskim.

Po przetarciu szlaku zabrałem rodzine na B, tam śmigalismy do końca.

Z cyklu ciekawości i osobliwości:

- na Efce tata uczył dziecko jazdy, dziecko w szelkach. Ja stałem w miejscu, a tata przejechał mi po nartach

- na B jeździł facet z dobra masa i w wieku około 50l. Styl jazdy na rozpaczliwy pług, cisnął dobre 40-60km/godz. Widziałem jak raz ładnie sieknal, ale zaraz się pozbierał i pojechał dalej.

Na trasie A widziani narciarze.

Sports Tracker wypluł w totalu 18.9km, V max 69km/godz. 

FD497D2E-3B5F-4205-B640-97A9CEE55A11.jpeg

08572D8E-063F-40A6-81BD-5A86B3A134A9.jpeg

39941793-10E5-4904-8DBE-8B29562509BA.jpeg

858EA16B-8D14-45DE-9E76-6FEB5C5D2229.jpeg

FF3B18A3-1435-4C39-A578-4FA254938550.jpeg

1FE1A0F5-B290-42A0-B6BD-06B15F0BD080.jpeg

E036098F-DB1B-430A-BA57-1AA40F00DF91.jpeg

Edytowane przez grimson
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, _tomek2 napisał:

Właśnie wróciłem, po 9 rano dwa zjazdy "normalne", czynna tylko trasa B, potem dwa po 20,25 minut stania, potem jeden 30 minut kolejki, otworzyli trasę A...a potem na widok kolejki zrezygnowaliśmy i do domu (kolejka na wysokość ogniska przy karczmie).
Trasa dobrze przygotowana, lód pod spodem, sztuczny z góry.
Kolejka na Żmijowiec nieczynna, nie wiadomo kiedy będzie czynna, ponoć coś ją boli.
Wczoraj prądu nie było i kolejka ponoć 1,5h stała.

Jesteś jutro na CG? Ja zostaje do czwartku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranny przegląd sytuacji:

- ratraki na Efce

- twardo pod butem przy Luxtorpedzie

- skiturowiec z Łodzi rozpakowywal sie na parkingu

- trochę wieje, temp -6st C

- Żmija już działa, czeka tylko na UDT i odbiór. Jak dziś odbiorą- dziś odpala

- C Fis wymaga jeszcze nasniezania, trasa na razie wyłączona 

44F0D685-812E-4B56-8742-C8D68C8B46D6.jpeg

E8B0E280-7488-4359-BAA0-03F863170E9F.jpeg

4583DCDF-F01A-463A-9B58-5622759D50AF.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...