Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Spiochu napisał:

A gdzie zdjęcia luksusowych apartamentów?

Ta relacja rozczarowuje 😉

No i są kolejne rozczarowania, ale to niżej.

Zaliczone nocne z pociecha. Parkingi na nocnej w ponad połowie puste. Kolejki do kasy brak. Ponieważ kraina ziemniaka weszła w ferie, to pojawiło się sporo aut z Poznania, Konina, Kalisza, Ostrowa i Kępna.

Na pierwszy ogień poszła Efka i kilka zjazdow na rozgrzewkę. Na stoku warun elegancki. Twardo i w miarę równo, bez odsypow. Kolejka do Efki na pare osób stojących przed bramkami, potem pojawiły się zorganizowane szkoły narciarskie dla dzieci to i kolejka urosła, do akceptowalnej wielkości. 
 

Nastepnie uderzyliśmy na B-Fis (tu byłem grzeczny i na A parzyłem tylko z Luxtorpedy). Na B warun tez elegancki, jeszcze bardziej twardo jak na Efce i… lepiej jak na moich ostatnich jazdach na CG w ubiegły czwartek na nocnych. Minimalne odsypy, praktycznie brak minerałów (po dwa spotkane na stoku schylilem się i wyrzuciłem poza trasę). Kolejki do Luxtorpedy brak, max dwie osoby przede mną czekały do przejazdu przez bramki.

Caly czas pracują armatki wzdłuż pola narciarskiego, z prawej strony. Wbił tam ratrak i zaczął budować trasę dla snow park. Na A cały czas strzela biała artyleria, podobnie jak dolny odcinek na B.

Jutro uderzam z samego rana.

 

B0759916-E636-4A65-99C7-8FFB863FC327.jpeg

080B40D8-0873-417D-B602-C71438F37B89.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z wczoraj i dzisiaj.

Wczoraj nocne jazdy, wbiłem na Efke o godz 16.45 i przed 17 uderzyłem na Luxtorpede, żeby pojeździć po „sztruksie” po popołudniowym ratrakowaniu.

B Fis zaraz po otwarciu równo wszędzie i twardo, na wierzchu warstwa miękkiego białego. Można było przez 2-3 zjazdy pojeździć po równym. Potem ilość narciarzy zrobiła swoje (czas czekania na Luxtorpede do 8min), pojawiły się odsypy i muldy. Miejscami wychodził beton pod narta. Warunki zrobili się wymagające, nie dla każdego był Ok, jeden chłopak z urazem ręki został zwieziony przez GOPR. Było pare gleb na trasie. Potem uderzyłem na A Fis, żeby pojeździć sobie po pustym stoku. Warun na A, mimo braku ratrakowania po całym dniu- zacny. Równo i twardo. Tam nie ma tłumów xD. 
 

Dzis rano uderzyłem na 9.00 na Luxtorpede. O tej porze kolejek brak, byłem trzecim przeciekającym szlak na A. Warun znakomity: przebijające słońce przez chmury, równo i twardo wszędzie. Można było bezpiecznie pocisnąć na GS po całej szerokości stoku.

W miarę upływu czasu warun zaczął się robić bardziej wymagający- pojawiły się na początku drobne, a potem mocne opady śniegu. Kolejka do Luxtorpedy wzrosła do Ok 10 min oczekiwania. Na takie dictum uderzyłem na Żmije, gdzie jeździłem do końca na C i D. Tutaj tłoków brak, jak na A szeroko, równo i twardo. 

Pod koniec 2 godz jazdy zrobiło się wymagajaco. Zaczął wiać mocny wiatr, natężenie opadów białego wzrosło. Białe zaczęło padać poziomo 🙂 pojawiły się zadymki śnieżnie. Percepcja ograniczona, fajne ćwiczenie na trening czucia nart. 
 

Ponizej kilka fotek z wczoraj i dzisiaj:


 

F4AF1876-E83B-4976-A1BA-5EA7D8BF658C.jpeg

A624B9D0-AF4F-4294-A8B7-059E4ECFAEB8.jpeg

1E1A572C-53E0-4A0A-A1A0-11D858F6D47A.jpeg

4A031ECC-A7F8-4198-86E8-CBF719B82FAE.jpeg

A8D758CF-4963-4D72-92F7-F87EF4BE4A4D.jpeg

ADFF5FE9-69FE-4E26-B79A-D23794911B89.jpeg

608CAE31-7C59-44E8-A183-C1EF9633E751.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grimson napisał:

Uwaga: w nocy spadło 20cm białego. Ratraki do teraz pracują na stokach. Warunki Ok dla szerokiej narty pod butem.

Auta z napędem na jedna oś mogą mieć problem z dojazdem do ośrodka, kilka osobówek mieliło kołami w miejscu na drogach przy ON.

p.s. sztruks z rana jak śmietana:

 

7974761F-534C-410F-BE27-FAEDF3E59FA9.jpeg

Jeszcze raz dzieki za cynk! 😄 ze Stronia o 9 spoko szlo, ale na gorny parking nad perla "z rozpedu". Dzis piekny warun. Na czarnej A 20cm luznego świeżucha. Dzieki temu brak goryli i bezkijkowcow. Nawet kolejki jakby mniejsze niz wczoraj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie dzisiejszego nartowania.

Poczatek na Efce. Mimo dużych opadów śniegu i ratrakowaniu między 8 a 9 (byłem o 8 i nie było śladów ratraka), to warun Ok. Brak odsypow i muld. Narciarzy dużo, kolejki do Efki jak na weekend w ferie optymalne. Czekałem do 10min.

Potem zwiad co się dzieje na A oraz B. Kolejki do Luxtorpedy w normie, do 10min czekania.
 

Trasa A w ogóle nie była ratrakowana po nocnej dostawie białego. Zrobiło się offpiste. Warun wymagający, muldy i odsypy na całej szerokości stoku, mogłem niestety zapomnieć o szybszej jeździe na GS. Tu raczej szybkie skręty i mocna praca czworoglowych. Mimo takich warunków, na A cisnęły małe dzieci jadące pługiem (gdzie są rodzice), oraz zorganizowane grupy wycieczkowe (zielone kamizelki). Sporo gleb, szczególnie w pierwszej połowie trasy.

Na B warunki bardziej cywilizowane, bo pracował ratrak z samego rana. Samo ubicie świeżego śniegu roboty nie zrobiło, natomiast nie było walki o ogień jak na A xD. 

Nastepnie odwiedziłem Żmije (kolejek brak, szło na bieżąco). Na zamkniętej D odbywały się klubowe zawody GS, dźwięk dzwonków pasterskich na mecie zupełnie jak na zawodach PS. Na C fajnie się śmigało, lepiej jak na B. Czyli równiej pod narta. 
 
Dzis był ostatni dzien nartowania na CG, czas szybko zleciał i trzeba bylo pożegnać się z ośrodkiem. 

Przy okazji pozdrowienia dla widzianych dziś na stoku @nikon255oraz @widzewiak_z_gor

 

2D948845-F7DE-46C7-833B-BB1F2462B2B1.jpeg

8A79A67B-3977-45BE-9956-2E780D13C138.jpeg

50808B82-8CFC-4BBB-A8DF-EC093DBEBDCE.jpeg

8BDD492A-BFFD-4C34-9805-A28EF63AB544.jpeg

1E65ACBE-9FED-46A3-8716-B153990D03D1.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś na Czarnej od 9ej 10cm świeżego opadu, więc miękko, ale bardzo szybko dużo odsypów. W lepszym stanie lewa trasa z oczywistych względów. Pół dnia padało, jutro powinno być fajnie, niestety ja już zmykam 🙂 Na Efce tłok, multum szkółek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

CG na stokach ma do 100cm ubitego śniegu.

Dawno nie było tak dobrze, w poprzednim sezonie max 80cm na trasie B. Czyżby CG planowała długi sezon, do kwietnia?

 

CG.JPG

Cześć

Planowanie długiego sezonu w Polsce jest nieopłacalne. Około 20% Polaków deklaruje, ze umie jeździć na nartach lub desce czyli ponad 7 mln ludzi. Ta deklaracja nie ma oczywiście żadnego pokrycia w realnych umiejętnościach i - co za tym idzie - w zainteresowaniu tym sportem. To zainteresowanie jest powierzchowne i chwilowe. Po okresie feryjnym ilość wyjazdów spada bardzo znacznie a wraz z nadejściem wiosennej pogody poza terenami górskimi, zainteresowanie traci 95% z tych deklarowanych 20%. Nie ma więc sensu utrzymywanie stoków dla garstki pasjonatów, zwłaszcza w większych centrach, gdzie koszty są bardzo duże a klienta nie ma. Dlatego u schyłku sezonu - gdy tak naprawdę jazda jest najlepsza, dzień dłuższy, pogoda fajna a śnieg miodowy - pozostają tylko małe dobrze zarządzane górki, które brak klientów zainteresowanych jazdą jako taką, nadrabiają imprezami, zawodami i innymi atrakcjami.

Taka smutna prawda.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Planowanie długiego sezonu w Polsce jest nieopłacalne. Około 20% Polaków deklaruje, ze umie jeździć na nartach lub desce czyli ponad 7 min ludzi. Ta deklaracja nie ma oczywiście żadnego pokrycia w realnych umiejętnościach i - co za tym idzie - w zainteresowaniu tym sportem. To zainteresowanie jest jednak powierzchowne i chwilowe. Po okresie feryjnym ilość wyjazdów spada bardzo znacznie a wraz z nadejściem wiosennej pogody poza terenami górskimi zainteresowanie  traci 95% z tych deklarowanych 20%. Nie ma więc sensu utrzymywanie stoków dla garstki pasjonatów, zwłaszcza w większych centrach gdzie koszty są bardzo duże a klienta nie ma. Dlatego u schyłku sezonu - gdy tak naprawdę jazda jest najlepsza, dzień dłuższy, pogoda fajna a śnieg miodowy pozostają tylko małe dobrze zarządzane górki, które brak klientów zainteresowanych jazdą jako taką nadrabiają imprezami, zawodami i innymi atrakcjami.

Taka smutna prawda.

Pozdrowienia

Poczekamy zobaczymy.

CG miała w swojej historii zamknięcia sezonu w kwietniu, z jazdą cały dzień za symboliczny 1 zł.

Jeśli pogoda pozwoli to kto wie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...