Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Edit: cała noc, plus teraz tez nasniezaja trasę B. Pole narciarskie także non stop pod ostrzałem artylerii ciężkiej z armatek. Salwy idą burtowe 🙂

Na FB ośrodka podali szczegóły na sobotę i niedziele. Będzie dużo atrakcji dla wapniaków i dzieciaków:

https://m.facebook.com/CzarnaGoraResort/photos/a.153654348019740/4736494916402304/?type=3&source=48&__tn__=EH-R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: info z FB odnośnie zjazdu na nartach z B/A:  "Luxtorpeda będzie dostępna jedynie do wjazdu/zjazdu, po zakupie biletu. Trasy nie będą dostępne, ze względu na to, że nie są w 100% przygotowane. Jednak jeśli ktoś zjedzie z góry, nie będziemy go gonić 😉 ale robi to na własną odpowiedzialność!"

Edytowane przez grimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie rozpoczęcia sezonu narciarskiego 2021/2022.

Wyjątkowo wczesne to rozpoczęcie, z reguły startowaliśmy gdzieś koło Świat, w tym przypadku taśma poszła w górę już 5 grudnia.

Dojazd do CG wyjątkowo Ok, DK8 między Wrocławiem a Kłodzkiem podejrzanie pustawa, aut mało. 2 godz 25 min i jesteśmy na miejscu, mimo białej drogi przez pierwsze 60km- padał śnieg w krainie ziemniaka, 4x4 robi jednak robotę.

Na miejscu na CG parking wypełniony tylko w max 20%. Warun śniegowy bdb, twardo po narta. Jazda na Efce na okrągło, brak kolejek do bramek. Można się wyjeździć. Po godz 14 pole narciarskie prawie puste. 

Dla dzieci przygotowano atrakcje, m.in.św Mikołaj jeździł saniami po stoku, a na godz 13 zaplanowano mini slalom narciarski dla pociech, jadących za wspomnianym Mikołajem. Widok rodziców z telefonami Kom nagrywającymi pociechy bezcenny.

Dzis odpalony został orczyk przy dolnym odcinku B Fis, tam to już kolejka dłuższa, bo na jakieś 1-2 minuty czekania. Ale i warun korzystniejszy, bo bardziej stromo, tez twardo pod narta.. Wzdłuż orczyka rozstawione mini tyczki klubu narciarskiego, młodzież cisnęła na SL. Cisnęła całkiem zacnie, aż mnie wapniaka zazdrość zaczęła brać 🙂 

Przy okazji rzut okiem na B- Fis: śniegu całkiem sporo, brak działaności ratraka ( na A identyczne). Na skiturach na B podchodzili dwaj narciarze, jeden wcześniej podchodzil na A-Fis.

Zbiornik na wodę do armatek zapełniony w 1/3.

Luxtorpeda cały czas pracowała raczej na pusto. Pod koniec dnia jedna z kanap miała 2 pieszych turystów.

U nas tez pozytywnie: córka po raz pierwszy z własnymi butami i nartami nie juniorskimi (K2 all mountain z drewnianym rdzeniem-7cm vs wzrost) miała na samym początku instruktora.  Widać dobry postęp w jeździe córki. Cieszę się ze pociecha chwyciła narciarskiego bakcyla i za rok/dwa to ja będę córkę gonił na stoku. Drugi pozytyw to same narty. Po raz pierwszy miała tak długie deski, do tej pory z reguły plastikowe narty z Hello Kitty/kwiatki do max brody. Jak wyrośnie z K2 to czas na nartę GS 🙂

Ja spotkałem się na szkoleniu z Widzewiak_z_Gor tez w ramach szlifowania techniki, fajnie się jeździło i rozmawiało 🙂  Przy okazji lepiej poznałem mój nowy nabytek Head GS 193cm R30- to ustrojstwo na krawędzi prawie nie skręca xD. Za to na krechę idzie jak dzika świnia w kartofle.

Juz planujemy kolejne odwiedziny stoków narciarskich, w planie Szczyrk na Święta i CG na Sylwestra. Jak dobrze pojdzie to wpadnę solo na CG z samego rana 14 grudnia na 4 godziny.

Wieść głosi ze maja otworzyć trasę B w ciągu tygodnia. Jak tylko popada białe i ratraki ubije to jest duża opcja na otwarcie tej trasy. Kto wie czy A nie dołączy do B.

Sports Tracker wypluł 22 zjazdy w 3 godz 31 min, total Gora+dol 17,9km, V max 63km/h.

Poniżej kilka fotek z dzisiaj:

 

F0E5BF2D-8A99-47ED-9E94-29B02839CFEA.jpeg

62215545-9F18-424A-B527-E82A701E78FB.jpeg

F8546131-A531-4D82-BF33-9E19F85D8C6D.jpeg

668C5E89-1D51-4DD4-8B93-AC14B60968F1.jpeg

D1080B56-F13C-459F-A6F2-99A9FB9C463B.jpeg

76B02031-D4E8-4D34-8B2F-FFB039A62AC4.jpeg

1C23FD7E-927D-4069-AC4C-761D991DA03D.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, grimson napisał:

Wg mnie otworzą do końca tygodnia. Temp cały czas na minusie plus naturalny opad śniegu. Plus armatki. 
 

Jak nie otworzą to będzie skandal.

No pogoda dopisuje, oby tylko żadne dziwne akcje obostrzeniowe nie wjechały…. Wybierasz się w ten łikend?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, .Beata. napisał:

No pogoda dopisuje, oby tylko żadne dziwne akcje obostrzeniowe nie wjechały…. Wybierasz się w ten łikend?

Niestety nie, córka wpadła w kwarantannę i jest ban na wyjazd 😱

Jest info z konkurencyjnego forum ze śniegu na B całkiem sporo, na A tylko miejscowe braki. Wiec musowo B do otwarcia.

Edytowane przez grimson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, widzewiak_z_gor napisał:

 

Dobrze, że jesteście w pracy lub domach, nic nie tracicie, nie przyjeżdżajcie, nie warto. 👋😄🤞 

Dzisiaj na CG wspaniała pogoda i super warun, krzeselka do wyboru, armaty pracują cały czas. 

20211208_083643.jpg

20211208_083819.jpg

20211208_083949.jpg

Od soboty to w ogóle nie ma co wybierać się na CG, lepsze ciepłe kapcie, browar i pilot do TV w ręce xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...