Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj spotkanie na stoku z widzewiakiem_z_gór.

 

Przyjechałem na CG z jedną parą nart, wyjechałem z dwoma, doszedł GS  :), plus doszedł nowy punkt serwisowy.

 

Dzisiaj faktycznie beton na A-Fis, w nocy Snow Crew skutecznie [do tej pory nie wiem jak?] ukryła lód pod śniegiem w drugiej połowie trasy. Lód co prawda wyszedł potem na wierzch po przejazdach HH, ale mimo to czapki z głów. Z ciekawości jeden zjazd na B-Fis, równie twardo pod narta, plus pojawiły się odsypy i muldy w początkowym stadium zaawansowania. Tego GS nie lubi, dlatego katowałem dzisiaj A-Fis.

 

Z córką zaliczone dwa zjazdy w Snow Park, ciekawa trasa, na której można się pobawić.

 

CG już naszykowała zapas śniegu na potencjalne ocieplenie, białego naprawdę jest sporo na stokach.

 

Generalnie bardzo fajny dzień, słońce prawie cały czas świeciło, DJ z muzyką na żywo, plus smażalnia kiełbasek przed wejściem do restauracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nocna - beton na górze B, potem na ściance przed orczykiem. Zdradziecko pod warstwą "zeskrobanego" luźnego śniegu zdarzały się mocno zlodzone odcinki, które powodowały nagłą utratę przyczepności. Szczęśliwie bez wywrotki.

Ratrakowanie przed jazdami nocnymi ograniczyło się do rozgarnięcia odsypów, co wystarczyło na kilka zjazdów. Czy na jutro uda im się wyczarować coś z tego lodowiska? Oby - jak jeżdżę kilkanaście lat takiego lodu pod nartą chyba nie miałem.

Narty ostrzyłem przed wyjazdem, widać muszę się jeszcze poduczyć bo na lodzie krawędzie nie trzymały (no i braki techniczne wychodzą)

FIS A po całym dniu zlodzona strasznie, zwłaszcza końcówka  - już z wyciągu było widać że jeden lód na końcówce. 3 zjazdy zaliczone.

 

Z małymi obawami co do warunków czekam na jutro.

Czy na C/D też tak lodowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nocna - beton na górze B, potem na ściance przed orczykiem. Zdradziecko pod warstwą "zeskrobanego" luźnego śniegu zdarzały się mocno zlodzone odcinki, które powodowały nagłą utratę przyczepności. Szczęśliwie bez wywrotki.
Ratrakowanie przed jazdami nocnymi ograniczyło się do rozgarnięcia odsypów, co wystarczyło na kilka zjazdów. Czy na jutro uda im się wyczarować coś z tego lodowiska? Oby - jak jeżdżę kilkanaście lat takiego lodu pod nartą chyba nie miałem.
Narty ostrzyłem przed wyjazdem, widać muszę się jeszcze poduczyć bo na lodzie krawędzie nie trzymały (no i braki techniczne wychodzą)
FIS A po całym dniu zlodzona strasznie, zwłaszcza końcówka - już z wyciągu było widać że jeden lód na końcówce. 3 zjazdy zaliczone.

Z małymi obawami co do warunków czekam na jutro.
Czy na C/D też tak lodowo?

Dzisiaj nie było złe na CG.

To bardziej był beton, lub zlodzony śnieg. A nie czysty lód. Pamietam czasy, gdy na CG były całe płace czystego lodu, i jednego dnia lądował 3x śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, zabierając nieszczęśników do szpitala.

Na wszelkie problemy z trakcja na betonie zalecam GS xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
59 minut temu, grimson napisał:

https://czarnagora.pl/rezerwacja/
 

CG 26.11.2021 otwiera ostatni apartamentowiec w kompleksie, Biała Perle. 

Moim zdaniem przeinwestowali z ilością bazy noclegowej, ostatnie moje pobyty z noclegami w tym ośrodku to potwierdzają- duża ilość nie obsadzonych pokoi podczas weekendów.

A i tak więcej się stało niż zjeżdżało....że o cenach nie wspomnę; szkoda, bo to fajna górka na spontana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa dla CG to czeskie ośrodki - troszkę dalej, ale nieco mniej oblegane i dobrze utrzymane.

Np Ramzova, Kouty czy Cervenohorske Sedlo. 

Warto dodać, że weekendowe nartowanie zawsze jest ryzykowne , bo narciarska presja coraz większa, a góry nie chcą nam urosnąć.   

Ewentualnie Świeradów - dla uzależnionych z zachodniej części Dolnego Śląska. Tu dla pracujących ciekawa jest oferta jazdy nocnej, bo stok co popołudnie zrobiony ratrakiem, chętnych jak na lekarstwo ... chyba najlepsza propozycja, bo także nieco taniej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, grimson napisał:

CG już rozstawiła armatki, oznacza to że zaczną produkować białe już niedługo.

W poprzednim sezonie Snow Crew zabieliła stoki już w listopadzie. sstar zdaje się wrzucił relację ze skiturów z CG z końca tamtego miesiąca.

Tak jakoś przełom listopada i grudnia w poprzednim sezonie startowałem skiturowo po nie otwartej lewej z dołu patrząc, potem Hala i Kamienczyk zaraz…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki wypad na CG celem sprawdzenia aktualnej sytuacji przed sezonem.

Pole narciarskie, trasy A/B elegancko skoszone, żeby trawsko nie przeszkadzało.

Kolej Efka ma zdjęte kanapy, widocznie trwa przegląd.

Armatki ustawione na polu narciarskim oraz  trasie B.

Basen z woda do armatek w trakcie napełniania woda.

Nizej kilka fotek:

 

78D7A145-C671-45D3-A4A0-4FE1BB492863.jpeg

52C6F611-996B-41AD-97CE-1D6F1ED11437.jpeg

2E71341C-2034-4540-BFE5-929B84501D33.jpeg

A3DDBE7F-D311-47C1-84D1-A4CDB7DBE4A5.jpeg

1F27A14C-585D-4FFD-90EA-B381330A1E0A.jpeg

AB7B1D8D-4975-44EC-AFC3-281411CE3A50.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...