Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Przy -1 w nocy stok raczej nie ma szans dobrze zmarznac, wiec za dnia szybko degraduje. Na C i D nie ma co zwiekszac przepustowosci bo tam przy aktualnym wyciagu jest gesto. Powinni dorobic kolejne stoki na wzor A i B. Biorac pod uwage ile hoteli nastawiali ostatnio, dodatkowe stoki to mus :D

Jak byłem ostatnio w CG z 3 lata temu przy mrozie to trasa B też o 11.00 była pomuldzona, o 16.00 niby ratrakowali ale po niecałej godzinie znowu było pełno odsypów. Wtedy większość dnia spędziliśmy na trasie A która była równa przez cały dzień. 

Na Żmiji krzesło nie jest aż tak stare ma pewnie z 10 lat i rzeczywiście ma odpowiednią przepustowość.

Miały być robione trasy w kierunku Białej Wody ale jak na razie nic takiego się nie dzieje.

Jak byłem wczoraj to się za głowę chwyciłem jak zobaczyłem ten nowo budowany apartamentowiec pod Luxtorpedą to jest jakiś koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem ostatnio w CG z 3 lata temu przy mrozie to trasa B też o 11.00 była pomuldzona, o 16.00 niby ratrakowali ale po niecałej godzinie znowu było pełno odsypów. Wtedy większość dnia spędziliśmy na trasie A która była równa przez cały dzień. 
Na Żmiji krzesło nie jest aż tak stare ma pewnie z 10 lat i rzeczywiście ma odpowiednią przepustowość.
Miały być robione trasy w kierunku Białej Wody ale jak na razie nic takiego się nie dzieje.
Jak byłem wczoraj to się za głowę chwyciłem jak zobaczyłem ten nowo budowany apartamentowiec pod Luxtorpedą to jest jakiś koszmar.

...

Załączone miniatury

  • DSC_0004.JPG
  • DSC_0002.JPG
  • DSC_0001.JPG
  • DSC_0003.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe jak w tygodniu będzie wyglądać ilość ludzi, szybkość degradacji trasy B i czy czynne będą trasy Ei F.
 
Jaby ktoś coś wiedział to poproszę o relację - myślę nad czwartkiem i piątkiem.


Na E i F bym nie liczyła, trasy nie cieszyły się powodzeniem, dla garstki osób nie warto im tam siedzieć a i sam wyciąg kuleje. Mieliśmy wjazdy z przygodami. Śniegu po pas i dziewiczy lasek do przetarcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Izydarze - Pytałem znajomych i "Proca" ma kręcić dopóki będzie śnieg.
Wjeżdżałem "Procą" od rana i nie napotkałem żadnych problemów podczas wjazdu na górę a tok przygotowany był bardzo dobrze.
 

Dzięki za informację.
Jest plan na czwartek i piątek w CG więc mam nadzieję że uda się pojeździć na Procy również. Do tej pory w CG byłem 2 razy i nie trafiłem na dobre warunki. Liczę na to że tym razem będą idealne, chociaż prognozy pokazują temperatury na plusie ale od razu śniegu nie ubędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ktoś jeździł dzisiaj? Jak tam z ilością ludzi? Nadal tłumy czy zrobiło sie kuźniej po weekendzie? Dzięki za odp

Kolejki wszędzie na 10-15 minut (poniedziałek). W karnecie czterogodzinnym zawarto godzinę and more na kolejkowanie - mnie to nie odpowiada. Luxtorpeda puszczona w trybie najwolniejszym, z kolei Żmija w trybie płynnym (po odbiciu karty bramki stale otwarte, pewnie zwiększa to przepustowość o te 10 procent)

A trochę wylodzona na górze, B wylodzenia na górze wyszły koło 13, też o tej godzinie w dolnej części i na przegięciu.  Najlepiej się trzymał D oraz E i F. Mówimy jednak o dniu z -11 koło 9 oraz -4 koło 14 (temp. na górnym parkingu). Idzie ocieplenie. 

Proca czynna. Kolejki też tamże okresowo prawdziwie analogiczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa dni temu warun git, tylko te kolejki. Takich nie bylo nawet we ferie :P zalapalem sie na wystrzal z procy. Poczulem sie jak skoczek narciarski :D tam przy procy miejscami byly przecierki. Reszta miekko ale sniegu duzo. Na nocnej odsypy/cukier i lod pod spodem. Dopiero o 20 luzowala sie luxtorpeda. Tylko orczyk na B szedl na biezaco. Szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie.

Szybka decyzja żeby dziś po pracy uderzyć na CG- nie wiadomo, czy rząd nie zamknie wyciągów. Dlatego trzeba było się z CG godnie pożegnać.

Dlatego do auta spakowane ciuchy/ sprzęt, i od godz 16 kierunek na CG, do przejechania 170km. Do Szklarskiej miałem znacznie bliżej, ale nie chciałem na nocnej katować tylko Puchatka.

Na miejscu parkingi pełne, mimo to kolejek do Efki i Luxtorpedy brak.

Warun:
- Pole Narciarskie: najlepszy warun, do samego końca równo, twardo i brak odsypow/ muld.
- A Fis: na początku muldy, jak na zdjęciu wcześniej. Potem po jakichś 400m zrobiło się równo i można było mocniej docisnąć. Następny fragment to już trochę betonu (ale nie lodu), wymiksowane z odsypami. Narciarzy ze zrozumiałych względów na A Fis najmniej
- B Fis: pierwsza cześć z odsypami/muldami. Następnie równo i twardo, potem do samego końca odsypy. W niektórych miejscach beton pod narta

Kolejki do wyciągów: brak, wszystko szło na bieżąco.

Dwa ciekawe zjawiska: dojazd do Luxtorpedy osiatkiwany, z korytarzami. W korytarzach porobiły się rynny wysokie na dobre pół metra. Druga ciekawostka: Luxtorpeda szła dzisiaj z prędkością 12 km/godz, bijąc na głowę Puchatka ze Szklarskiej (3 km/ godz). Mimo to nie byl to max na tej kanapie, może śmigać aż do 21km/ godz. Widocznie wyciąg zostal spowolniony.

Sports Tracker pokazuje 2 godz 53 min na śniegu, przejechane łącznie 33,4km. Czuje teraz czworoglowe uda :-) pod koniec pauzy co 30 sek bo udziska już zaczęły puszczać.

Zaliczona jedna gleba na muldzie.

Śnieg: brak typowej kaszy, fajnie się jeździło, wiosennie. Wg mnie CG pokręci jeszcze dobre 2-3 tyg, tyle maja śniegu.

Wrzucam na koniec zdjęcie autora tego posta, interesujące ze stream z kamerki nie szedł na żywo, tylko z opóźnieniem około 20 sek.

Załączone miniatury

  • 5E2C7C2F-8118-4E0F-8846-0B4B9E526316.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.


Warunki są bardzo dobre jeśli chodzi o ilość śniegu na trasach.
Od rana twardo na wszystkich nartostradach, po 11-ej zaczynają robić się muldy na A i B, potem na eFce, zaś na "Żmijce" warun najlepszy przez cały dzień do godziny 16-ej.
Trasy ratrakowane są codziennie, przed nocną ratrakowana trasa B oraz eFka.
Łączniki z B na C mocno przetarte i trzeba kawałek podejść z buta lub pojechać pod "Bibą" do dojazdówki na "Żmiję."
Na weekend szykują się bardzo zacne warunki w poniedziałek cały czas na minusie z opadami śniegu.


Pozdrawiam.

Dzięki za info.

Właśnie na ten mróz liczę - może wtedy Ai B wytrzymają trochę dłużej. Mam z poprzednich wyjazdów podobne doświadczenie - jak B się mocno zmuldzi to C i D jest całkiem nieźle i chyba w taki scenariusz pójdę. A w niedzielę na rozgrzewkę nocna.

Trzeba korzystać póki warunki dobre :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...