Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jak z dojazdem na czarna góre to obecnie wygląda? Bo nie wiem czy moje autko podoła jutrzejszej wyprawie.

Na Czarną zwykle jest dobry dojazd, pilnuj tylko żeby nawigacja nie poprowadziła Cię przez góry - Bystrzycę, Idzików, bo tam jest wg mnie cieżko, serpentyny, nieposypana droga, Jedź przez Trzebieszowice, Lądek, Stronie śląskie. Na Zieleniec jedzie się gorzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli warunkiem głównym jest stok pod dziecko, to polecam Lądek-Zdrój  :)

Moje dzieci właśnie tam stawiały pierwsze kroki.

Jest dywanik na polance do nauki, kanapa dla początkujących i orczyk dla bardziej zaawansowanych.

Dwa domki, w których mieszczą się szkoły narciarskie.

Lądek jest idealny na początek, no i znacznie tańszy niż Czarna i karnetowo, i noclegowo :)

Zgadzam się, Lądek jest super, fajnie przygotowane stoki mimo gorszego klimatu (jest dużo cieplej niż w Siennej czy Kamienicy). Polecam też Bolesławów i Kamienicę - jest naprawdę super, nie ma tłumów, piękne klimatyczne miejsce. Widoki bajkowe, fajny stok dla dzieci no i kanapa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Czarną zwykle jest dobry dojazd, pilnuj tylko żeby nawigacja nie poprowadziła Cię przez góry - Bystrzycę, Idzików, bo tam jest wg mnie cieżko, serpentyny, nieposypana droga, Jedź przez Trzebieszowice, Lądek, Stronie śląskie. Na Zieleniec jedzie się gorzej


Do Zieleńca są dwie drogi. Ta wzdłuż rzeki gorsza, przelodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, Lądek jest super, fajnie przygotowane stoki mimo gorszego klimatu (jest dużo cieplej niż w Siennej czy Kamienicy). Polecam też Bolesławów i Kamienicę - jest naprawdę super, nie ma tłumów, piękne klimatyczne miejsce. Widoki bajkowe, fajny stok dla dzieci no i kanapa jest.

 

Obecnie droga przez Lądek utrzymana dobrze do wsi. Przy ośrodku także. Trudno o takie atrakcje już: 

 

Co robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skipark jest też w Czarnej Górze, dywanik do wyciągania też jest, itp oczywiście są a instruktorzy mówią świetnie po polsku. No chyba, że tam już też Ukraińców zatrudniają?

Cześć

Zatrudniani w Polsce Ukraińcy zazwyczaj mówią dobrze po polsku (piszesz więc nieprawdę) i bardzo często pracują znacznie lepiej wydajniej i uczciwiej niż Polacy. Są szanowanymi i dobrymi pracownikami. Czy jest jeszcze coś co ma charakteryzować dobrego pracownika czy o czymś nie wiem?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś:  dosypało z ca. 10 centymetrów śniegu, śnieg na choinkach przez cały dzień. Temp. na dole o 16.30 4 stopnie (górny parking) (samochód). Z przerwami w ciągu dnia padał śnieg. 

Miękkko. A: górny odcinek NIE wyratrakowany (po nocy?), B nawet, nawet, tradycyjnie do okolic 12-13. Muldy, Na C można było rzeźbić do końca, D zamknięta (zawody), ruch puścili w okolicach 15 dopiero. C trzymała się najlepiej.  Dolny odcinek A: też do okolic 13, potem muldowisko, 

Lodu nie było, czuło się że w nocy był mróz. Temp na górze w okolicach zero lub na lekkim minusie (ciut zmroziło w ciągu dnia górną cześć C).

Ludzi mało, to jest na tyle, by rozjeździć B do południa. Ruch na bramkach na bieżąco.  Proca nieczynna, ale to już wiemy. 

Cóż, jutro we Wrocławiu ma być ca. 20 stopni. Ze dwa tygodnie Cz,. G. może i wytrzyma, 

Jutro w Stroniu ma być 14 stopni, na Czarnej 6 z prognoz na stronie osrodka; z tego co piszesz, snieg powinien się trzymać. Myslisz że da radę pojezdzic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w Stroniu ma być 14 stopni, na Czarnej 6 z prognoz na stronie osrodka; z tego co piszesz, snieg powinien się trzymać. Myslisz że da radę pojezdzic? 

 

Spokojnie. śnieg nie zniknie z dnia na dzień, tak z 6-7 lat temu jeździłem w plus 16 z Synem w Czarnej. Specyficzne połączenie narciarstwa z nartami wodnymi.   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CG powoli szykuje się do zakończenia sezonu, mimo że warun nadal dobry.
 
Skończyły się nocne jazdy, z dłuższych tras działa tylko A, B. Szczegóły tutaj:
 
https://czarnagora.p...kat-narciarski/


gdyby nie to że w Karko jeszcze ciągle są warunki śniegowe, to można rozpocząć skitury na trasie C :-)
świetne warunki jeszcze mają w tej Czarnej górze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak, Czarna nie dotrwa do Kwietnia.

 

W ten weekend kończą kręcić w tym sezonie. W sumie się nie dziwię, bo frekwencja na stokach marna od dobrych paru dni [patrząc na kamerki internetowe], i zwyczajnie od strony finansowej ponoszą straty, mimo że warun nadal zacny, a od strony pogody w nadchodzącym tygodniu będzie padać śnieg i temperatura w nocy na minusie.

 

Na weekend Czarna wraca z nocnymi jazdami:

 

https://czarnagora.p...nosci/4119-2-2/

 

piątek (29.03): 9:00-21:00
sobota (30.03): 9:00-21:00
niedziela (31.03): 9:00-16:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

W tym roku Czarna góra jest pierwsza w tym rejonie , bo już jutro tj.6.12 otwierają stoki :)

Trasa B ma być otwarta

 

[quote name="widzewiak_z_gor" post="629278" timestamp="1575107056"]

Czarna Góra snieży, hurrraaa! ☺

Kamery:
Link - https://czarnagora.pl/kamery/[/quo


Cały Dolny Śląsk już sniezy, wszyscy ruszyli jednocześnie. A Zieleniec otwiera się już w ten weekend ;) jak zawsze pierwszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo, nie sądziłem że po tygodniu? naśnieżania odpalą ośrodek, i do tego wystartuje B. Tam jest co naśnieżać. CG ma wydajność w naśnieżaniu, ciekawe jak objętość zbiornika na wodę :)

 

Rok temu uruchomili wyciągi pod koniec listopada, tylko że wtedy temperatury były niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłam w niedzielę. Ludzi trochę więcej, niż w garstka. Czynne niewiele, ale na rozruch super. Oczywiście czynna Luxtorpeda, ale po samotnym wjeździe przy silnym wietrze, więcej się nie odważyłam na taką huśtawkę... Na trasie, jak zawsze na newralgicznych, bardziej stromych odcinkach trochę zmuldzone i przerażeni ludzie.
Można było się super wyjeździć. Choć ciepło, 4 na plusie, spodnie brudne od błota. Gdy wkoło zielono to dla mnie nie ma to uroku.

Mój Antoś uwielbia pana Krystiana z szkółki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...